Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Spotřebitel 15.4.2013

Chcete si pořídit zdravé štěně? Pozor na "množitele" psů

Při koupi psa by si lidé měli dát velký pozor, od koho si štěně pořizují. Obrovským problémem jsou "množitelé", kteří ročně "chrlí" tisíce štěňat. Ta trpí vrozenými vadami a deformacemi a jedná se v podstatě o týrání zvířat pouze pro peníze.


Post
Podniky 14.4.2013

V lepší zítřky věří pouze jeden český podnikatel z pěti

Jen 20,5 procenta dotazovaných malých a středních podnikatelů věří v pozitivní vývoj svého byznysu v nadcházejících šesti měsících. To představuje třetí nejpesimističtější situaci za posledních pět let, nejhorší vyhlídky měli podle informací Hospodářské komory podnikatelé v roce 2009.


Post
Osobní finance 14.4.2013

Letní pneumatiky oproti loňskému roku zlevnily v průměru o 6 %

Letní pneumatiky letos stojí méně než loni, jejich cena meziročně klesla v průměru o 6 %. Průměrná cena letní pneumatiky pro osobní vozy letos činí 1 374 Kč.


Post
Spotřebitel 13.4.2013

First minute zájezdy nakoupilo o 28 % turistů více než loni, nejoblíbenější je Řecko

Čechy v letošním roce lákají first minute zájezdy o 28 % více než loni. Pobyty na letní sezónu 2013 pořizovali nejčastěji do Řecka, které tvořilo čtvrtinu celkové poptávky.


Post
Spotřebitel 13.4.2013

Jsme popelnicí Evropy? Supermarkety nám nabízejí horší kvalitu než na Západě

Jisté druhy zboží v některých řetězcích vykazují horší kvalitu, než jakou vídáme v západních prodejnách stejného řetězce, většinou je to problém u zeleniny či ovoce. Rozhodně nesouhlasíme s tvrzením, že je Česko popelnicí Evropy, uvedl Libor Dupal, předseda Sdružení českých spotřebitelů (SČD).


Post
Spotřebitel 12.4.2013

Češi se stávají národem těstovinožroutů

Italové či Řekové možná nebudou za několik let největšími milovníky těstovin v Evropě. Obliba špaget, lasagní, rourek (penne), vřeten (fusilli) nebo mašliček (farfalle) v Čechách stoupla od roku 1989 na více než dvojnásobek a rapidně roste i tuzemská výroba.


Post
Podniky 12.4.2013

Reálné platy ani HDP neporostou a nezaměstnanost se zvýší, odhaduje Kalousek

Letos může Česko počítat v nejlepším případě se stagnací HDP a s meziročním růstem nezaměstnanosti o 0,4procentního bodu na 7,6 procenta. Inflace by sice měla na 2,1 procenta zpomalit, platy však porostou pomaleji, to jsou páteční závěry makroekonomické prognózy ministerstva financí.


Post
Osobní finance 12.4.2013

I když jste nezaměstnaní, máte nárok na rodičovský příspěvek. Měsíčně to hodí 7600 korun

Nemáte práci a žijete na sociálních dávkách, neplatili jste jako živnostníci žádné daně? Přesto máte po narození dítěte nárok na částku 7600 korun. Budete ji dostávat pravidelně každý měsíc od chvíle, co se dítě narodí, po následujících devět měsíců.


Post
Spotřebitel 12.4.2013

Pozor na reklamace u franšízových společností

Potřebujete reklamovat zboží či službu, kterou jste získali v rámci franšízové společnosti? V tom případě si dejte pozor a rozhodně se vydejte tam, kde jste věc či službu získali, radí právníci poradny dTest. Jinak máte smůlu, protože reklamaci neuplatníte.


Post
Spotřebitel 12.4.2013

Poptávka po sudovém vínu vzrostla o 32 %, lidé dávají přednost ceně před kvalitou

Poptávka po sudových vínech stoupla v prvním kvartálu letošního roku o 32 % oproti stejnému období v roce 2012. Vyplývá to z aktuálních statistik vinařské společnosti Patria Kobylí. Tento vzrůstající trend je patrný zejména v případě gastronomických zákazníků. Podle odborníků je uvedený fakt důkazem, že lidé dávají v současnosti přednost nižší ceně vína na úkor jeho kvality.


Post
Podniky 12.4.2013

Válka už vypukla. Zatím u mobilních operátorů: Ceny v Česku se začaly hluboce propadat

Mobilní operátor Telefónica O2 přišel ve čtvrtek s revoluční změnou své nabídky, neomezené volání po Česku teď na místo 2000 bude u O2 stát jen 749 korun měsíčně. Tím Telefónika rozpoutala na trhu cenovou válku a zákazníci vydělají. Nové tarify za měsíc zveřejní i Vodafone a půjde prý ještě níže.


Post
Práce a kariéra 12.4.2013

Češi se bojí hrát hry na firemních počítačích

Čas, který čeští zaměstnanci stráví na internetu pro zábavu a řešení soukromých záležitostí, se výrazně krátí, uvedl Martin Hnízdil ze společnosti truconneXion. Vloni si Češi u firemních počítačů dopřáli denně pohodu a relaxaci celých 49 minut, v roce 2009 to bylo plných devadesát minut.


Post
Akcie 11.4.2013

Čeští vysokoškoláci očekávají nástupní plat 22 tisíc čistého

Nástupní plat na úrovni 880 eur, což odpovídá zhruba 22 tisícům korun čistého, očekávají absolventi vysokých škol v České republice. Ti navíc předpokládají, že po vstupu do svého prvního zaměstnání budou povýšeni do dvou let, uvedla ve čtvrtek společnost Deloitte.


Post
Podniky 11.4.2013

Pokud poletíte s Ryanairem, hrozí, že se počůráte

Generální ředitel nízkonákladové letecké společnosti Ryanair Michael O´Leary plánuje snížit náklady tím, že odstraní toalety z letadel. Podle čtvrteční zprávy agentury AFP to řekl v rozhovoru pro list Républicain Lorrain.


Post
Spotřebitel 11.4.2013

Potraviny v Evropě obsahují viry, sklo a jedy: Odkud pochází nejvíc humusu?

V potravinách už bylo nalezeno leccos, od hřebíků přes nebezpečné bakterie a parazity po kusy skla. Jen letos už bylo nahlášeno 953 nevyhovujících výrobků. Přečtěte si, z jaké země se dováží největší hnusy.


Post
Osobní finance 11.4.2013

Máte finanční problémy? Můžete si zažádat o mimořádné dávky

Nemáte peníze na zaplacení tanečních hodin, výuky angličtiny, výměny občanky, léky nebo jste byli postiženi mimořádnou živelní událostí? V tom případě si zažádejte o peníze v rámci mimořádné okamžité pomoci na pobočkách Úřadu práce.


Post
Podniky 10.4.2013

Automobilkám se stále nedaří, za první tři měsíce vyrobily meziročně o pětinu aut méně

V prvním kvartálu letošního roku sjelo z tuzemských automobilek o 18,16 procenta aut méně než za stejné období loňského roku. Vyrobily celkem 286 752 kusů motorových vozidel, uvedlo ve středu Sdružení automobilového průmyslu (Auto SAP).


Post
Podniky 10.4.2013

Lyžařská sezona se nám vydařila, pochvalují si prodlouženou zimu skiareály

Provozovatelé skiareálů kladně ohodnotili průběh letošní zimy na českých horách. I přes dvě nárazová oteplení v prosinci a lednu - a přes nedostatek slunečných dní - zaznamenali vlekaři v prvním letošním měsíci několik rekordů návštěvnosti, uvedla v úterý Asociace lanové dopravy.


Post
Osobní finance 10.4.2013

Příspěvek na mateřské je maximálně 274 tisíc korun, odvíjí se podle platu

Maminky na mateřské mohou dosáhnout maximální výše příspěvku přes 274 tisíc korun, to ale v případě, že se jim narodí vícerčata a využijí maximální dobu mateřské – 37 týdnů. Ženy, kterým se narodí jedno dítě, mají nárok na maximální dobu mateřské 28 týdnů a příspěvek je už nižší.


Post
Práce a kariéra 10.4.2013

Nezaměstnanost klesla na osm procent

Ke konci března klesla míra nezaměstnanosti v České republice o 0,1procentního bodu na 8,0 procenta. Úřady práce na svých krajských pobočkách a jejich kontaktních pracovištích evidovaly 587 768 uchazečů o zaměstnání, informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí.


PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě