Archiv článků - EKONOMIKA

Post
Osobní finance 7.10.2015

Ceny léků na internetu se liší až o 66 %, na Celaskonu lze ušetřit 64 Kč

Ceny volně prodejných léků se na internetu výrazně liší. Lidé tak mohou při správném nákupu znatelně ušetřit. Týká se to zejména vitamínů a výživových doplňků.


Post
Bydlení 7.10.2015

Jak ušetříte během celé topné sezóny

Přichází začátek zimního období, které je doprovázeno nízkými teplotami. Zejména v tuto dobu budete přemýšlet, jak snížit výdaje na domácnost. Přinášíme vám proto užitečné rady a tipy, jak ušetřit na elektřině, plynu nebo vodě.


Post
Práce a kariéra 7.10.2015

Lidem v Libereckém kraji se zvýší minimální mzda

Po pozitivní zprávě o nárůstu průměrné mzdy v Libereckém kraji ve druhém čtvrtletí letošního roku o téměř čtyři procenta, přichází i naděje na zlepšení situace zaměstnanců, kteří pracují za minimální mzdu.


Post
Podniky 6.10.2015

V září přibylo 455 nespolehlivých plátců DPH

V registru nespolehlivých plátců DPH v září přibylo dalších 455 společností a jejich celkový počet tak dosáhl 1 851. Třetina nespolehlivých plátců DPH má sídlo v Praze, pětina v Jihomoravském kraji.


Post
Osobní finance 5.10.2015

Cena silové elektřiny by v příštím roce neměla růst

Domácnosti i firmy si příští rok polepší. Cena silové elektřiny se již několik měsíců drží na historických minimech a výrazný nárůst ceny se nedá očekávat ani příští rok.


Post
Podniky 5.10.2015

Pekárna a cukrárna Mikula je Firma roku 2015 Libereckého kraje

Ocenění Firma roku 2015 Libereckého kraje získala letos Pekárna a cukrárna Mikula z Turnova. Mikulova pekárna dokázala uspět v konkurenci 230 dalších firem z kraje. Živnostníků bylo přihlášeno celkem 247.


Post
Investice 3.10.2015

Kde je výhodné spořit?

Dvě procenta na termínovaných vkladech a na spořicích účtech ještě o něco méně. Tak se dnes úročí vklady v těch lepších bankách.


Post
Bydlení 2.10.2015

Údržba a opravy bytu – co platí nájemce a co pronajímatel?

Pronajímatel je povinen udržovat po dobu nájmu byt v dobrém stavu, způsobilém k obývání. Běžnou údržbu a drobné opravy si však musí zajišťovat a hradit sám nájemce.


Post
Podniky 1.10.2015

K desetiletému výročí kolektivní systém ASEKOL odmění výrobce a dovozce elektra snížením povinných příspěvků

Od roku 2005 je to již podesáté co ASEKOL snižuje příspěvky za ekologickou likvidaci vysloužilých elektrozařízení.


Post
Osobní finance 1.10.2015

Češi nově čtou úvěrové smlouvy, pomohly tomu neziskové poradny

Češi si půjčují finanční prostředky na základě osobního přístupu úvěrových firem a výše RPSN, nově čtou i podmínky v úvěrových smlouvách, ale nepojišťují se proti neschopnosti splácet. Velkou roli v edukaci sehrály neziskové poradny a finanční portály.


Post
Investice 30.9.2015

V roce 2014 se prodalo nejvíce diamantových šperků v historii, pomohla i poptávka střední třídy v Číně a Indii

80 miliard amerických dolarů (v přepočtu zhruba 1,9 bilionu korun). Takový byl objem všech celosvětově prodaných klenotů s diamanty v roce 2014 podle dat De Beers.


Post
Podniky 30.9.2015

Krachem je ohrožena téměř každá třetí firma z oblasti obchodu

K nejrizikovějším oborům podnikání v České republice patří obchod, pohostinství, doprava a stavebnictví. Nejstabilnější, a nejméně rizikové jsou firmy, z oblasti energetiky, školství, zdravotnictví, nemovitostí a zemědělství.


Post
Práce a kariéra 29.9.2015

Doplatek zaměstnavatele na ruku není výhodný

Práce na černo je sankcionována, velké pokuty hrozí zaměstnavateli i zaměstnanci. Povinné odvody na zaměstnance se však některým zaměstnavatelům zdají příliš vysoké.


Post
Bydlení 28.9.2015

Pravděpodobnost vloupání do nezabezpečených bytů a domů roste

Češi v posledních letech stále více dbají na zabezpečení svých bytů a domů. Paradoxně to má za následek nárůst pravděpodobnosti, že vás vykradou.


Post
Osobní finance 28.9.2015

Čtvrtina Čechů spoléhá, že se o ně ve stáří postarají děti

Podle Českého statistického úřadu tvoří pětinu obyvatelstva důchodci. 18 % populace je nyní ve věku nad 65 let. Během patnácti let to bude každý čtvrtý.


Post
Bydlení 25.9.2015

Bojlery a tepelná čerpadla od 26. září nově s energetickými štítky

Letos na podzim, konkrétně 26. září, vstoupí v účinnost opatření Evropské unie, tzv. ekodesign, které ukládá výrobcům povinnost označovat spotřebiče určené pro vytápění a ohřev vody energetickými štítky.


Post
Akcie 25.9.2015

Trik prodejců na Facebooku – neprodáváme, jen zprostředkováváme

Někteří internetoví obchodníci o sobě tvrdí, že jsou zprostředkovateli prodeje zboží, přitom jejich činnost zprostředkování ani vzdáleně nepřipomíná. Jedná se o prodejce se vším všudy, kteří se za slůvko „zprostředkovatel“ jen schovávají. Zákon však obejít nelze.


Post
Spotřebitel 25.9.2015

Legislativní omezení drahých osmiček je v ohrožení

V současné době Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR projednává novelu zákona o ochraně spotřebitele. Její součástí je mimo jiné úprava ustanovení, které ošetřuje způsob komunikace obchodníků se spotřebiteli.


Post
Podniky 23.9.2015

Mezinárodní program Superbrands vyhlásil nejlepší značky České republiky pro rok 2015

Celosvětový program Superbrands, který je nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek, představil v rámci galavečera Superbrands Tribute Event některé nejúspěšnější obchodní značky pro rok 2015.


Post
Osobní finance 23.9.2015

Češi v restauracích více platí kartou, pravidelně takto hradí útratu již každý čtvrtý zákazník

Návštěvníci jídelen a restaurací stále častěji platí útratu pomocí platebních karet. Podle průzkumu provozovatelů bankovních kartových systémů pravidelně platí v restauracích téměř čtvrtina majitelů karet.


<< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA