Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Spotřebitel 2.4.2013

Firmy vyrábí zboží tak, aby se porouchalo těsně po záruční době

Také si říkáte, že je to pech, když vám notebook přestane fungovat krátce po vypršení záruční lhůty? Není to náhoda, nýbrž záměr výrobce. Přečtěte si, jak se vyrábí poruchové zboží.


Post
Práce a kariéra 2.4.2013

Absurdita roku skončila, brigádníci nemusí na lékařskou prohlídku

Povinná vstupní zdravotní prohlídka pro brigádníky, kteří pracují na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti, je minulostí. Na prohlídku musí jen tehdy, pokud budou vykonávat rizikovou práci.


Post
Spotřebitel 28.3.2013

7 základních rad, jak si vybrat auto v autobazaru

Jak koupit ojetý vůz v autobazaru a nenapálit se? To je často dosti zapeklitá otázka. Proto jsme pro vás připravili přehled základních zásad, na co si dát v autobazarech pozor.


Post
Osobní finance 27.3.2013

Srovnání velikonočního nákupu v Česku a Německu: Kde je to dražší?

Už se těšíte, až budete o Velikonocích mlsat sladké? Možná byste měli zvážit, zda nevyrazíte pro čokoládové zajíčky a vajíčka do Německa. Většina sladkostí vás totiž za hranicemi vyjde levněji než u nás.


Post
Práce a kariéra 27.3.2013

Poslanci schválili opakované pracovní smlouvy na dobu určitou, nyní míří do Senátu

Možnost uzavírat pracovní smlouvy na dobu určitou bez časového omezení schválila ve středu v závěrečném čtení Poslanecká sněmovna. Tato varianta by měla platit jen pro určitý typ práce a podmínkou by měla být dohoda zaměstnavatele s odbory.


Post
Podniky 27.3.2013

Podnikatelé dluží státu na pojištění téměř 50 milionů korun

Největší dlužníci, kteří neplatí za své zaměstnance sociální pojištění, jsou z Prahy. České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) dluží 16 milionů korun. Následují je firmy ze Středočeského kraje, které dluží téměř šest milionů korun.


Post
Osobní finance 27.3.2013

Pro důchodce a chudší domácnosti rostou ceny rychleji, stát to ale nereflektuje

Není inflace jako inflace. Podle jedné stát v posledních letech valorizoval důchody či zvyšoval některé sociální dávky, druhá a vyšší pak odpovídá růstu cen toho, co příjemci těchto dávek, tedy důchodci a chudé domácnosti, skutečně platí a ti si tak mohou každý rok dovolit méně a méně.


Post
Osobní finance 27.3.2013

Zimním zájezdům kralovaly levnější dovolené v Česku

Pro letošní zimní dovolenou si šest Čechů z deseti vybralo levnější dovolenou na tuzemských horách, za kterou na slevových portálech utratili téměř tři tisíce korun. V případě zahraničních destinací vládla třikrát dražší Itálie.


Post
Bydlení 27.3.2013

Majitelé dostanou bič na problémové nájemníky

Za krádež výpověď z nájmu, majitel musí vědět, kolik lidí bude v bytě bydlet a může jim odepřít souhlas s bydlením, s náhradním ubytováním je konec. Jen krátký výčet novinek, které přináší v oblasti nájmů nový občanský zákoník.


Post
Spotřebitel 26.3.2013

Neplatím a ušetřím 30% za energie a to vše ZDARMA!

Často se vedou diskuze o tom, která z mnoha variant zateplení je nejúčinnější. Hlavním kritériem účinnosti je návratnost investice. A co vítězí?


Post
Spotřebitel 24.3.2013

K oblíbeným dárkům patří čokoláda, kupuje ji každý desátý Čech

Čokoládu jako dárek kupuje téměř každý desátý Čech. Češi čokoládu vybírají především podle druhu (v 50 procentech případů) a značky (34 procent), hledí ale i na cenu, ta je hlavním kritériem při nákupu pro 12 procent zákazníků.


Post
Spotřebitel 24.3.2013

Zájem o dovolenou v Egyptě letos narostl o 39 procent

Poptávka po exotických dovolených v Egyptě v zimní sezóně letos meziročně vzrostla o 39 %. Vyplývá to ze statistik cestovní agentury Invia.cz, která srovnala prodej dovolených do egyptských letovisek za leden a únor v letech 2013 a 2012.


Post
Podniky 23.3.2013

Firmy častěji vyhledávají pronájem menších kanceláří na kratší dobu

Firmy se v současné ekonomicky nejisté době nechtějí vázat, a proto častěji vyhledávají pronájmy kancelářských prostor na kratší dobu. Stačí jim rovněž menší prostory, které jsou navíc ochotny sdílet s dalšími, uvedla poradenská společnost DTZ.


Post
Spotřebitel 23.3.2013

Češi stále častěji vyhledávají kvalitnější kávu, klasický turek už nám nestačí

Běžná turecká nebo rozpustná káva v současné době neuspokojí zdaleka každého. Češi jsou stále vybíravější a třetina populace dokonce tvrdí, že už by jí klasická káva nestačila. Naopak častěji lidé vyhledávají kvalitní kávu zpracovanou přístrojem, vyplynulo to z šetření společnosti Elektrowin.


Post
Osobní finance 23.3.2013

Během krize je výhodné kupovat pozemky, ceny nemovitostí naopak klesají

V časech ekonomické recese je rozumné investovat do pozemků, nejvýhodněji se dá přitom včasný nákup zhodnotit tam, kde je k dispozici málo místa, tedy ve velkých městech. Proti tomu ceny nemovitostí v dobách krize klesají, vysvětlil v úterý ekonom Petr Ort z Bankovního institutu VŠ.


Post
Spotřebitel 23.3.2013

VELKÝ TEST MLÉKA: Je české mléko vůbec zdravé? Není to jen voda?

Mléko je nepostradatelným zdrojem nutričních látek a stopových prvků hlavně pro děti. A tak jsme otestovali, jaké to české mléko vlastně je. Pomáhal nám kuchař Vladimír Honzák.


Post
Práce a kariéra 22.3.2013

Nezaměstnanost je pro Čechy stále obrovským strašákem, ženy se bojí více

Ocitnout se bez práce je noční můrou pro dva ze tří Čechů. Obavy z nezaměstnanosti jsou častější u méně vzdělaných ale i hodně kvalifikovaných lidí a také u žen, strach z výpovědi má sedm z deseti, informuje průzkum společnosti STEM.


Post
Spotřebitel 22.3.2013

Jak reklamovat pneumatiky zakoupené na internetu? Tady je několik rad, jak na to

Až tisíce řidičů ročně si kupují pneumatiky v internetových obchodech. Jenom za loňský rok se jednalo o 30 procent pneumatik, informuje e-shop Pneumatiky. cz. Ale jak je to s případnou reklamací? Tady jsou rady, jak postupovat.


Post
Spotřebitel 22.3.2013

Mléko zdražilo za deset let o více než 40 procent

Za posledních 10 let vzrostly průměrné ceny polotučného pasterovaného mléka z 13,5 až na 19,2 koruny, to představuje zdražení o necelých 42 procent. Proti tomu výrazně pomalejší nárůst cen zaznamenala mléka trvanlivá, ať už polotučné, tučné, nebo odstředěné, uvedl ČSÚ.


Post
Spotřebitel 21.3.2013

V mnoha městech platí zákaz podomního prodeje, na obchodníka můžete poslat policii

Podomní prodej je pro většinu lidí obtěžující záležitostí. Obchodníci jim totiž často nutí věci, o které nemají sebemenší zájem. Podívejte se na seznam měst, kde na ně můžete poslat policisty.


PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě