Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 23.2.2015

Přijde druhá vlna chřipkové epidemie? Zastavte projevy nemoci včas

Ordinace lékařů jsou ve všech krajích v České republice stále plné nemocných. Chřipková epidemie svírá Českou republiku téměř měsíc, během kterého se vyskytlo na 123 závažných případů, 24 pacientů onemocnění podlehlo.


Post
Krása a zdraví 20.2.2015

Dlouhotrvající zácpa může vést až k rakovině, zkuste fíky, švestky nebo fenykl

Zácpa se postupně dostává na přední příčky žebříčku moderních civilizačních onemocnění. V průběhu života se s ní setká až 50 % žen a 25 % mužů. Nejčastěji ji způsobují nevhodné stravovací a pohybové návyky nebo nervové vypětí.


Post
Sex a vztahy 20.2.2015

Nové trendy ve výchově a péči dětí aneb co chybělo Husákovým dětem?

Převážná většina soudobých českých rodičů patří do generace takzvaných Husákových dětí, silné populační vlny sedmdesátých let.


Post
Krása a zdraví 17.2.2015

Detoxikujete organismus? Nezapomínejte ani na pleť

Zima je pro náš organismus zřejmě nejsložitější roční období. Často přibíráme na váze, naše tělo se během zimy zanese řadou škodlivin a toxických látek a celkově se necítíme ve "své kůži".


Post
Krása a zdraví 13.2.2015

81 % žen má bolestivou menstruaci, pomůže mateří kašička nebo čerstvé ovoce

Průměrná žena menstruuje během svého života 3 500 dní. Přestože jsou si ženy nezbytné úlohy menstruace vědomy, období jejího průběhu obvykle nepatří mezi nejoblíbenější části měsíce. Důvodů je hned několik.


Post
Krása a zdraví 4.2.2015

Ženy s roztroušenou sklerózou mohou mít děti. Většině z nich těhotenství svědčí

Žen s roztroušenou sklerózou (RS) přibývá. Lékaři odhadují, že se nyní s úkladnou nemocí v tuzemsku potýká asi 12 tisíc pacientek. Většinou je nemoc překvapí kolem třicítky, tedy v době, kdy zakládají rodinu.


Post
Krása a zdraví 3.2.2015

Syndromu náhlého úmrtí kojenců lze zabránit vhodnou postýlkou, napomáhají i moderní technologie

Česká republika se společně s Finskem, Švédskem nebo Slovinskem řadí mezi země s nízkou kojeneckou úmrtností. I přesto se v tuzemsku setkáváme se syndromem náhlého úmrtí kojenců.


Post
Gastronomie 29.1.2015

Překvapte partnera valentýnskou pizzou

Pizza patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější jídla světové kuchyně. Pokud ještě nevíte, čím překvapit partnera nebo partnerku na Valentýna, pak vás možná inspiruje náš recept na tuto pochoutku. Příprava není nikterak těžká a pizzu můžete své drahé polovičce udělat třeba i stylově ve tvaru srdce.


Post
Krása a zdraví 27.1.2015

Sedavé zaměstnání zkracuje život a přispívá i k dlouhým neschopenkám

Přílišné sezení může podle řady vědeckých studií vést k závažným chorobám. Krom bolestí zad je přitom spojováno i s nadváhou, osteoporózou a kardiovaskulárními onemocněními.


Post
Sex a vztahy 23.1.2015

Plánujete dítě? Vysaďte mléko, nejezděte na kole a milujte se jen 2x týdně

Zásadní komplikace s otěhotněním řeší aktuálně v Česku průměrně každý 4. pár. Na 3 % dětí se pak každoročně rodí pomocí asistované reprodukce.


Post
Krása a zdraví 22.1.2015

Akné, lupénka, atopický ekzém? V zimě zkuste lopuch nebo měsíček

Každé roční období s sebou přináší specifické počasí, které má vliv na naši pokožku. V zimě hrozí zhoršení jejího stavu, protože je pokožka citlivější, vysušená a náchylnější k podráždění.


Post
Krása a zdraví 22.1.2015

Knedlo, zelo se sójou, mrkvové špagety nebo ovocné smoothie aneb Netradiční detoxikace

S příchodem nového roku si většina lidí stanovuje různá předsevzetí. Mezi ta nejčastější se řadí zhubnout, sportovat a přestat kouřit.


Post
Krása a zdraví 17.1.2015

Královnou každého plesu aneb míň je někdy víc

Plesy, bály, večírky, společenská setkávání - události, které už tradičně patří k zimním měsícům a jsou zpestřením jinak nudné zimy, právě v těchto dnech vrcholí.


Post
Krása a zdraví 16.1.2015

S dietou do restaurace? Proč ne! Pozor ale na hladovění a rozvařené přílohy

Předsevzetí týkající se zdravého stravování patří k těm nejčastějším. Necelých 40 procent obyvatel Česka si na Nový rok slibuje, že zhubne, a čtvrtina Čechů si plánuje zdravě jíst. Přitom kolem 35 procent Čechů si alespoň jednou týdně vyrazí do restaurace. Jde dieta a stravování v restauraci dohromady?


Post
Krása a zdraví 14.1.2015

Češi přichází e-cigaretám na chuť. V roce 2014 vzrostla jejich obliba o pětinu

Více cvičit, shodit pár kilogramů nebo omezit kouření patří k nejčastějším novoročním předsevzetím, které si Češi s příchodem nového roku dávají.


Post
Dům, byt, zahrada 14.1.2015

Vánoční kila navíc zkracují život domácím zvířatům. Je třeba jednat rychle

Pokud svému domácímu mazlíčkovi dopřáváte vše, čeho si jeho psí či kočičí smutné oči žádají, škodíte mu možná více, než si sami připouštíte.


Post
Krása a zdraví 12.1.2015

Zimu lépe překonají astmatici, kteří mají svou nemoc „pod kontrolou“

Přesto, že se za obecně nejtěžší období pro astmatiky díky kvetoucím loukám považuje léto, je pro ně zima neméně obtížnou částí roku. Nízké teploty či přechody z tepla do zimy mohou řádně potrápit dýchací cesty osob trpících astmatem.


Post
Dům, byt, zahrada 12.1.2015

Češi za sebou lépe zamykají domy, ale jsou nevšímaví. To nahrává zlodějům

Češi mají v zabezpečení svých bytů a domů velké rezervy. Vědí to, ale většina z nich toto podceňuje a neřeší. Největší procento lidí (67 %) podle studie Stát a občan v prevenci kriminality považuje zabezpečení svého majetku pouze za průměrné.


Post
Krása a zdraví 8.1.2015

Hrozba dopravní nehody je v zimě 15krát větší. Často za to může oční vada

Kolem 50 tisíc řidičů v Česku ve věku nad 40 let trpí oční vadou, která je pro řízení nebezpečná.


Post
Krása a zdraví 6.1.2015

Úspěšnost odvykání kouření je dána i geneticky

V České republice se každý rok chystá odvykat více než jeden milión kuřáků, svého cíle však dosáhne jen asi 6 % z nich. Důvodem je nejen nedostatečná příprava, ale i genetické předpoklady, které se také podílejí na síle závislosti.


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA