AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
 
Autor / zdroj foto: Tomáš Iľko

Poslední březnové úterý a středu proběhl  již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Soutěž hostila v Kladně firma backaldrin, s. r. o.  Finále, které se konalo s podporou generálního partnera Albert Česká republika, se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.

Soutěžící se utkali v přípravě pšenično-žitného chleba a běžného i vícezrnného pečiva. Finalisté dále soutěžili také s vánočkami a tradičními chodskými koláči. Odborná porota hodnotila dovednosti, manuální zručnost, nápaditost a originalitu zpracování. Vítězkou se stala Adéla Šimková ze Střední školy Brno, Charbulova. Ta si kromě titulu Pekař roku 2023 junior odnesla také skleněný chléb a nezapomenutelný soutěžní zážitek. První tři soutěžící si pak odnesli též pozvánku na návštěvu sídla společnosti backaldrin v rakouském Astenu s prohlídkou muzea chleba pro dvě osoby.

Soutěž Pekař roku junior se konala již po pětadvacáté a proběhla tradičně pod záštitou Svazu pekařů a cukrářů v České republice. Svaz podporuje studenty pekařských oborů speciálním stipendiem, vydává odborné publikace a propaguje pekařský obor u odborné i široké veřejnosti. „Cílem naší juniorské soutěže je podpora mladých talentů a pekařského oboru jako takového. Velmi nás těší, že studenti si akci skvěle užili a na místě byla tradičně příjemná, ale zároveň soutěžní atmosféra, vyhlášení výsledků proběhlo ve VIP zóně  kladenského hokejového stadionu,“ říká Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR.

I letos se uskutečnila juniorská kategorie soutěže Pekař roku s podporou společnosti Albert. „Těší nás vidět talentované účastníky a jsme rádi, že události jako tato pekařské řemeslo popularizují. V rámci výuky i praxe dlouhodobě spolupracujeme s odbornými školami. Poskytujeme příležitosti získat dovednosti spojené s tradiční výrobou čerstvého pečiva a podporujeme pekařské řemeslo. Ve velkých obchodech provozujeme pekárny s vlastní výrobou, a navíc odebíráme pečivo od desítek regionálních českých pekáren,“ říká Václav Bozděch, manažer vlastní produkce pečiva obchodů Albert.

Autor / zdroj: Tomáš Iľko

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.