Archiv článků - VĚDA A TECHNIKA

Post
Auto-moto 16.1.2014

Prodloužená záruka u automobilů může ušetřit desetitisíce

Problémy s převodovkou, zadření motoru či jiné závažné defekty se nevyhýbají ani těm nejnovějším automobilům.


Post
Vesmír 10.1.2014

Titul Česká astrofotografie měsíce za prosinec 2013 obdržel snímek „Kometa Lovejoy a geminida“

V minulosti bývaly postrachem králů, armád i obyčejných lidí. Jejich zjev na obloze nevěstil nic dobrého. Králové prohrávali bitvy, někteří v nich i umírali.


Post
Auto-moto 9.1.2014

Profesionální řidiči nevěří celoročním pneumatikám, většina sází na značky prověřené odborným testováním

Firmy a společnosti zaměstnávající profesionální řidiče upřednostňují pravidelné přezouvání pneumatik s ohledem na roční období. Jak ukázaly statistiky e-shopu KupujPneu, více než 80 % firemních zákazníků pořizuje pneu s výbornými výsledky v testech ADAC. Svou roli v jejich nákupních preferencích hraje i pojistné plnění a péče o bezpečnost zaměstnanců.


Post
Vesmír 9.1.2014

Obří skvrna na Slunci vyprovází slunečního fyzika Josipa Kleczka na jeho poslední cestě

V neděli 5. ledna 2014 v časných ranních hodinách zemřel po dlouhé a těžké nemoci v nedožitých 91 letech dlouholetý vědecký pracovník Astronomického ústavu AV ČR, čestný člen České astronomické společnosti a dvojnásobný držitel ceny Littera Astronomica Doc. RNDr. Josip Kleczek, DrSc.


Post
Spotřební elektronika 20.12.2013

Novinky a zajímavosti v materiálech pro 3D tisk. Tiskne se z keramiky, dřeva i bavlny

Oblast 3D tisku zažívá v poslední době nebývalý rozmach. Každý den přicházejí zprávy o nových modelech 3D tiskáren, které tisknou se stále větší přesností. Raketový pokrok lze sledovat v rostoucí velikosti i konstrukční komplikovanosti tisknutelných 3D objektů. Pokrok se však nezastavuje jen u zařízení.


Post
Spotřební elektronika 18.12.2013

Mobilní operátoři zvyšují ochranu zákazníků před zneužitím Audiotexových služeb

Prostřednictvím zvláště zpoplatněných linek již nebude možné poskytovat úvěry a další finanční služby.


Post
Vesmír 4.12.2013

Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2013 obdržel snímek „Pohled do kosmického srdce“

Pošmourný měsíc listopad je za námi a s ním další kolo soutěže České astronomické společnosti „Česká astrofotografie měsíce“. Tentokrát zvítězil pohled do samotného nitra kosmického srdce, mlhoviny IC 1805, jehož autorem je Pavol Kollárik.


Post
Počítače a internet 3.12.2013

Dárkový poukaz na počítačové školení mi před Vánoci přišel vhod

Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost, kterou jsem načerpala touto dobou před rokem. Můj zaměstnavatel se rozhodl, že celé oddělení reklamací, ve kterém už řadu let pracuji, pošle na školení.


Post
Vesmír 2.12.2013

Kometa ISON zanikla u Slunce

Dlouho očekávaná kometa označená C/2012 S1 (ISON) prošla 28. listopadu v necelých 20 hodin našeho času nejblíže u Slunce, její jádro průlet nepřežilo a kometa se nestane jasným objektem noční oblohy.


Post
Auto-moto 28.11.2013

Jak nejlépe projedete zimou? Německý klub ADAC a rakouský ÖAMTC testovaly jak na sněhové řetězy

Tradiční ocelové řetězy se pevně etablovaly jak na sněhu, tak i na ledu, a ani jejich montáž už dávno není žádnou zásadní překážkou. Výrobci se však snaží účinnost řetězů i jejich manipulovatelnost stále zlepšovat - částečně také za použití alternativních materiálů.


Post
Příroda 26.11.2013

Oceány jsou v ohrožení

Doposud nás oceány velmi účinně chránily před oteplováním, které by bez nich postupovalo o dost rychleji. Jenomže už i jim docházejí ochranné mechanismy. Nárůst kyselosti oceánů probíhá dnes mnohem rychleji než v minulosti.


Post
Vesmír 18.11.2013

Čeští astronomové jako první zachytili optický dosvit gama záblesku

V souhvězdí Vodnáře vzplanul 30. října ve 22 hodin tzv. gama záblesk. Ve vesmíru ho zaznamenala družice Swift. Astronomové ze Skupiny astrofyziky vysokých energií Stelárního oddělení Astronomického ústavu AV ČR ho začali pozorovat pouhých 41 sekund poté.


Post
Spotřební elektronika 13.11.2013

První letošní mrazíky: pozor na vybití a zkrat mobilu

Přicházejí první výrazné poklesy teplot, které se blíží nule. Mobilním telefonům nízké teploty příliš nesvědčí. Mají totiž neblahý vliv především na jejich baterii. Při teplotách pod bodem mrazu baterie rychle ztrácí kapacitu.


Post
Počítače a internet 12.11.2013

Český projekt hodlá konkurovat Googlu. S kuráží přichází úspěch, věří vývojáři z Brna

V Brně byl představen ambiciózní projekt, který hodlá konkurovat velkým vyhledávačům a mapovým službám. Služba s názvem PrimaPoint má za cíl usnadnit Čechům vyhledávání obchodů či služeb a zároveň je i pobavit.


Post
Vesmír 6.11.2013

Cesta olympijské pochodně se tentokrát protáhne i do vesmíru

Olympijské hry jsou již hodně starou tradicí. V dřívějších dobách v jejich průběhu dokonce i utichaly války. Stejně tak je hezkou tradicí to, co zahájení her předchází, a sice turné zapálené olympijské pochodně různými kraji.


Post
Auto-moto 31.10.2013

Nezapomeňte na povinné zimní pneumatiky. Dopravní nehoda na letních vám může snížit pojistné plnění

Od 1. listopadu opět platí povinnost mít na vozidle obuté zimní pneumatiky. Kromě pokuty hrozí motoristům i krácení případného pojistného plnění, pokud se stanou viníky dopravní nehody.


Post
Auto-moto 29.10.2013

I převoz pneumatik na výměnu má svá pravidla

Nezajištěné pneumatiky mohou způsobit při čelním nárazu v rychlosti 50 kilometrů za hodinu vážná poranění všech cestujících ve vozidle.


Post
Auto-moto 29.10.2013

Výměna pneumatik: loni přezula jen polovina řidičů - hazardéři riskují pokuty i problémy s pojišťovnou

Začátek listopadu je tradičně ve znamení výměny pneumatik. Zákon ukládá používat zimní pneumatiky až do konce března. Řada pojmů uvedených v zákoně stále vyvolává u řidičů pochybnosti. Sníh a náledí ale nejsou jediným důvodem, proč pneumatiky vyměnit.


Post
Auto-moto 24.10.2013

Přežije vaše autobaterie zimu? Tipy, jak prodloužit její životnost

Autobaterie je srdcem elektroinstalace každého motorového vozidla. Podléhá samozřejmě opotřebení, ovšem správnou obsluhou a péčí lze její životnost výrazně prodloužit.


Post
Auto-moto 22.10.2013

Řidiči opět nechávají přezouvání na zimní pneumatiky na poslední chvíli

Velká část motoristů každoročně oddaluje přezutí zimních pneumatik. Podle odborníků si tak zbytečně komplikují život – riskují totiž nejen fronty v pneuservisech, ale i možné problémy s dopravní policií.


<< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě