Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Osobní finance 8.1.2013

Hypoindex: Některé hypoteční úvěry v prosinci znovu zlevnily

Některé banky opět přistoupily v uplynulém měsíci na snížení úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Nejoblíbenější pětiletá fixace tak začíná na 2,73 procenta a tříletá na 2,74 procenta, vyplývá z pravidelného šetření hypoindex, který tento server zveřejnil v úterý.


Post
Osobní finance 8.1.2013

Soudní exekutor o spravedlnosti nerozhoduje

1. ledna nabyla účinnosti novela exekučního řádu a občanského soudního řádu. Mimo jiné upravuje princip slučování exekucí. Co však případy, kdy si dlužník nepřebírá korespondenci, někdo mu ukradl občanku a při vzniku dluhu zneužil jeho identitu?


Post
Akcie 7.1.2013

Kulaté stoly, letáky, speciální linka - vláda chce lidem přiblížit II. pilíř důchodové reformy

Vláda začíná plnit svůj loňský závazek a snaží se veřejnost informovat o druhém důchodovém pilíři. Pro zájemce je přichystán manuál, informační letáky nebo call centrum, jak v pondělí informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).


Post
Osobní finance 7.1.2013

Češi loni na internetu utratili rekordních 43 miliard korun

Obraty prodeje zboží v internetových obchodech dosáhly v České republice během uplynulého roku rekordních 43 miliard korun. Jen o Vánocích přitom Češi utratili prostřednictvím on-line nakupování 17 miliard korun, vyplývá to z pondělních informací Asociace pro elektronickou komerci (APEK).


Post
Osobní finance 3.1.2013

Na asistenci pojišťovny máte nárok v zahraniční, na silnici i doma v obýváku

Asistenční služby nejsou pouze doménou pojištění vozidel, máte na ně nárok i v rámci svého cestovního pojištění či pojištění domácnosti a nemovitosti. Slouží všude tam, kde řešením škody není jen výplata pojistky.


Post
Investice 29.12.2012

Petr Temelkov: Vstup do II. pilíře by měli lidé pečlivě zvážit, představuje mnohá rizika

Penzijní reforma zavádí od ledna 2013 v České republice tři pilíře důchodového systému. Vstupem do II. pilíře vzniká možnost částečně se vyvázat z průběžného systému a spořit si na důchod individuálně. Tento krok je však spojen s množstvím rizik a nevýhod, lidé by měli být při jeho volbě velmi obezřetní.


Post
Investice 27.12.2012

Státní rozpočet má definitivně zelenou, Klaus ho už podepsal

Prezident Václav Klaus podepsal zákon o státním rozpočtu České republiky na rok 2013, který počítá s deficitem 100 miliard korun a s vyšší podporou sportu a filmu.


Post
Osobní finance 25.12.2012

Legislativní novinky 2013: zvýší se DPH, pracující důchodci přijdou o 25 tisíc ročně, absolventi budou obtížněji hledat práci

V roce 2013 čeká Českou republiku několik významných změn, které se dotknou téměř všech jejích obyvatel. Jde především o změny související s přijetím daňového balíčku, který zavádí například změnu sazeb daně z přidané hodnoty, sedmiprocentní solidární zvýšení daně z nadlimitních příjmů, zrušení stropů pojistného na veřejné zdravotní pojištění, zrušení takzvané zelené nafty a další.


Post
Spotřebitel 25.12.2012

Před Vánoci vzrostl zájem o vybavení na sport o 35 %, Češi nejčastěji kupovali potřeby na hokej

Před Vánoci stoupla poptávka po sportovním vybavení o 35 % oproti zbytku letošního roku. Nejčastěji lidé pod stromeček pořizovali brusle a hokejové vybavení, které tvořilo pětinu celkové poptávky.


Post
Osobní finance 21.12.2012

Exekutorská komora varuje před zadlužováním před Vánocemi

Vánoce bývají obdobím, kdy si mnoho lidí půjčuje peníze na drahé dárky. Podlehnou nebankovním půjčkám, které pak nejsou schopni splácet. Dostávají se tak do finančních problémů. Exekutorská komora ČR proto varuje před tímto neuváženým zadlužováním.


Post
Bydlení 21.12.2012

Zlevňování starších bytů koncem roku zastavilo

Ke konci letošního roku se v Česku postupně zastavil pokles tržních cen starších bytů. Zatímco v předchozích obdobích hlásila prakticky všechna krajská města snižování cen, nyní jejich hodnota v celoročním měřítku stagnuje, někde dokonce roste.


Post
Osobní finance 20.12.2012

Ženy mají poslední den na uzavření životního pojištění za výhodnějších podmínek

Poslední den zbývá ženám na uzavření životní pojistky za stávajících, výhodnějších, podmínek. Od pátku totiž vstoupí v platnost nařízení Evropského soudu, které zavede sjednocené sazby pro obě pohlaví, upozorňuje společnost Rentia.


Post
Spotřebitel 20.12.2012

Ministerstvo zdravotnictví varuje před závadnou jídelní sadou, rtěnkou nebo dětskými ubrousky

Na škodlivou dětskou jídelní sadu, vlhčené ubrousky nebo rtěnku s vitaminem E a šťouchač na brambory - nylon upozorňuje ministerstvo zdravotnictví. Rezort zveřejnil varovnou informaci ve čtvrtek s tím, že by se lidé měli zmíněným výrobkům vyvarovat.


Post
Spotřebitel 20.12.2012

Nadělte si pořádný vánoční dárek, který ocení i váš dům! 3 hodiny, 30% úspor a izolace MAGMARELAX ®

Už vás nebaví, jak každou zimu máte doma pocit chladu, i když poctivě topíte. A co ty účty? Neustálé zdražování energií, zdá se, nemá konce. Co s tím? Udělejte radost sobě i vašemu domu.


Post
Osobní finance 20.12.2012

Ekonomická situace je špatná a příští rok nebude lépe, myslí si Češi

Současnou ekonomickou situaci hodnotí jako nepříznivou 82 procent českých zaměstnanců, tři čtvrtiny z dotazovaných zároveň uvedly, že v roce nadcházejícím očekávají další zhoršení.


Post
Spotřebitel 19.12.2012

Evropská komise chce zatrhnout cigarety a tabák s příchutěmi

Mentolové cigarety a tabák s příchutěmi chce Evropská komise v celé unii zakázat. Krabičky s cigaretami by měly současně pokrýt varovné texty a drsné obrázky odrazující od kouření.


Post
Spotřebitel 19.12.2012

Ministerstvo zdravotnictví varuje před škodlivou naběračkou

Před nebezpečnou naběračkou značky Caesar Classic varuje rezort zdravotnictví. Podle středečních informací ministerstva mohou být potraviny, které přijdou do styku se škodlivým výrobkem, kontaminovány karcinogenními látkami.


Post
Spotřebitel 19.12.2012

Kolik Vás budou stát letošní Vánoce?

Možná už jste přemýšleli o tom, jakou částkou zatěžují Vánoce Váš rodinný rozpočet. Nejde jen o samotný nákup dárků, i když dárky mohou být velkou finančí zátěží.


Post
Osobní finance 15.12.2012

Jak nekoupit dům v exekuci?

Některé realitní kanceláře se v poslední době mediálně zviditelňují prostřednictvím kritiky exekučních dražeb. Jejich mystifikační domněnky o nekorektních dražbách nemovitostí však nejsou založeny na pravdě. Jak tedy probíhá koupě domu od dlužníka, který je v exekuci? A jak může zájemce o koupi domu předejít nepříjemnostem? Více o tom na následujících řádcích.


Post
Práce a kariéra 15.12.2012

Zaměstnavatelé neplánují nabírat nové pracovníky ani začátkem příštího roku

Ani během prvního kvartálu 2013 neplánují čeští zaměstnavatelé zvyšovat počty svých pracovníků. Jediným odvětvím, v kterém pravděpodobně vzniknou nové pozice, je těžba nerostných surovin.


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA