Archiv článků - KULTURA

Post
Televize 6.5.2015

Hrdinové nebo zrádci? Vlasovci - nový pohled na události z konce války

Česká televize zařadila na den, kdy vzpomínáme 70 let od konce druhé světové války, nový dokument Vlasovci.


Post
Divadlo 2.5.2015

Rozšafná Marná opatrnost Fredericka Ashtona završí sezonu baletů v kině

Závěr sezónního cyklu Balet v kině patří jiskřivě rozšafné venkovské taškařici choreografického velikána Fredericka Ashtona.


Post
Film 27.4.2015

Násilí. Chaos. Mýdlo. Do kin se vrací Klub rváčů

Filmová ikona konce devadesátých let o absolutní ztrátě hodnot, anarchistických hlubinách v každém z nás a životě v permanentním déja vu konzumní společnosti.


Post
Divadlo 22.4.2015

Sezónu přenosů z Met zakončí Sedlák kavalír / Komedianti

Po 45 letech uvádí Metropolitní opera novou inscenaci světově oblíbeného dvojprogramu Sedlák kavalír / Komedianti.


Post
Umění 8.4.2015

Cena Jindřicha Chalupeckého 2015 zná jména pěti finalistů

Mezinárodní porota vybrala pět finalistů pro další ročník nejprestižnější české ceny pro výtvarné umělce, Ceny Jindřicha Chalupeckého.


Post
Hudba 19.3.2015

Dvanáct kapel se zúčastní II. kola soutěže o účinkování na festivalu Sziget 2015

Odborná porota vybrala šest českých a šest slovenských kapel do druhého kola soutěže Jednou trefou na Sziget. Do finále soutěže pošlou posluchači Radia 1 jednu z těchto kapel: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season.


Post
Film 17.3.2015

Kam vyrazit s dětmi o víkendu? jednoznačně na pohádku

Víkend je svým způsobem svátek! A víkendy strávené s dětmi jsou svátkem dvojnásob. Také rádi vzpomínáte na doby, kdy jste jako malí s celou rodinou v napětí očekávali novou pohádku a nemohli skoro ani dospat?


Post
Kultura 12.3.2015

Festival ProTibet 2015 v plném proudu

Unikátní tibetské tance, originální himalájské pohádky nebo setkání s známými osobnostmi, to vše nabízí letošní ročník Festivalu ProTibet. Cílem akce je podpořit malé mnichy v indickém klášteře Diskit. Peníze ze vstupného jsou určeny na jejich vzdělávání a lékařskou péči.


Post
Divadlo 10.3.2015

Novinka z Met slibuje romantickou Jezerní paní s triumfálními belcantovými výkony

Hvězda americké mezzosopranistky Joyce DiDonato pomalu ale jistě stoupá. Dosvědčuje to i její poslední fantastický výkon na jevišti Met, kde ztvárňuje Elenu, hlavní postavu málo uváděného belcantového melodramatu Gioachina Rossiniho, Jezerní paní.


Post
Hudba 5.3.2015

Mandrage: Akustické turné jsme chtěli udělat jinak, než ostatní kapely a teď hrajeme divadlo

Kapela Mandrage má za sebou první čtyři koncerty svého akustického turné. Za čtrnáctiletou existenci kapely je to poprvé, co se na podobné turné vydala.


Post
Kultura 4.3.2015

Festival ProTibet 2015 bude seznamovat s tibetskou kulturou

Unikátní tibetské tance, originální himalájské pohádky nebo setkání s známými osobnostmi, to vše nabídne letošní ročník Festivalu ProTibet.


Post
Film 4.3.2015

John. Paul. George. Ringo. Do kin míří Perný den

Zasáhli životy miliardy fanoušků, stali se vzory v hudbě, oblékání, účesech i názorech - The Beatles. Jeden den slavné kapely v době "beatlemánie" v podání režiséra se smyslem pro ujetý humor Richarda Lestera. Do kin míří Perný den, další snímek z divácky oblíbeného Projektu 100.


Post
Hudba 3.3.2015

Druhý ročník česko-slovenské hudební soutěže MUZIKOMAT pro mladé neprofesionální kapely je tady

Děláš muziku, baví Tě a jde Ti to? Tak se přihlas, soutěž s námi a rozjeď svou hudební kariéru přes MUZIKOMAT! V dubnu letošního roku bude spuštěn další ročník tohoto hudebního projektu pro mladé neprofesionální kapely a muzikanty jednotlivce bez ohledu na žánr.


Post
Hudba 27.2.2015

Arakain a Lucie Bílá vyrazí na společné turné

Hudební TOP událost letošního jara je konečně tady. Arakain a Lucie Bílá opět na jednom pódiu v jedné kapele, 24 koncertů po celé ČR, speciální společný song pro jarní turné a první vyprodané koncerty.


Post
Hudba 23.2.2015

Jiří Orten v podání kapely Kofe-in

Poslední album formace Kofe-in - Dobré nebe, nabízí píseň Dívčí, jejíž text je zhudebněná báseň Jiřího Ortena ze sbírky Ohnice.


Post
Divadlo 23.2.2015

Jubilejní desátá sezóna přímých přenosů z Met představí kromě pěti nových titulů i bonusovou Kouzelnou flétnu

Nejslavnější operní scéna světa odtajnila program nové The Met: Live in HD sezóny 2015/2016 a dala vědět, že do jubilejního desátého roku hodlá vstoupit ve velkém stylu. Chystá hned pět novinkových titulů a zahájí opěvovanou operní divou Annou Netrebko ve Verdiho Trubadúrovi.


Post
Divadlo 20.2.2015

V Turnově začíná divadelní přehlídka Modrý kocour

Jubilejní 20. ročník přehlídky divadelních souborů Modrý Kocour se koná v Turnově od 27. Února do 1. března na turnovských jevištích - v Městském divadle a ve Studiu.


Post
Hudba 18.2.2015

České a slovenské kapely mohou soutěžit o účinkování na festivalu Sziget 2015

Hrát na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. V den, kdy se v areálu pohybuje 85 000 návštěvníků. To se podaří minimálně jedné kapele z České republiky nebo Slovenska.


Post
Film 18.2.2015

Ve Slané hrají filmy pro děti i na přání

Divadelní ochotníci ve Slané se opět rozhodli zavzpomínat na dobu, kdy i ve Slané fungovalo kino, a pro všechny milovníky starých dobrých filmů si ještě před příchodem jara připravili promítání populárních československých komedií.


Post
Televize 16.2.2015

Další případ české Agathy Christie vyřeší Viktor Preiss

Režisérka Lucie Bělohradská natáčí v těchto dnech na pomezí Jizerských hor a Krkonoš filmovou adaptaci detektivního bestselleru sedmdesátých let Zvláštní případ spisovatelky Hany Proškové.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA