Archiv článků - KULTURA

Post
Kultura 7.3.2014

Ve Slané se koná druhý Divadelní ples

Všichni příznivci divadelní a taneční zábavy jsou co nejsrdečněji zváni na druhý Divadelní ples, který se uskuteční v sobotu 15. března 2014 od 20 hodin v Kulturním domě ve Slané.


Post
Hudba 7.3.2014

Monkey Business jako "Vyznavači dobrých mrvů" vyrážejí na turné ve znamení recyklace

Monkey Business letos oslaví již čtrnácté narozeniny. Přestože v kapele hraje sedm členů (Roman Holý, Matěj Ruppert, Tonya Graves, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Martin Housek a Olda Krejčoves), jejich uskupení se za ta léta zásadně nezměnilo.


Post
Divadlo 7.3.2014

Městské divadlo v Turnově obsadí na tři dny loutky a děti

Neseďte doma, pojďte s dětmi do divadla. V Městském divadle Turnov, Trávnice 790, čekají diváky tři dny plné loutkových her a představení - festival Turnovský drahokam.


Post
Hudba 4.3.2014

Arakain vydává nové CD Adrenalinum a vyráží na turné

Metalová kapela Arakain odstartuje již tento pátek společné turné s kapelou Dymytry ARAKAIN DYMYTRY TOUR 2014. Před jeho začátkem ještě stihl Arakain vydat nové CD Adrenalinum, které je už od toho týdne v prodeji v e-shopu kapely.


Post
Hudba 3.3.2014

Ve vzduchu je jaro! A Vypsaná fiXa ordinuje Krásný smutný den

Po třech letech od svého posledního studiového alba přichází pardubická Vypsaná fiXa s novinkou „Krásný smutný den“. Natočila ho ve studiu Jámor v produkci Ondřeje Ježka. Dvanáctka nových písní vyjde v podobě klasického CD, vinylu a v digitální podobě 7. března 2014.


Post
Kultura 27.2.2014

Na Ponikelským masopustu 1. března se poprvé v historii obce roztočí živý orloj

Dobrovolné spolky v obci Poniklé připravují na 1. března od 11 hodin 4. ročník akce nazvané Ponikelskéj masopust.


Post
Kultura 20.2.2014

Metropolitní opera odhalila program příští sezony přenosů do kin

Newyorská Met konečně odhalila očekávaný program příští sezony přenosů do kin.


Post
Hudba 13.2.2014

Country kapela Sešlost zahraje na Valentýnské zábavě ve Vratislavicích

Country kapela Sešlost Liberec po takřka vyprodaných show na loňského Mikuláše a na Silvestra v Pivovarské hospodě Konrad ve Vratislavicích nad Nisou zde vystoupí v sobotu 15. února od 20 do 01 hodin na country Valentýnské zábavě.


Post
Divadlo 12.2.2014

Rusalka z Met drtivě porazila divácký rekord Carmen

Rusalka z Met drtivě porazila divácký rekord Carmen. Přímý přenos Rusalky z Metropolitní opery sledovalo v kinech 9 207 diváků.


Post
Hudba 11.2.2014

Dan Bárta vyráží pro velký úspěch znovu na turné, koncertní Maraton(ika) pokračuje

Na podzim po pětileté pauze vydal se skupinou Illustratosphere čtvrtou řadovou desku Maratonika, kterou v rámci stejnojmenného turné představil ve čtyřech desítkách českých a slovenských měst. Vyprodané kluby a sály kulturních domů i sedmitisícový náklad alba předčily zpěvákova tajná přání.


Post
Hudba 10.2.2014

Arakain a Dymytry vyrazí se společnou skladbou „Jedna krev“ na tour

Rockové kapely Arakain a Dymytry vyrazí v tomto roce na společné turné. Dymytry, kapela jejíž hvězda raketově stoupá, se představí po boku legendárního Arakainu.


Post
Hudba 5.2.2014

Kokainem si sladím čaj, zpívají Rybičky 48 v klipu k songu Bohém

Známá česká kapela Rybičky 48 vypustila do světa svůj nový videoklip k singlu Bohém zapomenutý dítě ze svého pátého studiového alba s kontroverzním názvem Tohle je rock ´n´roll, vy buzny!.


Post
Divadlo 3.2.2014

BUXTON TOUR 2014 servíruje zakázanÝovoce a Five O´Clock Tea

Společné turné kapel zakázanÝovoce a Five O´Clock Tea je zároveň první souvislou koncertní linií, na kterou s partou zakázanÝovoce vyráží jejich nový kytarista Laff. Na deseti klubových zastávkách se budete moci potkat i s pražskou rockovou stálicí Dilated.


Post
Film 3.2.2014

Do kin míří film o nedokončitelné dálnici, kterou vymyslel Hitler

Celovečerní dokumentární film Dál nic režiséra Ivo Bystřičana se vydává přes chráněnou krajinu Českého středohoří po trase skandálního úseku dálnice D8, který se ani po mnoha letech výstavby nedaří stavitelům a úřadům otevřít.


Post
Divadlo 29.1.2014

Lučanský Spolek Divadelní zve do Slané na detektivní komedii

V sobotu 8. února 2014 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od 19:30 hodin čeká představení Podivná závěť. Jedná se o detektivní komedii Normana Robbinse v podání Lučanského divadelního spolku.


Post
Hudba 28.1.2014

Legenda česko-slovenské rockové písničky Pavol Hammel vydává album Live

Krátce po svých 65. narozeninách naděluje sobě i svým fanouškům koncertní dvojalbum Live, na nějž zařadil to nejlepší ze své takřka padesátileté kariéry.


Post
Hudba 27.1.2014

BU-FU cílí druhým albem na hudební bariéry

Hardcoristům BU-FU právě vyšlo na značce Alfedus druhé album s názvem „Buy Us Fuck You“. Novinka byla pokřtěna 16.1. v pražském Chapeau Rouge, v roli hostů vystoupili s kapelou Dan Kurz (Atari Terror) nebo Radek Tomášek (Clou, Support Lesbiens).


Post
Kultura 16.1.2014

Nové Babovřesky vyšly i v knižní podobě

Komedie Babovřesky Zdenka Trošky okouzlila diváky. Veselý příběh o sportovně zdatném faráři a jeho krásné sestře, vesnických drbnách, popleteném starostovi a dalších figurkách z jihu Čech se dokonce stal nejnavštěvovanější filmovou komedií posledního desetiletí.


Post
Divadlo 13.1.2014

ZakázanÝovoce představuje nového kytaristu a společný singl se Zoči Voči

Záhy po odchodu kytaristy Mejdla představuje kapela zakázanÝovoce novou tvář. Aktuální sestavu Pišto, Yaris a Franc doplňuje hráč s bohatými zkušenostmi, kytarista Laff.


Post
Kultura 9.1.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková

V noci na čtvrtek zemřela po dlouhé nemoci ve fakultní nemocnici na Královských Vinohradech herečka Věra Tichánková.


<< < 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA