Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Letní aktivity 3.8.2013

5 rad, které vám z dovolené neudělají faraonovu pomstu

Celý rok se těšíte na dovolenou a když na ní konečně jste, přepadnou vás nepříjemné bolesti břicha, křeče nebo teploty? Může za to hned několik faktorů - změna klimatu, nestřídmost v jídle nebo nápoje. Čeho se vyvarovat?


Post
Hrady a zámky 31.7.2013

Hradozámecká noc se blíží

Třetí ročník Hradozámecké noci se letos uskuteční z noci 31. srpna na 1. září 2013. Do této akce se tak jako každý rok zapojuje mnoho památek, které jsou ve správě Národního památkového ústavu, ale i v soukromém vlastnictví.


Post
Náš tip 29.7.2013

Redbull a řízek? Na cesty autem raději salát a hodně vody

Statisíce Čechů právě v těchto měsících vyráží na mnohahodinové cesty autem. Pro stovky z nich ale dovolená končí autonehodou, často s fatálními následky. Jak dlouhé cesty zvládat co nejlépe a jaká pravidla ve voze dodržovat?


Post
Letní aktivity 21.7.2013

Pozor na sinice! Hygienici varují před koupáním v rybnících

Slunečné a teplé počasí o víkendu hodně lidí vylákalo k vodě. Líbí se ale i sinicím. Už na pěti místech v Česku hygienici nedoporučují koupání a takových rybníků a přehrad může být brzy i víc.


Post
Bazény, koupaliště 12.7.2013

Chystáte se na víkendový výlet? Poradíme, kde byste se neměli koupat

Léto je v plném proudu, ovšem postupně začíná ubývat míst, kde se lze bez obav koupat. Vodu v rybnících a přírodních koupalištích začínají totiž ohrožovat sinice a pro zdraví nejsou bezpečná ani místa, kde se v červnu prohnala povodeň.


Post
Náš tip 9.7.2013

6 věcí, které Čechům nejčastěji pokazí dovolenou v cizině

Časový posun, změna prostředí, vysoké teploty a vlhkost, neznámé bakterie a nezvyklé jídlo: tyto a další faktory způsobují, že nás na dovolené nejen v exotických krajích často přepadnou nejrůznější zdravotní potíže. Jak tomu předcházet a jak se správně chovat na dovolené?


Post
Bazény, koupaliště 5.7.2013

Vyrážíte na koupaliště? Víme, jak se ubránit proti zlodějům

V letních měsících láká slunečné počasí k vodě za odpočinkem, sportem či do přírody. Lidé si často neuvědomují, že se díky své nepozornosti stávají oběťmi zlodějů, pro které jsou například koupaliště velký lákadlem, říká Michaela Nováková z Policie ČR a radí, jak se bránit.


Post
Hrady a zámky 2.7.2013

Hrad Trosky pořádá ojedinělé noční prohlídky

Ojedinělé noční prohlídky státního hradu Trosky proběhnou vždy dva večery v měsíci červenci a srpnu. Zároveň, shodně jako v loňském roce, bude o letních prázdninách i celkem čtyři pondělky tato národní kulturní památka návštěvníkům zpřístupněna.


Post
Hrady a zámky 1.7.2013

Hradozámecká noc a Magické noční prohlídky na historických památkách za svitu svíček

Podstatnou součástí každé prohlídky na historické památce je načerpat nové zážitky, informace a zároveň strávit pěkné odpoledne. Každý se tak za svůj život několikrát stal součástí příběhu té nebo oné památky, představoval si jak se asi žilo v dané době, co se jedlo nebo nosilo a to vše za denního světla.


Post
Náš tip 30.6.2013

Dovolené jsou tu. Co si můžete přivézt s sebou do Chorvatska?

Do EU vstoupí nejoblíbenější dovolenková destinace českých turistů - Chorvatsko. Co všechno to pro cestovatele znamená?


Post
Náš tip 29.6.2013

Chcete si vzít pejska na dovolenou do Chorvatska či jinam v Evropě? Podívejte se, co je třeba zařídit

Vyjet na dovolenou do zahraničí i se svým čtyřnohým parťákem není žádná legrace.


Post
Letní aktivity 26.6.2013

U Semil čeká na zdatné jedince nový adrenalinový zážitek: via ferrata Vodní brána

Těsně před začínajícími prázdninami a hlavní sezónou dovolených připravil státní podnik Lesy ČR ve spolupráci s dalšími subjekty skvělý dárek pro milovníky lehce adrenalinových zážitků.


Post
Náš tip 23.6.2013

Chcete za pobyt na vodě utratit co nejméně? Použijte aukci půjčoven lodí

Plánujete si v létě sjet nějakou z českých, moravských nebo slovenských řek? Nový server Vodácisobě.cz nabízí možnost obrácené aukce lodí, ve které se o vámi zadanou zakázku budou přetahovat půjčovny lodí. Do projektu se jich zapojilo už 39.


Post
Náš tip 22.6.2013

Češi můžou cestovat do Chorvatska a Černé hory na občanku

Občané České republiky můžou cestovat do Černé Hory, Albánie a dalších balkánských států pouze na občanský průkaz.


Post
Náš tip 17.6.2013

Za co vás zavřou na dovolené? Za stavění hradů z písku nebo lízání zmrzliny

Než vyjedete na dovolenou, zjistěte si, jaká pravidla je třeba v dané zemi dodržovat, jinak by se vám prázdniny mohly ošklivě pokazit. V Chorvatsku vám hrozí až tři roky vězení za překročení rychlosti, v Itálii můžete dostat pokutu za stavění hradů z písku...Přečtěte si, co vám kde hrozí.


Post
Náš tip 16.6.2013

Do Chorvatska na dovolenou: Kudy, kam a za kolik!

Chorvatsko je oblíbenou destinací českých turistů a už za chvíli jich tam budou proudit stovky. Přinášíme vám rady na cestu!


Post
Hrady a zámky 5.6.2013

Netradiční prohlídky hradů a zámků s nádechem tajemna. Jak vstoupit do řádu strážců 13. komnaty

Na počátku bylo pouze slovo, ale nyní se za projektem „Otevřte 13. komnatu“ skrývá nejen tajemství deseti do projektu zapojených historických památek, ale především na vysoké úrovni propracovaná hra, která osloví návštěvníky napříč generacemi.


Post
Náš tip 27.5.2013

Nevíte, kam na dovolenou? Podívejte se na turisticky nejoblíbenější města světa

Nejnavštěvovanějším městem planety v loňském roce se stal thajský Bangkog, který přivítal téměř 16 milionů turistů. Druhý se pak jen s malým odstupem umístil Londýn (15,96 milionu turistů) a Praha v celosvětovém žebříčku obsadila 24. místo, vyplývá to z výzkumu Global Destination Cities Index.


Post
Letní aktivity 26.5.2013

Češi si z Asie mohou přivézt smrtelnou nemoc

Asijské země se stávají stále více cílem dovolených mnoha Čechů. Lidé však silně podceňují riziko závažných chorob, z nichž nejhorší je japonská encefalitida a nenechávají se očkovat.


Post
Náš tip 25.5.2013

Opalujete se rády na dovolené nahoře bez? Ověřte si, kde by to mohl být problém

Pohybovat se na plážích s minimem textilu na těle nebo zcela bez něj, by se mohlo při letošní dovolené v některých destinacích vymstít.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA