Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Doprava 31.3.2015

Sníh ochromil dopravu v Libereckém kraji

Od rána zasahují hasiči HZS Libereckého kraje u dopravních nehod, řada komunikací je neprůjezdná. Vedle nehod začali hasiči během dopoledne často vyjíždět k popadaným stromům, které po ponělním větru neunesly sněhovou pokrývku.


Post
Společnost 31.3.2015

U rodinného domu se zřítila čelní stěna

Čtyři jednotky hasičů byly v úterý povolány do obce Stružinec na Semilsku, kde došlo ke zřícení části starého rodinného domu.


Post
Společnost 30.3.2015

Americké vojáky vítaly v Libereckém kraji tisícovky lidí

Přes obrovské zpoždění 7, 5 hodiny, vítaly v Harrachově a pak po celé trase konvoje amerických vojáků tisícovky lidí s americkými a českými vlajkami příslušníky 2. mechanizovaného pluku, který se přesunoval po vlastní ose z Pobaltí na svou základnu v Bavorsku.


Post
Zdravotnictví 30.3.2015

ČR stoupá na žebříčku nejoblíbenějších míst zdravotní turistiky

Česká republika se v loňském roce umístila mezi prvními třiceti nejpopulárnějšími turistickými lokalitami světa. Miliony turistů sem pravidelně přijíždějí za historickými památkami, kulturou, vyhlášenou kuchyní i českým pivem.


Post
Politika 30.3.2015

V hodnocení ministrů je Sobotka před Babišem

V hodnocení ministrů je poprvé Bohuslav Sobotka před Andrejem Babišem. Ten se tak stává se ziskem 40,1 procenta kladných hlasů druhým nejlépe hodnoceným členem vládního kabinetu.


Post
Společnost 30.3.2015

Kruh trápí chátrající mlékárna, hledá pomoc u kraje

Chátrající mlékárna v samém centru vesnice trápí obec Kruh na Semilsku. Poté, co před sedmi lety ukončila provoz, se její majitel o objekty nestará. Ty se postupně rozpadají a hyzdí střed obce.


Post
Společnost 30.3.2015

Vítr v Libereckém kraji stále láme stromy

Pondělní větrný den se hasiči v Libereckém kraji ještě nezastavili. Od 2:20 hodin jsou na nohou a do 14. hodiny mají za sebou již 43 technických událostí.


Post
Společnost 27.3.2015

Březnové zastupitelstvo přineslo zásadní změny ve vedení města Semily

Změny ve vedení města Semily přineslo v pořadí třetí zasedání zastupitelstva města, které se uskutečnilo 25. března.


Post
Vzdělávání a školy 27.3.2015

Základní škola Skálova v Turnově přijímá žáky do sportovních tříd

ZŠ Skálova se tradičně řadí ke školám, na kterých mají žáci možnost nahlédnout pod pokličku sportování pod vedením zkušených pedagogů a trenérů.


Post
Společnost 26.3.2015

Ohlédnutí za Jarním plesem ve Slané

Uplynulou sobotu 21. března 2015 se ve Slané u Semil uskutečnil Jarní ples. První nejen svým pořadím, ale také datem konání, kterým se stala první jarní sobota letošního roku.


Post
Doprava 26.3.2015

V Modřišicích narazil nákadní automobil do sloupku s hlavním uzávěrem plynu

Profesionální hasiči ze stanice Turnov společně se svými turnovskými dobrovolnými kolegy zasahovali ve čtvrtek ráno v obci Modřišice.


Post
Společnost 25.3.2015

Shromáždění delegátů OSH v Semilech děkovalo odstupujícímu starostovi Miksánkovi a zvolilo nového

Shromáždění delegátů SDH okresu Semily se konalo v sobotu 21. březn. Účastníci zhodnotili dosavadní činnost a zvolilo nové orgány OSH pro léta 2015 až 2020. Nejzásadnější se stala volba starosty OSH.


Post
Společnost 25.3.2015

Výstava STOP Smrtelným nehodám opět putuje po libereckém kraji

Výstavu "STOP Smrtelným nehodám", kterou pro veřejnost připravil a realizuje Liberecký kraj je nyní možné shlédnout ve vestibulu budovy městského úřadu v Semilech. V následujících týdnech pak bude pokračovat do Liberce, Nového Boru a dalších míst.


Post
Společnost 25.3.2015

Prezident republiky zahájil návštěvu Libereckého kraje

Dobrou zprávu přivezl do Libereckého kraje prezident Miloš Zeman, který přijel na svou druhou oficiální návštěvu, na které stráví tří dny.


Post
Společnost 24.3.2015

Za loňský rok ušetřil Liberecký kraj na veřejných zakázkách okolo 151miliónů Kč

Za rok 2014 bylo vyhodnoceno celkem 37 veřejných zakázek zadávaných dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách a 55 veřejných zakázek malého rozsahu zadávaných resortem investic.


Post
Společnost 24.3.2015

Sociální automobil již jezdí pro klienty Terezy v Benešově u Semil

Služby sociální péče TEREZA v Benešově u Semil získaly prostřednictvím agentury Kompakt spol. s. r.o. a sponzorů z řad podnikatelů vůz DACIA DOKKER.


Post
Společnost 24.3.2015

Soutěž Stavba roku Libereckého kraje začíná

Liberecký kraj vyhlašuje ve spolupráci s partnerskými organizacemi z oblasti stavebnictví již 11. ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje.


Post
Společnost 20.3.2015

Prezident republiky opět navštíví Liberecký kraj

Na třídenní návštěvu Libereckého kraje přijede prezident České republiky Miloš Zeman s chotí ve dnech 24. až 26. března 2015. V průběhu návštěvy bude hlavu státu doprovázet hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Post
Společnost 20.3.2015

Při pálení klestí a zahradního odpadu buďte maximální opatrní

Nadcházející víkend má být dle předpovědí meteorologů slunečný a teplý a počasí tak přímo vybízí k jarnímu úklidu zahrádky. Před pálení klestí a zahradního odpadu dejte raději předost jeho uložení do kontejneru k tomu určenému.


Post
Doprava 20.3.2015

Zvířat na jaře u silnic přibývá, střety s vozidly se odehrávají hlavně v noci. Nejrizikovějšími měsíci jsou duben a květen

S nadcházejícím jarem začíná na českých silnicích přibývat nehod způsobených střety motorových vozidel se zvěří. Za rok 2014 jich eviduje Česká pojišťovna 3 900.


PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA