Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Spotřebitel 26.3.2013

Neplatím a ušetřím 30% za energie a to vše ZDARMA!

Často se vedou diskuze o tom, která z mnoha variant zateplení je nejúčinnější. Hlavním kritériem účinnosti je návratnost investice. A co vítězí?


Post
Spotřebitel 24.3.2013

K oblíbeným dárkům patří čokoláda, kupuje ji každý desátý Čech

Čokoládu jako dárek kupuje téměř každý desátý Čech. Češi čokoládu vybírají především podle druhu (v 50 procentech případů) a značky (34 procent), hledí ale i na cenu, ta je hlavním kritériem při nákupu pro 12 procent zákazníků.


Post
Spotřebitel 24.3.2013

Zájem o dovolenou v Egyptě letos narostl o 39 procent

Poptávka po exotických dovolených v Egyptě v zimní sezóně letos meziročně vzrostla o 39 %. Vyplývá to ze statistik cestovní agentury Invia.cz, která srovnala prodej dovolených do egyptských letovisek za leden a únor v letech 2013 a 2012.


Post
Podniky 23.3.2013

Firmy častěji vyhledávají pronájem menších kanceláří na kratší dobu

Firmy se v současné ekonomicky nejisté době nechtějí vázat, a proto častěji vyhledávají pronájmy kancelářských prostor na kratší dobu. Stačí jim rovněž menší prostory, které jsou navíc ochotny sdílet s dalšími, uvedla poradenská společnost DTZ.


Post
Spotřebitel 23.3.2013

Češi stále častěji vyhledávají kvalitnější kávu, klasický turek už nám nestačí

Běžná turecká nebo rozpustná káva v současné době neuspokojí zdaleka každého. Češi jsou stále vybíravější a třetina populace dokonce tvrdí, že už by jí klasická káva nestačila. Naopak častěji lidé vyhledávají kvalitní kávu zpracovanou přístrojem, vyplynulo to z šetření společnosti Elektrowin.


Post
Osobní finance 23.3.2013

Během krize je výhodné kupovat pozemky, ceny nemovitostí naopak klesají

V časech ekonomické recese je rozumné investovat do pozemků, nejvýhodněji se dá přitom včasný nákup zhodnotit tam, kde je k dispozici málo místa, tedy ve velkých městech. Proti tomu ceny nemovitostí v dobách krize klesají, vysvětlil v úterý ekonom Petr Ort z Bankovního institutu VŠ.


Post
Spotřebitel 23.3.2013

VELKÝ TEST MLÉKA: Je české mléko vůbec zdravé? Není to jen voda?

Mléko je nepostradatelným zdrojem nutričních látek a stopových prvků hlavně pro děti. A tak jsme otestovali, jaké to české mléko vlastně je. Pomáhal nám kuchař Vladimír Honzák.


Post
Práce a kariéra 22.3.2013

Nezaměstnanost je pro Čechy stále obrovským strašákem, ženy se bojí více

Ocitnout se bez práce je noční můrou pro dva ze tří Čechů. Obavy z nezaměstnanosti jsou častější u méně vzdělaných ale i hodně kvalifikovaných lidí a také u žen, strach z výpovědi má sedm z deseti, informuje průzkum společnosti STEM.


Post
Spotřebitel 22.3.2013

Jak reklamovat pneumatiky zakoupené na internetu? Tady je několik rad, jak na to

Až tisíce řidičů ročně si kupují pneumatiky v internetových obchodech. Jenom za loňský rok se jednalo o 30 procent pneumatik, informuje e-shop Pneumatiky. cz. Ale jak je to s případnou reklamací? Tady jsou rady, jak postupovat.


Post
Spotřebitel 22.3.2013

Mléko zdražilo za deset let o více než 40 procent

Za posledních 10 let vzrostly průměrné ceny polotučného pasterovaného mléka z 13,5 až na 19,2 koruny, to představuje zdražení o necelých 42 procent. Proti tomu výrazně pomalejší nárůst cen zaznamenala mléka trvanlivá, ať už polotučné, tučné, nebo odstředěné, uvedl ČSÚ.


Post
Spotřebitel 21.3.2013

V mnoha městech platí zákaz podomního prodeje, na obchodníka můžete poslat policii

Podomní prodej je pro většinu lidí obtěžující záležitostí. Obchodníci jim totiž často nutí věci, o které nemají sebemenší zájem. Podívejte se na seznam měst, kde na ně můžete poslat policisty.


Post
Investice 21.3.2013

Město Semily vyhlásí veřejnou soutěž na uzavření smlouvy o úplatném postoupení pohledávek

Zastupitelstvo města Semily na svém zasedání dne 18. 3. 2013 schválilo vyhlášení veřejné obchodní soutěže (VOS) o nejvhodnější návrh na uzavření smlouvy o úplatném postoupení pohledávek města Semily ze vztahu občansko-právního, obchodně-právního a pohledávek u správy nemovitostí.


Post
Spotřebitel 19.3.2013

VELKÝ TEST MÁSLA: To drahé propadlo! Víme, které je nejlepší

Re1 Jak definujeme máslo? Je to takový výrobek, který má minimální množství tuku 80 %. Obsah netukových složek se pohybuje kolem 2 %.


Post
Osobní finance 19.3.2013

Zelená úsporám je zpět, vyměňte si okna či kotle se státní dotací

Ten, kdo uvažuje o snížení svých nákladů na provoz budovy, může se letos zapojit do programu Nová zelená úsporám ministerstva životního prostředí. Program potrvá až do roku 2020 a pro letošní rok počítá s dotacemi až za 1,4 miliardy korun.


Post
Spotřebitel 19.3.2013

Která dušená šunka je nejlepší?

Dnes na pultech najdeme nerůznější druhy šunky. Uzenou, dušenou nebo sušenou za studena. Co se týče masa, výrobci nabízí šunku vepřovou, kuřecí, krůtí či hovězí. My jsme se rozhodli, že otestujeme dušenou vepřovou šunku.


Post
Osobní finance 18.3.2013

Pořízení psího mazlíčka se může pěkně prodražit

Pes je nejlepším přítelem člověka a náklady na jeho pořízení, výchovu, očkování, stravu, poplatky městu a péči o jeho zdraví se mohou pohybovat až po desítky tisíc korun ročně. U každého plemena se náklady liší a například za německého ovčáka zaplatí majitel za deset let nejméně 60 tisíc korun.


Post
Spotřebitel 18.3.2013

Limonádám v PET lahvích pomalu odzvonilo. Trendem je točené nealko v restauracích i doma

Zatímco prodej lahvových nealkoholických nápojů v Česku v posledních letech klesá, na oblibě získávají točené limonády, nealkoholická piva i nejrůznější sirupy. Specifickým hitem jsou pak domácí přístroje na výrobu limonád.


Post
Spotřebitel 18.3.2013

Řidiči se mohou tento týden těšit na zlevnění pohonných hmot

V tomto týdnu očekávají analytici pokračování trendu zlevňování pohonných hmot z minulého týdne. Ceny benzinu a nafty u českých čerpacích stanic by mohly klesnout až o desetihaléře.


Post
Spotřebitel 18.3.2013

Pozor na nákupy v zastavárnách. Majitelem zboží jste po třech letech

Nákup v bazaru nebo zastavárně se může proměnit v horor, pokud člověk zakoupí věc, která byla kradená. Původní majitel ji totiž po vás může vymáhat tři roky. Změnu přináší nový občanský zákoník, který začne platit od příštího roku.


Post
Spotřebitel 17.3.2013

Šok pro majitele aut, pojišťovny jim razantně zdraží povinné ručení

Nepříjemné překvapení čeká na majitele vozů, pojišťovny plánují zdražení povinného ručení v řádu až čtyř procent z nynější pojistky. Pokud se schválí zákon, který pojišťovacím ústavům nařizuje povinně odvádět tři procenta pojistného na financování hasičů a dalších záchranných složek, čeká na majitele aut další kolo zdražení, a to minimálně o tři procenta.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA