Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Spotřebitel 17.4.2013

Smrt číhá v náplních: Prodejci elektronických cigaret nedodržují zákony

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) se ve svých kontrolách zaměřila na prodej elektronických cigaret a náplní. Náplně, které výrobci špatně označují nebo je snadno otevře i dítě, jsou smrtelným jedem, který může zabít i dospělého, řekl ve středu Oldřích Jarolím z ČIŽP.


Post
Spotřebitel 17.4.2013

Hrozí raketový vzestup cen masa! Počty českých prasat znovu prudce klesají

Trend snižování počtů prasat se znovu s koncem loňského roku obnovil. Od konce září se jejich stavy snížily skoro o půl milionu, podle centrální evidence jich bylo v únoru v České republice 1,12 milionu. Pokud nebude konkurence, hrozí raketový nárůst cen, říkají chovatelé.


Post
Osobní finance 17.4.2013

Varovná statistika: Znovu přibývá lidí neschopných splácet dluhy, nejvíce na Karlovarsku

Už druhé čtvrtletí po sobě v Česku přibylo lidí, kteří nejsou schopni splácet své závazky. Nejvyšší nárůst přitom byl v Karlovarském kraji, kde v současnosti tento problém řeší 14 dospělých ze sta.


Post
Bydlení 17.4.2013

Nabídka nemovitostí vzrostla o polovinu, právě teď je nejlepší čas koupit

Letošní jaro namixovalo z pohledu pořízení nemovitosti víc než zajímavý koktejl. Přetrvávající recese a zvýšený konkurenční boj bank v prvních měsících roku přinesly jedny z nejnižších úrokových sazeb hypoték. Ceny nemovitostí jsou nejnižší za posledních pět let a nadále klesají.


Post
Práce a kariéra 16.4.2013

Hledá se vstřícný zaměstnavatel 2013

Firmám v Libereckém kraji se i letos otevírá příležitost získat prestižní ocenění Vstřícný zaměstnavatel. Soutěž, která startuje právě v těchto dnech, nabízí zaměstnancům, organizacím i jednotlivcům možnost nominovat firmy a organizace, které u svých zaměstnaných podporují slaďování pracovního a osobního života.


Post
Podniky 16.4.2013

Loňský rok byl zabijákem pro polovinu slevových portálů, zbytku se ale dařilo

V Česku ubylo za posledních 12 měsíc 60 slevových portálů, zůstává jich 79. Proti úpadku, hlavně menších serverů, ale naopak posilují velké slevové weby, jejichž tržby během zimy meziročně stouply o 10 procent na 800 milionů korun, uvedly v úterý vyhledavač slev Skrz.cz a slevový server Vykupto.cz.


Post
Osobní finance 16.4.2013

Letos končí drahé fixace, refinancováním hypotéky lze získat o 2,5 procent nižší úrok

V průběhu roku 2013 končí tříleté fixace hypoték z roku 2010 a pětileté fixace z roku 2008. Srovnáme-li průměrné úrokové sazby z těchto let s aktuálními úroky, zjistíme, že sazby jsou dnes až o 2,5 % níže. Úspora při refinancování se tak podle odborníků pohybuje v řádu tisíců korun měsíčně. Přinášíme několik rad, které vám refinancování dostatečně přiblíží.


Post
Spotřebitel 16.4.2013

"Je ti teplo děvenko?" "Ano dědečku Mrazíčku." A je tomu skutečně tak?

Letošní dlouhá zima nám dává zabrat a účet za topení nám stále roste. Jaro uteče jako voda, léto je tu coby dup a pak zase přijde zima. Energie zdražují rychlostí blesku a vy si zase kladete otázku, jak dlouho na to budete ještě mít.


Post
Spotřebitel 16.4.2013

Točené pivo v Česku: Máme druhé nejlevnější

Čeští pivaři si nemají na co stěžovat, s cenou za půllitr zlatavého moku jsme obsadili stříbrnou pozici v celosvětovém měřítku. Cena velkého piva v česku nás přijde na 21,50 korun, levnější pivo v hospodě si dáte jen na Ukrajině za necelých 15 korun, nejdražší pak v Norsku za 180 korun.


Post
Osobní finance 15.4.2013

Na neomezené tarify už přešly desetitisíce lidí, přejít mohou i z dražších tarifů

Čeští mobilní operátoři zažívají v posledních dnech bouřlivé období. S novými neomezenými tarify totiž čelí náporů řady klientů, kteří si je chtějí založit či změnit svůj dosavadní tarif na neomezený. Za tři dny od zveřejnění nabídky je kontaktovaly desetitisíce lidí.


Post
Akcie 15.4.2013

Pohonné hmoty zlevní v těchto dnech o desítky haléřů, slibují analytici

Cena benzinu a nafta u čerpacích stanic zlevní podle odborníků během týdne až o desítky haléřů. Minulý týden přitom klesla cena benzinu o 13 haléřů na 36,33 koruny a nafty o 12 haléřů na 35,81 koruny za litr, uvedla v pondělí prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.


Post
Osobní finance 15.4.2013

Na dítě získáte maximálně 700 korun měsíčně

Přišli jste o zaměstnání a máte dítě na studiích? Manželka je na mateřské s dalším potomkem a vaše příjmy jsou žalostně nízké? V tom případě můžete požádat na úřadě práce o přídavky na děti. Částky jsou odstupňované podle věku dětí a také životního minima rodiny.


Post
Spotřebitel 15.4.2013

Chcete si pořídit zdravé štěně? Pozor na "množitele" psů

Při koupi psa by si lidé měli dát velký pozor, od koho si štěně pořizují. Obrovským problémem jsou "množitelé", kteří ročně "chrlí" tisíce štěňat. Ta trpí vrozenými vadami a deformacemi a jedná se v podstatě o týrání zvířat pouze pro peníze.


Post
Podniky 14.4.2013

V lepší zítřky věří pouze jeden český podnikatel z pěti

Jen 20,5 procenta dotazovaných malých a středních podnikatelů věří v pozitivní vývoj svého byznysu v nadcházejících šesti měsících. To představuje třetí nejpesimističtější situaci za posledních pět let, nejhorší vyhlídky měli podle informací Hospodářské komory podnikatelé v roce 2009.


Post
Osobní finance 14.4.2013

Letní pneumatiky oproti loňskému roku zlevnily v průměru o 6 %

Letní pneumatiky letos stojí méně než loni, jejich cena meziročně klesla v průměru o 6 %. Průměrná cena letní pneumatiky pro osobní vozy letos činí 1 374 Kč.


Post
Spotřebitel 13.4.2013

First minute zájezdy nakoupilo o 28 % turistů více než loni, nejoblíbenější je Řecko

Čechy v letošním roce lákají first minute zájezdy o 28 % více než loni. Pobyty na letní sezónu 2013 pořizovali nejčastěji do Řecka, které tvořilo čtvrtinu celkové poptávky.


Post
Spotřebitel 13.4.2013

Jsme popelnicí Evropy? Supermarkety nám nabízejí horší kvalitu než na Západě

Jisté druhy zboží v některých řetězcích vykazují horší kvalitu, než jakou vídáme v západních prodejnách stejného řetězce, většinou je to problém u zeleniny či ovoce. Rozhodně nesouhlasíme s tvrzením, že je Česko popelnicí Evropy, uvedl Libor Dupal, předseda Sdružení českých spotřebitelů (SČD).


Post
Spotřebitel 12.4.2013

Češi se stávají národem těstovinožroutů

Italové či Řekové možná nebudou za několik let největšími milovníky těstovin v Evropě. Obliba špaget, lasagní, rourek (penne), vřeten (fusilli) nebo mašliček (farfalle) v Čechách stoupla od roku 1989 na více než dvojnásobek a rapidně roste i tuzemská výroba.


Post
Podniky 12.4.2013

Reálné platy ani HDP neporostou a nezaměstnanost se zvýší, odhaduje Kalousek

Letos může Česko počítat v nejlepším případě se stagnací HDP a s meziročním růstem nezaměstnanosti o 0,4procentního bodu na 7,6 procenta. Inflace by sice měla na 2,1 procenta zpomalit, platy však porostou pomaleji, to jsou páteční závěry makroekonomické prognózy ministerstva financí.


Post
Osobní finance 12.4.2013

I když jste nezaměstnaní, máte nárok na rodičovský příspěvek. Měsíčně to hodí 7600 korun

Nemáte práci a žijete na sociálních dávkách, neplatili jste jako živnostníci žádné daně? Přesto máte po narození dítěte nárok na částku 7600 korun. Budete ji dostávat pravidelně každý měsíc od chvíle, co se dítě narodí, po následujících devět měsíců.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA