Archiv článků - KULTURA

Post
Film 25.10.2013

Dvanáct měsíčků si vede dobře i za hranicemi

Vánoční pohádka Dvanáct měsíčků z dílny ostravského televizního studia získala v polovině října Cenu dětského diváka na festivalu Oty Hofmana v Ostrově nad Ohří. Dětské diváky nadchla ale i jinde.


Post
Hudba 21.10.2013

Duu Sousedi vyšlo první album

Tak dlouho se potkávají dva lidé s futrály svých objemných nástrojů na chodbě svého bydliště, až založí kapelu. Název je pak plně výstižný: Sousedi. A právě jim vyšlo první album s názvem „Purpura Echo“.


Post
Hudba 14.10.2013

Arakain vyráží na první klubové turné v historii už tento víkend

Už tento víkend vyrazí metalová kapela Arakain na první klubové turné ve své historii. Stane se tak poprvé za neskutečných 31 let existence kapely a Arakain zavzpomíná na „staré časy“. Na Thrash Club Tour 2013 zazní skladby z prvních dvou desek Thrash the Thrash a Schizofrenie.


Post
Hudba 14.10.2013

Lucie Bílá natočila videoklip k nové písničce pro Černobílé turné 2013

Již v pondělí 14. října začíná největší hudební událost letošního toku – megatour s názvem Lucie Bílá – Černobílé turné 2013.


Post
Film 9.10.2013

Dokončovací práce filmu Babovřesky 2 finišují

Pokračování úspěšné komedie BABOVŘESKY Zdeňka Trošky, s pořadovým číslem 2, jsou v plném proudu postprodukčních příprav. Režisér Zdeněk Troška spolu s částí svého týmu pilně pracoval na tom, aby byly vybrány ty nejlepší natočené záběry, a teď nastává další fáze proto, aby film mohl 20. února 2014 přijít do kin.


Post
Kultura 7.10.2013

Svátek knih - Velký knižní čtvrtek již tento týden

Již počtvrté se mohou příznivci dobré literatury těšit na Velký knižní čtvrtek, který přináší to nejlepší čtení z podzimní a předvánoční nabídky. Dvanáct novinek napříč žánry opět doplní, v devíti případech, i jejich elektronická verze. Majitelé stále více populárních e-čteček tedy rozhodně nebudou ochuzeni.


Post
Hudba 2.10.2013

Robert Balzar Trio se vydává na podzimní turné k nové desce

Robert Balzar Trio v říjnu absolvuje velké turné, provázející vydání nového alba Discover Who We Are. Známá jazzová formace se představí v obměněné sestavě s výtečným pianistou Jiřím Levíčkem, který momentálně žije v USA a učí na univerzitě v severním Texasu.


Post
Divadlo 26.9.2013

Přípravy prvního ročníku Noci divadel jsou v plném proudu

Více než 80 souborů a divadel z 21 českých a moravských měst se rozhodlo zapojit do projektu Noc divadel 2013. Sobota 16. listopadu 2013 se tak stane dnem otevřených divadel a výjimečných zážitků.


Post
Kultura 24.9.2013

Na českých festivalech třídilo odpady sto tisíc fanoušků hudby

Nepořádku na domácích festivalech odzvonilo. Své o tom ví téměř sto tisíc návštěvníků letošních open-airů. Ti díky projektu Čistý festival aktivně využívali barevné koše na třídění odpadů.


Post
Film 18.9.2013

Ve Slané připravili retro promítání filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera

Aneb Netradiční pozvánka do netradičního kina. Ve Slané si totiž opět připravili něco nejen pro příznivce divadla, ale také pro opravdové filmové fajnšmekry.


Post
Kultura 17.9.2013

Muzeum Českého ráje v Turnově vystavuje Krystaly kolem nás

Slavnostní zahájení výstavy Krystaly kolem náš se uskutečnilo 12. září ve výstavním sále Muzea Českého ráje v Turnově. Úvodní slovo přednesla ředitelka muzea Vladimíra Jakouběová, vernisáže se zúčastnila náměstkyně hejtmana LK Zuzana Kocumová.


Post
Hudba 17.9.2013

Richard Müller zahájil turné, které nemá na Česko-slovenské hudební scéně obdoby

Více než tři desítky českých a slovenských měst, vyprodané koncerty a nadšené reakce publika. Sen všech tuzemských interpretů se stal pro Richarda Müllera skutečností.


Post
Film 6.9.2013

48 Hour Film Project Praha vyhlašuje letošní ceny

Festival 48 Hour Film Project je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě a její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film.


Post
Hudba 4.9.2013

Skupinu Vypsaná fiXa čeká rušný podzim

Vypsaná fiXa si během září a října střihne dva akustické koncerty, pokřtí akustické DVD a CD a začne nahrávat nové album.


Post
Kultura 23.8.2013

Pavel Bobek byl převezen do nemocnice: Má otevřené rány na nohou

Zpěvák Pavel Bobek (75) trpí jako zvíře. Kvůli otevřeným ránám na nohou musel být hospitalizován.


Post
Kultura 23.8.2013

Smrt Jozefa Bednárika zasáhla české hvězdy. Jak na něj vzpomínají?

Ve čtvrtek zemřel režisér českých muzikálů Jozef Bednárik (†65). Prasknul mu vřed a následně mu zkolaboval metabolismus a selhalo srdce. Jak na něj vzpomínají jeho kolegové?


Post
Hudba 23.8.2013

Zoči Voči a zakázanÝovoce zaútočí na společném turné

Zoči Voči a zakázanÝovoce zaútočí na české i slovenské kluby v rámci United Federation tour 2013.


Post
Film 19.8.2013

Film Příběh kmotra jde do finále. Bude se dotáčet poslední scéna, premiéra je naplánovaná na 17. října

Tým filmu Příběh kmotra režiséra Petra Nikolaeva, na kterém se podílí i jako producent, finišuje a doplňuje poslední scénu. V ní se sejde Lukáš Vaculík (jako detektiv Cajthaml) a Pavel Nečas (podpraporčík Ota) nad hrobem svého kolegy.


Post
Hudba 19.8.2013

Mňága a žďorp přichází s dalším dárečkem. Tentokrát v podobě DVD nazvaného Dáreček Live!

Na 9. září připravila kapela Mňága a žďorp svým příznivcům další, v pořadí již třetí, dáreček a to v podobě živého DVD s názvem Dáreček Live!. DVD zachycuje vyprodaný koncert s neopakovatelnou atmosférou z pražské Lucerny, který byl uspořádán jako výroční koncert k 25ti letům existence skupiny.


Post
Kultura 15.8.2013

Muzeum v Semilech se mění zvenku i zevnitř

Muzeum a Pojizerská galerie se v posledních letech více či méně nápadně proměňuje. Minulý rok 2012 byl především „rokem ducha“, ten letošní je pak okem hmoty“.


<< < 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA