Archiv článků - KULTURA

Post
Kultura 5.6.2014

Na výstavě v turnovském Muzeu Českého ráje V srdci Hedvábné stezky bude i kočovnická jurta

Vernisáž výstavy "V srdci Hedvábné stezky - umění a řemeslo Střední Asie" se uskuteční ve čtvrtek 12. června v 16. 30 hodin v Muzeu Českého ráje v Turnově.


Post
Kultura 5.6.2014

Zora Jandová pomáhá dětem objevovat Kouzelné čtení

Zpěvačka, moderátorka a nyní i šéfredaktorka Rádia Junior, Zora Jandová preferuje knihy před tablety. V poslední době pracuje hlavně s dětmi, a právě jim vysvětluje výhody knih a snaží se je k četbě, poznávání a rozvoji fantazie vést zábavnou formou. V tom jí pomáhá i nový projekt Kouzelné čtení, jehož je patronkou.


Post
Kultura 5.6.2014

Režisérka Věra Šimková-Plívová slaví 80. narozeniny: Semilští zvou na film i besedu

U příležitosti životního jubilea filmové režisérky Věry Šimkové-Plívové uvede v neděli 8. června kino Jitřenka jeden z jejích nejznámějších filmů pro děti s názvem Přijela k nám pouť.


Post
Hudba 2.6.2014

Soutěž malých zpěváků v angličtině zná své vítěze

Skvělé pěvecké, ale i herecké výkony, nápadité kostýmy. Třetí ročník soutěže ve zpívání anglických písniček přinesl celou řadu povedených vystoupení. Odborná porota soutěže, kterou pořádá společnost Wattsenglish, měla těžké rozhodování.


Post
Hudba 2.6.2014

Rybičky 48 natočily svůj nejdražší videoklip v historii

Členové známé české kapely Rybičky 48 se převlékli za ženy. Za vším stojí natáčení videoklipu k singlu Vážené dámy, který se stal nejnákladnějším videem v historii.


Post
Hudba 29.5.2014

Semily žily jazzem: Už po osmadvacáté

Již tradičně patřil třetí květnový víkend v Semilech svátku jazzových muzikantů. Po dva večery se na pódiu Kulturního centra GOLF střídaly kapely slavné i méně slavné, známé melodie střídala svěží improvizace. Jazz pod Kozákovem své příznivce opět nezklamal a již po osmadvacáté obhájil své dobré jméno.


Post
Hudba 29.5.2014

Zpěvák Richard Müller připravuje HLASY 2

Přestože počet ocenění, které má na svém kontě, by mu směle dovoloval koketovat s myšlenkou na umělecký odpočinek, Richard Müller na vavřínech neusíná. Právě naopak.


Post
Televize 22.5.2014

Krkonošské muzeum v Jilemnici otevírá výstavu Po stopách Sarajeva 1914

Krkonošské muzeum v Jilemnici zahájí v pátek 23. května ve 14 hodin výstavu věnováno sarajevskému atentátu 1914.


Post
Hudba 21.5.2014

Narajama se vrací s novým albem Convergere

Narajama se vrací, to zní skvěle samo o sobě. A co zní ještě líp, navíc má i nové album Convergere. Čtvrtá řadová nahrávka navazuje na vše, co proslavilo kapelu na konci devadesátých let.


Post
Hudba 21.5.2014

Jan Vančura: Vydat ze sebe vše, abych si nepřipadal do počtu

Zpěvák Honza Vančura pokračuje v koncertování s Plavci s tradičním repertoárem, na který jsou diváci této slavné skupiny zvyklí.


Post
Hudba 19.5.2014

Zpěvák roku Dan Bárta plánuje do roka a do dne nový klip i desku

Hranice žánrů překračuje s obdivuhodnou lehkostí, která je signifikantní také pro jeho autorský rukopis.


Post
Film 15.5.2014

Zdeněk Troška začíná natáčet komedii BABOVŘESKY 3

V sobotu 17. května odletí část filmového štábu Zdeňka Trošky do prosluněného Turecka. Právě zde se o den později začne natáčet pokračování košilatých příběhů z fiktivní jihočeské vísky Babovřesky. A právě zde vzniknou závěrečné záběry budoucí trilogie.


Post
Televize 14.5.2014

Česká televize uvede ve středu dokument o fenoménu Kühnova dětského sboru

Česká televize uvede ve středu 14. května dokument, který mapuje více než osmdesátiletou historii Kühnova dětského sboru, nejstaršího a největšího dětského sboru v Česku.


Post
Kultura 12.5.2014

Ve středu začne Noc literatury 2014

Atrium, Kuře v hodinkách, Radnice, Bunkr Parukářka. Tady a na dalších 16 místech Prahy 3 si návštěvníci poslechnou ukázky z nových překladů současných evropských autorů v podání známých hereckých osobností.


Post
Film 12.5.2014

Premiéra dokumentu Olga s koncertem legendy The Plastic People of the Universe se bude přenášet do kin po celé republice

Poté, co dokumentární film Olga vyprodal několik projekcí na největším lidskoprávním festivalu Jeden svět a zavítal také do regionů v rámci ozvěn tohoto festivalu, vstoupí 15. května do běžných kin.


Post
Divadlo 12.5.2014

Divadelní soubor Tyl Slaná zve na reprízu komedie „Když se zhasne“

Divadelní soubor Tyl Slaná si všechny své přátele a příznivce dovoluje pozvat na reprízu divadelní komedie „Když se zhasne“ v podání našeho slánského souboru.


Post
Kultura 12.5.2014

Vychází kniha „Biatlon aneb Od vojenských hlídek k biatlonu.“

Unikátní historii již více než devadesátileté existence biatlonu v Československé a České republice mapuje kniha Josefa Trojana, bývalého závodníka a trenéra biatlonu, nazvaná „Biatlon aneb Od vojenských hlídek k biatlonu.“ Kniha se objeví na pultech knihkupectví 15. května 2014.


Post
Hudba 6.5.2014

Radečci natočili klip se slovenskou hvězdou Márií Čírovou

Se slovenskou pěveckou hvězdou Márií Čírovou nazpívala kapela O5 a Radeček nový hitový duet s názvem Vloupám se. Radečkům přitom prošly rukama další dvě populární zpěvačky ze Slovenska.


Post
Hudba 24.4.2014

Absolut Deafers čeká nabité léto

Absolut Deafers právě dojeli druhou část Zrození Tour a rozhodně nemají důvod zahálet. Jejich CD Zrození je momentálně dostupné na iTunes, zanedlouho začne festivalová sezóna a také už vymýšlejí novou desku.


Post
Film 23.4.2014

Filmem Cesta ven se po dlouhých 16 letech vrací český celovečerní film do Cannes

Film Cesta ven scenáristy a režiséra Petra Václava bude v rámci prestižní přehlídky nezávislých filmů uveden na MFF v Cannes 2014. Snímek byl zařazen do sekce čítající pouhých 9 titulů, jež každým rokem vybírá L´ACID (Asociace nezávislého filmu a jeho distribuce) z několika stovek filmů z celého světa.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA