Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Spotřebitel 29.4.2013

Z prarodičů se stávají cestovatelé, míří do Afriky i Asie

Řecko, Turecko, Egypt, popřípadě prodloužené víkendy v evropských metropolích jsou cíle českých důchodců, z nichž se stávají zdatní cestovatelé. Prodej zájezdů do zahraničí v rámci speciálních seniorských programů letos stoupl o plných 19 procent.


Post
Osobní finance 29.4.2013

Kolik zaplatíte za soukromou školku? Nejdražší je za 264 tisíc

Téměř 60 000 žádostí budou muset letos podle odhadů odmítnout kvůli nedostatečné kapacitě státní školky.


Post
Spotřebitel 29.4.2013

5 nesmyslných mýtů o bateriích

O bateriích a nabíjení koluje mezi lidmi mnoho polopravd a mýtů. Důsledkem toho pak bývá jejich nesprávné používání, které může vést ke snížení jejich životnosti.


Post
Podniky 28.4.2013

Máte "geniální" nápad na vlastní podnikání?

Rozjet vlastní podnikání na "zelené louce" není žádná legrace, a to i když má člověk skutečně zajímavý a inovativní nápad. Existují však instituce, které lidem uskutečnit jejich plány pomohou, a to odbornými radami, levnými kancelářemi a v některých případech i penězi do začátku.


Post
Osobní finance 28.4.2013

Místo mejdanů práce a šetření. Vysokoškoláka vyjde semestr na téměř 100 tisíc korun

V Česku je sice vysokoškolské studium "bezplatné", ovšem sladký studentský život je dávnou minulostí. Mladí lidé totiž kromě pilného studia musí většinou pracovat, aby byli schopní se na vysoké škole udržet.


Post
Akcie 28.4.2013

Jak zlepšit pracovní výkon a zbavit se stresu? Vezměte svého psa do práce

Máte doma psa a je vám líto, že ho necháváte dlouhé hodiny doma samotného, když jste v práci? Tak ho vezměte s sebou do zaměstnání!


Post
Spotřebitel 28.4.2013

Pozor na solárka, při kontrole neprošla pětina

Během 70 kontrol „solárek“, které provedli loni kontroloři České obchodní inspekce, bylo zjištěno pochybení u 13 z nich. Jednalo se o nadlimitní hodnoty záření.


Post
Spotřebitel 28.4.2013

Podívejte se na 10 podvodů a omylů kolem reklamací

Reklamace pouze v originálním obalu? Hradíte si poštovné sami? Zákony a předpisy spojené s vrácení vadného výrobku jsou často složité a nepřehledné. Podívejte se proto na 10 nejčastějších omylů a podvodů spojených se záruční dobou, v úterý je poskytl časopis dTest.


Post
Bydlení 26.4.2013

4 tipy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě.


Post
Osobní finance 26.4.2013

Přišli jste o práci? Průměrná česká domácnost "přežije" tři měsíce

Motivace Čechů spořit se spolu s nekončící krizí stále zvyšuje. Momentálně by průměrná domácnost při ztrátě veškerých svých příjmů dokázala přežít z naspořených peněz tři měsíce a tři dny, vyplývá to z výsledků průzkumu ING Bank.


Post
Osobní finance 26.4.2013

Chcete ušetřit? Plaťte v hotovosti a vyhýbejte se e-shopům, radí bankéři

Problémy s rozpočtem neřeší pouze ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), ale také většina obyvatel České republiky. Finanční odborníci proto lidem radí nejen vést si záznamy o výdajích, platit v obchodech v hotovosti, ale také vyhýbat se lákavým slevám na internetu.


Post
Osobní finance 26.4.2013

Zima byla dlouhá, ale mírná. Vyšších účtů za teplo se zatím nebojte

Během topné sezony 2012 nedošlo v českých domácnostech k výraznému zvýšení odběru tepla, lidé se proto nemusejí bát vysokých účtů. Přesto budou složenky o něco málo vyšší než vloni, protože rok 2011, za který se účtovalo, byl nejteplejší za posledních 10 let. Uvedlo to v pátek Teplárenské sdružení.


Post
Osobní finance 25.4.2013

I exekuce budou levnější

Zrušení přísudkové vyhlášky, která upravuje paušální odměny advokátů, bude mít vliv i na náklady exekucí. Pro dlužníky budou levnější.


Post
Spotřebitel 25.4.2013

Záruka na dva roky se stane luxusem. Zákazník ostrouhá

Přestane vám po půl roce fungovat nová pračka? S reklamací budete mít od nového roku smůlu. Nový občanský zákoník totiž radikálně mění povinnosti prodejců a práva na reklamaci spotřebitelů.


Post
Osobní finance 25.4.2013

Dítě školou povinné. Víte, na kolik vás přijde?

Máte v rodině prvňáčka? Tak se připravte na další průvan v peněžence. Pořízení nejzákladnějších věcí vás přijde na tisíce. Právě první třída představuje asi tu největší zátěž z rodinného rozpočtu. Základem je pořádná taška nebo batoh, musíte počítat s vydáním v rozmezí 500 až dva tisíce korun.


Post
Bydlení 24.4.2013

Češi si na bydlení půjčili přes bilion korun. To je jako státní rozpočet

Celkový objem hypoték a úvěru ze stavebního spoření, zaznamenal v roce 2012 nárůst o 56 miliard a celkově si Češi na bydlení už půjčili 1019 miliard korun. Více než dvě třetiny této částky si půjčují lidé ve věku mezi 30 a 44 lety, vyplývá to z informací Bankovního registru klientských informací.


Post
Osobní finance 23.4.2013

Máte předškoláka? Pokud "nefunguje" babička, hlídání přijde na tisíce měsíčně

Přísloví malé děti, malé starosti v současné době příliš neplatí, alespoň pokud jde o finanční stránku. Náklady na dítě ve věku od roku do pěti let se podle analytiků pohybují v řádu desetitisíců korun. Jednu z nejvyšších položek činí hlídání ratolesti, pokud nemáte k dispozici ochotnou babičku.


Post
Spotřebitel 23.4.2013

Mobilní operátoři znovu vylepšili nabídku

Všichni čeští operátoři už nabízí neomezené volání. T-Mobile, který se s novými tarify vytasil jako poslední, teď svou nabídku ještě výrazně vylepšil.


Post
Osobní finance 22.4.2013

Co naláká Čechy k dovolené v tuzemsku? Tradice, řemeslo a dobrá kuchyně

Celé tři pětiny návštěvníků českých regionů mají během dovolené v ČR zájem poznat tradice navštíveného regionu. Největší zájem mají Češi na domácí dovolené o tradiční řemesla a výrobky (46 procent), lidovou architekturu (45 procent) a místní gastronomii (43 procent).


Post
Osobní finance 22.4.2013

Plánujete miminko? Za rok vás přijde na 60 tisíc

Plánujete si založit rodinu? Tak se připravte na to, že s radostí, která je spojená s příchodem ratolesti na svět, se snoubí i značné finanční výdaje. Ty začínají už před narozením miminka, a potom se jen zvyšují.


PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA