EKONOMIKA / Osobní finance

14.3.2013

Na papeže Františka vsadil své peníze málokdo, o to sladší byly výhry

Čerstvě zvolený papež František sice nepatřil mezi favority, přesto se našli tací, kteří si na jeho výhru vsadili. Všechny tentokrát zastínila žena, která na kardinála Bergoglia vsadila 777 korun v době, kdy byl kurz na jeho výhru 50:1, domů si odnesla téměř 40 tisíc.

"Vedlo se ale i dalšímu ze sázkařů, který rozložil stokorunové sázky na Bergoglia v kurzu 25:1 na 15 tiketů. Rovněž v Brně na pobočce přetavil jeden ze sázkařů vcelku skromný vklad 200 korun na 10 tisíc korun," uvedl mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Sázková kancelář doplnila, že na výhru kardinála Bergoglia, nyní papeže Františka, si vsadilo pouze několik desítek odvážlivců, přičemž jejich sázky tvořily jen jedno procento z celkového počtu tiketů spjatých s volbou Svatého otce.

Celkem Češi do sázek na nového papeže investovali u TipSportu 100 tisíc korun, které rozložili na zhruba 2000 tiketů. "Ve finále se dá říct, že jsme na výhrách vyplatili stejnou sumu, jakou jsme předtím vybrali," doplnil Michal Peterka.

U sázkové kanceláře SYNOT TIP byla naprostá většina lidí zcela jednoznačně přesvědčena o vítězství ghanského kardinála Petera Turksona. "Na tohoto kandidáta lidé prosázeli desetitisíce. V těsném závěsu za ním se držel milánský arcibiskup Angelo Scola," přiblížila tisková mluvčí sázkové kanceláře Magda Pekařová.

Spousta Čechů však podle jejích slov při vidině vysokého zhodnocení svých vkladů doufala ve vítězství kardinála Dominika Duky, který se v objemu přijatých sázek dostal hned na třetí místo. Kurz na jeho zvolení totiž bookmakeři SYNOT TIPu stanovili ve výši 555. "Nejvíce našich klientů současně tipovalo, že nový papež přijme jméno Petr," řekla Pekařová.

Zvolení nástupce Benedikta XVI. oznámil bílý dým, který ve středu v 19.07 SEČ začal stoupat z improvizovaného komína Sixtinské kaple. Nový papež, Argentinec Jorge Mario Bergoglio (76), si zvolil jméno František.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

Post

Skauti přivezou Betlémské světlo, již potřicáté. Vánoční plamínek dorazí i do Libereckého kraje

V sobotu 15. prosince 2018 si plamínek z Betléma přeberou v Linci skautské delegace z celé Evropy, o den později, 16. prosince, se pak rozšíří po Česk

Post

Adventní program na hradech a zámcích

I v letošním roce si pro své návštěvníky kasteláni hradů a zámků v Libereckém kraji připravili programy v adventní čas. Přijměte pozvání a vychutnejte

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA