Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Počítače a internet 2.4.2013

Zájem o internet v Česku stoupá, aktuálně za něj v průměru platíme 430 korun měsíčně

Průměrná cena za připojení k internetu je v Česku aktuálně na 430 korunách, o něco levnější je připojení mobilní, které nás vyjde na necelých 300 korun. On-line poté trávíme v průměru 17 hodin týdně, vyplynulo z výsledků průzkumu pro Český telekomunikační úřad (ČTÚ).


Post
Příroda 28.3.2013

Hvězdnice neboli astra byla vyhlášena jako Trvalka sezóny 2013

Dne 23. března 2013 byla na veletrhu For Garden v Praze - Letňanech vyhlášena Českým spolkem perenářů jako Trvalka sezóny 2013 hvězdnice neboli astra.


Post
Auto-moto 23.3.2013

V roce 2012 vyrazilo na silnice přes 84 milionů nových vozidel

Podle Mezinárodní organizace výrobců automobilů sjelo z výrobních linek vloni 84,14 milionu vozidel, což je o pět procent více než v roce předchozím. Česká republika je ve výrobě osobních automobilů na třináctém místě ve světě s 1,17 milionu nových aut, informuje Sdružení automobilového průmyslu.


Post
Počítače a internet 20.3.2013

Pozor na černý facebook. Ukradne vám profil a budou se dít věci

Po nejoblíbenější sociální síti facebooku se rychlostí blesku šíří nový obtěžující virus. Jako už několikrát v minulosti nabízí přebarvení profilu uživatele. Je to podvod a pozor na něj.


Post
Auto-moto 20.3.2013

Kupovat auto po bouračce? TIPY odborníka, na co si dát pozor

Mezi odborníky se hovoří o tom, že po českých silnicích jezdí stále velké množství opravených vozů po havárii. Je nutné dodat, že každý takový vůz je spojen s větším či menším rizikem. Základem potom je, aby zájemce o bouraný vůz, který často bývá cenově zvýhodněn, měl k dispozici informaci, že kupuje vůz po havárii.


Post
Počítače a internet 18.3.2013

Hromadné hackerské útoky se v ČR téměř netrestají, varují odborníci

V České republice nebyl dosud odsouzen žádný hacker, který organizoval masový útok na velkou firmu, banku či hromadně poškodil velký počet lidí. Případ, jaký zaznamenala naše země v minulých dnech při útoku hackerů proti webovým serverům, bankám a telekomunikačním operátorům, nebyl v Česku nikdy dotažen do podoby „exemplárního“ rozhodnutí soudu.


Post
Spotřební elektronika 8.3.2013

Češi si vloni pořídili 1,3 milionu chytrých mobilů, jejich cena klesla o devět procent

Během uplynulého roku klesla průměrná nedotovaná cena chytrých mobilních telefonů v ČR o devět procent. Češi si jich nově pořídili přes milion a čtvrt, což představuje necelou polovinu z celkového počtu 2,7 milionu prodaných mobilů na tuzemském trhu, uvedla ve čtvrtek společnost GfK.


Post
Vesmír 8.3.2013

Jasná kometa PanSTARRS bude vidět za soumraku

Od poloviny března budeme moci nízko nad západním obzorem pozorovat jasnou kometu C/2011 L4 PanSTARRS. Kometa je již dlouho očekávaným objektem a velmi bedlivě sledovaná z jižní oblohy.


Post
Věda a výzkum 4.3.2013

Senzace! Američtí lékaři vyléčili dítě nakažené virem HIV

Dítě, od narození nakažené virem HIV, je zdravé. Americkým lékařům se podařilo včasnou léčbou dítě zákeřné nemoci zbavit, uvedli na kongresu v Atlantě.


Post
Auto-moto 25.2.2013

RADY OD ODBORNÍKA: Jaké auto si pořídit do hor

Jaké auto je nejlepší do extrémních podmínek horských terénů? Odpověď je jednoduchá – terénní vůz nebo SUV. Jak ale takové auto pořídit za rozumnou cenu? S výběrem vám poradí Tomáš Svoboda z Auto ESA.


Post
Počítače a internet 24.2.2013

České děti znají facebook lépe než jejich rodiče. Jak je ochránit před pedofily?

České děti v mnoha případech znají internet a facebook lépe, než jejich rodiče. Jak je ale ochránit před pornografií, násilím a pedofily, proto které je facebook často snadným lovištem?


Post
Vesmír 22.2.2013

Český astronom světového významu Josip Kleczek slaví devadesátiny

Astronom, svou specializací sluneční fyzik, autor ojedinělého mnohojazyčného astronomického slovníku a také popularizátor astronomie Doc. RNDr. Josip Kleczek, DrSc., dlouholetý vědecký pracovník Astronomického ústavu AV ČR, se 22. února 2013 dožívá devadesáti roků. Bydlí se svojí manželkou ve středočeském Ondřejově.


Post
Vesmír 13.2.2013

Zemi hrozí srážka s obřím asteroidem, tvrdí Rusové. NASA o něm nic neví

Obrovský asteroid o průměru 230 metrů se řítí na zemi. Alespoň to tvrdí ruští astronomové, podle nich by k fatální srážce se zemí mělo dojít v lednu roku 2016. Ačkoliv Rusové jsou o tom přesvědčení, Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) o něm nic neví.


Post
Auto-moto 10.2.2013

Jedete s autem na hory? PŘEHLED všeho, na co byste neměli zapomenout

Jak prověřit vůz před cestou na hory? Co si je dobré vzít si s sebou a co rozhodně nesmíte zapomenout? Na to jsme se zeptali Tomáše Svobody z Auto ESA.


Post
Spotřební elektronika 5.2.2013

Holicí strojek je mezi námi již 110 let, polovina Čechů přesto stále upřednostňuje žiletky

Polovina mužů v Česku upřednostňuje při holení žiletku nad elektrickým strojkem. Přestože za sebou mají holicí mašinky více než staletou historii, cestu k nim si našel jen každý druhý Čech, vyplývá to z úterních výsledků průzkumu společnosti Elektrowin.


Post
Počítače a internet 5.2.2013

Útočí nový nebezpečný virus! Nahrává, co říkáte, a krade vaše sms

Na internetu se objevil nový virus, kterým jste prostřednictvím Googlu mohli infikovat váš počítač. Virus číhá, potom napadne váš telefon a odešle na vzdálený server vaše sms, hovory i kontakty.


Post
Počítače a internet 5.2.2013

Lidé se sice obávají krádeže dat z počítačů a mobilů, pro jejich zabezpečení však dělají minimum

O zabezpečení svých osobních dat a hesel v počítačích, tabletech nebo v mobilních telefonech se podle nejnovější studie giganta v oboru IT Microsoftu stará pouze 29 procent respondentů. Úterní informace společnosti přitom ukazují, že s riziky na internetu se setkal více než každý druhý.


Post
Auto-moto 4.2.2013

Začal hon na řidiče bez dálniční známky

Policisté už začali na dálnicích kontrolovat řidiče, zda mají novou dálniční známku. Pokud ji nemáte, můžete se dostat do pořádných problémů. Podle ohlasů čtenářů však nyní nastala situace, že dálniční známky nejsou k dostání.


Post
Auto-moto 31.1.2013

Máte poslední den na výměnu dálniční známky. Pak vás to může stát až 100 tisíc

Pokud během dneška neodlepíte starou dálniční známku a nepořídíte si novou, můžete se dostat do pořádných problémů, čekají vás pořádně mastné pokuty! Pokuta vám hrozí, i když se starou známkou pojedete mimo dálnici.


Post
Auto-moto 27.1.2013

Škoda musela zlevnit model Rapid. Z 289 900 Kč o rovných dvacet tisíc

Mladoboleslavská novinka, která na autosalonu v Paříži zveřejnila, že nová Škoda Rapid bude stát kolem 300 tisíc, zlevnila.


<< < 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA