Archiv článků - KULTURA

Post
Kultura 8.1.2014

V Turnově má šanci vzniknout Horolezecké muzeum Českého ráje

Pomyslně vše odstartovala předloňská výstava na téma historie horolezectví v Muzeu Českého ráje. Patřila v posledních letech k nejúspěšnějším.


Post
Televize 27.12.2013

Rybí bojovník a Texaský titán

Jakuba Vágnera není třeba dlouze představovat. Rybaření pro něho není jenom obyčejným koníčkem – bere ho jako životní styl.


Post
Film 16.12.2013

Výpravná filmová rekonstrukce "Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů" míří do kin

Rok oslav 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje se blíží do finále. V jeho závěru se mohou diváci těšit na premiéru historické rekonstrukce Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů.


Post
Divadlo 11.12.2013

Divadelníci ze Slané zvou na premiéru komedie „Když se zhasne“

Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na slavnostní premiéru divadelní komedie „Když se zhasne“ v podání slánského souboru.


Post
Hudba 10.12.2013

Mistrovství světa v biatlonu inspirovalo kapelu Cimbal Classic k novému CD

Pár dnů před zahájením nové biatlonové sezóny vychází hudební CD nazvané Melodies from around the Globe – Music From Biatlon 2013 s podtitulem Hudba napříč kontinenty.


Post
Hudba 27.11.2013

Unikátní spojení rockových skupin dvou generací - live na jednom pódiu

Dvě rockové legendy Arakain a Dymytry se v následujícím roce spojí, a v rámci jarního turné se představí na jednom pódiu.


Post
Kultura 19.11.2013

V těchto dnech probíhá po celé ČR 15. ročník festivalu Den poezie

V těchto dnech probíhá v desítkách měst po celé naší republice řada pořadů, které si pro veřejnost připravili desítky aktérů z řad kulturních národních i mezinárodních organizací, knihoven, spolků a vzdělávacích institucí.


Post
Kultura 18.11.2013

ALFEDUS uvádí Vánoční příběh

Agentura a vydavatelství Alfedus přichází s novou knížkou pro celou rodinu s názvem Vánoční příběh. Jde o dobrodružný fantasy příběh pro děti i dospělé, který si pohrává s vizí tradičních vánočních atributů.


Post
Hudba 15.11.2013

Nová česká rekordmanka Lucie Bílá předala výtěžek z Černobílého turné a chystá se na vánoční tour Bílé Vánoce

Zlatá Česká Slavice Lucie Bílá ve čtvrtek ukončila oficiálně své letošní Černobílé turné, které splnilo nadmíru očekávání a s jeho průběhem i výsledkem jsou jak zpěvačka, tak i realizační tým a producenti velmi spokojeni.


Post
Divadlo 15.11.2013

Kulturní dům ve Slané zve na čertovskou pohádku

V sobotu 23. listopadu 2013 jsou od 17 hodin do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci pohádek a hlavně "začouzených" čertů.


Post
Kultura 14.11.2013

Pavel Bém bude hostem pořadu Sex, drogy, dance. Hovořit bude o drogách

Internetové SEEJAY RADIO už příští úterý 19. listopadu odvysílá pořad Sex, drogy, dance, ve kterém se jako host objeví bývalý primátor hlavního města Prahy – Pavel Bém. Ten se jako lékař a psychiatr už roky zaobírá drogovou problematikou, a proto se přijde se svými zkušenostmi podělit i do éteru.


Post
Hudba 13.11.2013

Honza Křížek objevil nezveřejněné skladby skupiny Walk Choc Ice

Hudební pamětníci jistě nezapomněli na jedenáct let existence divoké crossoverové skupiny Walk Choc Ice.


Post
Hudba 7.11.2013

Divadelníci ze Slané zvou na (brambo)rockovou zábavu

Rockeři, fandové poctivé muziky a dobré zábavy, pozor. Nejen divadlem je živa kulturní část duše člověčí. Proto se divadelníci ze Slané také letos rozhodli 16. listopadu 2013 znovu pořádat už třetí (brambo)rockovou zábavu.


Post
Hudba 6.11.2013

Bible fanoušků kapely The Beatles vychází znovu po 44 letech – a konečně v kompletní podobě

Jen málo publikací aspiruje na titul „bible čtenářů“. Kniha The Beatles v písních a obrazech, kterou ve druhé půli šedesátých let sestavil renomovaný britský výtvarník Alan Aldridge, si však tento přídomek zaslouží.


Post
Hudba 4.11.2013

Plzeňská kapela Mandrage dokončila novou desku nesoucí název Siluety

Desku Siluety nahrála kapela Mandrage v pražském studiu Biotech pod dohledem producenta Ecsona Waldese. Přináší deset zbrusu nových skladeb, z nichž valnou většinu otextoval kytarista Pepa Bolan.


Post
Hudba 31.10.2013

Dan Bárta vydává po pěti letech album Maratonika

Výjimečný zpěvák vydává výjimečné album! Přesně tak se dá charakterizovat nový umělecký počin Dana Bárty, který po pěti letech vydává se skupinou Illustratosphere desku Maratonika.


Post
Kultura 31.10.2013

Pátý kalendář PROMĚNY 2014 autorů Petra Kurečky a Marka Škarpy tentokrát ve znamení tajemného Tarotu!

Kalendář Proměny 2014, který vzniká na podporu projektů Nadace Archa Chantal, slaví pátý rok. Jeho autoři, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa se rozhodli najít nové a překvapivé téma.


Post
Film 25.10.2013

Dvanáct měsíčků si vede dobře i za hranicemi

Vánoční pohádka Dvanáct měsíčků z dílny ostravského televizního studia získala v polovině října Cenu dětského diváka na festivalu Oty Hofmana v Ostrově nad Ohří. Dětské diváky nadchla ale i jinde.


Post
Hudba 21.10.2013

Duu Sousedi vyšlo první album

Tak dlouho se potkávají dva lidé s futrály svých objemných nástrojů na chodbě svého bydliště, až založí kapelu. Název je pak plně výstižný: Sousedi. A právě jim vyšlo první album s názvem „Purpura Echo“.


Post
Hudba 14.10.2013

Arakain vyráží na první klubové turné v historii už tento víkend

Už tento víkend vyrazí metalová kapela Arakain na první klubové turné ve své historii. Stane se tak poprvé za neskutečných 31 let existence kapely a Arakain zavzpomíná na „staré časy“. Na Thrash Club Tour 2013 zazní skladby z prvních dvou desek Thrash the Thrash a Schizofrenie.


<< < 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA