Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Bydlení 24.4.2013

Češi si na bydlení půjčili přes bilion korun. To je jako státní rozpočet

Celkový objem hypoték a úvěru ze stavebního spoření, zaznamenal v roce 2012 nárůst o 56 miliard a celkově si Češi na bydlení už půjčili 1019 miliard korun. Více než dvě třetiny této částky si půjčují lidé ve věku mezi 30 a 44 lety, vyplývá to z informací Bankovního registru klientských informací.


Post
Osobní finance 23.4.2013

Máte předškoláka? Pokud "nefunguje" babička, hlídání přijde na tisíce měsíčně

Přísloví malé děti, malé starosti v současné době příliš neplatí, alespoň pokud jde o finanční stránku. Náklady na dítě ve věku od roku do pěti let se podle analytiků pohybují v řádu desetitisíců korun. Jednu z nejvyšších položek činí hlídání ratolesti, pokud nemáte k dispozici ochotnou babičku.


Post
Spotřebitel 23.4.2013

Mobilní operátoři znovu vylepšili nabídku

Všichni čeští operátoři už nabízí neomezené volání. T-Mobile, který se s novými tarify vytasil jako poslední, teď svou nabídku ještě výrazně vylepšil.


Post
Osobní finance 22.4.2013

Co naláká Čechy k dovolené v tuzemsku? Tradice, řemeslo a dobrá kuchyně

Celé tři pětiny návštěvníků českých regionů mají během dovolené v ČR zájem poznat tradice navštíveného regionu. Největší zájem mají Češi na domácí dovolené o tradiční řemesla a výrobky (46 procent), lidovou architekturu (45 procent) a místní gastronomii (43 procent).


Post
Osobní finance 22.4.2013

Plánujete miminko? Za rok vás přijde na 60 tisíc

Plánujete si založit rodinu? Tak se připravte na to, že s radostí, která je spojená s příchodem ratolesti na svět, se snoubí i značné finanční výdaje. Ty začínají už před narozením miminka, a potom se jen zvyšují.


Post
Podniky 22.4.2013

Inspekce musela uzavřít letos už pět obchodů, na vině byli vždy hlodavci

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela od počátku roku už pět prodejen potravin po celé republice. Ve všech případech se obchody musely zavřít kvůli hlodavcům, kteří okusovali pečivo a další zboží a navíc za sebou nechávali exkrementy.


Post
Práce a kariéra 22.4.2013

Dluží vám zaměstnavatel peníze? Obraťte se na exekutora, obstaví mu účty

Pokud vám zaměstnavatel nedá mzdu ani 15. den po době její splatnosti, můžete jí vymáhat exekučně. Navíc je možné okamžitě zrušit pracovní poměr a nárokovat si tři měsíční platy jako odstupné.


Post
Osobní finance 22.4.2013

Kvůli puštěnému kohoutku nebo rozsvícenému světlu se hádá téměř osmina českých domácností

Také doma nezhasínáte, nebo necháváte puštěnou vodu při mytí zubů a doma vám nadávají?


Post
Osobní finance 22.4.2013

Pojistit kolo proti pádu letadla, nebo zásahu bleskem? Vše je možné

Pojišťovny na českém trhu nabízejí nejčastěji pojištění kola v rámci pojistné smlouvy na celou domácnost. To vám samozřejmě pomůže, když vám ukradnou kolo ze sklepa, ale i v kuriózních případech, když váš bicykl zničí živelní pohroma nebo na něj spadne letadlo.


Post
Bydlení 21.4.2013

Konec topné sezóny v dohledu, pět tipů pro koupi nového plynového kotle

Konec topné sezóny se blíží. Nastává tedy ideální období pro úvahy nad možnou výměnou stávajícího plynového kotle za nový účinnější a úspornější. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů pro koupi nového kotle a modernizaci topení ve vašem rodinném domě či bytě.


Post
Osobní finance 21.4.2013

Dovolenou si nenecháme ujít ani během krize. Trendem je levné Bulharsko

Během loňského roku vzrostl zájem Čechů nejvýrazněji o dovolenou v cenově výhodném Bulharsku, kam se vypravilo o 78 procent více turistů než o rok dříve.


Post
Práce a kariéra 21.4.2013

Na podpoře v nezaměstnanosti získáte maximálně 14 tisíc korun měsíčně

Lidé, kteří přijdou o práci, mohou zažádat o vyplacení podpory v nezaměstnanosti, ta jim bude vyplácena následujících pět měsíců, u lidí starších 50 let pak o něco déle. Podpora činí maximálně 0,58násobek průměrné mzdy, což je nyní 14 157 korun.


Post
Bydlení 21.4.2013

6 zásad pro plánování staveb s efektivním a levným provozem

Při plánování nových budov se stále častěji skloňují slova jako efektivita a úspornost. Důvody jsou zřejmé, náklady na provoz se totiž neustále zvyšují.


Post
Bydlení 20.4.2013

Chcete zažádat o příspěvek na bydlení? Podívejte se, jak si to spočítat

Lidé stále více vydávají peníze za nájem či náklady spojené s bydlením. Ale co když už jim na to nezbývá? Ti, kterým po zaplacení zbývá opravdu jen velmi málo peněz, a nežijí přitom v bytě, který je nad jejich poměry, mohou zažádat o příspěvek na bydlení.


Post
Spotřebitel 20.4.2013

Aféra s koňským masem Čechy „nakopla“, více si kontrolují složení uzenin

Kauzu s koňským masem, které se objevilo ve výrobcích deklarujících vepřové, sledují tři ze čtyř (72 procent) dospělých Čechů, kteří kupují uzeniny. Pod vlivem této aféry začala polovina zákazníků sledovat informace o složení.


Post
Osobní finance 20.4.2013

Jak se bránit podvodníkům na předváděcích akcích? Šéf inspekce to prozradil

Vyhráli jste! Dostanete oběd zdarma! Toto slyší neustále na předváděcích akcích snad tisíce seniorů. Bohužel často psychickému tlaku podlehnou a zbytečnou a předraženou věc si koupí. Jak se pak bránit? Na to odpověděl v on-line rozhovoru šéf České obchodní inspekce Vladimír Velčovský.


Post
Spotřebitel 20.4.2013

Čaj za poslední desetiletí zdražil o více než třetinu

Stogramové balení černého porcovaného čaje stálo podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) v loňském roce 57,85 koruny. To znamená, že čaj za poslední desetiletí zdražil o více než třetinu (35 procent), v posledních letech pak ceny rostou rychleji.


Post
Spotřebitel 19.4.2013

Benzín zlevňuje, v Evropě jsme pátí nejlevnější

Benzín a nafta je levnější. Pohonné hmoty u benzínek oproti minulému týdnu výrazně zlevnily. Cena Naturalu 95 klesla o 24 haléřů na 36,18 koruny za litr.


Post
Osobní finance 19.4.2013

Neplatí vám výživné a utekl? EU si na neplatiče došlápne i v Africe

Tisícům Evropanů, kteří se nejsou schopni domoci placení výživného od svého ex-partnera žijícího mimo Evropskou unii, se zřejmě uleví. Evropský parlament totiž schválil vytvoření speciálního celoevropského orgánu, který bude výživné pro občany EU vymáhat přímo na vládách třetích zemí.


Post
Spotřebitel 18.4.2013

Odborníci o mražených pizzách: Jsou šizené a s imitacemi potravin

Co obsahují mražené pizzy, které se prodávají v supermarketech? Podívejte se, co odhalili potravinoví experti.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA