Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 10.3.2015

Celiakii lze předcházet již v prvním roce života dítěte!

Odhaduje se, že v Česku žije přibližně 85 - 90 % osob trpících celiakií, u kterých tato nemoc nebyla doposud diagnostikována.


Post
Dům, byt, zahrada 5.3.2015

Nejčastější chyby při instalaci měřičů spotřeby vody

Ačkoli by se mohlo zdát, že instalaci bytového vodoměru zvládne každý zručnější instalatér, opak je pravdou.


Post
Krása a zdraví 5.3.2015

Pravděpodobnost domácího úrazu je 3x vyšší než pracovního. Jak tyto úrazy ošetřit?

Když lidé po náročném pracovním dni přijdou domů a zamknou za sebou domovní dveře, mají pocit, že konečně mohou relaxovat. Pocit bezpečí je však jen zdánlivý. Právě v domácnosti se totiž stane většina úrazů.


Post
Dům, byt, zahrada 4.3.2015

Zima očima kominíků: Opět jsme se nenudili

Nové triky podvodníků, zamrzlé střechy, nedbalost či nevědomost majitelů, zaměňování kontrol za revize, ale také požáry, otravy oxidem uhelnatým a další nehody v důsledku špatné funkce spalinové cesty.


Post
Krása a zdraví 3.3.2015

Pády, otravy, utonutí aneb nejčastější příčiny úmrtí batolat: jak jim lze předcházet?

Úrazy představují u dětí nejčastější příčinu úmrtí. Podle statistik Státního zdravotního ústavu zemře v České republice následkem úrazu každý druhý den jedno dítě nebo dospívající.


Post
Krása a zdraví 2.3.2015

Odborníci: Češi jedí ryby stále častěji, před českým pstruhem ale dávají přednost mořskému lososovi

Podle údajů zveřejněných českými statistiky, kteří vyšli z odhadu Organizace pro výživu a zemědělství (FAO), zaznamenali obchodníci s rybami v roce 2013 rekordní výši tržeb.


Post
Krása a zdraví 2.3.2015

Děti chodí k zubaři častěji, zubních kazů zatím neubývá

Rodiče posílají děti na preventivní zubní prohlídky častěji, než tomu bylo v minulosti. Data České průmyslové zdravotní pojišťovny ukazují, že alespoň jednu prohlídku u zubaře absolvovalo v roce 2014 bezmála 68 procent dětí.


Post
Zajímavosti 2.3.2015

Honosným svatbám odzvonilo. Trendem je vesnický styl, místo hostin párty

V loňském roce uzavřelo v Česku sňatek přes 40 tisíc párů. Ty, které to čeká letos, mají nejvyšší čas začít s přípravami.


Post
Krása a zdraví 27.2.2015

Gynekolog: Češky zápasí s dietami a drží hladovky, v přechodu pak tloustnou

Nárůst tělesné hmotnosti, bolesti hlavy, návaly horka, emoční nestabilita nebo třeba nespavost. To vše a mnoho dalšího představuje obávaná menopauza.


Post
Zajímavosti 27.2.2015

Egypťané se mydlili tukem se solí, Arabové přidali vůni aneb Hygiena napříč časem

Jednou ze základních lidských potřeb pro spokojené a zdravé žití je čistota. S problematikou hygieny se naše civilizace potýká již od dob Babylóňanů a starověkého Egypta, kde se objevují první zmínky v oblasti péči o tělo.


Post
Zajímavosti 26.2.2015

Vyrážíte letos poprvé na kolo s vaším psem? Pět věcí, na které byste si měli dát pozor

Také stále častěji pokukujete po svém kole, které jste v listopadu uložili k zimnímu spánku? Všímáte si, že i váš pes by se chtěl pořádně proběhnout? Společná jízda pána se psem přírodou zaplavenou stále hojnějším předjarním sluníčkem je lákavá.


Post
Krása a zdraví 26.2.2015

Lékař: Až 80 % těhotných žen trpí na strie, péči o tělo přesto zanedbávají

Ačkoliv je těhotenství považováno za jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, na těle většiny maminek se zaručeně podepíše. Vedle možného navýšení váhy nebo změny velikosti a tvaru ňader se až 80 % žen potýká s drobnými pajizévkami, striemi. Ty pak často doprovází také zarudlé dlaně, otoky prstů nebo kopřivka.


Post
Krása a zdraví 26.2.2015

Každá 3. žena nad 50 let trpí osteoporózou

Osteoporóza patří mezi civilizační choroby současnosti a bývá nejčastěji označována za "tichého zabijáka kostí". Celosvětově trpí touto nemocí každá třetí žena a každý pátý muž ve věku nad 50 let.


Post
Krása a zdraví 25.2.2015

Jakou vůni zvolit k jaké příležitosti? Do práce volte toaletku, večer vsaďte na orient

Slušivé šaty a vkusné nalíčení už mezi Češkami začíná platit za standard. Když však stylový vzhled zvládne žena doplnit i vhodným parfémem, výsledkem je nadprůměrný dojem.


Post
Krása a zdraví 23.2.2015

Přijde druhá vlna chřipkové epidemie? Zastavte projevy nemoci včas

Ordinace lékařů jsou ve všech krajích v České republice stále plné nemocných. Chřipková epidemie svírá Českou republiku téměř měsíc, během kterého se vyskytlo na 123 závažných případů, 24 pacientů onemocnění podlehlo.


Post
Krása a zdraví 20.2.2015

Dlouhotrvající zácpa může vést až k rakovině, zkuste fíky, švestky nebo fenykl

Zácpa se postupně dostává na přední příčky žebříčku moderních civilizačních onemocnění. V průběhu života se s ní setká až 50 % žen a 25 % mužů. Nejčastěji ji způsobují nevhodné stravovací a pohybové návyky nebo nervové vypětí.


Post
Sex a vztahy 20.2.2015

Nové trendy ve výchově a péči dětí aneb co chybělo Husákovým dětem?

Převážná většina soudobých českých rodičů patří do generace takzvaných Husákových dětí, silné populační vlny sedmdesátých let.


Post
Krása a zdraví 17.2.2015

Detoxikujete organismus? Nezapomínejte ani na pleť

Zima je pro náš organismus zřejmě nejsložitější roční období. Často přibíráme na váze, naše tělo se během zimy zanese řadou škodlivin a toxických látek a celkově se necítíme ve "své kůži".


Post
Krása a zdraví 13.2.2015

81 % žen má bolestivou menstruaci, pomůže mateří kašička nebo čerstvé ovoce

Průměrná žena menstruuje během svého života 3 500 dní. Přestože jsou si ženy nezbytné úlohy menstruace vědomy, období jejího průběhu obvykle nepatří mezi nejoblíbenější části měsíce. Důvodů je hned několik.


Post
Krása a zdraví 4.2.2015

Ženy s roztroušenou sklerózou mohou mít děti. Většině z nich těhotenství svědčí

Žen s roztroušenou sklerózou (RS) přibývá. Lékaři odhadují, že se nyní s úkladnou nemocí v tuzemsku potýká asi 12 tisíc pacientek. Většinou je nemoc překvapí kolem třicítky, tedy v době, kdy zakládají rodinu.


PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA