Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Zimní aktivity 24.2.2014

Chystáte se v tomto počasí lyžovat? Dejte pozor na zledovatělý sníh a husté mlhy

Ačkoliv je v únoru téměř jarní počasí a teplota se dlouhodobě pohybuje na hranici 10 stupňů, lyžaři brázdí vysokohorské sjezdovky zasypané umělým sněhem v hojném počtu.


Post
Náš tip 11.2.2014

Masopust na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova vypukne 15. února

Dlaskův statek v Dolánkách se připravuje na tradiční masopust. Tento starý obyčej se stane první letošní akcí v této zemědělské usedlosti.


Post
Zimní aktivity 4.2.2014

Lyžaře na sjezdovkách ochrání bezpečnostní bariéry

Sjezdovky lyžařských areálů Snowhill byly vybaveny osmnácti novými ochrannými bariérami, které výrazně pomohou zvýšit bezpečnost lyžařů. Zábrany v hodnotě 200 tis. Kč pořídila značka Birell. Jejich největší počet byl instalován v krkonošském středisku Herlíkovice.


Post
Náš tip 1.2.2014

7 netradičních valentýnských výletů: pozorování velryb či návrat do středověku

Čtrnáctý únor. Pro některé lidi den jako každý jiný, pro jiné oblíbený svátek lásky, který vybízí k oslavě.


Post
Zimní aktivity 30.12.2013

5 tipů, jak vybrat první snowboard

S prvními sněhovými vločkami řada z nás začíná přemýšlet o nákupu zimního vybavení. Pro zdatné sportovce to bývá hračka, ovšem pro ty, kdo na tuto sezónu plánují vyzkoušet snowboarding vůbec poprvé, může být orientace v široké nabídce nesnadná.


Post
Letní aktivity 17.12.2013

Češi jsou milovníky zimních sportů. Nejoblíbenější je lyžování, zájem roste i o snowboarding

Obliba zimních sportovních radovánek u Čechů stále roste. Mezi nejoblíbenější rekreační sporty patří sjezdové lyžování a snowboarding.


Post
Zimní aktivity 6.12.2013

Češi objevují zahraniční vánoční trhy, láká je atmosféra i nákupy

Možná i klesající úroveň tuzemských vánočních trhů stojí za rostoucím zájmem o zájezdy do adventních zahraničních měst.


Post
Zimní aktivity 18.11.2013

Připravte se na lyžařskou sezónu! Zjistěte, co je třeba než vyjedete na svah

Listopad je měsíc, ve kterém se většinou dočkáme prvního sněhu i v níže položených oblastech. Hory a místa s vyšší nadmořskou výškou, kde se většinou sníh udrží déle, pak zaznamenávají první větší nápor lyžařů, kteří přijíždí okusit sníh a užít si tak první lyžovačku v nové sezóně.


Post
Náš tip 13.11.2013

Exotické i lyžařské pobyty na období Vánoc jsou ze 73 procent vyprodané

Nabídka dovolených na vánoční období od 23. prosince 2013 do 1. ledna 2014 je v současné době ze 73 % vyprodaná. V případě exotických pobytů je největší zájem o zájezdy na Maledivy, Mauritius, do Thajska, Karibiku a do Spojených arabských emirátů.


Post
Náš tip 11.11.2013

Ve Struhách u Turnova se bude koulet chleba

Chcete zažít netradiční akci plnou zábavy a adrenalinu? Přijďte se v sobotu 16. listopadu pobavit do Struh u Turnova. Od 9 hodin tu na vás čeká první ročník naprosto ojedinělé show – Koulení chleba 2013.


Post
Náš tip 8.11.2013

Výstava Ze dřeva a kamene přiblíží lidové stavitelství v Pojizeří

Na závěr letošní návštěvní sezóny připravilo Muzeum Českého ráje výstavu Ze dřeva a kamene, která přiblíží návštěvníkům způsob dokumentace lidového stavitelství od konce 19. století do současnosti.


Post
Náš tip 29.10.2013

Návod pro výběr exotické dovolené v 8 bodech

Průzračné moře, bílé pláže s palmami, míchané drinky či netradiční kuchyně. Nejen tak chutná exotická dovolená, která je mezi českými turisty stále populárnější.


Post
Náš tip 24.9.2013

7 podzimních výletů na nejkrásnější vinice Evropy

Podzim je dobou sklizně a oslav vína. Milovníci tohoto nápoje z hroznů na tento čas nedočkavě čekají a vyrážejí za poznáním.


Post
Náš tip 23.9.2013

Zimní dovolená na horách? Za lyžováním míří za hranice každoročně přes půl milionu Čechů

Léto sotva skončilo a už je pomalu čas vytáhnout ze skříně či sklepa lyžařské vybavení. Výše položená alpská střediska totiž spouštějí vleky už koncem listopadu, začátek sezony navíc mnohdy láká na nižší ceny.


Post
Náš tip 12.9.2013

Zpříjemněte si sychravý podzim a zimu. Vyrazte za sluncem

Podzimní a zimní zájezdy za sluncem si u českých turistů získávají stále větší oblibu. Možností, kde si během sychravého podzimu či o adventních svátcích můžete prohřát kosti, je celá řada. Stačí si jen vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje.


Post
Náš tip 19.8.2013

Konec léta opět zpestří tradiční netopýří noci

O víkendu se naplno rozběhne série akcí pro veřejnost, pořádaných v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti ze života těchto nočních savců, budou je sledovat pomocí speciální techniky a také si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry.


Post
Přírodní krásy 16.8.2013

Objevujte krásy Libereckého kraje z hřebenů hor

Nejdelší vyznačenou hřebenovou trasou v Čechách je již více než sto let tzv. Blauer Kammweg neboli Modrá hřebenovka. V dobách své největší slávy se táhla od Blankensteinu nad Sálou v Německu přes celé Krušné hory, Českosaské Švýcarsko, Lužické, Ještědské a Jizerské hory, Krkonoše, Broumovsko, Orlické hory a Sněžník až na Praděd.


Post
Náš tip 16.8.2013

V jakém městě mají nejčistší hotely a kde skončila Praha?

Rtěnka na polštáři, vlasy v umyvadle. Jak to vypadá s čistotou v hotelových pokojích? Hotely v různých městech světa hodnotili jejich hosté podle toho, jak v nich byli spokojení. Podívejte se, na jakém místě skončila naše metropole a kde vás čeká špína.


Post
Náš tip 13.8.2013

KáPéZetka na cesty, aneb co nám na dovolené nesmí chybět

Léto se sice přehouplo do své druhé poloviny, ale i tak má řada z nás má letní dovolenou teprve před sebou. Dlouhodobé meteorologické předpovědi navíc ukazují, že krásné počasí by mělo vydržet ještě minimálně celý srpen, a tak i ti, kteří si už chvíle volna užili, přemýšlí kam ještě aspoň na pár dní vyrazit.


Post
Náš tip 12.8.2013

Pro rodinu s dětmi je nejvyhledávanější lokalitou v ČR jižní Morava

České rodiny tráví letos své dovolené stále častěji přednostně v tuzemsku. Mnohdy totiž získají v zaměstnání jen pár volných dní, a chtějí proto přepravou strávit co nejméně času. Důvodem je i současná politická či ekonomická situace v mnoha exotických destinacích, která přidává na oblibě klidným českým lokalitám.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA