Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 13.3.2015

Známe nejlepší sportovce Turnova za rok 2014

V Kině Sféra proběhlo v pátek 6. března 2015 vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce roku 2014. V Hlavní kategorii zvítězil (již posedmé) Jakub Oma, který vyniká v radiovém orientačním běhu.


Post
Společnost 13.3.2015

Vlajka pro Tibet v Turnově vlaje desátého března

Město Turnov se i v letošním roce přidává k akci Vlajka pro Tibet. O připojení ke kampani rozhodlo zastupitelstvo města v roce 2014, a to s neomezeným časovým mandátem.


Post
Společnost 13.3.2015

Je rozhodnuto! Jsou známa města, kde letos vyrostou Rákosníčkova hřiště

Hlasování o desítku Rákosníčkových hřišť, které letos postaví společnost Lidl, skončilo o půlnoci 8. března. Lidé mohli hlasovat každý den prostřednictvím webu a Facebooku. Celkový počet došlých hlasů přesáhl 357 tisíc hlasů.


Post
Doprava 12.3.2015

Kampaň Do práce na kole mění celou republiku. V květnu se do ní totiž zapojí 25 měst z České republiky včetně Brna

Ve čtvrtek odstartovala na webu www.dopracenakole.net registrace do celostátní květnové kampaně Do práce na kole. Zapojí se do ní 25 českých a moravských měst, včetně Brna, což je nejvyšší počet v pětileté historii kampaně.


Post
Společnost 12.3.2015

Kampaň 1000 očí pro Afriku má splněno zatím z poloviny

Díky kampani 1000 očí pro Afriku získala nezisková organizace SVĚTLO PRO SVĚT finanční prostředky na více než pět set operací, které nevidomým v rozvojových zemích vrátí zrak.


Post
Vzdělávání a školy 12.3.2015

Zapojte se do soutěže EUROPA SECURA

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM organizuje ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR soutěž pro středoškolské studenty, která je věnována otázkám bezpečnosti v Evropě a ve světě.


Post
Společnost 12.3.2015

Nahlásit domácí násilí na policii brání mužům stud

V roce 2007, kdy policie získala zákonem možnost vykázat násilnou osobu z bytu, byla v hlavním městě Praze v průběhu roku vykázána jediná žena - vnučka, která brutálně napadala svou babičku, k níž se proti její vůli nastěhovala.


Post
Společnost 12.3.2015

Dobrovolnická akce Ukliďme Česko bude mít letos i charitativní rozměr

Přibližně měsíc zbývá do soboty 18. dubna, kdy proběhne 2. ročník celorepublikové dobrovolnické akce Ukliďme Česko 2015.


Post
Společnost 11.3.2015

Navštívit s dětmi včelaře je v Libereckém kraji možné i letos

Výukové programy přímo u včel mají v Libereckém kraji dlouhou tradici. Jen v rámci projektu podpořeného z EU navštívilo včelařství v letech 2011 - 2014 více než 8.700 dětí z celého Libereckého kraje.


Post
Společnost 9.3.2015

Liberecký kraj vydal Kalendář ekovýchovných a zemědělských akcí 2015

Vzdělávání a osvěta v ekologii a zemědělství i nadále patří k prioritám resortu životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje. Letos již počtrnácté vydal Kalendář vzdělávacích akcí, který opět představuje bohatou nabídku akcí určených pro odbornou i laickou veřejnost, rodiny s dětmi a další zájemce.


Post
Zdravotnictví 9.3.2015

Odpor vůči novele zdravotnického zákona sílí

Hlasů, které oponují překladatelům novely tzv. zdravotnického zákona, přibývá. Nestátní neziskové organizace - a nejen ony - se netají obavou z následků jejího případného přijetí.


Post
Doprava 6.3.2015

Ranní námraza komplikovala dopravu v Libereckém kraji

V pátek ráno zasahovali hasiči HZS Libereckého kraje u několika nehod.


Post
Společnost 6.3.2015

Vzdělávací centrum Turnov pořádá letní příměstský tábor s angličtinou

Letní tábor na motivy Harryho Pottera a Hobita, při kterém si děti zajímavou a poutavou formou zdokonalí své znalosti angličtiny.


Post
Společnost 5.3.2015

Starostové pro Liberecký kraj zvolili kandidáta do senátních voleb

Na podzim 2016 se budou kromě krajských voleb konat i volby do třetiny Senátu PČR. Na sněmu SLK účastníci projednávali, kdo bude kandidovat ve volebním obvodu č. 34 - Liberec.


Post
Zdravotnictví 4.3.2015

V Libereckém kraji začne fungovat zubní pohotovostní služba i v nočních hodinách

Rada Libereckého kraje rozhodla na svém zasedání o nejvhodnější nabídce, kterou odbor zdravotnictví obdržel v rámci výzvy na rozšíření pohotovostní služby v oboru zubní lékařství na území Libereckého kraje.


Post
Společnost 4.3.2015

Fond ASEKOL letos opět rozdělí 2 miliony korun

Kolektivní systém ASEKOL vyhlásil již osmý ročník grantového řízení Fondu ASEKOL.


Post
Společnost 27.2.2015

IT vybavení tvoří tři čtvrtiny odebraného elektroodpadu, Češi nerecyklují baterie a mobilní telefony

Podle aktuálních statistik skupiny REMA, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení a baterií, firmy v loňském roce nejvíce třídili IT zařízení a telekomunikační technologie, zejména pak počítače, tiskárny či kopírky.


Post
Společnost 26.2.2015

Uzávěrka pro přání iniciativy "Plníme přání seniorům" již tuto sobotu

28. února je poslední den, kdy mohou senioři, kluby seniorů nebo zařízení pečující o seniory zaslat svá přání do projektu "Plníme přání seniorům".


Post
Vzdělávání a školy 26.2.2015

Letní škola učí děti rozumět penězům

Již pátým rokem se mohou žáci základních škol z celé České republiky zúčastnit Letní školy projektu Rozumíme penězům. Třídenní pobytový program se letos uskuteční na konci května a jeho cílem je seznámit děti srozumitelnou formou s aktuálními tématy finanční gramotnosti.


Post
Společnost 26.2.2015

Kampaň 1000 očí pro Afriku chce vrátit zrak nevidomým v Africe

Nezisková organizace SVĚTLO PRO SVĚT spouští kampaň "1000 očí pro Afriku", kterou chce vybrat od příznivců částku potřebnou na tisíc operací očí, jež vrátí zrak nevidomým v Africe.


Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA