Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 5.8.2014

Pozor! Fall A Prey chystají další útok

Slova uznání od kritiků, podpora od fanoušků, vychytaný videoklip, povedené debutové album, …to všechno a mnohem víc už má na kontě thrash-metalová partička Fall A Prey.


Post
Hudba 22.7.2014

Vypsaná fiXa hledá pozounisty

Hráče na pozoun, tedy na poměrně neobvyklý nástroj pro hudební žánr, ve kterém se tato pardubicko-pražská formace pohybuje, hledá kapela Vypsaná fiXa pro své podzimní turné.


Post
Hudba 18.7.2014

Hej, co je, pojď se bavit s námi! Diktuje kapela ATD a uvádí svůj nový klip

Na světlo světa vyplouvá nový videoklip benešovské party ATD, tentokrát na singl Bejby. Jde již o třetí klip z alba Mezi peklem a zemí. Po kontroverzním videu na skladbu Naše Ženy vzala skupina natáčení trochu z jiné strany a nyní si dělá srandu sama ze sebe.


Post
Kultura 17.7.2014

Turnovský novinář Pavel Charousek chystá výstavu fotografií v Muzeu Českého ráje

Fotografie turnovského fotografa a novináře Pavla Charouska budou v Kamenářském domě Muzea Českého ráje k vidění od 22. srpna do 5. října, derniéra ve formě volného setkání lidí z fotografií proběhne ve čtvrtek 18. září od 16.30 hodin. Výstava k autorovým padesátinám představí kolekci černobílých dokumentárních fotografií.


Post
Kultura 17.7.2014

Nadšené recenze chválí návrat Monty Python. Přímé přenosy se vyprodávají, kina přidávají záznamy

Komediální skupina Monty Python úspěšně zvládla první polovinu z deseti show, kterými se po třiceti letech vrací na pódium. Živé provedení nejslavnějších pythonovských skečů je podle deníku The Mirror ekvivalentem „koncertu The Beatles plného největších hitů.“


Post
Hudba 15.7.2014

FAJN FEST 2014 spuštěn... kapely, hlaste se!

Kapely a písničkáři se již mohou přihlásit do dalšího ročníku projektu FAJN FEST, který podporuje amatérské kapely i samostatně vystupující muzikanty, ať hrají jakýkoliv žánr.


Post
Hudba 2.7.2014

Lena Yellow zveřejnila druhý singl Night for You

Zpěvačka známé vokální skupiny Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, Lena Yellow, představila na svých webových stránkách a sociálních sítích další singl.


Post
Kultura 2.7.2014

Karlovice v Českém ráji budou o víkendu slavit výročí

Karlovice v Českém ráji čeká rušný víkend. Od pátku do neděle zde budou probíhat oslavy pětisetletého výročí vzniku obce. Obyvatelé i návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, který bude významné oslavy doprovázet.


Post
Hudba 2.7.2014

Kapela zakázanÝovoce má nový singl i klip “Automat na lásku”

Skupina zakázanÝovoce se rozhodla nastavit pomyslnou laťku hudební i klipové kvality výš. Postará se o to její nový hit "Automat na lásku"?


Post
Hudba 23.6.2014

Yellow Sisters vydávají živý koncert

Dámský vokální kvartet Yellow Sisters vydává živý koncert. Dámy spolu vystupují na pódiu od roku 2005.


Post
Film 23.6.2014

Komedie Babovřesky 3 dotočena

V obci Záboří na jihu Čech padla 21. června 2014 v 1:11 hodin poslední klapka nově natáčené komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 3. Vzniká tak další z trilogií českého režiséra Zdeňka Trošky, v produkci Fénix Film s.r.o. producentek Dany Volákové a Michaely Flenerové.


Post
Kultura 20.6.2014

Městská knihovna Semily vydává sbírku písňových textů "Stejné večery"

Sbírka písňových textů s názvem Stejné večery bude slavnostně pokřtěna v kině Jitřenka v sobotu 21. června 2014 v 18 hodin. Texty vznikaly v letech 2006 – 2012 pro místní kapelu Hangover Painters, v níž byl autor bubeníkem.


Post
Hudba 16.6.2014

Vypsaná fiXa oslaví dvacetiny a to na turné Před náma hrajeme my tour 2014

Dvacet let existence hudební kapely je v této branži úctyhodná doba. Letos to na dvacítku dotáhla pardubická Vypsaná fiXa.


Post
Kultura 5.6.2014

Na výstavě v turnovském Muzeu Českého ráje V srdci Hedvábné stezky bude i kočovnická jurta

Vernisáž výstavy "V srdci Hedvábné stezky - umění a řemeslo Střední Asie" se uskuteční ve čtvrtek 12. června v 16. 30 hodin v Muzeu Českého ráje v Turnově.


Post
Kultura 5.6.2014

Zora Jandová pomáhá dětem objevovat Kouzelné čtení

Zpěvačka, moderátorka a nyní i šéfredaktorka Rádia Junior, Zora Jandová preferuje knihy před tablety. V poslední době pracuje hlavně s dětmi, a právě jim vysvětluje výhody knih a snaží se je k četbě, poznávání a rozvoji fantazie vést zábavnou formou. V tom jí pomáhá i nový projekt Kouzelné čtení, jehož je patronkou.


Post
Kultura 5.6.2014

Režisérka Věra Šimková-Plívová slaví 80. narozeniny: Semilští zvou na film i besedu

U příležitosti životního jubilea filmové režisérky Věry Šimkové-Plívové uvede v neděli 8. června kino Jitřenka jeden z jejích nejznámějších filmů pro děti s názvem Přijela k nám pouť.


Post
Hudba 2.6.2014

Soutěž malých zpěváků v angličtině zná své vítěze

Skvělé pěvecké, ale i herecké výkony, nápadité kostýmy. Třetí ročník soutěže ve zpívání anglických písniček přinesl celou řadu povedených vystoupení. Odborná porota soutěže, kterou pořádá společnost Wattsenglish, měla těžké rozhodování.


Post
Hudba 2.6.2014

Rybičky 48 natočily svůj nejdražší videoklip v historii

Členové známé české kapely Rybičky 48 se převlékli za ženy. Za vším stojí natáčení videoklipu k singlu Vážené dámy, který se stal nejnákladnějším videem v historii.


Post
Hudba 29.5.2014

Semily žily jazzem: Už po osmadvacáté

Již tradičně patřil třetí květnový víkend v Semilech svátku jazzových muzikantů. Po dva večery se na pódiu Kulturního centra GOLF střídaly kapely slavné i méně slavné, známé melodie střídala svěží improvizace. Jazz pod Kozákovem své příznivce opět nezklamal a již po osmadvacáté obhájil své dobré jméno.


Post
Hudba 29.5.2014

Zpěvák Richard Müller připravuje HLASY 2

Přestože počet ocenění, které má na svém kontě, by mu směle dovoloval koketovat s myšlenkou na umělecký odpočinek, Richard Müller na vavřínech neusíná. Právě naopak.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA