Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Spotřebitel 13.3.2013

Co kupujeme, neřešíme! Důležité je, aby to bylo ve slevě

Češi jsou národ slevomaniaků, prakticky už ani neřešíme, jaké zboží kupujeme a ve kterém obchodě, podstatné je, aby bylo za zvýhodněnou cenu. Fenomén se přitom netýká pouze nízkopříjmové skupiny, vyplývá to ze středečních výsledků průzkumu STEM/MARK.


Post
Investice 13.3.2013

Dotace pro rozvoj podnikání

Až do konce června letošního roku mají podnikatelé možnost žádat o dotaci na rozvoj svého podnikání.


Post
Investice 11.3.2013

Liberecký kraj vyzval společnost AVEZA k náhradě škody ve výši 6,8 miliónu Kč

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta vyzval dopisem na základě usnesení Rady LK společnost AVEZA s.r.o. (dříve ERYNIES, s.r.o.) ze dne 28. 2. 2013 k úhradě částek 3 156 701, 15 Kč a 3 678 211,93 Kč za dvě chybné administrace výběrových řízení na dopravní stavby.


Post
Práce a kariéra 9.3.2013

Analytici: Trh práce netrápí obávané propouštění, ale žalostně nízký počet nových pracovních míst

Malý počet volných pracovních míst, to je podle analytiků hlavní problém českého trhu práce, na kterém nezaměstnaní stále obtížněji hledají nové uplatnění. V únoru připadalo na jedno volné místo více než 17 uchazečů.


Post
Osobní finance 9.3.2013

PŘEHLEDNĚ: Znát čísla se vyplatí. Ušetříte až stokoruny

Moderní technologie a zejména mobilní telefony nás odnaučily pamatovat si čísla, na která voláme. Přitom znalost čísla může ušetřit peníze, protože na první pohled je vidět to, co vychytralí poskytovatele prémiových služeb píší velmi malým písmem.


Post
Osobní finance 9.3.2013

Čechy stáli psí parťáci v pěti největších městech skoro 80 milionů korun

V pěti největších městech České republiky, v nichž žije více než pětina obyvatel, zaplatili občané během loňského roku za své psí kamarády 77,44 milionu korun.


Post
Spotřebitel 9.3.2013

OBČANSKÝ ZÁKONÍK: Zkaženou dovolenou cestovky svým klientům zaplatí

Pokud cestovní kanceláře nedodrží své sliby o báječné dovolené a úžasných zážitcích, budou platit „jako mourovatí“. Klienti totiž mohou podle nového občanského zákoníku, který začne platit od příštího roku, požadovat navrácení peněz i náhradu způsobené újmy za pokažený zájezd.


Post
Spotřebitel 8.3.2013

Další koňské maso v lasagních, tentokrát z Lucemburska

Státní veterinární ústav v Praze prokázal v pátek přítomnost koňské DNA u další šarže výrobku lasagne bolognese. Tentokrát ho na český trh dodal lucemburský výrobce a Evropská komise už začala této kauze věnovat mimořádnou pozornost.


Post
Spotřebitel 8.3.2013

Pravidla pro zdravou dětskou obuv: Jak vybrat boty, které nedeformují chodidlo

Třetina prvňáčků nastupuje do školy s deformovanýma nohama. Může za to především špatný výběr obuvi. Odhadnout správnou velikost či tvar dětské boty totiž není snadné. Rodiče navíc mnohdy zapomínají, že dětská noha roste velmi rychle. Poškození dětských nohou může být při nesprávném výběru obuvi nevratné. Poradíme vám, čím se řídit při výběru bot pro vaše děti.


Post
Práce a kariéra 8.3.2013

Nezaměstnanost se dostala na nová maxima, bez práce je téměř 600 tisíc Čechů

Nezaměstnanost v Česku u věkové skupiny 15 až 64 let během února vzrostla na 8,1 procenta, práci hledalo necelých 600 tisíc lidí. To je proti předchozímu měsíci téměř o osm tisíc více, informovalo v pátek ministerstvo práce a sociálních věcí.


Post
Podniky 5.3.2013

Český export trhá rekordy, meziročně stoupl o 6,4 procenta

Českým firmám se daří vyvážet do zahraničí, celkový vývoz v roce 2012 totiž přesáhl tři biliony korun a stoupl tak meziročně o 6,4 procenta. V minulém roce se také dosáhlo vůbec nejvyššího obchodního přebytku v historii, a to 310 miliard korun.


Post
Podniky 5.3.2013

České stavebnictví bude dále klesat, některé firmy čeká boj o přežití

Stavební společnosti očekávají, že v roce 2013 poklesne odvětví o další 4,4 procenta, jejich pesimismus tak dosáhl svého dna. Potvrzuje to nejnovější Kvartální analýza českého stavebnictví, kterou v úterý zveřejnil CEEC Research ve spolupráci se společností KPMG ČR.


Post
Spotřebitel 5.3.2013

Sezona farmářských trhů začíná. Podívejte se, kde můžete nakoupit lokální potraviny

Pomalu začíná jaro a s tím odstartuje i sezona farmářských trhů. Ve spolupráci s partnerským webem Vitalia.cz jsme pro vás připravili seznam míst, kam můžete pro lokální potraviny vyrazit.


Post
Osobní finance 5.3.2013

Cena pohřbu vzrostla od pádu totality pětkrát

V roce 1989 stál kompletní pohřeb se smutečním obřadem a následnou kremací kolem pěti až šesti tisíc korun, což tehdy odpovídalo dvou měsíčním platům. V současnosti zaplatí pozůstalí od 20 do 25 tisíc korun.


Post
Osobní finance 5.3.2013

Kde najít v Čechách nejlevnější ubytování? Na Pardubicku

Už přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou po vlastech českých? Tak pokud chcete ušetřit, vyrazte na Pardubicko, právě zde je totiž v republice nejlevnější ubytování, průměrná cena za dvoulůžkový pokoj za posledních 12 měsíců činila 1437 korun, uvedl Petr Vocelka z internetového vyhledávače trivago.


Post
Podniky 4.3.2013

Podnikání v Česku upadá, stále více firem není schopno platit své složenky

Stále více podniků v ČR není schopno plnit své finanční závazky, v únoru obdržely soudy 2812 insolvenčních návrhů, z toho 480 na právnické osoby a podnikatele, 316 na nepodnikající živnostníky a 2016 na fyzické osoby.


Post
Spotřebitel 4.3.2013

Cena benzinu pokořila čtyřměsíční maxima, řidiči platili až 37 korun za litr

Minulý týden mírně vzrostla cena pohonných hmot v ČR, průměrné zdražení benzinu o šest haléřů na 36,81 koruny přitom stačilo na dosažení nejvyšší ceny od listopadu 2012. Cena nafty vzrostla o sedm haléřů na 36,27 koruny za litr, uvedla v pondělí prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.


Post
Spotřebitel 4.3.2013

V rybičkách našli rakovinotvorné látky

Rakovinotvorné látky obsahovaly konzervy s rybičkami, které se prodávaly v prodejně Norma v Ústí nad Labem. Konkrétně se jednalo o Uzené šproty v oleji od estonské firmy Sokra.


Post
Osobní finance 28.2.2013

Počet seniorů a nemocných, za kterým sklapla exekuční past, výrazně vzrostl

Počet důchodců a lidí pobírajících nemocenskou, kteří jsou v exekuci, vloni výrazně vzrostl. Stát musel krátit důchody 67 614 seniorům (+11 procent proti roku 2011) a 3700 (+23 procent) nemocným, uvedla ve čtvrtek Česká správa sociálního zabezpečení.


Post
Podniky 28.2.2013

Zájem o zlevněné gastronomické nabídky upadá, frčí nábytek a šaty

Současným hitem slevových portálů je móda, výrazný růst zájmu však vykazuje také poptávka po levném nábytku. Pryč je doba, kdy vévodily nejžádanějším slevovým akcím poukazy do restaurací a masáže.


Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA