Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Osobní finance 6.4.2013

Čekáte miminko? Na porodné zapomeňte

Čekáte miminko a myslíte si, že za porodné si pořídíte kočárek? Máte smůlu. Tato dávka, která se roky vyplácela paušálně, doznala v poslední době výrazných změn. Získat ji mohou jen lidé s nižšími příjmy.


Post
Spotřebitel 5.4.2013

TEST nakládaných OKUREK: Které stojí za to a které chutnají jako bláto?

Sladkokyselé okurky neodmyslitelně patří do českých jídel a mnozí z nás je rádi chroupou i samotné. Podívejte se, na kterých si pochutnáte, které byly vodnaté a co radí odborník.


Post
Spotřebitel 5.4.2013

Trh s ojetými vozy: letí škodovky a trendem jsou dieselové motory

Nejprodávanější značkou na trhu s ojetými vozy zůstávají modely Škoda, zvyšující se zájem zaznamenaly autobazary o dieselové motory.


Post
Osobní finance 5.4.2013

Necháváte v lékárně "majlant"? Pokud překročíte určitý limit, penízky dostanete zpět

Také máte pocit, že v lékárně necháváte čím dál více peněz za léky? A víte, že po překročení ochranného limitu dostanete zbylou část zpět? Zdravotní pojišťovny vloni svým klientům takhle vracely miliony.


Post
Spotřebitel 3.4.2013

Nové fígle e-shopů: Na co si dát pozor při nákupu

Nákup na internetu bez možnosti vrátit zboží do 14 dnů. To je nový trik, který na zákazníky zkoušejí někteří provozovatelé e-shopů. Tím ovšem porušují zákon.


Post
Osobní finance 3.4.2013

Kupujete ojetý vůz? Tak si dejte pozor na tyhle podvody

Na trhu s ojetinami lze často narazit na kradená auta, přetočené kilometry nebo vozy, které jsou bourané a neodborně opravené. Zvláště u automobilů, které jsou dovezené ze zahraničí, je prakticky nemožné ověřit některé správné údaje, varuje Roman Rak ze společnosti Iris Ident.


Post
Osobní finance 3.4.2013

Své úspory zvýšilo kvůli obavám z budoucnosti 40 procent Čechů

Během uplynulého roku zvýšilo své úspory až 40 procent obyvatel České republiky. Častěji přitom spoří mladí lidé, které ke střádání a budování finanční rezervy vedou především obavy z možného zhoršení ekonomické situace v budoucnu.


Post
Spotřebitel 2.4.2013

Koncem týdne očekáváme růst cen u čerpacích stanic, varují ekonomové

Závěrem týdne porostou ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic. Během minulého týdne přitom zlevnil benzin o 16 haléřů na 36,21 koruny a nafta o 17 haléřů na 35,76 koruny za litr, uvedla prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.


Post
Spotřebitel 2.4.2013

Ve vídeňských párcích není téměř žádné maso

Chcete párky z masa? Tak pozor na ty, které se jmenují vídeňské. Mnozí výrobci totiž na obalech uvádějí vyšší podíl masa, než jaký obsahují ve skutečnosti. Nejhůře ve zkouškách časopisu dTest dopadly vídeňské párky, které prodává řetězec Coop, ty mají ve skutečnosti téměř o pětinu méně masa.


Post
Práce a kariéra 2.4.2013

Obecná míra nezaměstnanosti vzrostla na 7,3 procenta

Statistika obecné míry nezaměstnanosti v České republice u věkové skupiny 15 až 64 let zakončila únor na úrovni 7,3 procenta. To představuje růst proti stejnému období loňského roku o 0,3 procenta, informoval v úterý Český statistický úřad (ČSÚ).


Post
Osobní finance 2.4.2013

Zemní plyn zlevní, domácnosti ušetří až tisíce

Přes 1,6 milionu českých domácností, které odebírají zemní plyn od společnosti RWE, v budoucnu ušetří. Největší český dodavatel totiž plánuje zlevnit od května zemní plyn pro domácnosti o více než 10 procent, ty tedy ročně ušetří i tisíce korun.


Post
Spotřebitel 2.4.2013

Firmy vyrábí zboží tak, aby se porouchalo těsně po záruční době

Také si říkáte, že je to pech, když vám notebook přestane fungovat krátce po vypršení záruční lhůty? Není to náhoda, nýbrž záměr výrobce. Přečtěte si, jak se vyrábí poruchové zboží.


Post
Práce a kariéra 2.4.2013

Absurdita roku skončila, brigádníci nemusí na lékařskou prohlídku

Povinná vstupní zdravotní prohlídka pro brigádníky, kteří pracují na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti, je minulostí. Na prohlídku musí jen tehdy, pokud budou vykonávat rizikovou práci.


Post
Spotřebitel 28.3.2013

7 základních rad, jak si vybrat auto v autobazaru

Jak koupit ojetý vůz v autobazaru a nenapálit se? To je často dosti zapeklitá otázka. Proto jsme pro vás připravili přehled základních zásad, na co si dát v autobazarech pozor.


Post
Osobní finance 27.3.2013

Srovnání velikonočního nákupu v Česku a Německu: Kde je to dražší?

Už se těšíte, až budete o Velikonocích mlsat sladké? Možná byste měli zvážit, zda nevyrazíte pro čokoládové zajíčky a vajíčka do Německa. Většina sladkostí vás totiž za hranicemi vyjde levněji než u nás.


Post
Práce a kariéra 27.3.2013

Poslanci schválili opakované pracovní smlouvy na dobu určitou, nyní míří do Senátu

Možnost uzavírat pracovní smlouvy na dobu určitou bez časového omezení schválila ve středu v závěrečném čtení Poslanecká sněmovna. Tato varianta by měla platit jen pro určitý typ práce a podmínkou by měla být dohoda zaměstnavatele s odbory.


Post
Podniky 27.3.2013

Podnikatelé dluží státu na pojištění téměř 50 milionů korun

Největší dlužníci, kteří neplatí za své zaměstnance sociální pojištění, jsou z Prahy. České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) dluží 16 milionů korun. Následují je firmy ze Středočeského kraje, které dluží téměř šest milionů korun.


Post
Osobní finance 27.3.2013

Pro důchodce a chudší domácnosti rostou ceny rychleji, stát to ale nereflektuje

Není inflace jako inflace. Podle jedné stát v posledních letech valorizoval důchody či zvyšoval některé sociální dávky, druhá a vyšší pak odpovídá růstu cen toho, co příjemci těchto dávek, tedy důchodci a chudé domácnosti, skutečně platí a ti si tak mohou každý rok dovolit méně a méně.


Post
Osobní finance 27.3.2013

Zimním zájezdům kralovaly levnější dovolené v Česku

Pro letošní zimní dovolenou si šest Čechů z deseti vybralo levnější dovolenou na tuzemských horách, za kterou na slevových portálech utratili téměř tři tisíce korun. V případě zahraničních destinací vládla třikrát dražší Itálie.


Post
Bydlení 27.3.2013

Majitelé dostanou bič na problémové nájemníky

Za krádež výpověď z nájmu, majitel musí vědět, kolik lidí bude v bytě bydlet a může jim odepřít souhlas s bydlením, s náhradním ubytováním je konec. Jen krátký výčet novinek, které přináší v oblasti nájmů nový občanský zákoník.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA