Archiv článků - AKTUÁLNĚ

Post
Společnost 6.4.2015

Turnov se připojí k akci Den Země

Duben - měsíc pro planetu Zemi láká na mnoho zajímavých akcí. Nenechte si žádnou ujít. Zapojit se můžete například do akce "Ukliďme Česko".


Post
Společnost 4.4.2015

Nejlepší táta čtenář Libereckého kraje je z České Lípy

Svaz knihovníků a informačních pracovníků v roce 2011 založil v knihovnách novou tradici, kterou je oceňování nejlepších čtenářů.


Post
Krimi 3.4.2015

Pozor na nákupy na internetu. Uvnitř balíku byly kameny

Internetové podvody narůstají a lidé stále věří, že své objednané zboží obdrží vždy v pořádku.


Post
Vzdělávání a školy 2.4.2015

Evropa hrou - Evropské projektové dny 2015

Soutěž "Evropa hrou" pořádá Dům zahraniční spolupráce s cílem podpořit organizace v jednotlivých krajích České republiky v zapojení do programu Erasmus+.


Post
Doprava 2.4.2015

Hasiči v Libereckém kraji pomáhají u dopravních nehod

Před šestou hodinou ranní ve čtvrtek vyrazili hasiči do terénu. Zaměstnává je řada nehod, která se stala v Libereckém kraji.


Post
Společnost 2.4.2015

Stavba roku vyhlašuje nový ročník soutěže

Kvalitní architektura potřebuje ocenění. Přesně to je poslání soutěže Stavba roku, která se ho snaží naplňovat již od roku 1993. Tradiční soutěž organizovaná Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství nyní zahajuje nový ročník.


Post
Společnost 1.4.2015

Hasiči v Libereckém kraji se již třetí den nezastavili

Další náročnou noc mají za sebou hasiči v Libereckém kraji. Zásah skutečně střídal zásah a byly vytížené všechny jednotky v kraji.


Post
Zdravotnictví 1.4.2015

Kvůli cukrovce loni podstoupilo operaci očí přes 17 tisíc Čechů, příčinou je nezdravý životní styl

Podle statistik Všeobecné zdravotní pojišťovny byla v roce 2014 nejčastěji hrazeným zákrokem laserová koagulace sítnice, jejíž stěžejní příčinou je cukrovka.


Post
Doprava 31.3.2015

V MHD startuje unikátní projekt s názvem JAK NESELHAT JAKO RODIČ

(Ne)Gramotný rodič aneb Jak neselhat jako rodič to je název projektu, který má za úkol vzdělávat rodiče. Upozorňovat, kterých výchovným omylů a chyb se mohou v přístupu ke svým dětem dopouštět.


Post
Doprava 31.3.2015

Liberecký kraj pracuje na zlepšení stavu svých silnic

S příchodem jara se na silnicích II. a III. tříd začínají množit uzavírky a dopravní omezení. Liberecký kraj ve spolupráci s Krajskou správou silnic Libereckého kraje (KSS LK) zahájil několik stavebních prací na silnicích, které má ve svém vlastnictví, a další rekonstrukce chystá.


Post
Doprava 31.3.2015

Sníh ochromil dopravu v Libereckém kraji

Od rána zasahují hasiči HZS Libereckého kraje u dopravních nehod, řada komunikací je neprůjezdná. Vedle nehod začali hasiči během dopoledne často vyjíždět k popadaným stromům, které po ponělním větru neunesly sněhovou pokrývku.


Post
Společnost 31.3.2015

U rodinného domu se zřítila čelní stěna

Čtyři jednotky hasičů byly v úterý povolány do obce Stružinec na Semilsku, kde došlo ke zřícení části starého rodinného domu.


Post
Společnost 30.3.2015

Americké vojáky vítaly v Libereckém kraji tisícovky lidí

Přes obrovské zpoždění 7, 5 hodiny, vítaly v Harrachově a pak po celé trase konvoje amerických vojáků tisícovky lidí s americkými a českými vlajkami příslušníky 2. mechanizovaného pluku, který se přesunoval po vlastní ose z Pobaltí na svou základnu v Bavorsku.


Post
Zdravotnictví 30.3.2015

ČR stoupá na žebříčku nejoblíbenějších míst zdravotní turistiky

Česká republika se v loňském roce umístila mezi prvními třiceti nejpopulárnějšími turistickými lokalitami světa. Miliony turistů sem pravidelně přijíždějí za historickými památkami, kulturou, vyhlášenou kuchyní i českým pivem.


Post
Politika 30.3.2015

V hodnocení ministrů je Sobotka před Babišem

V hodnocení ministrů je poprvé Bohuslav Sobotka před Andrejem Babišem. Ten se tak stává se ziskem 40,1 procenta kladných hlasů druhým nejlépe hodnoceným členem vládního kabinetu.


Post
Společnost 30.3.2015

Kruh trápí chátrající mlékárna, hledá pomoc u kraje

Chátrající mlékárna v samém centru vesnice trápí obec Kruh na Semilsku. Poté, co před sedmi lety ukončila provoz, se její majitel o objekty nestará. Ty se postupně rozpadají a hyzdí střed obce.


Post
Společnost 30.3.2015

Vítr v Libereckém kraji stále láme stromy

Pondělní větrný den se hasiči v Libereckém kraji ještě nezastavili. Od 2:20 hodin jsou na nohou a do 14. hodiny mají za sebou již 43 technických událostí.


Post
Společnost 27.3.2015

Březnové zastupitelstvo přineslo zásadní změny ve vedení města Semily

Změny ve vedení města Semily přineslo v pořadí třetí zasedání zastupitelstva města, které se uskutečnilo 25. března.


Post
Vzdělávání a školy 27.3.2015

Základní škola Skálova v Turnově přijímá žáky do sportovních tříd

ZŠ Skálova se tradičně řadí ke školám, na kterých mají žáci možnost nahlédnout pod pokličku sportování pod vedením zkušených pedagogů a trenérů.


Post
Společnost 26.3.2015

Ohlédnutí za Jarním plesem ve Slané

Uplynulou sobotu 21. března 2015 se ve Slané u Semil uskutečnil Jarní ples. První nejen svým pořadím, ale také datem konání, kterým se stala první jarní sobota letošního roku.


Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA