Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Spotřební elektronika 29.7.2013

Chraňte svůj mobil před vysokými teplotami, baterii hrozí vznícení

Ačkoli je parné léto pro mnohé časem odpočinku a nabírání energie po náročné práci, není radno zapomínat, že horké dny ohrožují naše mobilní přístroje.


Post
Spotřební elektronika 28.7.2013

Kupujete počítač z druhé ruky? Pět tipů, jak nenaletět podvodníkům

Počítače a notebooky rychle ztrácejí svou hodnotu. Pokud sháníte nový notebook, můžete výrazně ušetřit nákupem zánovního zařízení z druhé ruky. Takový nákup ale nemusí být jednoduchý.


Post
Auto-moto 24.7.2013

Po 35 letech budeme mít člověka v raketě? Čech chce do vesmíru a k tomu bude balit holky

Souboj o cestu do vesmíru začne brzy. Třináct Čechů se v srpnu mezi sebou utká o postup do globálního kola celosvětové soutěže o let do vesmíru v Orlandu na Floridě. Čím musí odvážní muži projít, aby se jim splnil jejich sen?


Post
Příroda 23.7.2013

Bude za 50 let z Česka poušť?

Česku hrozí kvůli horkům nebezpečí požárů. V dalších letech se podle klimatologů dají očekávat extrémní výkyvy počasí, což by mělo dopad i na ráz krajiny a celého ekosystému ve celé Evropě.


Post
Spotřební elektronika 6.7.2013

Hackeři útočí na mobilní telefony! Kvůli chybě můžou vykrást vaše konto, kredit i hesla

Máte chytrý telefon nebo tablet? Potom zbystřete! Operační systém Android totiž obsahuje vážnou bezpečnostní chybu, která hackerům umožňuje na dálku zcela ovládnout vaše zařízení!


Post
Auto-moto 4.7.2013

Kombíky na dovolenou: Který má nejlepší kufr pro zavazadla

Balíte na dovolenou a zjišťujete, že s tím jak rodina roste, máte stále méně místa na zavazadla? Pak je nejvyšší čas zamířit do některého z kvalitních autobazarů. Tři roky starý vůz je stále ještě cítit novotou a modely kombíků z roku 2010 můžete mít i za polovinu původní ceny, říká Tomáš Svoboda z Auto ESA.


Post
Auto-moto 3.7.2013

Senát chválil SPZ na přání. Za 10 tisíc si můžete vyzdobit své auto

Pokud chcete mít na poznávací značce auta své jméno nebo jméno svého filmového hrdiny, brzy to nebude problém.


Post
Vesmír 3.7.2013

Titul Česká astrofotografie měsíce za červen 2013 obdržel snímek „Kompletní Messierův katalog“

Je chladno, březnové pařížské počasí konce 18. století není příliš příznivé. Blíží se čtvrtá hodina po poledni. Astronom Charles Messier ve své pracovně na Námořní observatoři v Hotelu de Cluny na ulici Mathurins rozžíná lampu a sedá ke stolu.


Post
Auto-moto 1.7.2013

Jak připravit pneumatiky na cestu na dovolenou

Osobní automobil volí jako pohodlný dopravní prostředek na dovolenou mnoho českých turistů. Na dlouhé cestě v letních parnech a v neznámém prostředí však může řidiče ledacos nepříjemně překvapit. Automobil by měl být před cestou kompletně zkontrolován a vybaven. Zvláštní pozornost by přitom řidiči měli věnovat pneumatikám.


Post
Příroda 1.7.2013

Čápi černí doplácejí na počasí: mají méně mláďat a mnohá hnízdění jsou neúspěšná

Letošní průběh hnízdění se významně liší od minulých let. Čápi černí začali kvůli chladnému počasí na přelomu března a dubna hnízdit asi o 2-3 týdny později.


Post
Spotřební elektronika 1.7.2013

Jak zachránit „utopený“ mobil? Chce to rychle jednat

Mobilní telefon, který vám spadne do vody nebo řádně promokne, není automaticky na vyhození. Pomocí pár jednoduchých kroků ho lze zachránit.


Post
Auto-moto 29.6.2013

Novinář Pavel Suchý se na Jawě vydal na cestu kolem světa, čeká ho 40 tisíc kilometrů

Na cestu kolem světa se v pátek 28. června v poledne vydal novinář Pavel Suchý. Rozhodně ho ale nečeká pohodlí v klimatizované kabině auta nebo v první třídě letadla.


Post
Příroda 27.6.2013

Čápi černí doplácejí na počasí: mají méně mláďat a mnohá hnízdění jsou neúspěšná

Letošní průběh hnízdění se významně liší od minulých let. Čápi černí začali kvůli chladnému počasí na přelomu března a dubna hnízdit asi o 2-3 týdny později. malá nebo líhnoucí se mláďata byla ve hnízdech právě v období silných dešťů na počátku června. Dlouhodobý průměr vyvedených mláďat na jednom hnízdě je v ČR 3,3, letos dosahuje sotva dvou mladých na hnízdě.


Post
Příroda 24.6.2013

Evropská komise může pomoci vlkům v Beskydech

Evropská komise začala s vyšetřováním, které by mohlo pomoci vlkům vyskytujícím se v Beskydech. Prověřuje totiž povolený odstřel, při kterém na Slovensku každoročně přichází o život kolem 120 vzácných šelem.


Post
Počítače a internet 24.6.2013

10 nejčastějších chyb zaměstnanců při práci s firemními daty

Přes 50 procent společností se setkalo s minimálně jedním případem úniku nebo ztráty dat. Většina bezpečnostních rizik ale nepřichází z vnějšku, nýbrž zevnitř firmy.


Post
Auto-moto 23.6.2013

Pokuta na silnici v zahraničí až za 100 tisíc

Chystáte se strávit dovolenou v zahraničí a pojedete autem? Podívejte se na dopravní předpisy zemí, do nichž míříte. Některé státy totiž účtují silničním hříšníkům vysoké pokuty především za alkohol za volantem a za překročení rychlostních limitů.


Post
Věda a výzkum 23.6.2013

Co zachrání lidstvo před bakteriemi? Antibiotika přestávají účinkovat

Jejich počet neustále narůstá a pro lékaře jsou časovanou bombou. Kdo? Bakterie, které odolávají všem druhům antibiotik.


Post
Auto-moto 20.6.2013

Vaří se vám auto v koloně? Poradíme vám, co dělat

Stojíte v koloně aut, která se pohybuje rychlostí šneka a rafička na ukazateli teploty motoru se nebezpečně blíží bodu varu? Poradíme vám, co v takové situaci dělat a jak si uchovat chladnout hlavu.


Post
Auto-moto 19.6.2013

Zemřel otec legendárního trabanta

V německém Zwickau zemřel v pondělí ve věku 91 let konstruktér kultovního bakeliťáku Trabant 601 Werner Lang. Oznámila to německá média s tím, že Lang utrpěl infarkt.


Post
Auto-moto 19.6.2013

Nesprávné uskladnění může poškodit pneu. Umíte správně skladovat pneumatiky?

Letní pneumatiky mají již všichni touto dobou přezuté a zimní pneumatiky čeká ještě několik měsíců odpočinku. Aby nedošlo k jejich deformaci či zbytečnému zkracování jejich životnosti, je třeba dodržovat zásady jejich správného skladování.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA