Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Bydlení 21.4.2013

6 zásad pro plánování staveb s efektivním a levným provozem

Při plánování nových budov se stále častěji skloňují slova jako efektivita a úspornost. Důvody jsou zřejmé, náklady na provoz se totiž neustále zvyšují.


Post
Bydlení 20.4.2013

Chcete zažádat o příspěvek na bydlení? Podívejte se, jak si to spočítat

Lidé stále více vydávají peníze za nájem či náklady spojené s bydlením. Ale co když už jim na to nezbývá? Ti, kterým po zaplacení zbývá opravdu jen velmi málo peněz, a nežijí přitom v bytě, který je nad jejich poměry, mohou zažádat o příspěvek na bydlení.


Post
Spotřebitel 20.4.2013

Aféra s koňským masem Čechy „nakopla“, více si kontrolují složení uzenin

Kauzu s koňským masem, které se objevilo ve výrobcích deklarujících vepřové, sledují tři ze čtyř (72 procent) dospělých Čechů, kteří kupují uzeniny. Pod vlivem této aféry začala polovina zákazníků sledovat informace o složení.


Post
Osobní finance 20.4.2013

Jak se bránit podvodníkům na předváděcích akcích? Šéf inspekce to prozradil

Vyhráli jste! Dostanete oběd zdarma! Toto slyší neustále na předváděcích akcích snad tisíce seniorů. Bohužel často psychickému tlaku podlehnou a zbytečnou a předraženou věc si koupí. Jak se pak bránit? Na to odpověděl v on-line rozhovoru šéf České obchodní inspekce Vladimír Velčovský.


Post
Spotřebitel 20.4.2013

Čaj za poslední desetiletí zdražil o více než třetinu

Stogramové balení černého porcovaného čaje stálo podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) v loňském roce 57,85 koruny. To znamená, že čaj za poslední desetiletí zdražil o více než třetinu (35 procent), v posledních letech pak ceny rostou rychleji.


Post
Spotřebitel 19.4.2013

Benzín zlevňuje, v Evropě jsme pátí nejlevnější

Benzín a nafta je levnější. Pohonné hmoty u benzínek oproti minulému týdnu výrazně zlevnily. Cena Naturalu 95 klesla o 24 haléřů na 36,18 koruny za litr.


Post
Osobní finance 19.4.2013

Neplatí vám výživné a utekl? EU si na neplatiče došlápne i v Africe

Tisícům Evropanů, kteří se nejsou schopni domoci placení výživného od svého ex-partnera žijícího mimo Evropskou unii, se zřejmě uleví. Evropský parlament totiž schválil vytvoření speciálního celoevropského orgánu, který bude výživné pro občany EU vymáhat přímo na vládách třetích zemí.


Post
Spotřebitel 18.4.2013

Odborníci o mražených pizzách: Jsou šizené a s imitacemi potravin

Co obsahují mražené pizzy, které se prodávají v supermarketech? Podívejte se, co odhalili potravinoví experti.


Post
Spotřebitel 17.4.2013

Smrt číhá v náplních: Prodejci elektronických cigaret nedodržují zákony

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) se ve svých kontrolách zaměřila na prodej elektronických cigaret a náplní. Náplně, které výrobci špatně označují nebo je snadno otevře i dítě, jsou smrtelným jedem, který může zabít i dospělého, řekl ve středu Oldřích Jarolím z ČIŽP.


Post
Spotřebitel 17.4.2013

Hrozí raketový vzestup cen masa! Počty českých prasat znovu prudce klesají

Trend snižování počtů prasat se znovu s koncem loňského roku obnovil. Od konce září se jejich stavy snížily skoro o půl milionu, podle centrální evidence jich bylo v únoru v České republice 1,12 milionu. Pokud nebude konkurence, hrozí raketový nárůst cen, říkají chovatelé.


Post
Osobní finance 17.4.2013

Varovná statistika: Znovu přibývá lidí neschopných splácet dluhy, nejvíce na Karlovarsku

Už druhé čtvrtletí po sobě v Česku přibylo lidí, kteří nejsou schopni splácet své závazky. Nejvyšší nárůst přitom byl v Karlovarském kraji, kde v současnosti tento problém řeší 14 dospělých ze sta.


Post
Bydlení 17.4.2013

Nabídka nemovitostí vzrostla o polovinu, právě teď je nejlepší čas koupit

Letošní jaro namixovalo z pohledu pořízení nemovitosti víc než zajímavý koktejl. Přetrvávající recese a zvýšený konkurenční boj bank v prvních měsících roku přinesly jedny z nejnižších úrokových sazeb hypoték. Ceny nemovitostí jsou nejnižší za posledních pět let a nadále klesají.


Post
Práce a kariéra 16.4.2013

Hledá se vstřícný zaměstnavatel 2013

Firmám v Libereckém kraji se i letos otevírá příležitost získat prestižní ocenění Vstřícný zaměstnavatel. Soutěž, která startuje právě v těchto dnech, nabízí zaměstnancům, organizacím i jednotlivcům možnost nominovat firmy a organizace, které u svých zaměstnaných podporují slaďování pracovního a osobního života.


Post
Podniky 16.4.2013

Loňský rok byl zabijákem pro polovinu slevových portálů, zbytku se ale dařilo

V Česku ubylo za posledních 12 měsíc 60 slevových portálů, zůstává jich 79. Proti úpadku, hlavně menších serverů, ale naopak posilují velké slevové weby, jejichž tržby během zimy meziročně stouply o 10 procent na 800 milionů korun, uvedly v úterý vyhledavač slev Skrz.cz a slevový server Vykupto.cz.


Post
Osobní finance 16.4.2013

Letos končí drahé fixace, refinancováním hypotéky lze získat o 2,5 procent nižší úrok

V průběhu roku 2013 končí tříleté fixace hypoték z roku 2010 a pětileté fixace z roku 2008. Srovnáme-li průměrné úrokové sazby z těchto let s aktuálními úroky, zjistíme, že sazby jsou dnes až o 2,5 % níže. Úspora při refinancování se tak podle odborníků pohybuje v řádu tisíců korun měsíčně. Přinášíme několik rad, které vám refinancování dostatečně přiblíží.


Post
Spotřebitel 16.4.2013

"Je ti teplo děvenko?" "Ano dědečku Mrazíčku." A je tomu skutečně tak?

Letošní dlouhá zima nám dává zabrat a účet za topení nám stále roste. Jaro uteče jako voda, léto je tu coby dup a pak zase přijde zima. Energie zdražují rychlostí blesku a vy si zase kladete otázku, jak dlouho na to budete ještě mít.


Post
Spotřebitel 16.4.2013

Točené pivo v Česku: Máme druhé nejlevnější

Čeští pivaři si nemají na co stěžovat, s cenou za půllitr zlatavého moku jsme obsadili stříbrnou pozici v celosvětovém měřítku. Cena velkého piva v česku nás přijde na 21,50 korun, levnější pivo v hospodě si dáte jen na Ukrajině za necelých 15 korun, nejdražší pak v Norsku za 180 korun.


Post
Osobní finance 15.4.2013

Na neomezené tarify už přešly desetitisíce lidí, přejít mohou i z dražších tarifů

Čeští mobilní operátoři zažívají v posledních dnech bouřlivé období. S novými neomezenými tarify totiž čelí náporů řady klientů, kteří si je chtějí založit či změnit svůj dosavadní tarif na neomezený. Za tři dny od zveřejnění nabídky je kontaktovaly desetitisíce lidí.


Post
Akcie 15.4.2013

Pohonné hmoty zlevní v těchto dnech o desítky haléřů, slibují analytici

Cena benzinu a nafta u čerpacích stanic zlevní podle odborníků během týdne až o desítky haléřů. Minulý týden přitom klesla cena benzinu o 13 haléřů na 36,33 koruny a nafty o 12 haléřů na 35,81 koruny za litr, uvedla v pondělí prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.


Post
Osobní finance 15.4.2013

Na dítě získáte maximálně 700 korun měsíčně

Přišli jste o zaměstnání a máte dítě na studiích? Manželka je na mateřské s dalším potomkem a vaše příjmy jsou žalostně nízké? V tom případě můžete požádat na úřadě práce o přídavky na děti. Částky jsou odstupňované podle věku dětí a také životního minima rodiny.


PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě