Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 25.3.2015

Výstava STOP Smrtelným nehodám opět putuje po libereckém kraji

Výstavu "STOP Smrtelným nehodám", kterou pro veřejnost připravil a realizuje Liberecký kraj je nyní možné shlédnout ve vestibulu budovy městského úřadu v Semilech. V následujících týdnech pak bude pokračovat do Liberce, Nového Boru a dalších míst.


Post
Společnost 25.3.2015

Prezident republiky zahájil návštěvu Libereckého kraje

Dobrou zprávu přivezl do Libereckého kraje prezident Miloš Zeman, který přijel na svou druhou oficiální návštěvu, na které stráví tří dny.


Post
Společnost 24.3.2015

Za loňský rok ušetřil Liberecký kraj na veřejných zakázkách okolo 151miliónů Kč

Za rok 2014 bylo vyhodnoceno celkem 37 veřejných zakázek zadávaných dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách a 55 veřejných zakázek malého rozsahu zadávaných resortem investic.


Post
Společnost 24.3.2015

Sociální automobil již jezdí pro klienty Terezy v Benešově u Semil

Služby sociální péče TEREZA v Benešově u Semil získaly prostřednictvím agentury Kompakt spol. s. r.o. a sponzorů z řad podnikatelů vůz DACIA DOKKER.


Post
Společnost 24.3.2015

Soutěž Stavba roku Libereckého kraje začíná

Liberecký kraj vyhlašuje ve spolupráci s partnerskými organizacemi z oblasti stavebnictví již 11. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje.


Post
Společnost 20.3.2015

Prezident republiky opět navštíví Liberecký kraj

Na třídenní návštěvu Libereckého kraje přijede prezident České republiky Miloš Zeman s chotí ve dnech 24. až 26. března 2015. V průběhu návštěvy bude hlavu státu doprovázet hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Post
Společnost 20.3.2015

Při pálení klestí a zahradního odpadu buďte maximální opatrní

Nadcházející víkend má být dle předpovědí meteorologů slunečný a teplý a počasí tak přímo vybízí k jarnímu úklidu zahrádky. Před pálení klestí a zahradního odpadu dejte raději předost jeho uložení do kontejneru k tomu určenému.


Post
Doprava 20.3.2015

Zvířat na jaře u silnic přibývá, střety s vozidly se odehrávají hlavně v noci. Nejrizikovějšími měsíci jsou duben a květen

S nadcházejícím jarem začíná na českých silnicích přibývat nehod způsobených střety motorových vozidel se zvěří. Za rok 2014 jich eviduje Česká pojišťovna 3 900.


Post
Společnost 19.3.2015

Ukliďme Česko míří do ško

Už jen necelý měsíc zbývá do dne "D" akce Ukliďme Česko 2015 -- soboty 18. dubna. Sobotní termín úklidů však letos není pevně daný a pořadatelé umožnili úklidy registrovat i v termínech alternativních.


Post
Společnost 18.3.2015

Nadace Partnerství vyhlásila 14. ročník soutěže Cesty městy Cyklostezka

Máte-li ve svém okolí takové dopravní řešení, které přispělo ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti silničního provozu, neváhejte a přihlaste jej do soutěže Cesty městy.


Post
Vzdělávání a školy 18.3.2015

Jak správně psát? Pomozte prvňáčkům v začátcích…

Školní rok a jeho druhá polovina představuje velkou změnu především pro prvňáčky. Právě ti po prvním pololetí začínají naplno využívat psací potřeby, na které přecházejí plynule z obyčejné tužky.


Post
Společnost 18.3.2015

Kohoutková voda pomáhá zachraňovat prales v Kamerunu

Nezisková organizace Kedjom-Kekuz.s. již třetím rokem pořádá akci s názvem Voda pro Kamerun.


Post
Doprava 17.3.2015

Kamion v Dolánkách stavěly na kola 2 hasičské jeřáby

Celé pondělní odpoledne strávily čtyři jednotky hasičů náročným vyprošťováním kamionu, který se převrátil v Dolánkách u Turnova.


Post
Zdravotnictví 17.3.2015

Bezplatné konzultace pomohly odhalit prvotní stadia selhání ledvin

Bezplatné konzultace věnované zdraví našich ledvin, které proběhly v rámci letošního Světového dne ledvin v nefrologických ambulancích NephroCare po celé České republice, přinesly varovné poselství.


Post
Společnost 16.3.2015

Do práce na kole mění celou republiku. Do květnové soutěže se zapojí 25 měst

Díky pátému ročníku soutěže Do práce na kole ožije v květnu 25 českých a moravských měst.


Post
Společnost 13.3.2015

Češi se ochotněji svěřují se svými zdravotními problémy, než se svými dluhy

Dluhy představují pro zadluženého člověka velké finanční i psychické břemeno. Jsou také třetím nejčastějším problémem, se kterým se lidé obávají svěřit svému okolí.


Post
Společnost 13.3.2015

Známe nejlepší sportovce Turnova za rok 2014

V Kině Sféra proběhlo v pátek 6. března 2015 vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce roku 2014. V Hlavní kategorii zvítězil (již posedmé) Jakub Oma, který vyniká v radiovém orientačním běhu.


Post
Společnost 13.3.2015

Vlajka pro Tibet v Turnově vlaje desátého března

Město Turnov se i v letošním roce přidává k akci Vlajka pro Tibet. O připojení ke kampani rozhodlo zastupitelstvo města v roce 2014, a to s neomezeným časovým mandátem.


Post
Společnost 13.3.2015

Je rozhodnuto! Jsou známa města, kde letos vyrostou Rákosníčkova hřiště

Hlasování o desítku Rákosníčkových hřišť, které letos postaví společnost Lidl, skončilo o půlnoci 8. března. Lidé mohli hlasovat každý den prostřednictvím webu a Facebooku. Celkový počet došlých hlasů přesáhl 357 tisíc hlasů.


Post
Doprava 12.3.2015

Kampaň Do práce na kole mění celou republiku. V květnu se do ní totiž zapojí 25 měst z České republiky včetně Brna

Ve čtvrtek odstartovala na webu www.dopracenakole.net registrace do celostátní květnové kampaně Do práce na kole. Zapojí se do ní 25 českých a moravských měst, včetně Brna, což je nejvyšší počet v pětileté historii kampaně.


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA