Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Osobní finance 3.5.2013

Řidiči si opět připlatí. Povinné ručení podraží

Jak zareagovaly pojišťovny na novelu zákona, kdy budou muset odvádět tři procenta z vybraného povinného ručení na pomoc hasičům, policistům, zdravotníkům, nebo na bezpečnost na silnicích? Potvrdily, že povinné ručení zdraží. Novelu ve čtvrtek odsouhlasili senátoři.


Post
Spotřebitel 2.5.2013

Pojišťovny budou klientům zkrachovalých cestovek platit, ne že ne! Duplo si ministerstvo

Ministerstvo pro místní rozvoj chce zabránit, aby si některé pojišťovny a "cestovky" vykládaly již platné zákony po svém. Do novely zákona o cestovním ruchu proto zapracovalo novinku, podle které budou muset pojišťovny zaplatit zákazníkům zkrachovalých cestovek celé pojistné plnění.


Post
Spotřebitel 1.5.2013

Kde prodávají zkažené maso? To se od ledna nedozvíme

Portál Potraviny na pranýři už měsíce pomáhá ukázat prstem na prodejce, kteří zákazníkům nabízejí například plesnivé, zkažené nebo jinak závadné jídlo. Ale to se má od roku 2014 změnit k horšímu.


Post
Bydlení 1.5.2013

Zlevňování bytů je u konce, naopak ceny pozemků stále rostou

Ceny pozemků vytrvale rostou, čímž potvrzují svůj statut výhodné investice s malým rizikem a nízkými udržovacími náklady. Proti tomu trend zlevňování bytů je pravděpodobně u konce, vyplývá to z úterních statistik Hypoteční banky.


Post
Spotřebitel 30.4.2013

Pozor na flétnu z Číny, děti mohou vdechnout její části, varuje inspekce

Čínská plastová flétna může poškodit zdraví vašich dětí, varuje rodiče Česká obchodní inspekce (ČOI). Náustek flétny se totiž uvolňuje a dítěti tak hrozí vdechnutí nebo spolknutí malých částí, inspekce již její prodej zakázala.


Post
Bydlení 30.4.2013

Neplaťte složenky za daň z nemovitosti, mají špatná čísla bankovního účtu

Vybírat daně se podle ministra financí Miroslava Kalouska v poslední době daří lépe. Finanční správa ČR toto tvrzení však příliš nepotvrdila. Řada Čechů totiž v dubnu dostala složenky na zaplacení daně z nemovitostí se špatným číslem bankovního účtu.


Post
Spotřebitel 30.4.2013

Benzin už levnější nebude, říkají ekonomové

Zlevňování pohonných hmot, které potěšilo české řidiče v minulých týdnech, je u konce. Pro nadcházející týden očekávají analytici u čerpacích stanic stagnaci nebo růst cen. Minulý týden přitom zlevnil benzin i nafta shodně o 33 haléřů za litr, uvedla prostřednictvím údajů CCS společnost Colosseum.


Post
Spotřebitel 30.4.2013

Českého masa je znovu méně a cena stoupá

Na 108 651 tun klesla v letošním prvním čtvrtletí výroba masa, meziročně je to o 2,8 procenta méně. Nejvyšší pád je u hovězího a vepřového, informoval v úterý Český statistický úřad (ČSÚ), vzrostly ale ceny výrobců.


Post
Spotřebitel 29.4.2013

Hygienické podmínky v obchodech jsou katastrofální, stát to neřeší

Politici by neměli věnovat pozornost pouze kvalitě potravin, ale také hygienickým podmínkám v obchodech. Ty jsou totiž podle Unie malých a středních podnikatelů často katastrofální a stát je prakticky nekontroluje.


Post
Práce a kariéra 29.4.2013

Sháníte brigádu? Pospěšte se, místa mizí během minut

Potřebujete dobře placenou a pohodovou brigádu? Máte nejvyšší čas si nějakou najít, protože v červnu už počet míst výrazně klesá a během prázdnin máte šanci jen na takzvanou nárazovku, tvrdí analytik společnosti LMC Tomáš Ervín Dombrovský.


Post
Spotřebitel 29.4.2013

Z prarodičů se stávají cestovatelé, míří do Afriky i Asie

Řecko, Turecko, Egypt, popřípadě prodloužené víkendy v evropských metropolích jsou cíle českých důchodců, z nichž se stávají zdatní cestovatelé. Prodej zájezdů do zahraničí v rámci speciálních seniorských programů letos stoupl o plných 19 procent.


Post
Osobní finance 29.4.2013

Kolik zaplatíte za soukromou školku? Nejdražší je za 264 tisíc

Téměř 60 000 žádostí budou muset letos podle odhadů odmítnout kvůli nedostatečné kapacitě státní školky.


Post
Spotřebitel 29.4.2013

5 nesmyslných mýtů o bateriích

O bateriích a nabíjení koluje mezi lidmi mnoho polopravd a mýtů. Důsledkem toho pak bývá jejich nesprávné používání, které může vést ke snížení jejich životnosti.


Post
Podniky 28.4.2013

Máte "geniální" nápad na vlastní podnikání?

Rozjet vlastní podnikání na "zelené louce" není žádná legrace, a to i když má člověk skutečně zajímavý a inovativní nápad. Existují však instituce, které lidem uskutečnit jejich plány pomohou, a to odbornými radami, levnými kancelářemi a v některých případech i penězi do začátku.


Post
Osobní finance 28.4.2013

Místo mejdanů práce a šetření. Vysokoškoláka vyjde semestr na téměř 100 tisíc korun

V Česku je sice vysokoškolské studium "bezplatné", ovšem sladký studentský život je dávnou minulostí. Mladí lidé totiž kromě pilného studia musí většinou pracovat, aby byli schopní se na vysoké škole udržet.


Post
Akcie 28.4.2013

Jak zlepšit pracovní výkon a zbavit se stresu? Vezměte svého psa do práce

Máte doma psa a je vám líto, že ho necháváte dlouhé hodiny doma samotného, když jste v práci? Tak ho vezměte s sebou do zaměstnání!


Post
Spotřebitel 28.4.2013

Pozor na solárka, při kontrole neprošla pětina

Během 70 kontrol „solárek“, které provedli loni kontroloři České obchodní inspekce, bylo zjištěno pochybení u 13 z nich. Jednalo se o nadlimitní hodnoty záření.


Post
Spotřebitel 28.4.2013

Podívejte se na 10 podvodů a omylů kolem reklamací

Reklamace pouze v originálním obalu? Hradíte si poštovné sami? Zákony a předpisy spojené s vrácení vadného výrobku jsou často složité a nepřehledné. Podívejte se proto na 10 nejčastějších omylů a podvodů spojených se záruční dobou, v úterý je poskytl časopis dTest.


Post
Bydlení 26.4.2013

4 tipy, kdy pojišťovna uhradí škody v domácnosti

Každý rok vznikají jen v důsledku povodní škody v řádech miliard korun. Domácnostem však podle odborníků hrozí nečekané náklady například i kvůli požárům nebo majetkové kriminalitě.


Post
Osobní finance 26.4.2013

Přišli jste o práci? Průměrná česká domácnost "přežije" tři měsíce

Motivace Čechů spořit se spolu s nekončící krizí stále zvyšuje. Momentálně by průměrná domácnost při ztrátě veškerých svých příjmů dokázala přežít z naspořených peněz tři měsíce a tři dny, vyplývá to z výsledků průzkumu ING Bank.


Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA