Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Náš tip 26.5.2014

Westernový den přinese do Semil vůni Divokého západu

Pokud patříte k těm, kteří rádi naslouchají dusotu koňských kopyt, a láká Vás možnost pozorovat svět z koňského hřbetu, nenechte si ujít den, který v Semilech věnovali westernu, koním a lidem kolem nich.


Post
Náš tip 26.5.2014

4 nejdůležitější formality, na které je třeba myslet před odjezdem na dovolenou s dětmi

Poslední květnové a první červnové dny jsou typickým obdobím, kdy si konečně vybíráme svoji letní rodinnou dovolenou. S potvrzenou rezervací se už můžeme těšit jenom na ničím nerušené chvíle strávené s dětmi přesně dle našich představ, ať už třeba na pláži nebo na horách.


Post
Náš tip 23.5.2014

Westernový den přinese do Semil vůni Divokého západ

Pokud patříte k těm, kteří rádi naslouchají dusotu koňských kopyt a láká Vás možnost pozorovat svět z koňského hřbetu, nenechte si ujít den, který v Semilech věnovali westernu, koním a lidem kolem nich.


Post
Přírodní krásy 23.5.2014

Cestování je pro mne svoboda, říká mladý cestovatel a fotograf Martin Nešpor

Martin Nešpor, teprve třiadvacetiletý vášnivý cestovatel a fotograf, horolezec a dobrodruh sám překonal zamrzlé jezero Bajkal. Letos v březnu zdolal téměř 630 kilometrů od severu k jihu a stal se tak vůbec nejmladším Čechem, který podobnou cestu uskutečnil.


Post
Letní aktivity 21.5.2014

Na Dvoře Borčice u Všeně se opět koná Den koní v Českém ráji

Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje, Ekofarma Dvůr Borčice, Jezdecký klub Dvůr Borčice pořádají 24. května od 13 hodin na Dvoře Borčice u Všeně Den koní v Českém ráji.


Post
Letní aktivity 5.5.2014

Sezóna v Chorvatsku začala díky příznivým teplotám o poznání dřív

Teplé počasí posledních týdnů zahájilo dovolenkové období. Téměř každý Čech přemýšlí nad tím, do které oblasti vyrazí na letošní dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších destinací je bezpochyby Chorvatsko. Počet českých turistů zde rok od roku stoupá.


Post
Náš tip 29.4.2014

Je na čase zkontrolovat si platnost cestovních dokladů

Letní turistická sezóna je za dveřmi. Je tedy na čase zkontrolovat si cestovní doklady, případně podat žádost o vydání nového cestovního pasu. Nechávat to na poslední chvíli se rozhodně nevyplatí. Přinejmenším se žadatel vyhne zbytečným frontám na úřadech a ušetří čas.


Post
Náš tip 24.4.2014

Zahájení turistické sezóny v Českém ráji se koná v rámci hry Za pověstmi

Start turistické sezóny v Českém ráji se uskuteční v sobotu 26. dubna.


Post
Náš tip 14.3.2014

4 jarní tipy, kam po zimě vyrazit za energií a sportem

S rostoucími teplotami a počtem slunečných dnů se začínáme všichni pomalu probouzet ze zimního spánku. Slunce nám nejen zlepšuje náladu, ale po líné zimě také dodává energii do života. Cítíme se tak plni sil a máme chuť je využít na maximum.


Post
Hrady a zámky 10.3.2014

Státní zámek Hrubý Rohozec zahajuje sezónu již tento víkend

V současné době mají státní hrady a zámky až na výjimky zavřeno, neboť na objektech probíhají přípravné práce na zahájení sezóny v dubnu 2014.


Post
Hrady a zámky 7.3.2014

Květinové výstavy na zámcích budou letos ve znamení růží

Květinové výstavy, které se v letošním roce uskuteční na památkách ve správě Národního památkového ústavu, se ponesou ve znamení královny květin – růže. Válka růží pomyslně spojí zámky Rájec nad Svitavou, Vizovice, Vranov nad Dyjí, Buchlovice, Bučovice a mnohé další.


Post
Letní aktivity 6.3.2014

V Semilech jsou cyklisté vítáni

Turistické informační centrum Semily (TIC) ve spolupráci s Muzeem a Pojizerskou galerií Semily získalo od Nadace Partnerství, Program Zelené stezky Greenways certifikát „Cyklisté vítáni“ č. 103822014.


Post
Zimní aktivity 24.2.2014

Chystáte se v tomto počasí lyžovat? Dejte pozor na zledovatělý sníh a husté mlhy

Ačkoliv je v únoru téměř jarní počasí a teplota se dlouhodobě pohybuje na hranici 10 stupňů, lyžaři brázdí vysokohorské sjezdovky zasypané umělým sněhem v hojném počtu.


Post
Náš tip 11.2.2014

Masopust na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova vypukne 15. února

Dlaskův statek v Dolánkách se připravuje na tradiční masopust. Tento starý obyčej se stane první letošní akcí v této zemědělské usedlosti.


Post
Zimní aktivity 4.2.2014

Lyžaře na sjezdovkách ochrání bezpečnostní bariéry

Sjezdovky lyžařských areálů Snowhill byly vybaveny osmnácti novými ochrannými bariérami, které výrazně pomohou zvýšit bezpečnost lyžařů. Zábrany v hodnotě 200 tis. Kč pořídila značka Birell. Jejich největší počet byl instalován v krkonošském středisku Herlíkovice.


Post
Náš tip 1.2.2014

7 netradičních valentýnských výletů: pozorování velryb či návrat do středověku

Čtrnáctý únor. Pro některé lidi den jako každý jiný, pro jiné oblíbený svátek lásky, který vybízí k oslavě.


Post
Zimní aktivity 30.12.2013

5 tipů, jak vybrat první snowboard

S prvními sněhovými vločkami řada z nás začíná přemýšlet o nákupu zimního vybavení. Pro zdatné sportovce to bývá hračka, ovšem pro ty, kdo na tuto sezónu plánují vyzkoušet snowboarding vůbec poprvé, může být orientace v široké nabídce nesnadná.


Post
Letní aktivity 17.12.2013

Češi jsou milovníky zimních sportů. Nejoblíbenější je lyžování, zájem roste i o snowboarding

Obliba zimních sportovních radovánek u Čechů stále roste. Mezi nejoblíbenější rekreační sporty patří sjezdové lyžování a snowboarding.


Post
Zimní aktivity 6.12.2013

Češi objevují zahraniční vánoční trhy, láká je atmosféra i nákupy

Možná i klesající úroveň tuzemských vánočních trhů stojí za rostoucím zájmem o zájezdy do adventních zahraničních měst.


Post
Zimní aktivity 18.11.2013

Připravte se na lyžařskou sezónu! Zjistěte, co je třeba než vyjedete na svah

Listopad je měsíc, ve kterém se většinou dočkáme prvního sněhu i v níže položených oblastech. Hory a místa s vyšší nadmořskou výškou, kde se většinou sníh udrží déle, pak zaznamenávají první větší nápor lyžařů, kteří přijíždí okusit sníh a užít si tak první lyžovačku v nové sezóně.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA