Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 27.4.2015

Bilance letošní chřipkové sezóny v ČR – desítky zbytečně mrtvých

Chřipková epidemie, která v letošní sezóně 2014/15 zasáhla Českou republiku, si vyžádala prozatím 51 mrtvých.


Post
Krása a zdraví 24.4.2015

Mírná zima nahrává klíšťatům i v letošním roce

4101 – přesně tolik případů klíšťové encefalitidy bylo zaznamenáno v roce 2014. Jeden člověk dokonce tomuto onemocnění v loňském roce podlehl a řada lidí si ponese trvalé následky do konce života.


Post
Krása a zdraví 23.4.2015

Polovina lidí používá opalovací přípravky se slabším ochranným faktorem

S příchodem sluneční sezóny je důležitá ochrana pokožky před UV zářením. Přestože odborníci dlouhodobě vysvětlují spotřebitelům nutnost používat opalovací přípravky s dostatečným ochranným faktorem (SPF), polovina lidí stále nakupuje krémy a mléka s menší ochranou.


Post
Krása a zdraví 23.4.2015

Každodenní život s dioptriemi může být i riskantní

Však to znáte: vaříte jídlo podle receptu z kuchařky, a marně hledáte brýle nablízko. Když už si je konečně nasadíte, přečtete si, co k vaření potřebujete, brýle zase musíte odložit, abyste si došli pro ingredience.


Post
Dům, byt, zahrada 23.4.2015

Kontrola komína stojí pár stovek korun, požár i 10 milionů. Po zimě volejte kominíka

Ranč v Málkově na Berounsku, vyhlášené dějiště festivalů, svateb, dětských táborů či westernového divadla, před začátkem hlavní sezóny lehl popelem.


Post
Krása a zdraví 21.4.2015

Chybí vám vitaminy? Dejte si rybu s červenou svalovinou

Podle Českého statistického úřadu sní průměrný Čech za rok necelých 6 kilo ryb, z toho drtivou většinu tvoří ryby mořské.


Post
Krása a zdraví 20.4.2015

Nenechte se zmást prvními jarními paprsky, pozor na jarní virózy

S ústupem zimy nás příslib sluníčka, delších dnů a probouzející se přírody startuje k optimističtější náladě. Nenechme se ale prvními jarními paprsky zmást.


Post
Krása a zdraví 13.4.2015

Kvůli cukrovce loni podstoupilo operaci očí přes 17 tisíc Čechů, příčinou je nezdravý životní styl

Podle statistik Všeobecné zdravotní pojišťovny byla v roce 2014 nejčastěji hrazenou laserovou operací očí koagulace sítnice, jejíž stěžejní příčinou je cukrovka.


Post
Krása a zdraví 7.4.2015

Očista těla? Nezapomeňte na lymfu!

Za kvalitu našeho imunitního systému je zodpovědná slezina, protože čistí lymfatický systém a odvádí z organismu chemické látky a barviva, které jíme spolu s potravinami.


Post
Gastronomie 1.4.2015

Zahájili jste jarní očistu? Zkuste tyto 3 recepty do 20 minut a odlehčete tělo

Spolu s příchodem jarních měsíců se mnoho lidí vrhne do obnovy šatníku, změny účesu nebo začnou upravovat svou životosprávu. Prodloužený den a teplejší počasí také láká k venkovnímu sportu i lehčí a zdravější stravě.


Post
Dům, byt, zahrada 30.3.2015

Trendy letošních Velikonoc: Zlatá, stříbrná a jednotné barevné tóny

Bez tradičních velikonočních vajec a kraslic si už ani nedovedeme Velikonoce představit. Vždyť jaká by to byla pomlázka, čím bychom obdarovali koledníky a potěšili děti?


Post
Krása a zdraví 27.3.2015

Ani při léčbě obezity nezapomínejte na tuky, ty zdravé získáte z extra panenských olejů

U mužů se dle lékařů hovoří o obezitě, pokud podíl tuku k celkové hmotnosti překročil hranici 20 procent, u žen 25 procent. Správnou léčbou obezity je zahájení pohybových aktivit a úprava jídelníčku. Mnozí však dělají tu chybu, že ze své skladby jídel úplně vyřadí tuky.


Post
Sex a vztahy 27.3.2015

Muže jako živitele rodiny vidí pouze 4 % Čechů

Hlavou rodiny jsou odjakživa muži, v oblasti financí to ale už neplatí. Zodpovědnost za udržování dobré finanční situace celé rodiny by měli mít podle poloviny Čechů všichni její výdělečně činní příslušníci.


Post
Krása a zdraví 26.3.2015

Léčba kortikoidy může odstartovat cukrovku, obezitu či vysoký tlak, je však nenahraditelná

Kortikoidy. Při zánětech, mokvání, otocích či svědění jsou podle lékařů často nenahraditelné. Při delším či celkovém užívání však mohou oslabovat imunitu a přispívat k rozvoji cukrovky, vředů nebo třeba psychických problémů.


Post
Celebrity 25.3.2015

Martin Maxa se vrátill ke své staré lásce - malování

Zpěvák a skladatel Martin Maxa v tom už zase lítá a nemůže si pomoct. Nejde ale o žádnou neřest jako drogy, alkohol nebo mnohoženství. Martin se sice skutečně po letech vrátil k jedné ze svých velkých lásek, ale tou je malování.


Post
Krása a zdraví 25.3.2015

Energetický výdej při práci se za 100 let snížil o 75 %, příčinou je sedavé zaměstnání

Sedavé zaměstnání, málo spánku, stres, nepravidelná strava a málo pohybu. Zdravotní problémy způsobené kancelářskou prací se většinou do lékařských statistik nepromítnou.


Post
Krása a zdraví 24.3.2015

Pozor na neuroboreliózu, hladová klíšťata se probouzejí

Nad červenou skvrnou ve tvaru písmene O s bílým středem na kůži po přisátí klíštěte by nikdo neměl mávnout rukou. Příznaky, jako jsou horečka, únava a malátnost by pak rozhodně měly každého vést k praktickému lékaři. V souvislosti s kousnutím klíštěte jsou to totiž symptomy typické pro Lymeskou boreliózu.


Post
Krása a zdraví 21.3.2015

Jezte mořské ryby, snížíte tím riziko infarktu o 30 %

Češi by si mohli ušetřit mnohé návštěvy u lékařů, kdyby na svůj jídelníček zařadili více ryb.


Post
Krása a zdraví 18.3.2015

Rozšiřujete jarní šatník? Zjistěte, co v něm nesmí chybět

Přichází jaro a s ním i vhodná doba na obměnu nebo vylepšení šatníku. Ať už vsadíte spíše na nestárnoucí klasiku nebo na módní výstřelky letošního jara, existuje několik kousků, které by vám neměly chybět.


Post
Krása a zdraví 17.3.2015

K hubnutí často volíme nevhodné sporty

S prvními jarními paprsky zažívají sportoviště i městské lesoparky nápor Čechů i Češek odhodlaných shodit přebytečné kilogramy spojené se zimní zahálkou.


Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA