Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 10.12.2014

V boji s vánoční depresí pomohou byliny

S příchodem adventního období se dostavuje také vánoční nálada. Pro mnohé však tento čas nepředstavuje nic příjemného. Naopak, vánoční svátky jsou pro ně spojeny se stresem, steskem či depresemi.


Post
Krása a zdraví 10.12.2014

Vánoce jsou pro mozek náročné, koledy ho uklidňují

Je vůbec možné, aby člověk stihl všechny pracovní povinnosti a k tomu ještě nakoupil hezké dárky, zvládnul všechny návštěvy příbuzných či známých, usmíval se a byl absolutně v pohodě? Co na to náš mozek?


Post
Krása a zdraví 9.12.2014

4 rady pro štíhlejší Vánoce: Proti mlsné zkuste chrom

Advent a blížící se Vánoce představují hrozbu pro štíhlé tělo. Cukroví, smažená jídla, rodinné návštěvy s vydatným pohoštěním a televizní pohádky mohou být zaručenou cestou, jak přibrat na váze během několika dní. V tomto článku jsme pro vás připravili několik tipů, jak se vánočnímu tloustnutí vyhnout.


Post
Krása a zdraví 5.12.2014

10 zásad jak se vyhnout chronické obstrukční plicní nemoci

Výskyt chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) stoupá jak v ČR, tak ve světě. Zátěž organismu prostřednictvím inhalovaných škodlivin, jako jsou například cigaretový kouř, smog nebo výfukové zplodiny, totiž celosvětově neustále roste.


Post
Gastronomie 5.12.2014

Alternativy vánočního kapra? Treska á la hovězí a rejnok z octové vody

Někteří preferují kroupového kubu, jiní třeba kuřecí řízky, pro většinu Čechů však štědrovečerní večeři stále symbolizuje bramborový salát a ryba.


Post
Krása a zdraví 4.12.2014

Příručka pro diabetiky - Jak si užít Vánoce a nebát se příští návštěvy u diabetologa

Průzkumy ukazují, že většina populace přibere o vánočních svátcích 2-4 kg. Na vině je samozřejmě přejídání, nevhodná skladba jídelníčku, méně pohybu a konzumace alkoholu, popř. sladkých nápojů.


Post
Krása a zdraví 3.12.2014

Vánoce se kvapem blíží a s nimi i riziko domácích úrazů

Přestože jsou Vánoce označovány jako svátky klidu a pohody, zcela neodmyslitelně k nim patří i domácí práce. Lékaři proto každoročně varují před úrazy, které vznikají v důsledku předvánočního úklidu.


Post
Krása a zdraví 2.12.2014

Češi jsou 4. nejobéznější Evropané, v nákupních centrech je však nově patrný trend jíst zdravěji

Češi se podle odborníků postupně odklání od nezdravých stravovacích návyků a namísto tučných a smažených pokrmů začínají preferovat lehká jídla z čerstvých surovin.


Post
Dům, byt, zahrada 28.11.2014

Pozor na požáry adventních věnců

Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku. Než tak učiníme, měli bychom si uvědomit všechna rizika, která jsou s používáním otevřeného ohně doma spojená.


Post
Zajímavosti 27.11.2014

Čas vánočních večírků se blíží. Jak předejít zbytečným faux pas?

Konec roku a s ním i čas firemních vánočních večírků je skutečně za dveřmi. Pro mnohé jsou firemní večírky společenskou nutností, pro další formalitou a pro jiné zas příjemným odreagováním a uvolněním po měsících plných shonu a stresu.


Post
Krása a zdraví 26.11.2014

Odkládáte těhotenství na později? Pohlídejte si své zdraví

Stále více žen v dnešní době odkládá mateřství na pozdější věk. S věkem se však nejen snižuje úspěšnost početí, ale také se zvyšuje riziko zdravotních komplikací během těhotenství.


Post
Krása a zdraví 26.11.2014

10 x Co nevíte o diabetu

Inzulin je považován za nejefektivnější léčbu diabetu, pokud jde o snížení vysokých glykémií, a v současné době se jím léčí každý 5. diabetik v ČR. Je-li inzulinová léčba zahájena včas, může zlepšená kompenzace cukrovky zabránit vzniku pozdních kompli-kací diabetu.


Post
Krása a zdraví 24.11.2014

Onkologové varují: „Zázračné“ potravinové doplňky proti rakovině jsou často jen vyhozené peníze a hazard s léčbou

Rakovina – diagnóza, kterou si každoročně vyslechne stále více lidí. Řada z nich pak ze zoufalství vyzkouší potravinové doplňky, jejichž reklama hlásá až zázračné účinky.


Post
Krása a zdraví 24.11.2014

Sportovci se svlékli, aby upozornili mladé lidi na význam prevence rakoviny

Sympatický sportovní pár, biatlonistka Gabriela Soukalová a badmintonista Petr Koukal, se stali hlavními protagonisty připravované kampaně „Hlídej si mě“, jejímž cílem je představit speciální mobilní aplikace „Ruce na prsa“ a „Hlídač koulí“.


Post
Dům, byt, zahrada 24.11.2014

Příprava garáže před zimou je nutností. Odborníci doporučují kontrolu pohyblivosti vrat, varují před vlhkostí a zamrzáním

Nastává čas podzimních plískanic, kdy každý řidič ocení, aby mohl vozem pohodlně zajet až do garáže.


Post
Krása a zdraví 22.11.2014

Nemoci z povolání: Na vznik astmatu má profese vliv až u 25 procent případů

Téměř každé zaměstnání obnáší určitá zdravotní rizika, která mohou vést k rozvoji nejrůznějších chorob. Ponejvíce se s nemocemi z povolání setkáváme u těch profesí, při nichž je nutná manuální činnost.


Post
Krása a zdraví 20.11.2014

Výskyt černého kašle překonal loňské maximum téměř trojnásobně. Zapomínat na přeočkování se nevyplácí

Za prvních deset měsíců roku 2014 zaznamenali pracovníci Státního zdravotního ústavu (SZÚ) v Praze 2188 hlášených případů černého kašle. Oproti loňskému roku, který byl doposud považován v tomto ohledu za rekordní, se jedná o více než 2,5násobný nárůst.


Post
Krása a zdraví 20.11.2014

Nadýmání, křeče a vyrážky: Rozpoznáte potravinovou alergii?

S potravinovou alergií se potýká stále rostoucí počet lidí, a to především v období dospívání. Pokud máte podezření na onemocnění související s příjmem potravy, přinášíme vám základní projevy reakcí na běžné potraviny.


Post
Krása a zdraví 20.11.2014

Špinavý vzduch zabíjí přes 400 tisíc Evropanů ročně, český vzduch mezi nešpinavějšími v EU

Ve středu zveřejněná zpráva Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) ukazuje, že znečištění ovzduší vážně ohrožuje zdraví lidí v Evropě.


Post
Krása a zdraví 20.11.2014

Jak na chřipku

Krásné a teplé babí léto se už mění v chladné dny, které s sebou přinášejí kromě nižších teplot také vyšší výskyt nachlazení a chřipek.


PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA