Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Letní aktivity 19.5.2013

Začíná sezóna výletů na kole. Podívejte se, kde se nejvíc kradou

V České republice se vloni ztratilo 7746 bicyklů, což bylo o 350 více než v roce 2011. Nejrizikovějším obdobím jsou červenec, srpen a září, uvádějí pojišťovny s tím, že až 90 procent ukradených kol se majitelům nevrátí.


Post
Náš tip 19.5.2013

Den otevřených podstávkových domů se koná 26. května v 10 obcích Libereckého kraje

Zájemci o lidovou architekturu mohou v neděli 26. května mezi 10 a 17 hodinou navštívit a prohlédnout si vybraný podstávkový dům.


Post
Letní aktivity 14.5.2013

Vodáci pozor: Nebezpečné jezy. Kde jsou a jak je poznáte?

V České republice je přibližně 120 nebezpečných jezů, které si jen za poslední tři roky vyžádaly 27 lidských životů, na 50 jezů by potřebovalo zabezpečovací madla, uvedl Český svaz kanoistiky. Pokud se chystáte na vodu, podívejte se, kde se jezy-zabijáci nacházejí a jak je poznáte.


Post
Náš tip 12.5.2013

Chystáte se na výlet lodí? Podívejte se na ceny

Chystáte se s rodinou podniknout o víkendu výlet a hledáte inspiraci. Srovnali jsme pro vás vybranou lodní dopravu na řekách v České republice.


Post
Letní aktivity 11.5.2013

Istrie je klenotem Chorvatska. Kolik tam stojí dovolená? A co si nenechat ujít?

Chorvatsko platí za nejoblíbenější dovolenkovou destinaci Čechů. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém vám přiblížíme jednotlivé regiony země, nabídneme tipy na výlety a poradíme s ubytováním. Dnes začínáme poloostrovem Istria.


Post
Náš tip 28.4.2013

Pozor, na letišti můžete přijít o svačinu

Vracíte se z Tuniska, Maroka či Izraele a v kufru si vezete sýry, rybí pochoutky, salámy, šunky a další masné či mléčné výrobky? Počítejte s tím, že na letišti budete mít problém. Všechny pochoutky vám zabaví a okamžitě zlikvidují.


Post
Hrady a zámky 28.4.2013

Hrady a zámky otevírají své 13. komnaty

Také letos, v roce s magickou příznačnou třináctkou, budou moci návštěvníci deseti vybraných hradů a zámků v České republice otevírat jejich třinácté komnaty.


Post
Náš tip 6.4.2013

Cyklistická sezona na železnici začíná, České dráhy nabídnou více cyklovozů, spojů i destinací

České dráhy vstupují do letošní sezony s větším množstvím vozů upravených pro zjednodušenu přepravu jízdních kol formou spoluzavazadla, s větším množstvím vlaků, které nabízejí cyklistům vyšší přepravní kapacitu, i s novými cykloturistickými destinacemi.


Post
Zimní aktivity 2.4.2013

Víme, kde všude si ještě užijete na sněhu

Zima je letos mimořádně dlouhá a tak je stále možnost vyrazit na hory za lyžováním. Podívejte se v našem přehledu, kde si ještě můžete užít sněžné radovánky.


Post
Hrady a zámky 29.3.2013

Řada hradů zůstává zavřená, překazilo to počasí

Nepříznivé počasí nedovolilo kastelánům na Bezdězu, Troskách nebo na Landštejně otevřít hradní brány během velikonočních prázdnin široké veřejnosti. Zpřístupnění hradů bude záviset na vývoji počasí.


Post
Hrady a zámky 27.3.2013

Kvůli nepříznivému počasí v pátek zahájí sezónu jen některé hrady

V pátek 29. března zahájí hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu, územní správy na Sychrově, návštěvnickou sezónu pro rok 2013. Z důvodu nepříznivého počasí a s primárním ohledem na bezpečnost návštěvníků zůstane zatím uzavřen hrad Bezděz a Trosky, zpřístupněn bude hrad Litice a Kunětická hora.


Post
Náš tip 27.3.2013

Pomlázka teče okolo pece – Velikonoce na Dlaskově statku

V sobotu 30. března na Dlaskově statku oslaví Velikonoce. Akce navazuje v cyklu výročních svátků na předchozí Masopust. Již tradiční součástí tohoto pořadu je vystoupení folklórních souborů, program pro děti, dílna velikonočních dekorací.


Post
Náš tip 15.3.2013

Dovolená se psem v cizině, to jsou nervy a drahota

Rozhodnete se, že vezmete svého psího mazlíčka na dovolenou do zahraničí? Tak si připravte pevné nervy a dostatek peněz.


Post
Náš tip 11.3.2013

RUDOLF REISEN: Vaše nejlevnější dovolená v Thajsku

Ceny exotických dovolených se ještě před pár lety velmi často rovnaly ceně ojetého automobilu a kupříkladu dovolená v Thajsku patřila čistě do říše snů. Díky tomu, že na náš trh začaly pronikat německé cestovní kanceláře, není dnes takováto dovolená vůbec nereálná.


Post
Zimní aktivity 27.1.2013

Na hory jedině s lyžemi a padákem

Nebaví vás fronty na sjezdovkách, chcete zažít trochu víc adrenalinu než při jízdě dolů z kopce? Máte rádi lyže a padáky? Tak tenhle sport není pro vás. Tedy pro většinu z vás.


Post
Náš tip 24.1.2013

Turistické informační centrum v Semilech nabízí nové turistické vizitky

Od ledna letošního roku nabízí Turistické informační centrum v Semilech nové turistické vizitky. Tyto nálepky mapují zajímavá místa v regionu.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA