Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Náš tip 13.11.2013

Exotické i lyžařské pobyty na období Vánoc jsou ze 73 procent vyprodané

Nabídka dovolených na vánoční období od 23. prosince 2013 do 1. ledna 2014 je v současné době ze 73 % vyprodaná. V případě exotických pobytů je největší zájem o zájezdy na Maledivy, Mauritius, do Thajska, Karibiku a do Spojených arabských emirátů.


Post
Náš tip 11.11.2013

Ve Struhách u Turnova se bude koulet chleba

Chcete zažít netradiční akci plnou zábavy a adrenalinu? Přijďte se v sobotu 16. listopadu pobavit do Struh u Turnova. Od 9 hodin tu na vás čeká první ročník naprosto ojedinělé show – Koulení chleba 2013.


Post
Náš tip 8.11.2013

Výstava Ze dřeva a kamene přiblíží lidové stavitelství v Pojizeří

Na závěr letošní návštěvní sezóny připravilo Muzeum Českého ráje výstavu Ze dřeva a kamene, která přiblíží návštěvníkům způsob dokumentace lidového stavitelství od konce 19. století do současnosti.


Post
Náš tip 29.10.2013

Návod pro výběr exotické dovolené v 8 bodech

Průzračné moře, bílé pláže s palmami, míchané drinky či netradiční kuchyně. Nejen tak chutná exotická dovolená, která je mezi českými turisty stále populárnější.


Post
Náš tip 24.9.2013

7 podzimních výletů na nejkrásnější vinice Evropy

Podzim je dobou sklizně a oslav vína. Milovníci tohoto nápoje z hroznů na tento čas nedočkavě čekají a vyrážejí za poznáním.


Post
Náš tip 23.9.2013

Zimní dovolená na horách? Za lyžováním míří za hranice každoročně přes půl milionu Čechů

Léto sotva skončilo a už je pomalu čas vytáhnout ze skříně či sklepa lyžařské vybavení. Výše položená alpská střediska totiž spouštějí vleky už koncem listopadu, začátek sezony navíc mnohdy láká na nižší ceny.


Post
Náš tip 12.9.2013

Zpříjemněte si sychravý podzim a zimu. Vyrazte za sluncem

Podzimní a zimní zájezdy za sluncem si u českých turistů získávají stále větší oblibu. Možností, kde si během sychravého podzimu či o adventních svátcích můžete prohřát kosti, je celá řada. Stačí si jen vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje.


Post
Náš tip 19.8.2013

Konec léta opět zpestří tradiční netopýří noci

O víkendu se naplno rozběhne série akcí pro veřejnost, pořádaných v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti ze života těchto nočních savců, budou je sledovat pomocí speciální techniky a také si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry.


Post
Přírodní krásy 16.8.2013

Objevujte krásy Libereckého kraje z hřebenů hor

Nejdelší vyznačenou hřebenovou trasou v Čechách je již více než sto let tzv. Blauer Kammweg neboli Modrá hřebenovka. V dobách své největší slávy se táhla od Blankensteinu nad Sálou v Německu přes celé Krušné hory, Českosaské Švýcarsko, Lužické, Ještědské a Jizerské hory, Krkonoše, Broumovsko, Orlické hory a Sněžník až na Praděd.


Post
Náš tip 16.8.2013

V jakém městě mají nejčistší hotely a kde skončila Praha?

Rtěnka na polštáři, vlasy v umyvadle. Jak to vypadá s čistotou v hotelových pokojích? Hotely v různých městech světa hodnotili jejich hosté podle toho, jak v nich byli spokojení. Podívejte se, na jakém místě skončila naše metropole a kde vás čeká špína.


Post
Náš tip 13.8.2013

KáPéZetka na cesty, aneb co nám na dovolené nesmí chybět

Léto se sice přehouplo do své druhé poloviny, ale i tak má řada z nás má letní dovolenou teprve před sebou. Dlouhodobé meteorologické předpovědi navíc ukazují, že krásné počasí by mělo vydržet ještě minimálně celý srpen, a tak i ti, kteří si už chvíle volna užili, přemýšlí kam ještě aspoň na pár dní vyrazit.


Post
Náš tip 12.8.2013

Pro rodinu s dětmi je nejvyhledávanější lokalitou v ČR jižní Morava

České rodiny tráví letos své dovolené stále častěji přednostně v tuzemsku. Mnohdy totiž získají v zaměstnání jen pár volných dní, a chtějí proto přepravou strávit co nejméně času. Důvodem je i současná politická či ekonomická situace v mnoha exotických destinacích, která přidává na oblibě klidným českým lokalitám.


Post
Letní aktivity 3.8.2013

5 rad, které vám z dovolené neudělají faraonovu pomstu

Celý rok se těšíte na dovolenou a když na ní konečně jste, přepadnou vás nepříjemné bolesti břicha, křeče nebo teploty? Může za to hned několik faktorů - změna klimatu, nestřídmost v jídle nebo nápoje. Čeho se vyvarovat?


Post
Hrady a zámky 31.7.2013

Hradozámecká noc se blíží

Třetí ročník Hradozámecké noci se letos uskuteční z noci 31. srpna na 1. září 2013. Do této akce se tak jako každý rok zapojuje mnoho památek, které jsou ve správě Národního památkového ústavu, ale i v soukromém vlastnictví.


Post
Náš tip 29.7.2013

Redbull a řízek? Na cesty autem raději salát a hodně vody

Statisíce Čechů právě v těchto měsících vyráží na mnohahodinové cesty autem. Pro stovky z nich ale dovolená končí autonehodou, často s fatálními následky. Jak dlouhé cesty zvládat co nejlépe a jaká pravidla ve voze dodržovat?


Post
Letní aktivity 21.7.2013

Pozor na sinice! Hygienici varují před koupáním v rybnících

Slunečné a teplé počasí o víkendu hodně lidí vylákalo k vodě. Líbí se ale i sinicím. Už na pěti místech v Česku hygienici nedoporučují koupání a takových rybníků a přehrad může být brzy i víc.


Post
Bazény, koupaliště 12.7.2013

Chystáte se na víkendový výlet? Poradíme, kde byste se neměli koupat

Léto je v plném proudu, ovšem postupně začíná ubývat míst, kde se lze bez obav koupat. Vodu v rybnících a přírodních koupalištích začínají totiž ohrožovat sinice a pro zdraví nejsou bezpečná ani místa, kde se v červnu prohnala povodeň.


Post
Náš tip 9.7.2013

6 věcí, které Čechům nejčastěji pokazí dovolenou v cizině

Časový posun, změna prostředí, vysoké teploty a vlhkost, neznámé bakterie a nezvyklé jídlo: tyto a další faktory způsobují, že nás na dovolené nejen v exotických krajích často přepadnou nejrůznější zdravotní potíže. Jak tomu předcházet a jak se správně chovat na dovolené?


Post
Bazény, koupaliště 5.7.2013

Vyrážíte na koupaliště? Víme, jak se ubránit proti zlodějům

V letních měsících láká slunečné počasí k vodě za odpočinkem, sportem či do přírody. Lidé si často neuvědomují, že se díky své nepozornosti stávají oběťmi zlodějů, pro které jsou například koupaliště velký lákadlem, říká Michaela Nováková z Policie ČR a radí, jak se bránit.


Post
Hrady a zámky 2.7.2013

Hrad Trosky pořádá ojedinělé noční prohlídky

Ojedinělé noční prohlídky státního hradu Trosky proběhnou vždy dva večery v měsíci červenci a srpnu. Zároveň, shodně jako v loňském roce, bude o letních prázdninách i celkem čtyři pondělky tato národní kulturní památka návštěvníkům zpřístupněna.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA