Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Práce a kariéra 28.2.2013

Pracovní smlouvu je třeba pečlivě pročíst. Při nedostatečném popisu místa zaměstnání musí lidé dojíždět i stovky kilometrů

Před nástupem do zaměstnání je nutné projít několika formálními záležitostmi, mezi které patří podpis pracovní smlouvy. Řada lidí z euforie způsobené získáním nového místa jen bezmyšlenkovitě podškrábne kus papíru. Avšak ten, kdo si chce ušetřit problémy, by si měl text smlouvy důkladně pročíst. Začít si stěžovat až po podpisu nevýhodné smlouvy může být zbytečné.


Post
Spotřebitel 28.2.2013

Každá osmá zkontrolovaná lahev tvrdého alkoholu byla vadná

Ministerstvo zdravotnictví shrnulo výsledky prosincových bezplatných kontrol alkoholu, během kterých se odebralo skoro sedm tisíc vzorků lihovin. Každá osmá lahev (841 vzorků) neprošla zdravotnickými limity, řekl ve čtvrtek hlavní hygienik Vladimír Valenta.


Post
Spotřebitel 28.2.2013

DTest: Při vracení zboží musíte dostat zpět plnou cenu, jinak obchodník porušuje zákon

Pokud zákazník odstoupí v souladu s předpisy od smlouvy, má nárok na vrácení plné ceny výrobku, informuje ve čtvrtek spotřebitelský časopis dTest. Odečtení peněz za dobu používání nebo opotřebení výrobku by odporovalo zákonu.


Post
Podniky 28.2.2013

Nová zbraň proti nepoctivým obchodníkům s ojetinami – certifikace autobazarů

TŰV NORD zavádí auditovanou certifikaci autobazarů. Podle odhadu společnosti neprojde certifikačním procesem asi 70 procent českých obchodníků s ojetými auty.


Post
Bydlení 28.2.2013

Podvodníci nám ukradli kvůli díře v zákonu majetek za 1,5 miliardy. Od roku 2014 bude hůř

Jediný zápis v katastru nemovitostí vás může připravit o střechu nad hlavou, falešných převodů majetku přibývá. A nový zákon to podvodníkům ještě usnadní, odborník hovoří o legalizaci krádeží.


Post
Spotřebitel 28.2.2013

Zpozdí se autobus? Od března budete mít nově nárok na náhradu. Na jakou?

Mrznete na autobusovém nádraží v Praze na Florenci při cestě do Košic? Autobus nepřijel ani po 1,5 hodině, přečtěte si na co bude mít od 1. března nárok. Pokud se odjezd zpozdí o více než 2 hodiny, můžete dokonce požadovat část jízdného zpět.


Post
Podniky 28.2.2013

Fígle obchodníků: Jak se nám snaží vyluxovat peněženky?

Hypermarkety jsou dnes opravdovými chrámy konzumu. Nekonečné regály a zboží tolik, že by naplnilo celou flotilu kamionů. Přinášíme přehled triků, které obchody používají, aby si nás připoutaly.


Post
Osobní finance 27.2.2013

Kolik za elektřinu platíme my a kolik v jiných státech?

Jaké jsou ceny elektřiny v evropských státech? Jak se liší od nákladů za elektřinu v České republice? Podívejte se na srovnání cen proudu v evropských zemích.


Post
Osobní finance 27.2.2013

Nenechte se připravit o peníze: 5 TIPŮ, jak ušetřit při nákupech

Obchodníci to s námi umějí. A často jdete do supermarketu pro rohlíky a mléko a vrátíte se s nákupem za tisícovku. Poradíme vám, jak se proti regálům plným dobrot ubránit.


Post
Investice 26.2.2013

Martin Podávka: nespoléhejte na stát, spoření na důchod ve 2. pilíři je pro většinu lidí daleko výhodnější

Penzijní fond Allianz dosáhl v posledních pěti letech nejlepšího zhodnocení ze všech českých penzijních fondů.


Post
Práce a kariéra 25.2.2013

Nezaměstnanost je na historických maximech. Práci těžko shánějí absolventi a matky s dětmi, šanci mají technici a obchodníci.

Nezaměstnanost v ČR stále stoupá, na konci ledna dosáhla její výše 7,8 % podle nové metodiky výpočtu. Optikou reálných čísel se ale blíží k nejvyšším mírám nezaměstnanosti v naší novodobé historii. Na vině je nejen hospodářská recese, ale roli hrají i další faktory. Podle personální agentury Adecco by se ale měla situace na pracovním trhu v dalších měsících zlepšovat.


Post
Osobní finance 24.2.2013

Velké srovnání spořicích účtů: Poradíme vám, kam dát své peníze

Poradíme vám, kde vaše peníze udělají další peníze - s jakým rizikem a jak rychle.


Post
Spotřebitel 24.2.2013

Statistika přehledně: Podívejte se, jak zdražil benzín za 15 let

Během patnácti let v Česku stoupla cena benzínu o celou jednu třetinu, dodnes dokonce až o polovinu. Ne vždy ovšem pouze stoupala. Podívejte se na vývoj ceny benzínu v tuzemsku.


Post
Spotřebitel 24.2.2013

Velký test hořčice: Víme, která je ošizená a která je ta nejlepší

Která hořčice je ta nejlepší a která je ošizená? Podívejte se na výsledky velkého testu, který vznikl ve spolupráci s portálem poklička.cz.


Post
Spotřebitel 23.2.2013

Boty kupujte raději odpoledne, radí seniorům odbornice Jolana Němcová

Spolu s přibývajícími léty se vyplatí dbát na výběr správné obuvi. Bolavým kloubům, které nás ve vyšším věku mnohdy trápí, uleví vhodná podešev. Správná volba podrážky zase může zamezit pádu. Čím se při výběru obuvi pro starší ročníky řídit, jsme se zeptali Jolany Němcové, obchodní ředitelky společnosti Moleda.


Post
Práce a kariéra 23.2.2013

O zaměstnance nad 50 let může na trhu práce růst zájem, firmy si uvědomují jejich přínos

Lidé nad 50 let patří na pracovním trhu v České republice ke skupinám s největší nezaměstnaností. Ta u lidí v předdůchodovém věku dlouhodobě překračuje hranici 50 %. Seniorům se snaží pomoci projekty v oblasti Age Managementu, které zdůrazňují klady jejich zaměstnávání. Proti diskriminaci starších zaměstnanců bojuje Rada seniorů ČR, podává dokonce ústavní stížnost proti zdanění mezd důchodců.


Post
Spotřebitel 23.2.2013

Alkohol je i v lécích: Podívejte se, po čem všem nadýcháte

Přestože jste si nedali před cestou panáka, nutně to neznamená, že při policejní kontrole projdete. Stačí ochutnat rumovou pralinku, sušenku Margot a mnoho dalších výrobků.


Post
Osobní finance 22.2.2013

Podívejte se, jak jsme "zbohatli" - srovnání mzdy za 15 let zpět

Od vzniku samostatné České republiky platy vytrvale stoupají. Alespoň pokud jde o objem bankovek a mincí, které za práci dostáváme. Ale nakoupíme si za ně víc než dřív?


Post
Spotřebitel 20.2.2013

Čeští inspektoři našli koninu v lasagních od firmy Nowaco

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla nedeklarované koňské maso ve dvou šaržích lasagní od společnosti Nowaco. Místo koniny mělo být v potravinách hovězí maso.


Post
Spotřebitel 19.2.2013

Pozor na šizené potraviny. Poradíme vám, jak správně číst etikety

Co skutečně stojí na etiketě vaší oblíbené potraviny a jak je správně číst? Poradíme vám, jak se nenechat podvést.


Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA