Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 3.3.2015

Druhý ročník česko-slovenské hudební soutěže MUZIKOMAT pro mladé neprofesionální kapely je tady

Děláš muziku, baví Tě a jde Ti to? Tak se přihlas, soutěž s námi a rozjeď svou hudební kariéru přes MUZIKOMAT! V dubnu letošního roku bude spuštěn další ročník tohoto hudebního projektu pro mladé neprofesionální kapely a muzikanty jednotlivce bez ohledu na žánr.


Post
Hudba 27.2.2015

Arakain a Lucie Bílá vyrazí na společné turné

Hudební TOP událost letošního jara je konečně tady. Arakain a Lucie Bílá opět na jednom pódiu v jedné kapele, 24 koncertů po celé ČR, speciální společný song pro jarní turné a první vyprodané koncerty.


Post
Hudba 23.2.2015

Jiří Orten v podání kapely Kofe-in

Poslední album formace Kofe-in - Dobré nebe, nabízí píseň Dívčí, jejíž text je zhudebněná báseň Jiřího Ortena ze sbírky Ohnice.


Post
Divadlo 23.2.2015

Jubilejní desátá sezóna přímých přenosů z Met představí kromě pěti nových titulů i bonusovou Kouzelnou flétnu

Nejslavnější operní scéna světa odtajnila program nové The Met: Live in HD sezóny 2015/2016 a dala vědět, že do jubilejního desátého roku hodlá vstoupit ve velkém stylu. Chystá hned pět novinkových titulů a zahájí opěvovanou operní divou Annou Netrebko ve Verdiho Trubadúrovi.


Post
Divadlo 20.2.2015

V Turnově začíná divadelní přehlídka Modrý kocour

Jubilejní 20. ročník přehlídky divadelních souborů Modrý Kocour se koná v Turnově od 27. Února do 1. března na turnovských jevištích - v Městském divadle a ve Studiu.


Post
Hudba 18.2.2015

České a slovenské kapely mohou soutěžit o účinkování na festivalu Sziget 2015

Hrát na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. V den, kdy se v areálu pohybuje 85 000 návštěvníků. To se podaří minimálně jedné kapele z České republiky nebo Slovenska.


Post
Film 18.2.2015

Ve Slané hrají filmy pro děti i na přání

Divadelní ochotníci ve Slané se opět rozhodli zavzpomínat na dobu, kdy i ve Slané fungovalo kino, a pro všechny milovníky starých dobrých filmů si ještě před příchodem jara připravili promítání populárních československých komedií.


Post
Televize 16.2.2015

Další případ české Agathy Christie vyřeší Viktor Preiss

Režisérka Lucie Bělohradská natáčí v těchto dnech na pomezí Jizerských hor a Krkonoš filmovou adaptaci detektivního bestselleru sedmdesátých let Zvláštní případ spisovatelky Hany Proškové.


Post
Kultura 12.2.2015

Muzeum v Semilech slaví výročí skvělým seriálem výstav Umění Pojizeří

V průběhu celého roku můžete v semilském muzeu navštívit výstavy pořádané v rámci projektu Umění Pojizeří, který představuje 55 nejvýznamnějších umělců z oblasti sklo, šperk, malba a plastika, tradičně spjatých s regionem Pojizeří.


Post
Divadlo 11.2.2015

Čajkovského princezna Netrebko a filmový thriller v uhrančivé dvoj-novince z Met

Zbrusu nový dvojprogram přináší do přenosů z Met v rámci jednoho večera poprvé dvě jednoaktovky od různých autorů - poslední operu P. I. Čajkovského Jolanta a Bartókova trýznivého Modrovousova hradu.


Post
Kultura 10.2.2015

Komora Public Relations vyhlásí první ročník ankety Mediální počin roku

Komora Public Relations vyhlásí první ročník výroční ceny ankety Mediální počin měsíce.


Post
Film 10.2.2015

Fotografická Slovenská nová vlna zasáhla před dvaceti lety celý svět. Ve čtvrtek v novém dokumentárním filmu zamíří i do českých kin

Originální tvorbu fotografické skupiny Slovenská nová vlna, která po roce 1989 obletěla celý svět, včetně věhlasných muzeí a galerií, představuje celovečerní dokumentární film Martina Štrby Vlna vs. břeh.


Post
Kultura 3.2.2015

Chystá se masopust s Horačkami na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova

Dlaskův statek v Dolánkách patřící pod Muzeum Českého ráje v Turnově, které zřizuje Liberecký kraj, se připravuje na tradiční Masopust. Tento starý obyčej se stane první letošní akcí v této zemědělské usedlosti. Koná se v sobotu 7. února 2015 od 13 hodin.


Post
Hudba 2.2.2015

Ex-členové A Banquet se hlásí s Rituály a singlem Příměří

Po oficiálním ukončení nadějných A Banquet loni v srpnu nastupují Rituály – nový společný projekt baskytaristy Michaela a bubeníka Richarda.


Post
Kultura 2.2.2015

Velký knižní čtvrtek přinese tentokrát patnáct nových titulů

První letošní Velký knižní čtvrtek tradičně přinese nabídku jedinečných a zajímavých knih. Čtenáři se tak mohou těšit na patnáct nových titulů, které se na pulty knihkupectví dostanou ve čtvrtek 19. března.


Post
Film 21.1.2015

Babovřesky 3 oficiálně vstupují do kin - už teď mají přes 8000 diváků

Třetí a zároveň poslední pokračování komedie Babovřesky, právě vstupuje do kin. Od 22. 1. 2015 bude ve všech kinech v Čechách a na Slovensku.


Post
Film 19.1.2015

Seriál Kancelář Blaník získal Cenu Václava Havla udělovanou Českým filmovým a televizním svazem FITES

Již po osmadvacáté oceňoval v sobotu 17. ledna 2015 Český filmový a televizní svaz FITES nejlepší počiny české kinematografie za uplynulý rok.


Post
Kultura 15.1.2015

Songfest.cz přivítá rok Ovce – jaký bude podle čínského horoskopu?

Ačkoliv většina z nás už příchod roku 2015 oslavila, podle čínské astrologie nový rok teprve přijde - a to 19. února.


Post
Film 14.1.2015

Nejvíce nominací na Českého lva získal film Fair Play, hned za ním se umístily snímky Díra u Hanušovic, Cesta ven a Tři bratři

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) odtajnila nominace pro 22. ročník výročních cen Český lev. Akademici letos vybírali z 55 celovečerních hraných filmů a dokumentů uvedených do distribuce v roce 2014.


Post
Hudba 14.1.2015

Lucie Vondráčková bude na pár dnů pracovně opět doma

Stříbrná slavice pro rok 2014, zpěvačka, herečka, dabérka Lucie Vondráčková tráví většinu času v Kanadě se svým manželem, hokejistou Tomášem Plekancem a jejich synem Matyášem. Vždy když zavítá zpět domů, má připravený bohatý program.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA