Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Podniky 5.3.2013

Český export trhá rekordy, meziročně stoupl o 6,4 procenta

Českým firmám se daří vyvážet do zahraničí, celkový vývoz v roce 2012 totiž přesáhl tři biliony korun a stoupl tak meziročně o 6,4 procenta. V minulém roce se také dosáhlo vůbec nejvyššího obchodního přebytku v historii, a to 310 miliard korun.


Post
Podniky 5.3.2013

České stavebnictví bude dále klesat, některé firmy čeká boj o přežití

Stavební společnosti očekávají, že v roce 2013 poklesne odvětví o další 4,4 procenta, jejich pesimismus tak dosáhl svého dna. Potvrzuje to nejnovější Kvartální analýza českého stavebnictví, kterou v úterý zveřejnil CEEC Research ve spolupráci se společností KPMG ČR.


Post
Spotřebitel 5.3.2013

Sezona farmářských trhů začíná. Podívejte se, kde můžete nakoupit lokální potraviny

Pomalu začíná jaro a s tím odstartuje i sezona farmářských trhů. Ve spolupráci s partnerským webem Vitalia.cz jsme pro vás připravili seznam míst, kam můžete pro lokální potraviny vyrazit.


Post
Osobní finance 5.3.2013

Cena pohřbu vzrostla od pádu totality pětkrát

V roce 1989 stál kompletní pohřeb se smutečním obřadem a následnou kremací kolem pěti až šesti tisíc korun, což tehdy odpovídalo dvou měsíčním platům. V současnosti zaplatí pozůstalí od 20 do 25 tisíc korun.


Post
Osobní finance 5.3.2013

Kde najít v Čechách nejlevnější ubytování? Na Pardubicku

Už přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou po vlastech českých? Tak pokud chcete ušetřit, vyrazte na Pardubicko, právě zde je totiž v republice nejlevnější ubytování, průměrná cena za dvoulůžkový pokoj za posledních 12 měsíců činila 1437 korun, uvedl Petr Vocelka z internetového vyhledávače trivago.


Post
Podniky 4.3.2013

Podnikání v Česku upadá, stále více firem není schopno platit své složenky

Stále více podniků v ČR není schopno plnit své finanční závazky, v únoru obdržely soudy 2812 insolvenčních návrhů, z toho 480 na právnické osoby a podnikatele, 316 na nepodnikající živnostníky a 2016 na fyzické osoby.


Post
Spotřebitel 4.3.2013

Cena benzinu pokořila čtyřměsíční maxima, řidiči platili až 37 korun za litr

Minulý týden mírně vzrostla cena pohonných hmot v ČR, průměrné zdražení benzinu o šest haléřů na 36,81 koruny přitom stačilo na dosažení nejvyšší ceny od listopadu 2012. Cena nafty vzrostla o sedm haléřů na 36,27 koruny za litr, uvedla v pondělí prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.


Post
Spotřebitel 4.3.2013

V rybičkách našli rakovinotvorné látky

Rakovinotvorné látky obsahovaly konzervy s rybičkami, které se prodávaly v prodejně Norma v Ústí nad Labem. Konkrétně se jednalo o Uzené šproty v oleji od estonské firmy Sokra.


Post
Osobní finance 28.2.2013

Počet seniorů a nemocných, za kterým sklapla exekuční past, výrazně vzrostl

Počet důchodců a lidí pobírajících nemocenskou, kteří jsou v exekuci, vloni výrazně vzrostl. Stát musel krátit důchody 67 614 seniorům (+11 procent proti roku 2011) a 3700 (+23 procent) nemocným, uvedla ve čtvrtek Česká správa sociálního zabezpečení.


Post
Podniky 28.2.2013

Zájem o zlevněné gastronomické nabídky upadá, frčí nábytek a šaty

Současným hitem slevových portálů je móda, výrazný růst zájmu však vykazuje také poptávka po levném nábytku. Pryč je doba, kdy vévodily nejžádanějším slevovým akcím poukazy do restaurací a masáže.


Post
Práce a kariéra 28.2.2013

Pracovní smlouvu je třeba pečlivě pročíst. Při nedostatečném popisu místa zaměstnání musí lidé dojíždět i stovky kilometrů

Před nástupem do zaměstnání je nutné projít několika formálními záležitostmi, mezi které patří podpis pracovní smlouvy. Řada lidí z euforie způsobené získáním nového místa jen bezmyšlenkovitě podškrábne kus papíru. Avšak ten, kdo si chce ušetřit problémy, by si měl text smlouvy důkladně pročíst. Začít si stěžovat až po podpisu nevýhodné smlouvy může být zbytečné.


Post
Spotřebitel 28.2.2013

Každá osmá zkontrolovaná lahev tvrdého alkoholu byla vadná

Ministerstvo zdravotnictví shrnulo výsledky prosincových bezplatných kontrol alkoholu, během kterých se odebralo skoro sedm tisíc vzorků lihovin. Každá osmá lahev (841 vzorků) neprošla zdravotnickými limity, řekl ve čtvrtek hlavní hygienik Vladimír Valenta.


Post
Spotřebitel 28.2.2013

DTest: Při vracení zboží musíte dostat zpět plnou cenu, jinak obchodník porušuje zákon

Pokud zákazník odstoupí v souladu s předpisy od smlouvy, má nárok na vrácení plné ceny výrobku, informuje ve čtvrtek spotřebitelský časopis dTest. Odečtení peněz za dobu používání nebo opotřebení výrobku by odporovalo zákonu.


Post
Podniky 28.2.2013

Nová zbraň proti nepoctivým obchodníkům s ojetinami – certifikace autobazarů

TŰV NORD zavádí auditovanou certifikaci autobazarů. Podle odhadu společnosti neprojde certifikačním procesem asi 70 procent českých obchodníků s ojetými auty.


Post
Bydlení 28.2.2013

Podvodníci nám ukradli kvůli díře v zákonu majetek za 1,5 miliardy. Od roku 2014 bude hůř

Jediný zápis v katastru nemovitostí vás může připravit o střechu nad hlavou, falešných převodů majetku přibývá. A nový zákon to podvodníkům ještě usnadní, odborník hovoří o legalizaci krádeží.


Post
Spotřebitel 28.2.2013

Zpozdí se autobus? Od března budete mít nově nárok na náhradu. Na jakou?

Mrznete na autobusovém nádraží v Praze na Florenci při cestě do Košic? Autobus nepřijel ani po 1,5 hodině, přečtěte si na co bude mít od 1. března nárok. Pokud se odjezd zpozdí o více než 2 hodiny, můžete dokonce požadovat část jízdného zpět.


Post
Podniky 28.2.2013

Fígle obchodníků: Jak se nám snaží vyluxovat peněženky?

Hypermarkety jsou dnes opravdovými chrámy konzumu. Nekonečné regály a zboží tolik, že by naplnilo celou flotilu kamionů. Přinášíme přehled triků, které obchody používají, aby si nás připoutaly.


Post
Osobní finance 27.2.2013

Kolik za elektřinu platíme my a kolik v jiných státech?

Jaké jsou ceny elektřiny v evropských státech? Jak se liší od nákladů za elektřinu v České republice? Podívejte se na srovnání cen proudu v evropských zemích.


Post
Osobní finance 27.2.2013

Nenechte se připravit o peníze: 5 TIPŮ, jak ušetřit při nákupech

Obchodníci to s námi umějí. A často jdete do supermarketu pro rohlíky a mléko a vrátíte se s nákupem za tisícovku. Poradíme vám, jak se proti regálům plným dobrot ubránit.


Post
Investice 26.2.2013

Martin Podávka: nespoléhejte na stát, spoření na důchod ve 2. pilíři je pro většinu lidí daleko výhodnější

Penzijní fond Allianz dosáhl v posledních pěti letech nejlepšího zhodnocení ze všech českých penzijních fondů.


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA