Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 3.12.2014

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i riziko domácích úrazů

Přestože jsou Vánoce označovány jako svátky klidu a pohody, zcela neodmyslitelně k nim patří i domácí práce. Lékaři proto každoročně varují před úrazy, které vznikají v důsledku předvánočního úklidu.


Post
Krása a zdraví 2.12.2014

Češi jsou 4. nejobéznější Evropané, v nákupních centrech je však nově patrný trend jíst zdravěji

Češi se podle odborníků postupně odklání od nezdravých stravovacích návyků a namísto tučných a smažených pokrmů začínají preferovat lehká jídla z čerstvých surovin.


Post
Dům, byt, zahrada 28.11.2014

Pozor na požáry adventních věnců

Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku. Než tak učiníme, měli bychom si uvědomit všechna rizika, která jsou s používáním otevřeného ohně doma spojená.


Post
Zajímavosti 27.11.2014

Čas vánočních večírků se blíží. Jak předejít zbytečným faux pas?

Konec roku a s ním i čas firemních vánočních večírků je skutečně za dveřmi. Pro mnohé jsou firemní večírky společenskou nutností, pro další formalitou a pro jiné zas příjemným odreagováním a uvolněním po měsících plných shonu a stresu.


Post
Krása a zdraví 26.11.2014

Odkládáte těhotenství na později? Pohlídejte si své zdraví

Stále více žen v dnešní době odkládá mateřství na pozdější věk. S věkem se však nejen snižuje úspěšnost početí, ale také se zvyšuje riziko zdravotních komplikací během těhotenství.


Post
Krása a zdraví 26.11.2014

10 x Co nevíte o diabetu

Inzulin je považován za nejefektivnější léčbu diabetu, pokud jde o snížení vysokých glykémií, a v současné době se jím léčí každý 5. diabetik v ČR. Je-li inzulinová léčba zahájena včas, může zlepšená kompenzace cukrovky zabránit vzniku pozdních kompli-kací diabetu.


Post
Krása a zdraví 24.11.2014

Onkologové varují: „Zázračné“ potravinové doplňky proti rakovině jsou často jen vyhozené peníze a hazard s léčbou

Rakovina – diagnóza, kterou si každoročně vyslechne stále více lidí. Řada z nich pak ze zoufalství vyzkouší potravinové doplňky, jejichž reklama hlásá až zázračné účinky.


Post
Krása a zdraví 24.11.2014

Sportovci se svlékli, aby upozornili mladé lidi na význam prevence rakoviny

Sympatický sportovní pár, biatlonistka Gabriela Soukalová a badmintonista Petr Koukal, se stali hlavními protagonisty připravované kampaně „Hlídej si mě“, jejímž cílem je představit speciální mobilní aplikace „Ruce na prsa“ a „Hlídač koulí“.


Post
Dům, byt, zahrada 24.11.2014

Příprava garáže před zimou je nutností. Odborníci doporučují kontrolu pohyblivosti vrat, varují před vlhkostí a zamrzáním

Nastává čas podzimních plískanic, kdy každý řidič ocení, aby mohl vozem pohodlně zajet až do garáže.


Post
Krása a zdraví 22.11.2014

Nemoci z povolání: Na vznik astmatu má profese vliv až u 25 procent případů

Téměř každé zaměstnání obnáší určitá zdravotní rizika, která mohou vést k rozvoji nejrůznějších chorob. Ponejvíce se s nemocemi z povolání setkáváme u těch profesí, při nichž je nutná manuální činnost.


Post
Krása a zdraví 20.11.2014

Výskyt černého kašle překonal loňské maximum téměř trojnásobně. Zapomínat na přeočkování se nevyplácí

Za prvních deset měsíců roku 2014 zaznamenali pracovníci Státního zdravotního ústavu (SZÚ) v Praze 2188 hlášených případů černého kašle. Oproti loňskému roku, který byl doposud považován v tomto ohledu za rekordní, se jedná o více než 2,5násobný nárůst.


Post
Krása a zdraví 20.11.2014

Nadýmání, křeče a vyrážky: Rozpoznáte potravinovou alergii?

S potravinovou alergií se potýká stále rostoucí počet lidí, a to především v období dospívání. Pokud máte podezření na onemocnění související s příjmem potravy, přinášíme vám základní projevy reakcí na běžné potraviny.


Post
Krása a zdraví 20.11.2014

Špinavý vzduch zabíjí přes 400 tisíc Evropanů ročně, český vzduch mezi nešpinavějšími v EU

Ve středu zveřejněná zpráva Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) ukazuje, že znečištění ovzduší vážně ohrožuje zdraví lidí v Evropě.


Post
Krása a zdraví 20.11.2014

Jak na chřipku

Krásné a teplé babí léto se už mění v chladné dny, které s sebou přinášejí kromě nižších teplot také vyšší výskyt nachlazení a chřipek.


Post
Sex a vztahy 19.11.2014

Přišel čas pro zavedení otcovské dovolené?

Stalo se běžnou praxí, že tátové chtějí být po narození dítěte týden či dva se svými dětmi a ženami doma.


Post
Krása a zdraví 19.11.2014

Bakterie odolné vůči antibiotikům ročně způsobí až 25 000 úmrtí

Evropská spotřebitelská organizace BEUC upozorňuje na nebezpečí spojené s nezodpovědným podáváním antibiotik hospodářským zvířatům. Podle ní přispívá k vzniku rezistentních kmenů bakterií, které pak mají v Evropské unii ročně na svědomí až 25 000 úmrtí.


Post
Sex a vztahy 15.11.2014

Mužský přechod doprovází poruchy erekce, riziko infarktu i nové partnerky

O mužském přechodu, neboli andropauze, se příliš nemluví. Jedním ze stěžejních příznaků andropauzy je přitom snížený sexuální apetit, doprovázený poruchami erekce. V souvislosti s tím hrozí mužům také infarkt myokardu.


Post
Krása a zdraví 14.11.2014

Mírné UV záření může snížit riziko vzniku melanomu, shodují se odborníci

Mírné vystavení UV záření může snižovat riziko vzniku rakoviny kůže. Potvrzují to výsledky nejnovější vědecké studie, podle které může mít pravidelná expozice slunečního záření ochranný efekt a přiměřená návštěva solárií může dokonce zmenšit riziko vzniku melanomu.


Post
Gastronomie 13.11.2014

Jak zacházet se sterilovanou zeleninou? Sklenici si po otevření označte a plíseň neoškrabujte

Sterilovaná zelenina, ať už v podobě tradičních znojemských okurek nebo pikantní směsi s cibulkami, hráškem a feferonkou, je oblíbenou pochoutkou v mnoha českých domácnostech. Víte však, jak sklenice se zeleninou správně skladovat před a po otevření, a kdy už je nutné je vyhodit?


Post
Dům, byt, zahrada 12.11.2014

Nezapomeňte na zazimování vodoměrů

S blížícím se zimním obdobím je důležité dobře zabezpečit vodoměry před mrazem. Stává se, že zákazníci zjistí poškození vodoměru až při dalším odečtu vody nebo i za několik měsíců, kdy již došlo k velkým škodám.


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA