Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Spotřebitel 12.4.2013

Pozor na reklamace u franšízových společností

Potřebujete reklamovat zboží či službu, kterou jste získali v rámci franšízové společnosti? V tom případě si dejte pozor a rozhodně se vydejte tam, kde jste věc či službu získali, radí právníci poradny dTest. Jinak máte smůlu, protože reklamaci neuplatníte.


Post
Spotřebitel 12.4.2013

Poptávka po sudovém vínu vzrostla o 32 %, lidé dávají přednost ceně před kvalitou

Poptávka po sudových vínech stoupla v prvním kvartálu letošního roku o 32 % oproti stejnému období v roce 2012. Vyplývá to z aktuálních statistik vinařské společnosti Patria Kobylí. Tento vzrůstající trend je patrný zejména v případě gastronomických zákazníků. Podle odborníků je uvedený fakt důkazem, že lidé dávají v současnosti přednost nižší ceně vína na úkor jeho kvality.


Post
Podniky 12.4.2013

Válka už vypukla. Zatím u mobilních operátorů: Ceny v Česku se začaly hluboce propadat

Mobilní operátor Telefónica O2 přišel ve čtvrtek s revoluční změnou své nabídky, neomezené volání po Česku teď na místo 2000 bude u O2 stát jen 749 korun měsíčně. Tím Telefónika rozpoutala na trhu cenovou válku a zákazníci vydělají. Nové tarify za měsíc zveřejní i Vodafone a půjde prý ještě níže.


Post
Práce a kariéra 12.4.2013

Češi se bojí hrát hry na firemních počítačích

Čas, který čeští zaměstnanci stráví na internetu pro zábavu a řešení soukromých záležitostí, se výrazně krátí, uvedl Martin Hnízdil ze společnosti truconneXion. Vloni si Češi u firemních počítačů dopřáli denně pohodu a relaxaci celých 49 minut, v roce 2009 to bylo plných devadesát minut.


Post
Akcie 11.4.2013

Čeští vysokoškoláci očekávají nástupní plat 22 tisíc čistého

Nástupní plat na úrovni 880 eur, což odpovídá zhruba 22 tisícům korun čistého, očekávají absolventi vysokých škol v České republice. Ti navíc předpokládají, že po vstupu do svého prvního zaměstnání budou povýšeni do dvou let, uvedla ve čtvrtek společnost Deloitte.


Post
Podniky 11.4.2013

Pokud poletíte s Ryanairem, hrozí, že se počůráte

Generální ředitel nízkonákladové letecké společnosti Ryanair Michael O´Leary plánuje snížit náklady tím, že odstraní toalety z letadel. Podle čtvrteční zprávy agentury AFP to řekl v rozhovoru pro list Républicain Lorrain.


Post
Spotřebitel 11.4.2013

Potraviny v Evropě obsahují viry, sklo a jedy: Odkud pochází nejvíc humusu?

V potravinách už bylo nalezeno leccos, od hřebíků přes nebezpečné bakterie a parazity po kusy skla. Jen letos už bylo nahlášeno 953 nevyhovujících výrobků. Přečtěte si, z jaké země se dováží největší hnusy.


Post
Osobní finance 11.4.2013

Máte finanční problémy? Můžete si zažádat o mimořádné dávky

Nemáte peníze na zaplacení tanečních hodin, výuky angličtiny, výměny občanky, léky nebo jste byli postiženi mimořádnou živelní událostí? V tom případě si zažádejte o peníze v rámci mimořádné okamžité pomoci na pobočkách Úřadu práce.


Post
Podniky 10.4.2013

Automobilkám se stále nedaří, za první tři měsíce vyrobily meziročně o pětinu aut méně

V prvním kvartálu letošního roku sjelo z tuzemských automobilek o 18,16 procenta aut méně než za stejné období loňského roku. Vyrobily celkem 286 752 kusů motorových vozidel, uvedlo ve středu Sdružení automobilového průmyslu (Auto SAP).


Post
Podniky 10.4.2013

Lyžařská sezona se nám vydařila, pochvalují si prodlouženou zimu skiareály

Provozovatelé skiareálů kladně ohodnotili průběh letošní zimy na českých horách. I přes dvě nárazová oteplení v prosinci a lednu - a přes nedostatek slunečných dní - zaznamenali vlekaři v prvním letošním měsíci několik rekordů návštěvnosti, uvedla v úterý Asociace lanové dopravy.


Post
Osobní finance 10.4.2013

Příspěvek na mateřské je maximálně 274 tisíc korun, odvíjí se podle platu

Maminky na mateřské mohou dosáhnout maximální výše příspěvku přes 274 tisíc korun, to ale v případě, že se jim narodí vícerčata a využijí maximální dobu mateřské – 37 týdnů. Ženy, kterým se narodí jedno dítě, mají nárok na maximální dobu mateřské 28 týdnů a příspěvek je už nižší.


Post
Práce a kariéra 10.4.2013

Nezaměstnanost klesla na osm procent

Ke konci března klesla míra nezaměstnanosti v České republice o 0,1procentního bodu na 8,0 procenta. Úřady práce na svých krajských pobočkách a jejich kontaktních pracovištích evidovaly 587 768 uchazečů o zaměstnání, informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí.


Post
Spotřebitel 9.4.2013

Ceny v březnu opět vzrostly, nejvíce zdražila zelenina

Oproti únoru vzrostly minulý měsíc spotřebitelské ceny o 0,1 procenta. Největší zásluhu na tom mělo zdražení potravin, nealkoholický nápojů a pohonných hmot a oproti loňskému roku byly cenovky vyšší o 1,7 procenta, uvedl Český statistický úřad.


Post
Práce a kariéra 9.4.2013

Jak se žilo za krize v 30. letech? Co nás trápí nyní? Společným rysem je nezaměstnanost

Jaké má současná doba společné problémy s velkou hospodářskou krizí 30. let? Ať už propad ekonomiky způsobí prasknutí hypoteční bubliny, nebo nadhodnocení akciových trhů, hlavním společným znakem obou krizí je vysoká nezaměstnanost.


Post
Spotřebitel 9.4.2013

ČOI: Předváděcí akce jsou nejagresivnější formou obchodování

Násilí, podvody, nekalé obchodní praktiky, nátlak, s tím vším se mohou lidé setkat na prodejních předváděcích akcích. Kontroloři České obchodní isnpekce zjistili, že sedm z deseti těchto akcí porušilo vloni zákon.


Post
Investice 9.4.2013

Dotace pro odpadové hospodářství a odstraňování starých ekologických zátěží

Firma Grant Consulting s. r. o. vám přináší kompletní přehled spolu s nabídkou spolupráce v případě zájmu o poradenství v oblasti dotací i vypracování samotných žádostí o dotaci včetně jejich příloh.


Post
Spotřebitel 8.4.2013

Pohonné hmoty budou během týdne mírně zlevňovat, slibují analytici

V nadcházejících dnech se mohou řidiči podle ekonomů těšit na stagnaci až mírné zlevňování cen pohonných hmot. V minulém týdnu přitom u čerpacích stanic zdražil benzin o 27 haléřů na 36,48 koruny a nafta o 15 haléřů na 35,91 koruny za litr, uvedla prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.


Post
Spotřebitel 8.4.2013

Jak poznat dobrý párek, když etikety lžou?

Složení u mnohých párků testovaných nedávno časopisem dTest neodpovídalo informacím deklarovaným na etiketě. Dokonale vypadající párek přitom nevypovídá o své chuti ani kvalitě, ale spíše o obsahu barviv, anatomii dobrého párku představil v pondělí server sklizeno.cz.


Post
Osobní finance 8.4.2013

Bojíte se, že vás děti na stáří šoupnou do domova důchodců?

Chcete darovat dceři či synovi svůj dům, ale bojíte se, že jejich partner vás z domu vyhodí? Nezoufejte, nový občanský zákoník, který začíná platit od příštího roku, vrací do českého práva termín "výměnek" a pro vás jistotu v podobě doživotního užívání domu.


Post
Podniky 7.4.2013

Za koninu v lasagních zaplatí Tesco pokutu 650 tisíc korun

Prodejní řetězec Tesco dostal od Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve správní řízení pokutu ve výši 650 000 korun. Obchod prodíval „hovězí“ lasagne, ve které kontrola objevila 60 procent koňského masa.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA