Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Gastronomie 22.7.2015

Extra panenské oleje doplní chuť letních jídel, zkuste salát s hroznovým olejem

Češi milují rostlinné oleje a v kuchyni je využívají dokonce častěji než máslo a sádlo. Pro lidské zdraví je nejpříznivější využívání extra panenských olejů, které si zachovávají veškeré prospěšné látky.


Post
Krása a zdraví 21.7.2015

Oční vady napříč generacemi: problémy mají i novorozenci

K jednomu z mýtů týkajících se očních vad patří i ten, že jsou spojeny s věkem. Omyl! Problémy se zrakem mohou mít i novorozenci.


Post
Gastronomie 21.7.2015

Zčerstvělá nebo seafrozen? Obzvláště v létě vybírejte mořské ryby pečlivě

Češi dávají přednost mořským rybám před těmi sladkovodními. Při vysokých venkovních teplotách se ale nesprávně skladovaná ryba rychleji kazí a při její konzumaci hrozí riziko nákazy salmonelou.


Post
Sex a vztahy 17.7.2015

Procvičte mysl i na dovolené

Právě dovolená je ideální příležitostí k tomu, sblížit se s rodinou a zažít věci, na které v běžném pracovním životě a během školního roku nemáme čas.


Post
Krása a zdraví 16.7.2015

Češi neumějí odpočívat: dovolenou si berou maximálně na týden a během ní klidně pracují

Podle průzkumů dvě třetiny Čechů řeší na dovolené pracovní záležitosti, třetina z nich pak navíc i v době volna pracuje intenzivně.


Post
Krása a zdraví 15.7.2015

Cestování s kardiostimulátorem či (implantabilním) defibrilátorem

Stále přibývá lidí, kteří mají kvůli rozličným srdečním arytmiím v těle voperován tzv. elektricky aktivní implantát, tj. kardiostimulátor nebo defibrilátor.


Post
Krása a zdraví 13.7.2015

Matky kojí zodpovědně, ale zanedbávají svou stravu

Málo energie, nedostatek prospěšných tuků, vitaminu D, vápníku, železa nebo jódu. Takové mezery v jídelníčku kojících žen odhalila nová studie.


Post
Krása a zdraví 9.7.2015

5 největších mýtů a pravd o ženské menopauze

Klimakterium, známější spíše pod označením menopauza či lidověji přechod, je přirozený stav v životě každé ženy. V tomto období se utlumuje funkce vaječníků, následkem čehož se snižuje tvorba ženského hormonu estrogenu.


Post
Krása a zdraví 8.7.2015

Dívky menstruují dříve než v minulosti, na příčinu zatím nikdo nepřišel

Menstruace nastupuje u dívek ve stále nižším věku. Dívky s nadváhou či obezitou dostávají měsíčky dříve. Dívky, které ve vyšší míře konzumovaly maso v dětství, mívají předčasnou menstruaci. Jedná se o pověry nebo je na těchto tvrzeních něco pravdy?


Post
Krása a zdraví 7.7.2015

Nohy v létě potřebují zvýšenou péči a kvalitní obuv. Seniory trápí olověné nohy, děti puchýře

Celý rok jejich nedostatky skryjí boty, v létě však Češi obují sandály a ukáže se, jak se kdo o nohy staral. Podcenit péči se nevyplácí, protože chodidla patří k extrémně namáhaným částem těla.


Post
Krása a zdraví 7.7.2015

Jste v přechodu? Horkého léta se nebojte, uleví vám

S nástupem menopauzy bývají spojené menší i větší zdravotní obtíže, které ženám okolo padesáti let na psychice příliš nepřidávají. Kvůli zastavení dozrávání vajíček se přestane vytvářet estrogen, zastavuje se menstruace a žena se cítí „jinak” než doposud.


Post
Dům, byt, zahrada 4.7.2015

Horkých dní v Česku přibývá, lidé využívají klimatizace, zapomínají na jiné alternativy

Loňský rok byl podle Národního úřadu pro oceán a atmosféru nejteplejším rokem v Evropě za posledních 500 let. I letos tomu nebude jinak. Období od ledna do dubna 2015 totiž bylo v globálním průměru rekordně teplé.


Post
Krása a zdraví 3.7.2015

První opalovací přípravek se objevil již v roce 1927, lidé jej však nevyužívali

Dnešní trend snědé opálené pokožky se začal rozvíjet až ve 20. letech 20. století. Do té doby bylo opálení projevem tehdejší takzvané nižší vrstvy pracujících dělníků. Naopak vyšší vrstva se pyšnila bledou až bílou pokožkou.


Post
Celebrity 3.7.2015

Zpěvačka Hanka Křížková dělá „tetu“ onkologicky nemocným dětem ze sdružení Sluneční paprsek

Zpěvačka a herečka Hanka Křížková, která má za sebou na 25 muzikálových rolí se opět na dva týdny stala tetou. Společně s onkologicky nemocnými dětmi odjela na ozdravný pobyt do slunného Turecka.


Post
Krása a zdraví 3.7.2015

Přestáváte s kouřením? Bylinky vám pomohou zmírnit abstinenční příznaky

Snaha o řešení kuřáctví je momentálně aktuálním trendem nejen v Česku, ale po celém světě. Nejnovější výzkum Barometru odhalil, že v České republice loni kouřila více než čtvrtina obyvatel.


Post
Krása a zdraví 1.7.2015

Záchranáři před letní sezonou varují…

Nadcházející teplé dny a letní prázdniny pro řadu lidí znamenají pohodové okamžiky nejen u vody. S nástupem letních prázdnin začíná hlavně dětem čas koupání, her a dobrodružství. Žel, každoročně se řada z nich promění v noční můru jejich rodičů.


Post
Dům, byt, zahrada 1.7.2015

Rady od hasičů – jak zabezpečit byt nebo dům před odjezdem na dovolenou

Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji vyrážíme na dovolenou a ze svých domovů se vzdalujeme na delší čas.


Post
Krása a zdraví 30.6.2015

Dětem i dospělým hrozí u moře alergie, ryby jsou 5. nejčastějším alergenem

Pobyt u moře tradičně pomáhá dětem a mladistvým s lupénkou nebo atopickým ekzémem. Dejte si však pozor, aby se na dovolené nezhoršily jiné zdravotní problémy. Nebezpečí hrozí malým i velkým alergikům. Až 8 % dětí do 3 let trpí některou z potravinových alergií. U moře navíc hrozí zvýšené riziko alergie na slunce, prach nebo pyly.


Post
Zajímavosti 27.6.2015

Jak je to s takzvaným „zákazem fotografování veřejného prostranství“?

Z letošní dovolené už si nepřivezeme žádnou fotku krásné architektury nebo úžasné scenérie. Jaká je tedy pravda?


Post
Krása a zdraví 27.6.2015

Kukuřičné lupínky vám mohou zachránit život, tvrdí vědci

Kvalitní kukuřičné lupínky by měly obsahovat vitamíny. Konkrétně vitamín B9 neboli kyselina listová, známá i jako folát či folacin, je důležitá pro zdravý vývoj lidského plodu. Budoucí matky nebo těhotné ženy by měly přijímat zvýšené množství kyseliny listové.


PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA