CESTOVÁNÍ / Wellness a lázně

Popis:
8.4.2016

Pobyty v Bohemia-lázních v Karlových Varech letos ještě atraktivnější

Karlovy Vary jsou stále symbolem českého lázeňství a značkou nejvyšší kvality. Letos je čeká několik významných událostí souvisejících s jejich vznikem a rozvojem. V roce 2016 uplyne 700 let od narození zakladatele města, českého krále a římského císaře Karla IV.

Karlovy Vary mají (spolu s Mariánskými Lázněmi) šanci dostat se na seznam památek UNESCO a tradičně se zde bude konat Mezinárodní filmový festival. Letošní sezóna tak bude výjimečná a rozhodně stojí zato se do Karlových Varů nejen podívat, ale i pobýt zde delší čas na léčebném, nebo relaxačním pobytu. Bohemia-lázně, a. s., které patří k předním lázeňským zařízením v Karlových Varech, očekávají letos nárůst především domácí české klientely. Informoval o tom ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka.

"Nastávající sezóna by mohla znamenat obrat v zájmu domácích návštěvníků a jejich masivnější zájem o Karlovy Vary. Již v roce 2015 jsme zaznamenali oživení domácího zájmu a tím i částečného nahrazení úbytku ruské klientely. Změněná mezinárodní situace se odráží v přeorientování části turistů, kteří dávají přednost domácím destinacím, před přímořskými. Karlovy Vary jim mají co nabídnout. Především jsou blízko a cenově dostupné. V zařízeních společnosti Bohemia-lázně najdete ubytování i s procedurami již od 1 125 Kč na den. Kromě klasických léčebných pobytů zde můžete absolvovat i několikadenní wellness, relaxační, rehabilitační a regenerační pobyty. Lázeňské objekty Karlových Varů jsou architektonickým skvostem a právem se ucházejí o nominaci památky UNESCO," řekl J. Sluka.

Dodal, že nominace Karlových Varů, spolu s Mariánskými Lázněmi, by se v UNESCO prosazovala ještě s dalšími pěti evropskými lázeňskými městy. Šanci dostat se mezi nominované mají ještě Františkovy Lázně. České lázně s přírodními prameny jsou součástí nominace Významná evropská lázeňská města. Vybrány jsou takové lázně, které byly zdrojem šíření kulturních vlivů souvisejících s lázeňstvím. Nominace je společnou aktivitou sedmi zemí, Česko ji koordinuje.

Karlovy Vary se letos chystají na jednu z nejvýznamnějších sezón, souvisejících s výročím 700 let od narození zakladatele města císaře Karla IV. Město, jehož jméno nese, připravilo 6 velkých akcí. Při plánování svého pobytu v Karlových Varech se nezapomeňte informovat, zda se tou dobou něco ve městě nekoná. Nezapomeňte přitom, že nejatraktivnější termíny spojené s konáním akcí se vždy vyprodávají jako první. Od 1. 5. 2016 do 30. 7. 2016 je to interaktivní výstava "Noc na Karlštejně", ve dnech 6. - 8. 5. 2016 zahájení lázeňské sezóny, 3. - 4. 6. 2016 Mattoni karlovarský karneval, 18. 6. 2016 Karel ve Varech - hrané prohlídky, 2. - 4. 9. 2016 Dny evropského dědictví, 3. 9. 2016 Příběhy z obory - jak to bylo opravdu. Více o nich je na http://700.karlovyvary.cz/.

Léčebné lázeňské pobyty v Bohemia-lázních probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, umístěných v blízkosti kolonád. Všechny kúry jsou poskytovány v nově vybaveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur. Budovy Bohemia-lázní patří k typické lázeňské architektuře Karlových Varů z konce 19. a začátku 20. století.

Zrekonstruovanou a zmodernizovanou budovu sanatoria Kriváň s bezbariérovým přístupem tvoří několik historických budov, vzájemně propojených v jeden celek. Komplex budov sanatoria Kriváň nabízí ubytování v 83 jednolůžkových, 111 dvoulůžkových pokojích a 8 apartmánech v kategorii STANDARD (***). Kriváň se nachází v lázeňském centru Karlových Varů, v těsné blízkosti dvou karlovarských kolonád s minerálními prameny. Hlavní, Mlýnská kolonáda, je vzdálená jen dvě minuty chůze. Sadová kolonáda se nachází přímo proti hlavnímu vchodu sanatoria. Za kolonádou se rozprostírá jeden z městských parků - Dvořákovy sady. Hosté mají možnost využít v rámci lázeňského pobytu širokou nabídku lázeňských a rehabilitačních služeb, včetně vlastního balneoprovozu, který je umístěn v přízemí a prvním patře sanatoria Kriváň. V sanatoriu Kriváň je celkem 8 lázeňských restaurací.

Historická budova hotelu-depandance Slovan se nachází v klidném prostředí Sadové ulice, přibližně 120 m od hlavní budovy sanatoria Kriváň. Hotel Slovan s bezbariérovým přístupem prošel celkovou rekonstrukcí a nabízí kvalitní ubytování i stravování. Hotel Slovan vznikl propojením několika původních domů. V současnosti nabízí ubytování v 16 jednolůžkových, 42 dvoulůžkových pokojích a 4 apartmánech v kategorii STANDARD (***). Lázeňská péče je klientům poskytována v hlavní budově sanatoria Kriváň. Hosté hotelu Slovan mají k dispozici propojené lázeňské restaurace o celkové kapacitě 130 míst.

Hotel-depandance Concordia se nachází přibližně 80 m od hlavní budovy sanatoria Kriváň. Hotel tvoří komplex dvou původních hotelových domů, které byly postaveny na přelomu 19. a 20. století. V nabídce je 26 jednolůžkových, 32 dvoulůžkových pokojů a 1 apartmá v kategorii STANDARD (***). V nabídce je také 1 jednolůžkový pokoj, 7 dvoulůžkových pokojů a 5 dvoupokojových moderních apartmánů s klimatizací a přímým připojením na internet. Léčení i stravování probíhá v sanatoriu Kriváň. Pokoje směrem k městskému parku Dvořákovy sady nabízejí překrásný výhled na zeleň a kolonádu.

Karlovy Vary mají co nabídnout během celého roku a návštěvníci si zde vždy najdou zajímavé akce, podle svých zájmů. Ve Varech jsou stále výstavy v Galerii umění či v Becherově vile, k dispozici jsou i muzea Becherovky, sklárny Moser, Muzeum voskových figurín a výlety do okolí. V případě, že si klienti chtějí udělat delší výlety, k dispozici je jim vlastní cestovní kancelář Kaleidoskop Travel. Prodává i vstupenky na koncerty a to prostřednictvím portálu Infocentra Karlovy Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz.

Blízkost města Karlových Varů s hranicemi se Spolkovou republikou Německo nabízí řadu výzev v oblasti cestovatelských zážitků. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Drážďany s galerií Starých mistrů, nebo město hudebního skladatele Richarda Wagnera - Bayreuth, kde se snoubí historie s nákupy. Do těchto míst se z Karlových Varů návštěvníci dostanou v průběhu 2 hodin, proto jsou vhodné i na odpolední výlety. Další vyhledávaná místa jsou Praha a lázeňský trojúhelník, Český Krumlov a Mariánské Lázně se svou zpívající fontánou a možností zážitkové večeře v historických prostorách pivovarské restaurace Ve Skále. V blízkosti Karlových Varů je možnost navštívit hrad Loket, zámek Kynžvart nebo zámek Bečov s relikviářem sv. Maura.

Další informace získáte na www.bohemia-lazne.cz.

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA