Archiv článků - KULTURA

Post
Divadlo 21.11.2014

Kontroverzní operu nahradí v kinech Lazebník sevillský, nejpopulárnější komická opera na repertoáru Met

22. listopadu se do kin vrátí Rossiniho Lazebník sevillský, jehož režijní podoba Barletta Shera pochází z roku 2006. Špičkový režisér, jenž do jisté míry převzal štafetu po uznávaném Franku Zeffirellim, podle New York Times utěšil fanoušky svého předchůdce tím, že také on poslal na scénu čtyřnohého tvora.


Post
Hudba 21.11.2014

We on the Moon servírují klip za klipem

Partička We On The Moon se zásobila novou inspirací a přes léto makala nejen na sobě, ale především na nové tvorbě. Netrvalo ani měsíc a už se hlásí s dalším videoklipem.


Post
Hudba 20.11.2014

Rocková zábava ve Slané už tuto sobotu

Rockeři, fandové poctivé muziky a dobré zábavy, pozor! Nejen divadlem je živa kulturní část duše člověčí. A proto se divadelníci ze Slané také letos rozhodli už tuto sobotu 22. listopadu 2014 znovu pořádat (brambo)rockovou zábavu.


Post
Divadlo 20.11.2014

Přijďte se podívat do Slané na veselou adventní pohádku

V sobotu 22. listopadu 2014 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni malí i velcí příznivci divadla a pohádek, na které od 16 hodin čeká představení Ženich pro čertici v podání DS Tyl ze Železného Brodu.


Post
Hudba 19.11.2014

První profesionální boyband vybraný světovými producenty už brzo představí název, singl a videoklip

První Česko-Slovenský, profesionální boyband, který vznikl letos v září, kdy přední světoví /britští/ producenti potvrdili výběr kandidátů z těch největších talentů, se již brzy oficiálně představí médiím a veřejnosti.


Post
Hudba 19.11.2014

Barbora Mochowa debutuje se singlem Rise and Shine

Barbora Mochowa, křehká zpěvačka s ruskými kořeny, debutuje v těchto dnech se singlem a videoklipem Rise and Shine.


Post
Film 18.11.2014

Český snímek Stále spolu soutěží o dokumentárního „Oskara“ na nejvýznamnějším festivalu dokumentárních filmů IDFA

International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) je v současnosti považován za nejprestižnější festival dokumentárních filmů na světě a z hlediska návštěvnosti i největší.


Post
Hudba 18.11.2014

Druhý singl audiovizuálního projektu VIDEOS je venku

Audiovizuální projekt fotografa a zpěváka Radka Brousila VIDEOS, který klade velký důraz na propojení světa hudby a vizuálního umění, představuje svůj v pořadí již druhý singl nazvaný Two.


Post
Film 18.11.2014

Magický hlas rebelky zazní i na DVD

Unikátní devadesátiminutový dokument režisérky Olgy Sommerové Magický hlas rebelky, který zachycuje osud výjimečné zpěvačky Marty Kubišové, vychází 19. listopadu na DVD.


Post
Hudba 18.11.2014

Jiří Bělohlávek obdržel Cenu Antonína Dvořáka

Symbolicky v předvečer státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii, 17. listopadu, obdržel mezinárodně uznávaný dirigent a významný propagátor české hudby Jiří Bělohlávek prestižní cenu Antonína Dvořáka. Stalo se tak na slavnostním aktu v newyorské Carnegie Hall.


Post
Televize 13.11.2014

Nový dobrodružný seriál Knihovníci startuje ve Státech i u nás

Ještě před koncem roku vstoupí na televizní obrazovky nová výpravná a napínavá podívaná. Dobrodružný seriál Knihovníci (The Librarians) pro všechny milovníky chytrých akčních filmů s kapkou humoru i tajemství potěší diváky celkem deseti díly.


Post
Divadlo 10.11.2014

Druhá noc v divadle Krakonoš ve Vysokém nad Jizerou

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008.


Post
Kultura 10.11.2014

Speciální Světýlka vidělo 12 tisíc lidí

Divadelní projekt dva roky rozvážel představení po Čechách i Sasku. Divadelníci dojížděli za seniory, handicapovanými dětmi a dalšími znevýhodněnými lidmi.


Post
Film 10.11.2014

Pozvánka na filmovou pohádku a komedii století do Slané

Divadelní ochotníci ve Slané se opět rozhodli zavzpomínat na dobu, kdy i ve Slané fungovalo kino, a pro všechny milovníky starých dobrých filmů si připravili promítání populárních československých komedií.


Post
Film 6.11.2014

Cyklus dokumentů ČT o neobyčejné energii odstartuje snímek z východních Čech

Česká televize odvysílá v průběhu listopadu cyklus autorských dokumentárních filmů Příběhy neobyčejné energie. Snímky vznikly ve spolupráci se Skupinou ČEZ a vypráví osudy obyčejných lidí, kteří svou energii věnují neobyčejným věcem.


Post
Hudba 5.11.2014

Inekafe představili prvního hosta evropskeho turné

Legendární skupina Inekafe začne rok 2015 vo velkém stylu. Po vydaní nového alba vyráží na turné, které nebude československé, ale rovnou evropské. Doprovázet je budou dva hosté a jméno toho prvního se dozvíte právě teď.


Post
Film 4.11.2014

Inscenace S nadějí, i bez ní v režii Ivana Krejčího se dočkala televizního záznamu

Česká televize připravila do vysílání záznam inscenace Komorní scény Aréna S nadějí, i bez ní. Stane se tak téměř rok od jejího natočení, které proběhlo loni na začátku prosince.


Post
Kultura 31.10.2014

Druhý ročník Poezie v semilských ulicích

V úterý 11. listopadu semilští nadšenci opět vyrazí do ulic a pokusí se rozbásnit město. Verše psané nejen na papír budou moci místní potkat takřka kdekoliv a snad jim opět zpříjemní každodenní rutinu. Vítán je každý, kdo se přidá a zapojí vlastní fantazii.


Post
Kultura 30.10.2014

Vrátí Meryl Streepová Oscara? V roli Margaret Thatcherové tentokrát exceluje Simona Stašová

Kalendář PROMĚNY 2015 fotografa Petra Kurečky a režiséra Marka Škarpy se při svých proměnách českých osobností v ty světové nebojí ani oscarové konkurence.


Post
Kultura 27.10.2014

Nadace Naše dítě doporučuje knihu Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?

Nadace Naše dítě doporučuje knihu nakladatelství Amenius Bříško, bříško, kdo v tobě bydlí?. Kniha podporuje charitativní projekt Nadace Naše dítě. Knihu najdete na pultech knihkupectví u všech dobrých knihkupců.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA