Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 29.3.2016

Alergie trápí každého pátého Čecha. Nejčastěji je to senná rýma nebo astma

Nějakou formou alergie trpí více než dva miliony lidí v České republice. Alergické onemocnění vzniká nepřiměřenou reakcí organizmu při aktivaci určité skupiny imunoglobulinů při kontaktu se specifickým alergenem.


Post
Zajímavosti 23.3.2016

Uchovávání masa se za posledních 4 000 let nezměnilo. V budoucnosti nás však čekají velké změny

První velká evoluční změna lidstva nastala před 2,6 miliony let, když člověk zařadil na svůj jídelníček maso. Ruku v ruce s vývojem organizované společnosti však přicházela potřeba ulovené maso skladovat a uchovávat pro pozdější spotřebu či obchod.


Post
Krása a zdraví 23.3.2016

Při alergické rýmě přináší úlevu Vincentka

Nastupující jaro bývá nejtěžším obdobím pro alergiky. Vzduch je plný pylů, plísní a prachových částí startujících odezvu imunitního systému, projevující se rýmami a zánětlivými procesy.


Post
Zajímavosti 21.3.2016

Jarní cena českých sládků: Nejúspěšnějším pivovarem se stal Holendr

V sobotu proběhl desátý ročník největší degustační soutěže piv z minipivovarů ve střední Evropě - Jarní cena českých sládků. Nejúspěšnějším pivovarem se stal Holendr z Valašského Meziříčí.


Post
Krása a zdraví 17.3.2016

Proč nekupovat levné brýle z drogerií a tržnic? Úspora pár stovek může vážně poškodit zrak

Dioptrické brýle nosí kolem šesti milionů Čechů. Podle odborníků však může být jejich počet výrazně vyšší. Výjimkou totiž nejsou lidé, kteří se problémy se zrakem rozhodnou řešit na vlastní pěst a bez předchozího vyšetření si pořídí takzvané hotové brýle.


Post
Zajímavosti 1.3.2016

Zvolte si svou Miss INTERNET 2016

Na oficiálních stránkách Miss Liberecký kraj bylo spuštěno hlasování o Miss INTERNET 2016. Podívejte se na jednotlivé medailonky finalistek a vyberte si tu, která je Vám nejsympatičtější.


Post
Zajímavosti 25.2.2016

Průvodce pivem pro začátečníky

I rok 2015 potvrdil, že obliba piva u nás stále roste a vyznat se v novinkách a nevšedních nabídkách z velkých i malých pivovarů není jednoduché.


Post
Gastronomie 24.2.2016

Kvalitu potravin ovlivňuje teplota jejich skladování. I odchylka o 1 °C může ohrozit naše zdraví

Za měřítko kvality potravin je všeobecně považována především jejich bezpečnost. Na zdravotní nezávadnosti potravinářských produktů se totiž může snadno podepsat řada nepříznivých faktorů.


Post
Zajímavosti 23.2.2016

Do 10 let bude většina lidí v civilizovaném světě vlastnit diamant

Přes 70 % všech vytěžených diamantů nachází uplatnění v průmyslu a ve vědě. Ze zbylých necelých 30 % (esteticky dokonalé kameny) se vyrábějí šperky.


Post
Gastronomie 18.2.2016

Není důležité jen to, co jíte. Stejně tak záleží i na skladování potravin

I přesto, že stále více lidí investuje do svého stravování a pořizuje kvalitní potraviny, často jejich výživovou hodnotu i trvanlivost snižují špatným skladováním.


Post
Zajímavosti 13.2.2016

95 let od prvního československého sčítání lidu

Na pondělí připadne výročí prvního československého sčítání lidu. Konalo se 15. února 1921. Prováděl ho nově založený Státní úřad statistický.


Post
Sex a vztahy 11.2.2016

Nezadaní se často cítí trapně nebo se za sebe stydí

Zhruba 80% nezadaných tají před svým okolím, že si hledají svého partnera či partnerku prostřednictvím seznamovacích agentur nebo akcí určených pro nezadané.


Post
Gastronomie 10.2.2016

V sardinkách nenaleznete jen sardinky...

Věděli jste, že když si koupíte konzervu rybiček s nápisem "sardinky", mohou v ní místo pravých sardinek být jiné druhy ryb, například sledi či šproty?


Post
Krása a zdraví 5.2.2016

Jídlo pro sexy kůži: Nakrmte pleť kolagenem

Dobře vypadající pokožku nemůžeme mít navěky. To, jak naše pleť vypadá, ovlivňují například genetické predispozice nebo životní styl. My můžeme stárnutí pokožky ale výrazně zabránit.


Post
Krása a zdraví 2.2.2016

Česká republika zůstává na prvním místě v počtu případů klíšťové encefalitidy v EU

V roce 2016 si připomínáme 40 let od vytvoření první vysoce účinné lidské vakcíny proti klíšťové encefalitidě rakouským virologem Dr. Christianem Kunzem.


Post
Krása a zdraví 2.2.2016

21. kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA JARO 2016

Nenechte si ujít nejnovější trendy, které opět představí veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA, jehož 21. ročník se uskuteční 11. a 12. března.


Post
Krása a zdraví 30.1.2016

Počet návštěvníků v Spa Aphrodite stoupá

Lázně Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích splňují představu o dokonalém požitku, skvělém relaxu a hlavně o příznivém působení termální léčivé vody na celý organismus. Klienti si mohou vybrat ubytování podle svých požadavků.


Post
Krása a zdraví 25.1.2016

Kojení a jeho důležitost v životě matky a dítěte

Mateřské mléko je nejpřirozenější výživou pro dítě. Díky svému optimálnímu složení umožňuje nejen snadné trávení a vstřebávání živin, ale také poskytuje dítěti pasivní ochranu díky imunoglobulinu A.


Post
Krása a zdraví 23.1.2016

Je tu zimní epidemie nemocí, úlevu vám přinese Vincentka

Vincentka se nazývá někdy lékem našich babiček a skutečně, její příznivé účinky se projevují při širokém spektru onemocnění. Vincentka prokazatelně pomáhá při angíně, onemocněních horních i dolních cest dýchacích, ale i při žaludečních a jiných problémech. Proč je tomu tak?


Post
Celebrity 19.1.2016

Roman Šmucler: „Závody beru jako výzvu k tréninku“

Roman Šmucler je nejen významný český lékař, ale také účastník ČEZ Jizerské 50. O tom, jak se připravuje na další závod SkiTour Kašperskou 30 a jakou techniku běhu na lyžích má raději, se dozvíte v rozhovoru.


<< < 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA