Po 144 odvysílaných dílech pořadu TvMiniUni na ČT:D se na přání dětských diváků rozhodli jeho tvůrci přesunout televizní pořad na plátna kin a napsali originální scénář.
I v letošním roce si pro své návštěvníky kasteláni hradů a zámků v Libereckém kraji připravili programy v adventní čas. Přijměte pozvání a vychutnejte si předvánoční čas při poslechu vánočně laděných interiérů.
První adventní neděle 2. prosince bude v Semilech po roce patřit slavnosti rozsvěcení vánočního stromu. Ten najde své místo tradičně na Riegrově náměstí a jeho rozsvícení doprovodí bohatý kulturní program.
V rámci Knihománie vyšla další naučná knížka pro děti Alenčin sen aneb Jak funguje mozek. Její autor Jerzy Vetulani byl významný neurolog a popularizáror vědy, který patřil k výrazným osobnostem polského veřejného dění.
Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje historii výpočetní techniky od jejich počátků až do poloviny 90. let 20. století.
Komiksová sága Amulet se stala fenoménem a základním kamenem moderní tvorby pro děti a mládež. České vydání prvních dvou svazků Paní kamene a Prokletí kamene se objevuje v roce, kdy série slaví desetileté výročí.
Nakladatelství Albatros ve spolupráci se Skautskou nadací Jaroslava Foglara vydává první svazek z díla Jaroslava Foglara v novém vydání – knihu Hoši od Bobří řeky, kterou poprvé v historii Foglarových děl ilustrovala žena, mladá česká výtvarnice Ester Kuchynková.
Podzim je jedním z nejpříjemnějších období na turistiku, pobyt na horách, či v lázních. Dny již nejsou pekelně horké, ale ještě umožňují sedět venku a vychutnávat si krásy přírody.
Papírna Hamr na Jezeře a zámecký areál Návarov jsou Památkami roku 2017 Libereckého kraje. Obě památky splnily podmínky soutěže, které jsou uváděny v jejím statutu a proto i letos Liberecký kraj ocení památky dvě.
byl v Graftoně v Západní Virginii v USA poprvé slaven Den matek.
Technika
10. května 1970
bylo zahájeno vysílání 2. programu Československé televize.
Historie
10. května 1868
se konalo na hoře Říp politické shromáždění lidu, jemuž se dostalo označení „tábor“. Přítomno zde bylo na 20 000 osob, které požadovaly spravedlnost pro české země v Rakousku.