Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Podniky 22.4.2013

Inspekce musela uzavřít letos už pět obchodů, na vině byli vždy hlodavci

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela od počátku roku už pět prodejen potravin po celé republice. Ve všech případech se obchody musely zavřít kvůli hlodavcům, kteří okusovali pečivo a další zboží a navíc za sebou nechávali exkrementy.


Post
Práce a kariéra 22.4.2013

Dluží vám zaměstnavatel peníze? Obraťte se na exekutora, obstaví mu účty

Pokud vám zaměstnavatel nedá mzdu ani 15. den po době její splatnosti, můžete jí vymáhat exekučně. Navíc je možné okamžitě zrušit pracovní poměr a nárokovat si tři měsíční platy jako odstupné.


Post
Osobní finance 22.4.2013

Kvůli puštěnému kohoutku nebo rozsvícenému světlu se hádá téměř osmina českých domácností

Také doma nezhasínáte, nebo necháváte puštěnou vodu při mytí zubů a doma vám nadávají?


Post
Osobní finance 22.4.2013

Pojistit kolo proti pádu letadla, nebo zásahu bleskem? Vše je možné

Pojišťovny na českém trhu nabízejí nejčastěji pojištění kola v rámci pojistné smlouvy na celou domácnost. To vám samozřejmě pomůže, když vám ukradnou kolo ze sklepa, ale i v kuriózních případech, když váš bicykl zničí živelní pohroma nebo na něj spadne letadlo.


Post
Bydlení 21.4.2013

Konec topné sezóny v dohledu, pět tipů pro koupi nového plynového kotle

Konec topné sezóny se blíží. Nastává tedy ideální období pro úvahy nad možnou výměnou stávajícího plynového kotle za nový účinnější a úspornější. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik tipů pro koupi nového kotle a modernizaci topení ve vašem rodinném domě či bytě.


Post
Osobní finance 21.4.2013

Dovolenou si nenecháme ujít ani během krize. Trendem je levné Bulharsko

Během loňského roku vzrostl zájem Čechů nejvýrazněji o dovolenou v cenově výhodném Bulharsku, kam se vypravilo o 78 procent více turistů než o rok dříve.


Post
Práce a kariéra 21.4.2013

Na podpoře v nezaměstnanosti získáte maximálně 14 tisíc korun měsíčně

Lidé, kteří přijdou o práci, mohou zažádat o vyplacení podpory v nezaměstnanosti, ta jim bude vyplácena následujících pět měsíců, u lidí starších 50 let pak o něco déle. Podpora činí maximálně 0,58násobek průměrné mzdy, což je nyní 14 157 korun.


Post
Bydlení 21.4.2013

6 zásad pro plánování staveb s efektivním a levným provozem

Při plánování nových budov se stále častěji skloňují slova jako efektivita a úspornost. Důvody jsou zřejmé, náklady na provoz se totiž neustále zvyšují.


Post
Bydlení 20.4.2013

Chcete zažádat o příspěvek na bydlení? Podívejte se, jak si to spočítat

Lidé stále více vydávají peníze za nájem či náklady spojené s bydlením. Ale co když už jim na to nezbývá? Ti, kterým po zaplacení zbývá opravdu jen velmi málo peněz, a nežijí přitom v bytě, který je nad jejich poměry, mohou zažádat o příspěvek na bydlení.


Post
Spotřebitel 20.4.2013

Aféra s koňským masem Čechy „nakopla“, více si kontrolují složení uzenin

Kauzu s koňským masem, které se objevilo ve výrobcích deklarujících vepřové, sledují tři ze čtyř (72 procent) dospělých Čechů, kteří kupují uzeniny. Pod vlivem této aféry začala polovina zákazníků sledovat informace o složení.


Post
Osobní finance 20.4.2013

Jak se bránit podvodníkům na předváděcích akcích? Šéf inspekce to prozradil

Vyhráli jste! Dostanete oběd zdarma! Toto slyší neustále na předváděcích akcích snad tisíce seniorů. Bohužel často psychickému tlaku podlehnou a zbytečnou a předraženou věc si koupí. Jak se pak bránit? Na to odpověděl v on-line rozhovoru šéf České obchodní inspekce Vladimír Velčovský.


Post
Spotřebitel 20.4.2013

Čaj za poslední desetiletí zdražil o více než třetinu

Stogramové balení černého porcovaného čaje stálo podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) v loňském roce 57,85 koruny. To znamená, že čaj za poslední desetiletí zdražil o více než třetinu (35 procent), v posledních letech pak ceny rostou rychleji.


Post
Spotřebitel 19.4.2013

Benzín zlevňuje, v Evropě jsme pátí nejlevnější

Benzín a nafta je levnější. Pohonné hmoty u benzínek oproti minulému týdnu výrazně zlevnily. Cena Naturalu 95 klesla o 24 haléřů na 36,18 koruny za litr.


Post
Osobní finance 19.4.2013

Neplatí vám výživné a utekl? EU si na neplatiče došlápne i v Africe

Tisícům Evropanů, kteří se nejsou schopni domoci placení výživného od svého ex-partnera žijícího mimo Evropskou unii, se zřejmě uleví. Evropský parlament totiž schválil vytvoření speciálního celoevropského orgánu, který bude výživné pro občany EU vymáhat přímo na vládách třetích zemí.


Post
Spotřebitel 18.4.2013

Odborníci o mražených pizzách: Jsou šizené a s imitacemi potravin

Co obsahují mražené pizzy, které se prodávají v supermarketech? Podívejte se, co odhalili potravinoví experti.


Post
Spotřebitel 17.4.2013

Smrt číhá v náplních: Prodejci elektronických cigaret nedodržují zákony

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) se ve svých kontrolách zaměřila na prodej elektronických cigaret a náplní. Náplně, které výrobci špatně označují nebo je snadno otevře i dítě, jsou smrtelným jedem, který může zabít i dospělého, řekl ve středu Oldřích Jarolím z ČIŽP.


Post
Spotřebitel 17.4.2013

Hrozí raketový vzestup cen masa! Počty českých prasat znovu prudce klesají

Trend snižování počtů prasat se znovu s koncem loňského roku obnovil. Od konce září se jejich stavy snížily skoro o půl milionu, podle centrální evidence jich bylo v únoru v České republice 1,12 milionu. Pokud nebude konkurence, hrozí raketový nárůst cen, říkají chovatelé.


Post
Osobní finance 17.4.2013

Varovná statistika: Znovu přibývá lidí neschopných splácet dluhy, nejvíce na Karlovarsku

Už druhé čtvrtletí po sobě v Česku přibylo lidí, kteří nejsou schopni splácet své závazky. Nejvyšší nárůst přitom byl v Karlovarském kraji, kde v současnosti tento problém řeší 14 dospělých ze sta.


Post
Bydlení 17.4.2013

Nabídka nemovitostí vzrostla o polovinu, právě teď je nejlepší čas koupit

Letošní jaro namixovalo z pohledu pořízení nemovitosti víc než zajímavý koktejl. Přetrvávající recese a zvýšený konkurenční boj bank v prvních měsících roku přinesly jedny z nejnižších úrokových sazeb hypoték. Ceny nemovitostí jsou nejnižší za posledních pět let a nadále klesají.


Post
Práce a kariéra 16.4.2013

Hledá se vstřícný zaměstnavatel 2013

Firmám v Libereckém kraji se i letos otevírá příležitost získat prestižní ocenění Vstřícný zaměstnavatel. Soutěž, která startuje právě v těchto dnech, nabízí zaměstnancům, organizacím i jednotlivcům možnost nominovat firmy a organizace, které u svých zaměstnaných podporují slaďování pracovního a osobního života.


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA