Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Letní aktivity 17.7.2014

Soutěž - Najdi a vyfoť co nejvíce turistických rozcestníků napříč Libereckým krajem

Liberecký kraj pořádá fotografickou soutěž na téma „NAJDI a VYFOŤ CO NEJVÍCE ROZCESTNÍKŮ NAPŘÍČ LIBERECKÝM KRAJEM“. Soutěž trvá do 30. 9. 2014 a hlavní výhrou je turistická navigace Garmin, turistický batoh Deuter a turistické hůlky Fizan.


Post
Náš tip 15.7.2014

Na Dlaskově statku pokřtí průvodce lidovými stavbami Libereckého kraje

V loňském roce proběhl úspěšně Rok lidové architektury konaný na počest 200. výročí narození Jakuba Bursy, slavného zednického mistra staveb tzv. jihočeského baroka. Díky kladnému ohlasu návštěvníků se organizátoři rozhodli pořádat pravidelně každý rok Dny lidové architektury.


Post
Letní aktivity 12.7.2014

Letní dovolená v pohybu? Zkuste jachtařit na moři

Stále více lidí preferuje dovolenou v pohybu nebo minimálně její aktivní prožití. Klasické dovolené na pláži, opalování se a putování mezi hotelem a nejbližší pláží se už stávají minulostí.


Post
Přírodní krásy 9.7.2014

Po Hřebenovce napříč Libereckým krajem

Nejdelší vyznačenou hřebenovou trasou v Čechách je již více než sto let tzv. Blauer Kammweg neboli Modrá hřebenovka.


Post
Hrady a zámky 1.7.2014

Prázdniny začaly – hrady a zámky nabízejí pestrý program pro všechny věkové kategorie

Tradiční prohlídky objektů jsou v létě doplněny řadou kulturních akcí, které jsou zaměřeny na návštěvníky všech věkových kategorií, ale i zájmů.


Post
Letní aktivity 26.6.2014

Pohádkový les pro děti v Roprachticích se otevře 5. července

Liberecký kraj opět podpořil konání 41. ročníku oblíbené dětské akce Pohádkový les v Roprachticích u Vysokého na Jizerou, který se koná 5. července.


Post
Letní aktivity 16.6.2014

Kempovací sezóna začala. Tipy, co zkontrolovat, aby bylo stanování radost a ne horor

Díky stabilnějšímu počasí a slunným dnům zahajují právě nyní kempy novou sezónu. Zatímco provozovatelé tábořišť dolaďují poslední detaily, většina lidí se teprve poohlíží po lokalitě, která se letos stane cílem jejich dovolené.


Post
Náš tip 27.5.2014

V Lomnici nad Popelkou se opět uskuteční Krajský den koně

Již 10. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje aneb Já mám koně se koná 31. května od 9. 30 hodin v Tyršově parku a dětském hřišti v centru Lomnice nad Popelkou.


Post
Náš tip 26.5.2014

Westernový den přinese do Semil vůni Divokého západu

Pokud patříte k těm, kteří rádi naslouchají dusotu koňských kopyt, a láká Vás možnost pozorovat svět z koňského hřbetu, nenechte si ujít den, který v Semilech věnovali westernu, koním a lidem kolem nich.


Post
Náš tip 26.5.2014

4 nejdůležitější formality, na které je třeba myslet před odjezdem na dovolenou s dětmi

Poslední květnové a první červnové dny jsou typickým obdobím, kdy si konečně vybíráme svoji letní rodinnou dovolenou. S potvrzenou rezervací se už můžeme těšit jenom na ničím nerušené chvíle strávené s dětmi přesně dle našich představ, ať už třeba na pláži nebo na horách.


Post
Náš tip 23.5.2014

Westernový den přinese do Semil vůni Divokého západ

Pokud patříte k těm, kteří rádi naslouchají dusotu koňských kopyt a láká Vás možnost pozorovat svět z koňského hřbetu, nenechte si ujít den, který v Semilech věnovali westernu, koním a lidem kolem nich.


Post
Přírodní krásy 23.5.2014

Cestování je pro mne svoboda, říká mladý cestovatel a fotograf Martin Nešpor

Martin Nešpor, teprve třiadvacetiletý vášnivý cestovatel a fotograf, horolezec a dobrodruh sám překonal zamrzlé jezero Bajkal. Letos v březnu zdolal téměř 630 kilometrů od severu k jihu a stal se tak vůbec nejmladším Čechem, který podobnou cestu uskutečnil.


Post
Letní aktivity 21.5.2014

Na Dvoře Borčice u Všeně se opět koná Den koní v Českém ráji

Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje, Ekofarma Dvůr Borčice, Jezdecký klub Dvůr Borčice pořádají 24. května od 13 hodin na Dvoře Borčice u Všeně Den koní v Českém ráji.


Post
Letní aktivity 5.5.2014

Sezóna v Chorvatsku začala díky příznivým teplotám o poznání dřív

Teplé počasí posledních týdnů zahájilo dovolenkové období. Téměř každý Čech přemýšlí nad tím, do které oblasti vyrazí na letošní dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších destinací je bezpochyby Chorvatsko. Počet českých turistů zde rok od roku stoupá.


Post
Náš tip 29.4.2014

Je na čase zkontrolovat si platnost cestovních dokladů

Letní turistická sezóna je za dveřmi. Je tedy na čase zkontrolovat si cestovní doklady, případně podat žádost o vydání nového cestovního pasu. Nechávat to na poslední chvíli se rozhodně nevyplatí. Přinejmenším se žadatel vyhne zbytečným frontám na úřadech a ušetří čas.


Post
Náš tip 24.4.2014

Zahájení turistické sezóny v Českém ráji se koná v rámci hry Za pověstmi

Start turistické sezóny v Českém ráji se uskuteční v sobotu 26. dubna.


Post
Náš tip 14.3.2014

4 jarní tipy, kam po zimě vyrazit za energií a sportem

S rostoucími teplotami a počtem slunečných dnů se začínáme všichni pomalu probouzet ze zimního spánku. Slunce nám nejen zlepšuje náladu, ale po líné zimě také dodává energii do života. Cítíme se tak plni sil a máme chuť je využít na maximum.


Post
Hrady a zámky 10.3.2014

Státní zámek Hrubý Rohozec zahajuje sezónu již tento víkend

V současné době mají státní hrady a zámky až na výjimky zavřeno, neboť na objektech probíhají přípravné práce na zahájení sezóny v dubnu 2014.


Post
Hrady a zámky 7.3.2014

Květinové výstavy na zámcích budou letos ve znamení růží

Květinové výstavy, které se v letošním roce uskuteční na památkách ve správě Národního památkového ústavu, se ponesou ve znamení královny květin – růže. Válka růží pomyslně spojí zámky Rájec nad Svitavou, Vizovice, Vranov nad Dyjí, Buchlovice, Bučovice a mnohé další.


Post
Letní aktivity 6.3.2014

V Semilech jsou cyklisté vítáni

Turistické informační centrum Semily (TIC) ve spolupráci s Muzeem a Pojizerskou galerií Semily získalo od Nadace Partnerství, Program Zelené stezky Greenways certifikát „Cyklisté vítáni“ č. 103822014.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA