Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Investice 22.1.2013

Dotace pro pražské i mimopražské podnikatele

Od začátku nového roku mají pražští podnikatelé možnost žádat o dotaci na rozvoj svého podnikání.


Post
Spotřebitel 21.1.2013

V sušenkách z Polska byl jed na krysy

Hygienici našli v polských sušenkách, které se dovážejí i do České republiky, jed na hubení potkanů. Varuje před nimi mluvčí polského hlavního hygienického inspektorátu Jan Bondar.


Post
Spotřebitel 17.1.2013

V balené vodě byl nebezpečný toluen. Prodával se na Liberecku

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevili nebezpečný toluen v neperlivé vodě New Bonny, šarže L5. Vyrábí ji společnost Veseta Malá Skála.


Post
Podniky 17.1.2013

Kdo bude zdržovat splacení faktury, dostane tučnou pokutu

Přísnější pravidla pro ty, kdo nehradí včas faktury, začnou platit už letos. Shodují se na tom zákonodárci, kteří se tím ve středu zabývali na ústavně-právním výboru sněmovny. A republiku k tomu tlačí i Evropská unie.


Post
Investice 17.1.2013

Kolem anonymních akcií se utahuje smyčka, politici je chtějí zrušit

Anonymní akcie by měly přestat existovat, takový návrh ve středu obhajovalo ministerstva spravedlnosti před ústavně-právním výborem sněmovny. Podle Jeronýma Tejce (ČSSD) je však zákon nedostatečný, protože přehled o akciích dává jen vyvoleným, ne veřejnosti.


Post
Spotřebitel 16.1.2013

Armáda rozprodává majetek: Auta nebo křovinořezy koupíte za hubičku

Ministerstvo obrany se opět rozhodlo prodat majetek, který už nebude potřebovat. Za výhodnou cenu tak můžete koupit například škodovku, buldozer nebo křovinořez.


Post
Práce a kariéra 16.1.2013

Konec flákání v práci! Soud povolil zaměstnavatelům, aby vás okamžitě vyhodili

Dejte si dobrý pozor, co děláte v pracovní době. Pokud totiž se budete „flákat“ a dojdete si během pracovní doby například na nákupy, můžete dostat okamžitého padáka! Vyplývá to z rozhodnutí Nejvyššího soudu.


Post
Podniky 16.1.2013

Nepodceňujte školení z BOZP

Se začátkem nového roku přichází období, kdy ve firmách ale i státních a obecních organizacích probíhá opakované školení zaměstnanců z bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP), požární ochrany (PO) a podnikové ekologie (environmentálního managementu).


Post
Osobní finance 15.1.2013

Kdy můžete odstoupit od kupní smlouvy a vůz autobazaru vrátit

Co dělat když koupený vůz po pár týdnech nejede? Pokud měl vůz nějakou skrytou vadu, o níž jste během koupě nevěděli, máte právo vůz reklamovat. Jak se v takovém případě zachovat a na co si dát pozor při uzavírání smlouvy, vám poradí Tomáš Svoboda z Auto ESA.


Post
Osobní finance 15.1.2013

Pozor na stěhování, můžete se dostat i do exekuce

Už tisíce Čechů se ocitlo v nečekaných problémech. Po přestěhování totiž lidem přišel několikatisícový platební rozkaz nebo přímo exekuce, přestože si myslí, že vše řádně platí. Proč? Do problémů je přivedlo stěhování.


Post
Osobní finance 14.1.2013

Počet bankami poskytnutých úvěrů navzdory krizi roste

I přes opatrnost firem a spotřebitelů při nakládání s finančními prostředky během současné ekonomické krize nadále vzrůstá počet bankami poskytnutých úvěrů. Na konci listopadu 2012 měly banky ve svých portfoliích 2,352 bilionu korun (meziročně +2,2 %), informovala v pondělí Česká bankovní asociace.


Post
Osobní finance 14.1.2013

Lidé mohou vstoupit do druhého důchodového pilíře. Průvodce reformou

Ode dneška začíná fungovat druhý pilíř důchodové reformy. Co novinka v důchodech znamená? Komu se vyplatí? Přečtěte si vše, co potřebujete vědět o penzijní reformě.


Post
Osobní finance 14.1.2013

Cena benzinu minulý týden rostla, nafta naopak zlevnila

Motoristé během uplynulého týdne zaznamenali protichůdný vývoj cen pohonných hmot u českých čerpacích stanic. Zatímco benzin zdražil o 10 haléřů na 35,27 koruny, cena nafty o stejnou částku klesla, prostřednictvím statistik CCS o tom v pondělí informovala společnost Colosseum.


Post
Osobní finance 11.1.2013

Opravte si dům za státní peníze, dostanete nejlevnější úvěr

Odedneška můžete zažádat u Státního fondu rozvoje bydlení o nízkoúročený úvěr na opravy a modernizace bytových domů. Program mohou využít družstva, společenství vlastníků, fyzické a právnické osoby, stejně jako města či obce, jež mají ve vlastnictví bytový dům.


Post
Podniky 9.1.2013

Firmy šetří na ochranných pracovních prostředcích pro zaměstnance

Nedostatečný důraz na používání ochranných prostředků při práci je českým evergreenem. Malé a střední české firmy jsou v otázce bezpečnosti práce velice benevolentní, zvláště pak ve stavebnictví, které patří k nejrizikovějším odvětvím.


Post
Osobní finance 8.1.2013

Bankomat už se brzy zeptá, jaké má vydat bankovky

Česká spořitelna testuje novinku při výběrech z bankomatů. Přístroj vám dá na výběr, v jakých bankovkách vám má vyplatit požadovaný obnos.


Post
Spotřebitel 8.1.2013

Nejhorší potraviny za rok 2012: Takovéhle hnusy máme jíst?

Potraviny na pranýři fungují již půl roku. Portál Vitalia.cz prozkoumal, které potraviny mají opakovaně potíže s kvalitou a v kterých obchodech nevidí plíseň, ani kdyby se regály zelenaly.


Post
Osobní finance 8.1.2013

Hypoindex: Některé hypoteční úvěry v prosinci znovu zlevnily

Některé banky opět přistoupily v uplynulém měsíci na snížení úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Nejoblíbenější pětiletá fixace tak začíná na 2,73 procenta a tříletá na 2,74 procenta, vyplývá z pravidelného šetření hypoindex, který tento server zveřejnil v úterý.


Post
Osobní finance 8.1.2013

Soudní exekutor o spravedlnosti nerozhoduje

1. ledna nabyla účinnosti novela exekučního řádu a občanského soudního řádu. Mimo jiné upravuje princip slučování exekucí. Co však případy, kdy si dlužník nepřebírá korespondenci, někdo mu ukradl občanku a při vzniku dluhu zneužil jeho identitu?


Post
Akcie 7.1.2013

Kulaté stoly, letáky, speciální linka - vláda chce lidem přiblížit II. pilíř důchodové reformy

Vláda začíná plnit svůj loňský závazek a snaží se veřejnost informovat o druhém důchodovém pilíři. Pro zájemce je přichystán manuál, informační letáky nebo call centrum, jak v pondělí informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA