AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze. 
Autor / zdroj foto: Tomáš Neřold

Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.

Letošního celostátního finále soutěže, která má v České republice více než 40letou tradici, se zúčastnilo 112 dětí ze všech krajů ČR. Vyvrcholení soutěže se letos odehrálo v Olomouckém kraji. Celkově se této sportovně-vzdělávací akce každoročně účastní přibližně 3500 dětí z celé republiky. Soutěží se ve smíšených 4členných družstvech (dvě dívky a dva chlapci), ve dvou věkových kategoriích (10-12 let a 12-16 let).

„Jsem moc rád, že si soutěž stále drží svou popularitu. Děkuji všem mladým cyklistům za skvělé výkony a velké ocenění patří také všem pedagogům, kteří s dětmi celoročně v dopravní výchově pracují. Věřím tomu, že i tato aktivita pomáhá mladým lidem získat důležité znalosti a dovednosti, které jim pomohou pohybovat se bezpečně v silničním provozu. Vedle toho si děti ze soutěže odnášejí význam týmové spolupráce a vzájemný respekt,“ zdůrazňuje ministr dopravy Martin Kupka.

Soutěžící museli zdolat pět hlavních disciplín: testy z pravidel silničního provozu, jízdu po dopravním hřišti, jízdu zručnosti, základy poskytování první pomoci a také novou disciplínu – tzv. labyrint, která prověřila schopnosti orientace v mapě a volby správných dopravních řešení v simulovaném terénu. Všechny zmíněné disciplíny měly za cíl prověřit znalosti a praktické dovednosti účastníků této soutěže z oblasti silničního provozu a hlavně jejich připravenost na bezpečný pohyb v reálném dopravním prostředí.

Autor / zdroj: Tomáš Neřold

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.