Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Osobní finance 13.5.2013

Hrozivý plán ministra Hegera: U lékařů zaplatíme ještě víc. Připlatíme si i u zubaře

Pokud projdou návrhy ministra zdravotnictví Leoše Hegera, návštěva lékaře vyjde o něco dráž. Platit bychom měli i za amalgánové plomby.


Post
Osobní finance 13.5.2013

Chystáte svatbu? Máte představu, na kolik vás přijde? Zjistili jsme za vás

Rozhodli jste se, že do toho "praštíte" a plánujete veselku? Nebo vdáváte dceru? Bude pro vás asi překvapením, co všechno se musí v současnosti před velkým dnem D zařídit a hlavně, kolik co stojí.


Post
Spotřebitel 12.5.2013

Boty za poslední měsíc zdražily skoro o desetinu

Dámy pozor, během dubna zdražila nejvíc obuv (o 9,2 procenta) a oděvy (o 3,7 procenta). Rostly i ceny lihovin (o 5,1 procenta), piva a vína, celkem meziměsíční inflace v dubnu dosáhla ale jen 0,1 procenta, informoval Český statistický úřad (ČSÚ).


Post
Práce a kariéra 12.5.2013

Velké srovnání mezd. Podívejte se, kde si lidé vydělávají nejméně

Berou více peněz lidé v Královéhradeckém kraji, nebo v Pardubickém? Kde je nejvyšší průměrná mzda a kde nejnižší? Podívejte se na srovnání všech krajů v republice.


Post
Bydlení 12.5.2013

Střešní okno může prosvětlit půdní byt, musí být však dostatečně veliké

Přeměna půdních prostor v obytné plochy přináší nové nároky na stavební materiály. Majitelé domů často tyto prostory prodávají a v podkroví se pak otevírá mnoho možností, jak interiér prosvětlit.


Post
Osobní finance 12.5.2013

Povinné ručení pod dva tisíce korun, nebo až za 10 tisíc? Podívejte se, kde ušetřit

Výpočet ceny povinného ručení by se dal s mírnou nadsázkou nazvat čarováním s čísly. Vliv hraje mnoho faktorů, jako jsou věk, automobil, trvalé bydliště nebo pohlaví řidiče.


Post
Osobní finance 11.5.2013

Kdy a jak platit stokorunové poplatky v lázních?

Pokud vám lékař napsal příspěvkové lázně, nemusíte platit regulační poplatek 100 korun za den pobytu, ale jen poplatek třicetikorunový. Ten se týká provedených klinických vyšetření u lékaře v lázeňském zařízení.


Post
Práce a kariéra 11.5.2013

Práci shání víc než 565 tisíc lidí, více mužů než žen

Nezaměstnanost v dubnu oproti březnu poklesla na 7,7 procenta, zaměstnání shání o 22 540 méně lidí. I tak je ale bez práce 565 228, což je oproti loňskému dubnu nárůst o 67 906 lidí, informovalo v pátek ministerstvo práce a sociálních věcí.


Post
Podniky 10.5.2013

Mobilní virtuální operátor Mobil.cz nabídne internet zdarma

Nový virtuální operátor Mobil.cz počítá s předplacenými kartami, které budou nabízet kromě zpoplatněných SMS a hovorů i internet zdarma. Po vyčerpání 200 MB měsíčně se ale připojení zpomalí.


Post
Práce a kariéra 10.5.2013

Po lékařích míří do Rakouska a Německa také ošetřovatelé a sestry

Po odchodu českých lékařů do zahraničí začal v České republice nový trend. V posledních šesti měsících začali lékaře následovat pečovatelé či osobní asistenti.


Post
Spotřebitel 10.5.2013

Je obchod, ve kterém nakupujte, v pořádku? Zkontrolujte si ho

Státní veterinární správa ČR a Ministerstvo zemědělství spustili v pátek na internetu mapu, kde si můžete ověřit, zda je váš oblíbený obchod bez skvrnky. Mapu spouštíme proto, aby se spotřebitelé sami přesvědčili, který výrobce dodržuje pravidla a který nikoliv, řekl ministr zemědělství Petr Bendl.


Post
Práce a kariéra 9.5.2013

Kam směřovat svoji budoucnost? Podívejte se na profese s platy nad 50 tisíc

Každý člověk přemýšlí, jaká profese ho bude v životě bavit, a také jaká mu přinese dostatek peněz, aby uživil rodinu nebo si žil v přepychu. Podívejte se na přehled profesí, u kterých neklesne průměrný hrubý plat pod 50 tisíc měsíčně.


Post
Osobní finance 8.5.2013

Rozbili jste služební počítač? Nebojte se, nemusíte ho platit! Víme, jak z toho

Dostali jste v práci drahý telefon a nyní se třesete strachy, že ho ztratíte? Vylili jste si do notebooku nechtíc kávu a zaměstnavatel ho po vás chce uhradit? Řada pojišťoven v Česku nabízí pojištění proti odpovědnosti za škody v občanském životě i při výkonu povolání.


Post
Bydlení 8.5.2013

Upravit si dům? Pro některé nastane komplikace! V Česku totiž vzniknou nové památkové zóny

Ti odjinud to nejspíš ocení, místním to však může přinést potíže. Prohlášení části Českého Těšína a pražské Zbraslavi za památkové zóny jim totiž zkomplikuje případné stavební úpravy na jejich domech a pozemcích.


Post
Akcie 8.5.2013

Cestovky vybírejte pečlivě. Víme, v čem chybují

Co nevidět vypukne turistická sezóna a řada Čechů vyrazí za zážitky nevšedních dnů s cestovními kancelářemi. Ale vybírejte pečlivě, řada z nich porušuje své povinnosti a klienty řádně neinformuje. Česká obchodní inspekce provedla za první čtvrtletí 122 kontrol, porušení zjistila ve 30 procentech.


Post
Spotřebitel 8.5.2013

Voda z kohoutku v restauraci? Podívejte se, kolik jsou Češi ochotni zaplatit

Za vodu z kohoutku jsou ochotny v českých restauracích platit dvě třetiny hostů, cenu si představují v rozmezí pěti až deseti korun. Třetina Čechů by zaplatila jakoukoliv částku, která by byla nižší než cena vody balené. Zbývající zlomek hostů by za točenou vodu neplatil z principu vůbec nic.


Post
Podniky 7.5.2013

Každý čtvrtý český podnikatel manipuluje s finančními výsledky

Čeští manažeři ani zaměstnanci nevěří, že jejich firmy kladou důraz na dodržování etických principů. Čtvrtina Čechů připouští, že v jejich společnosti došlo během uplynulých 12 měsíců k manipulacím finančních výsledků, vyplývá z průzkumu společnosti Ernst & Young.


Post
Investice 7.5.2013

Investoři do zlata panice nepropadli

Kyperské události posledních týdnů, obavy z prodeje zlatých rezerv Kypru a dalších zadlužených evropských zemí rozčeřily, alespoň podle médií, vody investičního zlata. Čeští investoři letos oproti předešlým rokům zachovali chladnou hlavu a využili propadu ceny k nákupu investičního zlata.


Post
Spotřebitel 7.5.2013

Maminky pozor, tyhle kočárky jsou nebezpečné

Rodiče pozor, pětina dětských kočárků je nebezpečná, varuje časopis dTest. Ten testoval patnáct kočárků a u tří našel zásadní nedostatky, dva z nebezepčných výrobků pocházejí od českého výrobce.


Post
Práce a kariéra 6.5.2013

Nezaměstnanost stále roste, dostala se na téměř 7,5 procenta

Statistika obecné míry nezaměstnanosti v České republice u věkové skupiny 15 až 64 let zakončila na konci dubna na úrovni 7,5 procenta. To představuje růst proti stejnému období loňského roku 23,5 tisíce osob, informoval v úterý Český statistický úřad (ČSÚ).


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA