Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 24.3.2014

Vychází album Entwine, na němž Iva Bittová zaplétá barevná kouzla zvuků, tónů a slov v magickém prostoru Santiniho chrámu

Kosmopolitní otevřenost, vnímavost a schopnost absorbovat podněty a nejrůznější vlivy – vlastnosti, které unikátní umělkyně a jedna z nejoriginálnějších osobností české hudební scény Iva Bittová bohatě zúročila při práci na svém nejnovějším albu.


Post
Film 21.3.2014

Jak sbalit holku? Miroslav Donutil zná 10 pravidel!

Kudy najít cestu k vysněné ženě? Recept, jak milostné námluvy dotáhnout do úspěšného konce, poskytne Miroslav Donutil v novém filmu 10 pravidel jak sbalit holku.


Post
Hudba 19.3.2014

Koncertní šňůra Xindla X Čecháček s kytarou na turné startuje už za týden

Xindl X se připravuje na jarní koncertní šňůru pojmenovanou Čecháček s kytarou na turné.


Post
Hudba 17.3.2014

Lenka Nová - čerstvá držitelka ocenění v kategorii zpěvačka roku v hudebních cenách Žebřík za rok 2013

Anna K, Lenka Nová a Aneta Langerová - to je pořadí v kategorii zpěvačka roku, jejíž vyhlášení proběhlo v sobotu 15. března v rámci udělování hudebních cen Žebřík 2013 Bacardi Music Awards.


Post
Divadlo 14.3.2014

Zemřel legendární divadelní herec Otakar Brousek

Ve věku 89 let zemřel v pátek legendární divadelní herec Otakar Brousek. Dlouholetý člen pražského Divadla na Vinohradech ztvárnil více než 120 rolí klasického i současného divadelního repertoáru.


Post
Hudba 14.3.2014

Dymytry vypouštějí Homodlaka

Metalový kvintet Dymytry vydává své v pořadí třetí studiové album s názvem Homodlak. Třináct skladeb pojednávajících o nešvarech dnešní doby je možné slyšet na právě započatém turné, které jedou společně s legendární kapelou Arakain po Česku i Slovensku.


Post
Hudba 12.3.2014

Dymytry pokřtí novou desku i klip

Metalová kapela Dymytry aktuálně vydává své třetí řadové CD s názvem Homodlak. V souvislosti s novým CD kapela vyjela na společné turné s legendou našeho metalu – Arakain.


Post
Film 11.3.2014

Do kin vstupuje zahraniční snímek Kráska a zvíře s „barrandovskou stopou“

Dne 13. března vstupuje do kin další zahraniční snímek s „barrandovskou stopou“, a to francouzský film Kráska a zvíře režiséra Christophea Ganse.


Post
Kultura 7.3.2014

Ve Slané se koná druhý Divadelní ples

Všichni příznivci divadelní a taneční zábavy jsou co nejsrdečněji zváni na druhý Divadelní ples, který se uskuteční v sobotu 15. března 2014 od 20 hodin v Kulturním domě ve Slané.


Post
Hudba 7.3.2014

Monkey Business jako "Vyznavači dobrých mrvů" vyrážejí na turné ve znamení recyklace

Monkey Business letos oslaví již čtrnácté narozeniny. Přestože v kapele hraje sedm členů (Roman Holý, Matěj Ruppert, Tonya Graves, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Martin Housek a Olda Krejčoves), jejich uskupení se za ta léta zásadně nezměnilo.


Post
Divadlo 7.3.2014

Městské divadlo v Turnově obsadí na tři dny loutky a děti

Neseďte doma, pojďte s dětmi do divadla. V Městském divadle Turnov, Trávnice 790, čekají diváky tři dny plné loutkových her a představení - festival Turnovský drahokam.


Post
Hudba 4.3.2014

Arakain vydává nové CD Adrenalinum a vyráží na turné

Metalová kapela Arakain odstartuje již tento pátek společné turné s kapelou Dymytry ARAKAIN DYMYTRY TOUR 2014. Před jeho začátkem ještě stihl Arakain vydat nové CD Adrenalinum, které je už od toho týdne v prodeji v e-shopu kapely.


Post
Hudba 3.3.2014

Ve vzduchu je jaro! A Vypsaná fiXa ordinuje Krásný smutný den

Po třech letech od svého posledního studiového alba přichází pardubická Vypsaná fiXa s novinkou „Krásný smutný den“. Natočila ho ve studiu Jámor v produkci Ondřeje Ježka. Dvanáctka nových písní vyjde v podobě klasického CD, vinylu a v digitální podobě 7. března 2014.


Post
Kultura 27.2.2014

Na Ponikelským masopustu 1. března se poprvé v historii obce roztočí živý orloj

Dobrovolné spolky v obci Poniklé připravují na 1. března od 11 hodin 4. ročník akce nazvané Ponikelskéj masopust.


Post
Kultura 20.2.2014

Metropolitní opera odhalila program příští sezony přenosů do kin

Newyorská Met konečně odhalila očekávaný program příští sezony přenosů do kin.


Post
Hudba 13.2.2014

Country kapela Sešlost zahraje na Valentýnské zábavě ve Vratislavicích

Country kapela Sešlost Liberec po takřka vyprodaných show na loňského Mikuláše a na Silvestra v Pivovarské hospodě Konrad ve Vratislavicích nad Nisou zde vystoupí v sobotu 15. února od 20 do 01 hodin na country Valentýnské zábavě.


Post
Divadlo 12.2.2014

Rusalka z Met drtivě porazila divácký rekord Carmen

Rusalka z Met drtivě porazila divácký rekord Carmen. Přímý přenos Rusalky z Metropolitní opery sledovalo v kinech 9 207 diváků.


Post
Hudba 11.2.2014

Dan Bárta vyráží pro velký úspěch znovu na turné, koncertní Maraton(ika) pokračuje

Na podzim po pětileté pauze vydal se skupinou Illustratosphere čtvrtou řadovou desku Maratonika, kterou v rámci stejnojmenného turné představil ve čtyřech desítkách českých a slovenských měst. Vyprodané kluby a sály kulturních domů i sedmitisícový náklad alba předčily zpěvákova tajná přání.


Post
Hudba 10.2.2014

Arakain a Dymytry vyrazí se společnou skladbou „Jedna krev“ na tour

Rockové kapely Arakain a Dymytry vyrazí v tomto roce na společné turné. Dymytry, kapela jejíž hvězda raketově stoupá, se představí po boku legendárního Arakainu.


Post
Hudba 5.2.2014

Kokainem si sladím čaj, zpívají Rybičky 48 v klipu k songu Bohém

Známá česká kapela Rybičky 48 vypustila do světa svůj nový videoklip k singlu Bohém zapomenutý dítě ze svého pátého studiového alba s kontroverzním názvem Tohle je rock ´n´roll, vy buzny!.


<< < 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA