Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Práce a kariéra 6.5.2013

Nezaměstnanost stále roste, dostala se na téměř 7,5 procenta

Statistika obecné míry nezaměstnanosti v České republice u věkové skupiny 15 až 64 let zakončila na konci dubna na úrovni 7,5 procenta. To představuje růst proti stejnému období loňského roku 23,5 tisíce osob, informoval v úterý Český statistický úřad (ČSÚ).


Post
Osobní finance 6.5.2013

Pozor na firmy nabízející pojištění proti dopravním pokutám, nemají licenci

Česká národní banka (ČNB) varovala v pondělí před dvěma občanskými sdruženími - Nechcipokutu.cz a Resenipokut.cz, obě podle banky pojišťují, a přitom od ní nemají povolení. Nejsou proto oprávněné pojištění na českém území poskytovat.


Post
Práce a kariéra 6.5.2013

Méně než deset tisíc čistého? Jaká profese má nejnížší plat?

Rozhodujete se, jakou profesi si zvolit, abyste netrpěli nedostatkem peněz a mohli si dovolit hezký byt či alespoň jednou ročně dovolenou v Chorvatsku? Podívejte se na zaměstnání, kde lidé berou nejméně peněz.


Post
Bydlení 6.5.2013

Oživení v době krize – roste zájem o levnější nemovitosti

Nejčerstvější údaje Annonce za posledních 12 měsíců potvrzují „krizový“ trend vyšší poptávky po levnějších nemovitostech a nižších nájmech. Nejvíce se zvýšil zájem o koupi domu do 2 milionů korun a bytu do 1 milionu.


Post
Osobní finance 6.5.2013

Potřebujete půjčku? Podívejte se, která banka vás "natáhne" nejvíc

Test zaměřený na neúčelové půjčky odhalil propastné rozdíly v podmínkách poskytnutí úvěru bankami působícími na českém trhu.


Post
Podniky 6.5.2013

Jak si lépe zorganizovat práci v malé firmě a ušetřit čas i peníze

Efektivní komunikace a dokonalý přehled o svých zaměstnancích, zakázkách i klientech jsou základem úspěšného podnikání každé firmy. Řada malých firem však efektivitu pracovních procesů podceňuje.


Post
Spotřebitel 5.5.2013

SEZNAM HŘÍŠNÝCH BENZÍNEK: Tihle prodejci vás šidili a dostali pokuty!

Šidili pohonné hmoty, tak museli platit! Řeč je o sedmnácti hříšnících, kteří šidí benzín a tak škodí řidičům. Od začátku tak Česká obchodní inspekce rozdala pokuty ve výši téměř pěti milionů korun.


Post
Práce a kariéra 5.5.2013

Na kolik si přijde obyčejná prodavačka v Česku? A jak je to u našich sousedů?

Českou veřejnost poslední měsíce nadzvedávají stále častěji nevyhovující podmínky v obchodech, které nabízejí mimo jiné nahnilou zeleninu a ovoce či ztvrdlé pečivo. Mohou ale opravdu za všechno prodavačky?


Post
Podniky 5.5.2013

Návštěvnost ubytovacích zařízení se vzpamatovala a roste

Od roku 2009, kdy se proti roku předchozímu návštěvnost hromadných ubytovacích zařízení propadla o více jak 7 procent, tento sektor cestovního ruchu roste.


Post
Osobní finance 4.5.2013

To snad není pravda! Dávky některým lidem opět nepřišly, matky jsou zoufalé

Nekonečný příběh připomíná dění kolem vyplácení sociálních dávek. Někteří lidé opět marně čekají na peníze od státu.


Post
Podniky 4.5.2013

Bude hůř! Předpovídají čeští podnikatelé

Ještě nedávno byli čeští podnikatelé maličko optimističtější, co se týká letošního vývoje našeho hospodářství, teď už i tyto naděje klesají.


Post
Spotřebitel 4.5.2013

Další plesnivé sýry a nebezpečné potraviny v našich obchodech

Kontroloři Státní zemědělské potravinářské inspekce objevili na pultech obchodů další zplesnivělé sýry a také zeleninu, u které byly překročené limity pro množství pesticidů.


Post
Osobní finance 4.5.2013

Jak vypadá klasický dlužník? Podívejte se, jestli zapadáte do profilu

Typickým českým dlužníkem je muž kolem 40. roku života z Moravskoslezského kraje, jehož dluh činí kolem 10 až 20 tisíc korun. Statistika také ukázala, že přestože objem zadluženosti domácností stagnuje, problémy splácet své závazky jsou stále častějš.


Post
Osobní finance 3.5.2013

V dubnu zkrachovalo téměř 1,7 tisíce lidí

Bankrotujících firem v dubnu ubylo, v minulém měsíci jich vyhlásilo bankrot 453, což je o osm méně než v březnu. Naopak o 106 poskočilo číslo osobních bankrotů, v dubnu vyhlásilo bankrot 1 675 občanů, informovala v pátek společnost CRIF - Czech Credit Bureau.


Post
Podniky 3.5.2013

Výkupci surovin stále šidí, každý třetí porušuje zákon

Česká obchodní inspekce pokračuje v kontrolách prodejců, kteří vykupují druhotné suroviny, jako jsou železo, měď či papír. Za první čtvrtletí letošního roku navštívili inspektoři 79 provozoven a porušení předpisů zjistili téměř u třetiny (30 procent) z nich.


Post
Osobní finance 3.5.2013

Řidiči si opět připlatí. Povinné ručení podraží

Jak zareagovaly pojišťovny na novelu zákona, kdy budou muset odvádět tři procenta z vybraného povinného ručení na pomoc hasičům, policistům, zdravotníkům, nebo na bezpečnost na silnicích? Potvrdily, že povinné ručení zdraží. Novelu ve čtvrtek odsouhlasili senátoři.


Post
Spotřebitel 2.5.2013

Pojišťovny budou klientům zkrachovalých cestovek platit, ne že ne! Duplo si ministerstvo

Ministerstvo pro místní rozvoj chce zabránit, aby si některé pojišťovny a "cestovky" vykládaly již platné zákony po svém. Do novely zákona o cestovním ruchu proto zapracovalo novinku, podle které budou muset pojišťovny zaplatit zákazníkům zkrachovalých cestovek celé pojistné plnění.


Post
Spotřebitel 1.5.2013

Kde prodávají zkažené maso? To se od ledna nedozvíme

Portál Potraviny na pranýři už měsíce pomáhá ukázat prstem na prodejce, kteří zákazníkům nabízejí například plesnivé, zkažené nebo jinak závadné jídlo. Ale to se má od roku 2014 změnit k horšímu.


Post
Bydlení 1.5.2013

Zlevňování bytů je u konce, naopak ceny pozemků stále rostou

Ceny pozemků vytrvale rostou, čímž potvrzují svůj statut výhodné investice s malým rizikem a nízkými udržovacími náklady. Proti tomu trend zlevňování bytů je pravděpodobně u konce, vyplývá to z úterních statistik Hypoteční banky.


Post
Spotřebitel 30.4.2013

Pozor na flétnu z Číny, děti mohou vdechnout její části, varuje inspekce

Čínská plastová flétna může poškodit zdraví vašich dětí, varuje rodiče Česká obchodní inspekce (ČOI). Náustek flétny se totiž uvolňuje a dítěti tak hrozí vdechnutí nebo spolknutí malých částí, inspekce již její prodej zakázala.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA