Archiv článků - KULTURA

Post
Umění 17.9.2014

Herečka a spisovatelka Blanka Bohdanová vystaví obrazy v lomnickém muzeu

Podzimní výstavní sezónu v lomnickém muzeu zahájí přehlídka výtvarných prací známé pražské filmové a divadelní herečky Blanky Bohdanové.


Post
Divadlo 16.9.2014

Tah dámou aneb komedie ve Slané

V sobotu 20. září 2014 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od 19:30 hodin čeká představení Tah dámou aneb napřed trochu vína.


Post
Hudba 9.9.2014

Kapela Scarlet Soho bude mít exkluzivní turné po České republice - již v září

„Two steps from heartache“ to je název nové EP desky britské skupiny Scarlet Soho, které oficiálně vyjde 19. září 2014. Čeští fanoušci budou mít ale to štěstí, že si ho budou moci koupit ještě před oficiálním datem vydání, a to na místech koncertů.


Post
Hudba 8.9.2014

Soutěž ČERNOBÍLÉ TALENTY má první semifinalistky. Do soutěže se mohou zájemkyně hlásit už jen týden

Jen přesně týden zbývá do konce soutěže „Černobílé turné hledá talenty“.


Post
Film 8.9.2014

Film Europe přinese do kin vítěze Benátek, Anderssonova Holuba

Nejstarší mezinárodní filmový festival v Benátkách ukončil svůj 71. ročník udílením cen vítězů.


Post
Kultura 4.9.2014

Semilský pecen bude ve znamení Krajských dožínek

Sobota 13. září bude v Semilech patřit slavnostem úrody. Letošní 11. ročník Semilského pecnu, jenž bude tentokrát hostit Krajské dožínkové slavnosti, slibuje opět bohatý program.


Post
Hudba 4.9.2014

Helena Vondráčková pokřtila zbrusu nové 2CD a přibalila k nim zlatou medaili

Helena Vondráčková ve středu slavnostně pokřtila 2CD Best Of The Best na oslavu 50 let na české hudební scéně. Role čestného kmotra se ujal Ondřej Brzobohatý. A jako dárek pro své příznivce přibalila spolu s jabloneckou Českou mincovnou do 20 bookletů zlatou a do 250 balení stříbrnou medaili se svým portrétem.


Post
Kultura 29.8.2014

Na přihlášení do Zlatého oříšku mají děti už jen týden

Až do 7. září se mohou všechny děti z Libereckého kraje, kterým je mezi 6ti a 14ti lety přihlásit do Zlatého oříšku Libereckého kraje 2014. Talentové soutěže, ve které nezáleží, jakému oboru lidské činnosti se děti věnují, ale jak jsou v ní dobří.


Post
Hudba 18.8.2014

Černobílé turné 2014 hledá talent

Zlatá slavice Lucie Bílá v říjnu opět vyrazí na své Černobílé turné. Její mega show uvidí tisíce fanoušků ve třech českých a dvou slovenských městech. Právě fanoušci, tedy lépe řečeno fanynky, mají jedinečnou možnost ukázat svůj talent. Mají šanci zazpívat hity Lucie Bílé, vyhrát a zúčastnit se s doprovodem jednoho z koncertů.


Post
Film 18.8.2014

Semily budou hostit filmový festival Fokus Fest

V termínu 3. až 5. října se v kině Jitřenka uskuteční první ročník regionální filmové přehlídky Fokus Fest. V prvním ročníku organizátoři představí progresivní trendy současné kinematografie v adaptacích a prolínání filmu s dalšími mediálními prostředky.


Post
Film 6.8.2014

Nezávislý snímek Nebezpečí klidu kombinuje hraný a loutkový film

Nový film Nebezpečí klidu, na kterém se podílejí mladí tvůrci z Prahy i Zlína, vypráví o tom, jak je důležité nerezignovat na své sny a ideály, nebo alespoň ne předčasně.


Post
Hudba 6.8.2014

Světoznámý soubor Alexandrovci zavítá opět do ČR

Česká republika opět přivítá světoznámý ruský armádní soubor Alexandrovci. Celkem 12 koncertů v 9 městech ČR se uskuteční na podzim 2015. Podtitulem turné bude 70. výročí osvobození a konce 2. světové války.


Post
Hudba 5.8.2014

Pozor! Fall A Prey chystají další útok

Slova uznání od kritiků, podpora od fanoušků, vychytaný videoklip, povedené debutové album, …to všechno a mnohem víc už má na kontě thrash-metalová partička Fall A Prey.


Post
Hudba 22.7.2014

Vypsaná fiXa hledá pozounisty

Hráče na pozoun, tedy na poměrně neobvyklý nástroj pro hudební žánr, ve kterém se tato pardubicko-pražská formace pohybuje, hledá kapela Vypsaná fiXa pro své podzimní turné.


Post
Hudba 18.7.2014

Hej, co je, pojď se bavit s námi! Diktuje kapela ATD a uvádí svůj nový klip

Na světlo světa vyplouvá nový videoklip benešovské party ATD, tentokrát na singl Bejby. Jde již o třetí klip z alba Mezi peklem a zemí. Po kontroverzním videu na skladbu Naše Ženy vzala skupina natáčení trochu z jiné strany a nyní si dělá srandu sama ze sebe.


Post
Kultura 17.7.2014

Turnovský novinář Pavel Charousek chystá výstavu fotografií v Muzeu Českého ráje

Fotografie turnovského fotografa a novináře Pavla Charouska budou v Kamenářském domě Muzea Českého ráje k vidění od 22. srpna do 5. října, derniéra ve formě volného setkání lidí z fotografií proběhne ve čtvrtek 18. září od 16.30 hodin. Výstava k autorovým padesátinám představí kolekci černobílých dokumentárních fotografií.


Post
Kultura 17.7.2014

Nadšené recenze chválí návrat Monty Python. Přímé přenosy se vyprodávají, kina přidávají záznamy

Komediální skupina Monty Python úspěšně zvládla první polovinu z deseti show, kterými se po třiceti letech vrací na pódium. Živé provedení nejslavnějších pythonovských skečů je podle deníku The Mirror ekvivalentem „koncertu The Beatles plného největších hitů.“


Post
Hudba 15.7.2014

FAJN FEST 2014 spuštěn... kapely, hlaste se!

Kapely a písničkáři se již mohou přihlásit do dalšího ročníku projektu FAJN FEST, který podporuje amatérské kapely i samostatně vystupující muzikanty, ať hrají jakýkoliv žánr.


Post
Hudba 2.7.2014

Lena Yellow zveřejnila druhý singl Night for You

Zpěvačka známé vokální skupiny Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, Lena Yellow, představila na svých webových stránkách a sociálních sítích další singl.


Post
Kultura 2.7.2014

Karlovice v Českém ráji budou o víkendu slavit výročí

Karlovice v Českém ráji čeká rušný víkend. Od pátku do neděle zde budou probíhat oslavy pětisetletého výročí vzniku obce. Obyvatelé i návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, který bude významné oslavy doprovázet.


<< < 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA