Archiv článků - KULTURA

Post
Televize 22.5.2014

Krkonošské muzeum v Jilemnici otevírá výstavu Po stopách Sarajeva 1914

Krkonošské muzeum v Jilemnici zahájí v pátek 23. května ve 14 hodin výstavu věnováno sarajevskému atentátu 1914.


Post
Hudba 21.5.2014

Narajama se vrací s novým albem Convergere

Narajama se vrací, to zní skvěle samo o sobě. A co zní ještě líp, navíc má i nové album Convergere. Čtvrtá řadová nahrávka navazuje na vše, co proslavilo kapelu na konci devadesátých let.


Post
Hudba 21.5.2014

Jan Vančura: Vydat ze sebe vše, abych si nepřipadal do počtu

Zpěvák Honza Vančura pokračuje v koncertování s Plavci s tradičním repertoárem, na který jsou diváci této slavné skupiny zvyklí.


Post
Hudba 19.5.2014

Zpěvák roku Dan Bárta plánuje do roka a do dne nový klip i desku

Hranice žánrů překračuje s obdivuhodnou lehkostí, která je signifikantní také pro jeho autorský rukopis.


Post
Film 15.5.2014

Zdeněk Troška začíná natáčet komedii BABOVŘESKY 3

V sobotu 17. května odletí část filmového štábu Zdeňka Trošky do prosluněného Turecka. Právě zde se o den později začne natáčet pokračování košilatých příběhů z fiktivní jihočeské vísky Babovřesky. A právě zde vzniknou závěrečné záběry budoucí trilogie.


Post
Televize 14.5.2014

Česká televize uvede ve středu dokument o fenoménu Kühnova dětského sboru

Česká televize uvede ve středu 14. května dokument, který mapuje více než osmdesátiletou historii Kühnova dětského sboru, nejstaršího a největšího dětského sboru v Česku.


Post
Kultura 12.5.2014

Ve středu začne Noc literatury 2014

Atrium, Kuře v hodinkách, Radnice, Bunkr Parukářka. Tady a na dalších 16 místech Prahy 3 si návštěvníci poslechnou ukázky z nových překladů současných evropských autorů v podání známých hereckých osobností.


Post
Film 12.5.2014

Premiéra dokumentu Olga s koncertem legendy The Plastic People of the Universe se bude přenášet do kin po celé republice

Poté, co dokumentární film Olga vyprodal několik projekcí na největším lidskoprávním festivalu Jeden svět a zavítal také do regionů v rámci ozvěn tohoto festivalu, vstoupí 15. května do běžných kin.


Post
Divadlo 12.5.2014

Divadelní soubor Tyl Slaná zve na reprízu komedie „Když se zhasne“

Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na reprízu divadelní komedie „Když se zhasne“ v podání našeho slánského souboru.


Post
Kultura 12.5.2014

Vychází kniha „Biatlon aneb Od vojenských hlídek k biatlonu.“

Unikátní historii již více než devadesátileté existence biatlonu v Československé a České republice mapuje kniha Josefa Trojana, bývalého závodníka a trenéra biatlonu, nazvaná „Biatlon aneb Od vojenských hlídek k biatlonu.“ Kniha se objeví na pultech knihkupectví 15. května 2014.


Post
Hudba 6.5.2014

Radečci natočili klip se slovenskou hvězdou Márií Čírovou

Se slovenskou pěveckou hvězdou Márií Čírovou nazpívala kapela O5 a Radeček nový hitový duet s názvem Vloupám se. Radečkům přitom prošly rukama další dvě populární zpěvačky ze Slovenska.


Post
Hudba 24.4.2014

Absolut Deafers čeká nabité léto

Absolut Deafers právě dojeli druhou část Zrození Tour a rozhodně nemají důvod zahálet. Jejich CD Zrození je momentálně dostupné na iTunes, zanedlouho začne festivalová sezóna a také už vymýšlejí novou desku.


Post
Film 23.4.2014

Filmem Cesta ven se po dlouhých 16 letech vrací český celovečerní film do Cannes

Film Cesta ven scenáristy a režiséra Petra Václava bude v rámci prestižní přehlídky nezávislých filmů uveden na MFF v Cannes 2014. Snímek byl zařazen do sekce čítající pouhých 9 titulů, jež každým rokem vybírá L´ACID (Asociace nezávislého filmu a jeho distribuce) z několika stovek filmů z celého světa.


Post
Kultura 20.4.2014

V oslavě Velikonoc se prolínají dvě tradice

Křesťanský příběh o smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista a připomínka každoroční obnovy života přírody, to jsou dvě tradice, které se prolínají v oslavách Velikonoc. Boží hod velikonoční se slaví vždy v neděli, datum je pohyblivé a určuje se podle oběhu měsíce.


Post
Divadlo 17.4.2014

Již v průběhu května zahájí vybraná kina předprodej na příští sezonu přenosů z Metropolitní opery

Zatímco do konce probíhající přenosové sezony zbývá měsíc a dva výtečné operní tituly – Mozartovo Cosi fan tutte a Rossiniho Popelka – kina již připravují hladké spuštění předprodeje vstupenek na sezonu následující. Jako první odstartuje rezervace a prodej abonmá na přímé přenosy z newyorské Met pražské kino Aero v pondělí 5. května.


Post
Hudba 15.4.2014

Handicapovaní se mohou přihlásit do celostátní soutěže "Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou"

Pátý ročník celostátního pěveckého a výtvarného festivalu pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou odstartoval.


Post
Divadlo 11.4.2014

Ochotníci ze Slané míří na Josefodolské divadelní jaro 2014

Již ani jeden měsíc nezbývá od dalšího ročníku přehlídky Josefodolské divadelní jaro 2014, která se, jak název napovídá, uskuteční v Josefově Dole v Jizerských horách. Slánští ochotníci se letos přehlídky opět zúčastní jako soutěžící soubor.


Post
Kultura 8.4.2014

Turnovské muzeum chystá křest mimořádné knihy o horolezcích z pískovcových skal Českého ráje

Kniha o historii horolezectví po oblíbených pískovcových skalách v okolí Turnova, Mnichova Hradiště a Malé Skály je na světě.


Post
Hudba 7.4.2014

Xindl X vydává netradiční dvojalbum Čecháček Made

Xindl X se rozhodl ke kroku, který v Čechách ještě nikdo neudělal. Protože vystupuje nejen se svou kapelou, ale i jako sólový písničkář s kytarou, rozhodl se celé nové album vydat v obou těchto polohách.


Post
Televize 26.3.2014

Česká televize uvede dokument Jarek v Moskvě

Česká televize uvede dokument o cestě Jaromíra Nohavici do Moskvy, města jeho oblíbených autorů Vladimíra Vysockého a Bulata Okudžavy, který vznikl v Tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové.


<< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA