AKTUÁLNĚ / Ekologie

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: ingimage/Leviathan
20.7.2020

Jablonec vyhoví petici občanů v ulici V. Nezvala

JABLONEC NAD NISOU

Obyvatelé panelového domu v ulici V. Nezvala 9 sepsali petici za vykácení náletových dřevin na přilehlých pozemcích vlastněných městem. Podle petentů svým vzrůstem a charakterem dosáhla zeleň takových rozměrů, že již negativně ovlivňuje množství slunečního světla propouštěného do několika spodních pater bytového domu. Na místě se proto sešli zástupci osadního výboru, petentů i jabloneckého magistrátu.

„Pro některé byty se jedná o zastínění jejich jediného okna,“ dodal k petici jeden z obyvatel domu v Nezvalově ulici Josef Brostík.

Přímo na místo vyrazily ke společnému setkání s obyvateli dotčeného domu z radnice zástupkyně státní správy z oddělení životního prostředí a státní památkové péče Štěpánka Drahorádová i samosprávy zastoupené vedoucí oddělení správy veřejné zeleně Štěpánkou Gaislerovou. Doplnil je ještě předseda Osadního výboru Šumava a Jablonecké Paseky Josef Hurt. Na místě byly upřesněny dřeviny, které petenti požadují vykácet. „Jedná se víceméně o drobný nálet javoru, jasanu, černého bezu a podobně, který tvoří podrost vzrostlým stromům. K tomu byly ke skácení navrženy dva smrky, které jsou silně proschlé a hodně vyvětvené, což snižuje jejich stabilitu,“ popsala situaci Štěpánka Gaislerová.

Všichni přítomní se shodli na tom, že není důvod petentům nevyhovět, a domluvili další postup. Práce by měly proběhnout v době vegetačního klidu letos na podzim, nejpozději v zimě příštího roku. „Vzrostlé dřeviny zůstanou zachované, ale provedeme jejich bezpečnostní řez,“ dodala k uzavřené dohodě Gaislerová.

Zástupce zdejších obyvatel Josef Brostík dále upozornil na keře přesahující do domovního schodiště. Také ty budou upraveny v nejbližší době. „Náš osadní výbor nemá k dohodnutému řešení žádné připomínky a vítá ho,“ doplnil závěrem Josef Hurt, předseda OV Šumava a Jablonecké Paseky.

Autor / zdroj: Jana Fričová

DALŠÍ ČLÁNKY

Svatoanenské dřevosochání

V pondělí 20. července začíná v Harrachově tradiční Svatoanenské dřevosochání. Až do soboty 25. července mají návštěvníci možnost vidět, jak pod rukam

Svatoanenské dřevosochání

V pondělí 20. července začíná v Harrachově tradiční Svatoanenské dřevosochání. Až do soboty 25. července mají návštěvníci možnost vidět, jak pod rukam

Darujte novou knihu a podpořte knihovnu

Krajská vědecká knihovna v Liberci nabízí svým příznivcům novinku - možnost, jak podpořit knihovnu v době všeobecných úsporných opatření, která se boh

DNES SE STALO

OBJEVY3. srpna 1492

Kryštof Kolumbus vyplul ze Španělska na svoji první výpravu.

HISTORIE3. srpna 1914

První světová válka: Německo vyhlásilo válku Francii a napadlo Belgii.

ZAJÍMAVOSTI3. srpna 1958

atomová ponorka USS Nautilus dosáhla jako první plavidlo Severního pólu.

POZVÁNKA OBRAZEM