Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Bydlení 28.9.2015

Pravděpodobnost vloupání do nezabezpečených bytů a domů roste

Češi v posledních letech stále více dbají na zabezpečení svých bytů a domů. Paradoxně to má za následek nárůst pravděpodobnosti, že vás vykradou.


Post
Osobní finance 28.9.2015

Čtvrtina Čechů spoléhá, že se o ně ve stáří postarají děti

Podle Českého statistického úřadu tvoří pětinu obyvatelstva důchodci. 18 % populace je nyní ve věku nad 65 let. Během patnácti let to bude každý čtvrtý.


Post
Bydlení 25.9.2015

Bojlery a tepelná čerpadla od 26. září nově s energetickými štítky

Letos na podzim, konkrétně 26. září, vstoupí v účinnost opatření Evropské unie, tzv. ekodesign, které ukládá výrobcům povinnost označovat spotřebiče určené pro vytápění a ohřev vody energetickými štítky.


Post
Akcie 25.9.2015

Trik prodejců na Facebooku – neprodáváme, jen zprostředkováváme

Někteří internetoví obchodníci o sobě tvrdí, že jsou zprostředkovateli prodeje zboží, přitom jejich činnost zprostředkování ani vzdáleně nepřipomíná. Jedná se o prodejce se vším všudy, kteří se za slůvko „zprostředkovatel“ jen schovávají. Zákon však obejít nelze.


Post
Spotřebitel 25.9.2015

Legislativní omezení drahých osmiček je v ohrožení

V současné době Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR projednává novelu zákona o ochraně spotřebitele. Její součástí je mimo jiné úprava ustanovení, které ošetřuje způsob komunikace obchodníků se spotřebiteli.


Post
Podniky 23.9.2015

Mezinárodní program Superbrands vyhlásil nejlepší značky České republiky pro rok 2015

Celosvětový program Superbrands, který je nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek, představil v rámci galavečera Superbrands Tribute Event některé nejúspěšnější obchodní značky pro rok 2015.


Post
Osobní finance 23.9.2015

Češi v restauracích více platí kartou, pravidelně takto hradí útratu již každý čtvrtý zákazník

Návštěvníci jídelen a restaurací stále častěji platí útratu pomocí platebních karet. Podle průzkumu provozovatelů bankovních kartových systémů pravidelně platí v restauracích téměř čtvrtina majitelů karet.


Post
Akcie 21.9.2015

Červený burčák je mezi Čechy populární. Proč je ho tedy tak málo?

Když se řekne burčák, většině lidí se vybaví světle žlutý kalný nápoj se svěží chutí a menším obsahem alkoholu. Mnoho Čechů si oblíbilo i červenou variantu tohoto vinného meziproduktu, aniž by o něm vědělo, že se liší nejenom v barvě.


Post
Osobní finance 18.9.2015

I amatérské focení má svá pravidla

Česká média i sociální sítě nedávno vystrašily mnoho amatérských i profesionálních fotografů zprávami, že Evropská unie upraví autorské právo tak, že by už nebylo možné volné fotografování v ulicích evropských měst.


Post
Podniky 17.9.2015

Slovensko stále fandí Vincentke, je jejím nejdůležitějším exportním územím

Světoznámá Vincentka se plní do lahví už téměř 200 let.


Post
Spotřebitel 17.9.2015

Žárovky od dodavatele energie – dárek, který vás může stát tisíce

Podomní prodejci elektřiny a plynu už přes rok ve velkém distribuují LED žárovky jako odměnu pro nové zákazníky. Za podpis smlouvy nabízí až 6 úsporných žárovek.


Post
Osobní finance 12.9.2015

Kolik stojí běžný účet?

Obyčejný účet za stokoruny měsíčně? Na to už dnešní klient žádné bance neskočí. Přestože se tradiční kamenné banky vůči svým mladším konkurentkám dlouho vymezovaly prohlášeními o „kamenné“ kvalitě, svoji válku za poplatky nevyhrály.


Post
Investice 11.9.2015

Češi jsou spíš skrblíci než investoři. Odvážnější jsou muži

Schopnost zhodnotit své úspory prostřednictvím investic je v Česku nízká. Takřka 30 procent Čechů neinvestuje či nespoří vůbec.


Post
Spotřebitel 10.9.2015

Rajčatové protlaky a pyré – kolik rajčat obsahují?

Sortiment výrobků z rajčat je poměrně široký. Vedle loupaných, krájených, sušených, pasírovaných rajčat a rajčatové šťávy jsou v oblibě také rajčatová pyré a protlaky.


Post
Bydlení 10.9.2015

Topná sezóna je za dveřmi! Připravte se na ni!

Zimní počasí se blíží stále rychleji a začátek topné sezony je téměř za dveřmi. Díky sychravému počasí je mnoho domácností, které již topnou sezónu zahájily.


Post
Osobní finance 8.9.2015

Krach WPB Capital: peníze má zpět přes 97 procent věřitelů

Až do října 2017 se mohou klienti zkrachovalé kampeličky WPB Capital přihlásit v jakékoli pobočce České spořitelny o své vklady. Zatím tak učinilo 4363 klientů, což je v objemu peněz 97,41 procenta.


Post
Práce a kariéra 8.9.2015

Třetina Čechů čelí diskriminaci kvůli svému věku

Diskriminace na trhu práce kvůli pohlaví, rodinnému stavu nebo věku je v Česku zakázaná. Nicméně jen 12 % účastníků ankety, kterou uspořádal pracovní portál Profesia.cz, nemá žádnou osobní zkušenost s diskriminací v práci nebo při hledání práce.


Post
Bydlení 6.9.2015

Vysokoškoláci hledají bydlení. Vyplatí se nájem nebo podnájem?

Většina obyvatel Česka bydlí ve svém. V pronájmu žije necelá čtvrtina Čechů. Nejvíce tento typ bydlení vyhledávají mladí nezadaní lidé do 30 let a studenti.


Post
Spotřebitel 4.9.2015

Online nákup u H&M - koupíte se slevou, vrátíte s poplatkem

Jestliže nám oblečení objednané po internetu nesedí nebo to prostě jen není ono, stačí ho poslat zpět.


Post
Bydlení 4.9.2015

Největším výrobcem stínící techniky v SR je ověřený dodavatel K-system

Potvrzení vedoucí pozice na slovenském trhu v segmentu stínící techniky přinesl ověřenému dodavateli, firmě K-system, s. r. o., Žiar nad Hronom, nejnovější žebříček z oblasti stavebnictví zveřejněný v publikaci "ALMANACH STAVEBNICTVÍ 2014-2015".


<< < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA