Archiv článků - KULTURA

Post
Kultura 4.9.2014

Semilský pecen bude ve znamení Krajských dožínek

Sobota 13. září bude v Semilech patřit slavnostem úrody. Letošní 11. ročník Semilského pecnu, jenž bude tentokrát hostit Krajské dožínkové slavnosti, slibuje opět bohatý program.


Post
Hudba 4.9.2014

Helena Vondráčková pokřtila zbrusu nové 2CD a přibalila k nim zlatou medaili

Helena Vondráčková ve středu slavnostně pokřtila 2CD Best Of The Best na oslavu 50 let na české hudební scéně. Role čestného kmotra se ujal Ondřej Brzobohatý. A jako dárek pro své příznivce přibalila spolu s jabloneckou Českou mincovnou do 20 bookletů zlatou a do 250 balení stříbrnou medaili se svým portrétem.


Post
Kultura 29.8.2014

Na přihlášení do Zlatého oříšku mají děti už jen týden

Až do 7. září se mohou všechny děti z Libereckého kraje, kterým je mezi 6ti a 14ti lety přihlásit do Zlatého oříšku Libereckého kraje 2014. Talentové soutěže, ve které nezáleží, jakému oboru lidské činnosti se děti věnují, ale jak jsou v ní dobří.


Post
Hudba 18.8.2014

Černobílé turné 2014 hledá talent

Zlatá slavice Lucie Bílá v říjnu opět vyrazí na své Černobílé turné. Její mega show uvidí tisíce fanoušků ve třech českých a dvou slovenských městech. Právě fanoušci, tedy lépe řečeno fanynky, mají jedinečnou možnost ukázat svůj talent. Mají šanci zazpívat hity Lucie Bílé, vyhrát a zúčastnit se s doprovodem jednoho z koncertů.


Post
Film 18.8.2014

Semily budou hostit filmový festival Fokus Fest

V termínu 3. až 5. října se v kině Jitřenka uskuteční první ročník regionální filmové přehlídky Fokus Fest. V prvním ročníku organizátoři představí progresivní trendy současné kinematografie v adaptacích a prolínání filmu s dalšími mediálními prostředky.


Post
Film 6.8.2014

Nezávislý snímek Nebezpečí klidu kombinuje hraný a loutkový film

Nový film Nebezpečí klidu, na kterém se podílejí mladí tvůrci z Prahy i Zlína, vypráví o tom, jak je důležité nerezignovat na své sny a ideály, nebo alespoň ne předčasně.


Post
Hudba 6.8.2014

Světoznámý soubor Alexandrovci zavítá opět do ČR

Česká republika opět přivítá světoznámý ruský armádní soubor Alexandrovci. Celkem 12 koncertů v 9 městech ČR se uskuteční na podzim 2015. Podtitulem turné bude 70. výročí osvobození a konce 2. světové války.


Post
Hudba 5.8.2014

Pozor! Fall A Prey chystají další útok

Slova uznání od kritiků, podpora od fanoušků, vychytaný videoklip, povedené debutové album, …to všechno a mnohem víc už má na kontě thrash-metalová partička Fall A Prey.


Post
Hudba 22.7.2014

Vypsaná fiXa hledá pozounisty

Hráče na pozoun, tedy na poměrně neobvyklý nástroj pro hudební žánr, ve kterém se tato pardubicko-pražská formace pohybuje, hledá kapela Vypsaná fiXa pro své podzimní turné.


Post
Hudba 18.7.2014

Hej, co je, pojď se bavit s námi! Diktuje kapela ATD a uvádí svůj nový klip

Na světlo světa vyplouvá nový videoklip benešovské party ATD, tentokrát na singl Bejby. Jde již o třetí klip z alba Mezi peklem a zemí. Po kontroverzním videu na skladbu Naše Ženy vzala skupina natáčení trochu z jiné strany a nyní si dělá srandu sama ze sebe.


Post
Kultura 17.7.2014

Turnovský novinář Pavel Charousek chystá výstavu fotografií v Muzeu Českého ráje

Fotografie turnovského fotografa a novináře Pavla Charouska budou v Kamenářském domě Muzea Českého ráje k vidění od 22. srpna do 5. října, derniéra ve formě volného setkání lidí z fotografií proběhne ve čtvrtek 18. září od 16.30 hodin. Výstava k autorovým padesátinám představí kolekci černobílých dokumentárních fotografií.


Post
Kultura 17.7.2014

Nadšené recenze chválí návrat Monty Python. Přímé přenosy se vyprodávají, kina přidávají záznamy

Komediální skupina Monty Python úspěšně zvládla první polovinu z deseti show, kterými se po třiceti letech vrací na pódium. Živé provedení nejslavnějších pythonovských skečů je podle deníku The Mirror ekvivalentem „koncertu The Beatles plného největších hitů.“


Post
Hudba 15.7.2014

FAJN FEST 2014 spuštěn... kapely, hlaste se!

Kapely a písničkáři se již mohou přihlásit do dalšího ročníku projektu FAJN FEST, který podporuje amatérské kapely i samostatně vystupující muzikanty, ať hrají jakýkoliv žánr.


Post
Hudba 2.7.2014

Lena Yellow zveřejnila druhý singl Night for You

Zpěvačka známé vokální skupiny Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, Lena Yellow, představila na svých webových stránkách a sociálních sítích další singl.


Post
Kultura 2.7.2014

Karlovice v Českém ráji budou o víkendu slavit výročí

Karlovice v Českém ráji čeká rušný víkend. Od pátku do neděle zde budou probíhat oslavy pětisetletého výročí vzniku obce. Obyvatelé i návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, který bude významné oslavy doprovázet.


Post
Hudba 2.7.2014

Kapela zakázanÝovoce má nový singl i klip “Automat na lásku”

Skupina zakázanÝovoce se rozhodla nastavit pomyslnou laťku hudební i klipové kvality výš. Postará se o to její nový hit "Automat na lásku"?


Post
Hudba 23.6.2014

Yellow Sisters vydávají živý koncert

Dámský vokální kvartet Yellow Sisters vydává živý koncert. Dámy spolu vystupují na pódiu od roku 2005.


Post
Film 23.6.2014

Komedie Babovřesky 3 dotočena

V obci Záboří na jihu Čech padla 21. června 2014 v 1:11 hodin poslední klapka nově natáčené komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 3. Vzniká tak další z trilogií českého režiséra Zdeňka Trošky, v produkci Fénix Film s.r.o. producentek Dany Volákové a Michaely Flenerové.


Post
Kultura 20.6.2014

Městská knihovna Semily vydává sbírku písňových textů "Stejné večery"

Sbírka písňových textů s názvem Stejné večery bude slavnostně pokřtěna v kině Jitřenka v sobotu 21. června 2014 v 18 hodin. Texty vznikaly v letech 2006 – 2012 pro místní kapelu Hangover Painters, v níž byl autor bubeníkem.


Post
Hudba 16.6.2014

Vypsaná fiXa oslaví dvacetiny a to na turné Před náma hrajeme my tour 2014

Dvacet let existence hudební kapely je v této branži úctyhodná doba. Letos to na dvacítku dotáhla pardubická Vypsaná fiXa.


<< < 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >>

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA