CESTOVÁNÍ / Wellness a lázně

Popis:
11.8.2016

Bardejov, Bardejovské lázně a okolí jsou ideální pro výlety s dětmi

Město Bardejov a okolí jsou jedněmi z nejlepších míst pro strávení volného času rodin s dětmi. Akce pořádané Bardejovskými lázněmi a městem Bardejov spolu se stálými zařízeními, činí tento méně poznaný kout severovýchodního Slovenska velmi atraktivním pro jednodenní, víkendovou i pobytovou turistiku.

K nejatraktivnějším akcím pro děti ve městě patří tradiční Bardejovský jarmark. V Bardejovských lázních zase pro ně pravidelně organizují Den dětí a své atrakce si najdou i na dalších akcích určených pro celé rodiny, jako jsou Otevření lázeňské sezóny, Bardejovské lázeňské dny, Alžbětinský den, Folklorní festival, Pivní festival, Hornošarišský Vinný festival. Tyto tradiční akce bývají spojeny s bohatým kulturním programem. Součástí jsou také atrakce a různé animační aktivity pro děti, prezentace a prodej tradičních řemeslných a jiných výrobků.

Ředitel Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) "ŠARIŠ" - Bardejov Ing. Radomír Jančošek k tomu uvádí: „Cestovní ruch pro rodiny s dětmi dostal v tomto roce nový impuls, když v centru Bardejovských lázní, před střediskem obchodu a služeb, byla vytvořena nová odpočinková a sportovní zóna určená pro nejmenší turisty a rodiny s dětmi. Návštěvníci mají od června k dispozici nové sportovní, zábavné a relaxační hřiště. Především děti se těší i z další atrakce, která přibyla ve městě Bardejov. Jde o bronzovou sochu kata v životní velikosti, která od 4. července 2016 zdobí Radniční náměstí Bardejova. Socha pochází z restaurátorské a sochařské dílny otce a syna – Martina a Viktora Kutných. Děti i rodiče se se sochou kata s oblibou fotografují a strkají přitom hlavu pod katovu sekeru. Socha kata je umístěna před bardejovskými dominantami, goticko-renesanční radnicí a bazilikou svatého Egidia. Nedaleko je i Katův dům, kde kat bydlel a v kostele měl svou lavici. Katův dům i lavici v kostele nedávno autor sochy Martin Kutný i restauroval. Všechny tyto souvislosti jsou pro turistický ruch atraktivním impulsem.“

Nejreprezentativnější akcí města je tradiční Bardejovský jarmark ve dnech 25. – 28. srpna 2016. Město ožije netradičním ruchem obchodníků, řemeslníků a návštěvníky 665. ročníku historického a 45. ročníku novodobého Bardejovského jarmarku. Trhovci se zde představí s již tradičně různorodým spotřebním zbožím, občerstvením, gurmánskými jarmarečními specialitami, řemeslníci s ukázkami svých řemesel a nebudou chybět ani provozovatelé zábavních atrakcí a lunaparků. Během čtyř jarmarečních dní se trhovci a návštěvníci města mohou těšit na bohatý kulturní program všech hudebních žánrů a množství dalších doprovodných akcí.

Kromě kulturně-společenských akcí je areál Bardejovských lázní každý den otevřený i pro širokou veřejnost. Během léta je mezi rodinami s dětmi velmi oblíbené venkovní koupaliště. Hosté mají na výběr i ze dvou wellness komplexů. Větší Wellness SPA – bazénový a saunový svět je v hotelu Ozón a menší (bez plaveckého bazénu) je v kongresovém čtyřhvězdičkovém hotelu Alexander, který otevřeli v lednu tohoto roku.

Bardejovské lázně mají dlouholetou tradici v léčbě dětí již od roku 1980. Poskytují komplexní lázeňskou péči pro dětské pacienty s onkologickými chorobami, nemocemi oběhového a trávicího ústrojí, nemocemi z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózními chorobami dýchacích cest, nemocemi ledvin a močových cest a gynekologickými chorobami. Během měsíců listopad a prosinec 2016 ještě trvá akce i pro doprovod. Dospělá osoba, která doprovází dítě na léčení, má ubytování zdarma a platí si pouze stravu v ceně 10 Eur/den a daň z ubytování 1 Eur/osoba/noc. Bardejovské lázně nabízejí i výhodný léčebný pobyt pro děti od 5 do 18 let, které nemají schválený návrh od pojišťovny – Pobyt Valentýna pro samoplátce 2016. Pro dětské pacienty jsou k dispozici procedury jako: rehabilitace, vodoléčba a sauny, teplo a elektroléčba a jiné procedury (inhalace, oxygenoterapie, solná jeskyně a biolampa).

Bardejov je historické město zapsané do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Právem se pyšní opakovanými prvenstvími v soutěži o Nejkrásnější město Slovenska. I děti mohou obdivovat Radniční náměstí s nádhernými gotickými měšťanskými domy, bazilikou minor Sv. Egidia, s bývalou Městskou radnicí – první stavbou renesance na území Slovenska, v níž je umístěna expozice Šarišského muzea. Rodiny s dětmi si mohou po prohlídkách odpočinout v zrekonstruovaném parku s fontánou u hradeb v ulici Dlhý rad. Nebo se najíst v jedné z mnoha restaurací v centru Bardejova. Například v pizzerii Roland. K restauraci patří i letní terasa s kapacitou 150 osob.

Návštěvníci s dětmi mohou navštívit i Lesnickou naučnou stezku ČIERNA MLÁKA v Bardejovských lázních, či tamní Skanzen – Muzeum lidové architektury. Příjemným cílem výletů je i Sluneční Majer – agroturistické zařízení v Stebnícké Huti (13 km od lázní) a Zborov (9 km od lázní). Z Bardejovských lázní přes Zborovský hrad je vybudovaná okružní naučná stezka. Bardejov a okolí jsou ideální destinací pro strávení rodinné dovolené, či výletu. Z Prešova je to 40 minut (cca 40 km), z Košic 1 hodina (80 km), z Popradu 90 minut (100 km). I z Trenčína se tam dostanete nejkratší cestou přibližně za 4 hodiny (cca 350 km) a z Bratislavy za necelých 5 hodin (450 km).

Více informací získáte na www.bardejov.sk www.kupele-bj.sk.

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA