Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Spotřebitel 9.4.2013

Ceny v březnu opět vzrostly, nejvíce zdražila zelenina

Oproti únoru vzrostly minulý měsíc spotřebitelské ceny o 0,1 procenta. Největší zásluhu na tom mělo zdražení potravin, nealkoholický nápojů a pohonných hmot a oproti loňskému roku byly cenovky vyšší o 1,7 procenta, uvedl Český statistický úřad.


Post
Práce a kariéra 9.4.2013

Jak se žilo za krize v 30. letech? Co nás trápí nyní? Společným rysem je nezaměstnanost

Jaké má současná doba společné problémy s velkou hospodářskou krizí 30. let? Ať už propad ekonomiky způsobí prasknutí hypoteční bubliny, nebo nadhodnocení akciových trhů, hlavním společným znakem obou krizí je vysoká nezaměstnanost.


Post
Spotřebitel 9.4.2013

ČOI: Předváděcí akce jsou nejagresivnější formou obchodování

Násilí, podvody, nekalé obchodní praktiky, nátlak, s tím vším se mohou lidé setkat na prodejních předváděcích akcích. Kontroloři České obchodní isnpekce zjistili, že sedm z deseti těchto akcí porušilo vloni zákon.


Post
Investice 9.4.2013

Dotace pro odpadové hospodářství a odstraňování starých ekologických zátěží

Firma Grant Consulting s. r. o. vám přináší kompletní přehled spolu s nabídkou spolupráce v případě zájmu o poradenství v oblasti dotací i vypracování samotných žádostí o dotaci včetně jejich příloh.


Post
Spotřebitel 8.4.2013

Pohonné hmoty budou během týdne mírně zlevňovat, slibují analytici

V nadcházejících dnech se mohou řidiči podle ekonomů těšit na stagnaci až mírné zlevňování cen pohonných hmot. V minulém týdnu přitom u čerpacích stanic zdražil benzin o 27 haléřů na 36,48 koruny a nafta o 15 haléřů na 35,91 koruny za litr, uvedla prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.


Post
Spotřebitel 8.4.2013

Jak poznat dobrý párek, když etikety lžou?

Složení u mnohých párků testovaných nedávno časopisem dTest neodpovídalo informacím deklarovaným na etiketě. Dokonale vypadající párek přitom nevypovídá o své chuti ani kvalitě, ale spíše o obsahu barviv, anatomii dobrého párku představil v pondělí server sklizeno.cz.


Post
Osobní finance 8.4.2013

Bojíte se, že vás děti na stáří šoupnou do domova důchodců?

Chcete darovat dceři či synovi svůj dům, ale bojíte se, že jejich partner vás z domu vyhodí? Nezoufejte, nový občanský zákoník, který začíná platit od příštího roku, vrací do českého práva termín "výměnek" a pro vás jistotu v podobě doživotního užívání domu.


Post
Podniky 7.4.2013

Za koninu v lasagních zaplatí Tesco pokutu 650 tisíc korun

Prodejní řetězec Tesco dostal od Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve správní řízení pokutu ve výši 650 000 korun. Obchod prodíval „hovězí“ lasagne, ve které kontrola objevila 60 procent koňského masa.


Post
Spotřebitel 7.4.2013

Potraviny podraží kvůli dlouhé zimě! Především brambory a zelenina

Až o třicet procent by mohla stoupnout cena některých potravin kvůli mrazivému jaru. Zemědělci stále nevyrazili do polí a ve skluzu jsou se setím obilí nebo sázením brambor.


Post
Osobní finance 6.4.2013

Čekáte miminko? Na porodné zapomeňte

Čekáte miminko a myslíte si, že za porodné si pořídíte kočárek? Máte smůlu. Tato dávka, která se roky vyplácela paušálně, doznala v poslední době výrazných změn. Získat ji mohou jen lidé s nižšími příjmy.


Post
Spotřebitel 5.4.2013

TEST nakládaných OKUREK: Které stojí za to a které chutnají jako bláto?

Sladkokyselé okurky neodmyslitelně patří do českých jídel a mnozí z nás je rádi chroupou i samotné. Podívejte se, na kterých si pochutnáte, které byly vodnaté a co radí odborník.


Post
Spotřebitel 5.4.2013

Trh s ojetými vozy: letí škodovky a trendem jsou dieselové motory

Nejprodávanější značkou na trhu s ojetými vozy zůstávají modely Škoda, zvyšující se zájem zaznamenaly autobazary o dieselové motory.


Post
Osobní finance 5.4.2013

Necháváte v lékárně "majlant"? Pokud překročíte určitý limit, penízky dostanete zpět

Také máte pocit, že v lékárně necháváte čím dál více peněz za léky? A víte, že po překročení ochranného limitu dostanete zbylou část zpět? Zdravotní pojišťovny vloni svým klientům takhle vracely miliony.


Post
Spotřebitel 3.4.2013

Nové fígle e-shopů: Na co si dát pozor při nákupu

Nákup na internetu bez možnosti vrátit zboží do 14 dnů. To je nový trik, který na zákazníky zkoušejí někteří provozovatelé e-shopů. Tím ovšem porušují zákon.


Post
Osobní finance 3.4.2013

Kupujete ojetý vůz? Tak si dejte pozor na tyhle podvody

Na trhu s ojetinami lze často narazit na kradená auta, přetočené kilometry nebo vozy, které jsou bourané a neodborně opravené. Zvláště u automobilů, které jsou dovezené ze zahraničí, je prakticky nemožné ověřit některé správné údaje, varuje Roman Rak ze společnosti Iris Ident.


Post
Osobní finance 3.4.2013

Své úspory zvýšilo kvůli obavám z budoucnosti 40 procent Čechů

Během uplynulého roku zvýšilo své úspory až 40 procent obyvatel České republiky. Častěji přitom spoří mladí lidé, které ke střádání a budování finanční rezervy vedou především obavy z možného zhoršení ekonomické situace v budoucnu.


Post
Spotřebitel 2.4.2013

Koncem týdne očekáváme růst cen u čerpacích stanic, varují ekonomové

Závěrem týdne porostou ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic. Během minulého týdne přitom zlevnil benzin o 16 haléřů na 36,21 koruny a nafta o 17 haléřů na 35,76 koruny za litr, uvedla prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.


Post
Spotřebitel 2.4.2013

Ve vídeňských párcích není téměř žádné maso

Chcete párky z masa? Tak pozor na ty, které se jmenují vídeňské. Mnozí výrobci totiž na obalech uvádějí vyšší podíl masa, než jaký obsahují ve skutečnosti. Nejhůře ve zkouškách časopisu dTest dopadly vídeňské párky, které prodává řetězec Coop, ty mají ve skutečnosti téměř o pětinu méně masa.


Post
Práce a kariéra 2.4.2013

Obecná míra nezaměstnanosti vzrostla na 7,3 procenta

Statistika obecné míry nezaměstnanosti v České republice u věkové skupiny 15 až 64 let zakončila únor na úrovni 7,3 procenta. To představuje růst proti stejnému období loňského roku o 0,3 procenta, informoval v úterý Český statistický úřad (ČSÚ).


Post
Osobní finance 2.4.2013

Zemní plyn zlevní, domácnosti ušetří až tisíce

Přes 1,6 milionu českých domácností, které odebírají zemní plyn od společnosti RWE, v budoucnu ušetří. Největší český dodavatel totiž plánuje zlevnit od května zemní plyn pro domácnosti o více než 10 procent, ty tedy ročně ušetří i tisíce korun.


PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě