Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Osobní finance 14.3.2013

Exekutoři vloni seškrtali důchodcům 1,5 miliardy korun

Během loňského roku musela Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) kvůli soudním příkazům strhnout 1,44 miliardy korun z téměř 70 tisíců exekučně obstavených důchodů. To představuje až o 24 procent vyšší částku než o rok dříve, kdy ČSSZ ubrala důchodcům "jen" 1,16 miliardy korun.


Post
Osobní finance 14.3.2013

Důvod pro vydědění může zůstat tajemstvím

Pokud se člověk rozhodne vydědit své děti a majetek odkázat "cizím", nemusí nikomu nic vysvětlovat. Novinku zavádí nový občanský zákoník, který začíná platit od ledna příštího roku.


Post
Osobní finance 14.3.2013

Pořízení psího mazlíčka se může pěkně prodražit

Pes je nejlepším přítelem člověka a náklady na jeho pořízení, výchovu, očkování, stravu, poplatky městu a péči o jeho zdraví se mohou pohybovat až po desítky tisíc korun ročně. U každého plemena se náklady liší a například za německého ovčáka zaplatí majitel za deset let nejméně 60 tisíc korun.


Post
Osobní finance 13.3.2013

Stále více Čechů odchází do důchodu předčasně

Lidí, kteří žádají o předčasný odchod do penze, přibývá. Zatímco v roce 2011 vyplácela Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) zhruba 502 tisíc předčasných důchodů, k poslednímu dni roku 2012 už to bylo o 22 tisíc případů více.


Post
Investice 13.3.2013

Pozemky, bunkry a domy za pár korun! Armáda se zbavuje majetku

Ministerstvo obrany se opět zbavuje nepotřebného majetku. Tentokrát chce prodat nemovitosti. Pozemky, bunkry i domy si od ministerstva můžete koupit za celkem slušné ceny.


Post
Spotřebitel 13.3.2013

Nejvíce pokut loni dostalo Tesco. Kdo ještě vyfasoval tučné sankce?

Nejvíce nekvalitních potravin prodává Tesco a Ahold (provozující síť Ahold), vyplývá to alespoň z pokut, které udělila v loňském roce Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Tesco loni dostalo i vůbec nejvyšší jednorázové pokuty.


Post
Osobní finance 13.3.2013

Nečasův kabinet projekt sKaret nezarazil

Projekt sKaret, jejichž prostřednictvím se vyplácejí sociální dávky, bude pokračovat i nadále. Kabinet Petra Nečase (ODS) nesouhlasí se senátním návrhem, podle něhož by měl systém skončit.


Post
Osobní finance 13.3.2013

Rekord mezi neplatiči, 209 exekucí na jednoho muže

Počet exekucí uvalených na jednoho Čecha se aktuálně zastavil na číslovce 209, právě tolika exekučním příkazům čelí 50letý muž z Prahy. Pokud by si každý exekutor vzal na starosti jeden případ zmíněného výtečníka, ani by je nepokryli. Tolik exekutorů totiž komora nemá k dispozici.


Post
Investice 13.3.2013

Vláda dala zelenou prodeji českých aerolinek Korejcům

Letiště Václava Havla se stane leteckou křižovatkou společnosti Korean Air, která chce koupit 44 procent Českých aerolinií za 2,64 milionu eur. Vláda ve středu na doporučení ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) prodej odklepla.


Post
Podniky 13.3.2013

Provozovatelé loterií vhodí za loňský rok do státní kasy 7,6 miliardy korun

Za rok 2012 odvedou provozovatelé loterií do veřejných rozpočtů zhruba 7,6 miliardy korun formou daně, kterou zavedla novela loterního zákona loni v lednu. Z toho poputuje 5,7 miliardy přímo obcím a 1,9 miliardy státu.


Post
Spotřebitel 13.3.2013

Co kupujeme, neřešíme! Důležité je, aby to bylo ve slevě

Češi jsou národ slevomaniaků, prakticky už ani neřešíme, jaké zboží kupujeme a ve kterém obchodě, podstatné je, aby bylo za zvýhodněnou cenu. Fenomén se přitom netýká pouze nízkopříjmové skupiny, vyplývá to ze středečních výsledků průzkumu STEM/MARK.


Post
Investice 13.3.2013

Dotace pro rozvoj podnikání

Až do konce června letošního roku mají podnikatelé možnost žádat o dotaci na rozvoj svého podnikání.


Post
Investice 11.3.2013

Liberecký kraj vyzval společnost AVEZA k náhradě škody ve výši 6,8 miliónu Kč

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta vyzval dopisem na základě usnesení Rady LK společnost AVEZA s.r.o. (dříve ERYNIES, s.r.o.) ze dne 28. 2. 2013 k úhradě částek 3 156 701, 15 Kč a 3 678 211,93 Kč za dvě chybné administrace výběrových řízení na dopravní stavby.


Post
Práce a kariéra 9.3.2013

Analytici: Trh práce netrápí obávané propouštění, ale žalostně nízký počet nových pracovních míst

Malý počet volných pracovních míst, to je podle analytiků hlavní problém českého trhu práce, na kterém nezaměstnaní stále obtížněji hledají nové uplatnění. V únoru připadalo na jedno volné místo více než 17 uchazečů.


Post
Osobní finance 9.3.2013

PŘEHLEDNĚ: Znát čísla se vyplatí. Ušetříte až stokoruny

Moderní technologie a zejména mobilní telefony nás odnaučily pamatovat si čísla, na která voláme. Přitom znalost čísla může ušetřit peníze, protože na první pohled je vidět to, co vychytralí poskytovatele prémiových služeb píší velmi malým písmem.


Post
Osobní finance 9.3.2013

Čechy stáli psí parťáci v pěti největších městech skoro 80 milionů korun

V pěti největších městech České republiky, v nichž žije více než pětina obyvatel, zaplatili občané během loňského roku za své psí kamarády 77,44 milionu korun.


Post
Spotřebitel 9.3.2013

OBČANSKÝ ZÁKONÍK: Zkaženou dovolenou cestovky svým klientům zaplatí

Pokud cestovní kanceláře nedodrží své sliby o báječné dovolené a úžasných zážitcích, budou platit „jako mourovatí“. Klienti totiž mohou podle nového občanského zákoníku, který začne platit od příštího roku, požadovat navrácení peněz i náhradu způsobené újmy za pokažený zájezd.


Post
Spotřebitel 8.3.2013

Další koňské maso v lasagních, tentokrát z Lucemburska

Státní veterinární ústav v Praze prokázal v pátek přítomnost koňské DNA u další šarže výrobku lasagne bolognese. Tentokrát ho na český trh dodal lucemburský výrobce a Evropská komise už začala této kauze věnovat mimořádnou pozornost.


Post
Spotřebitel 8.3.2013

Pravidla pro zdravou dětskou obuv: Jak vybrat boty, které nedeformují chodidlo

Třetina prvňáčků nastupuje do školy s deformovanýma nohama. Může za to především špatný výběr obuvi. Odhadnout správnou velikost či tvar dětské boty totiž není snadné. Rodiče navíc mnohdy zapomínají, že dětská noha roste velmi rychle. Poškození dětských nohou může být při nesprávném výběru obuvi nevratné. Poradíme vám, čím se řídit při výběru bot pro vaše děti.


Post
Práce a kariéra 8.3.2013

Nezaměstnanost se dostala na nová maxima, bez práce je téměř 600 tisíc Čechů

Nezaměstnanost v Česku u věkové skupiny 15 až 64 let během února vzrostla na 8,1 procenta, práci hledalo necelých 600 tisíc lidí. To je proti předchozímu měsíci téměř o osm tisíc více, informovalo v pátek ministerstvo práce a sociálních věcí.


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA