SPORT / Ostatní sporty

Popis: Miroslav Dvořák při skoku.
Miroslav Dvořák při skoku.
17.3.2016

Miroslav Dvořák se stal v Harrachově mistrem České republiky v severské kombinaci

HARRACHOV

Miroslav Dvořák se stal letošním mistrem České republiky jednotlivců v severské kombinaci. V závodě v Harrachově tak obhájil titul z roku 2014, protože v minulé sezoně se domácí šampionát kvůli nedostatku sněhu nekonal. Druhý skončil juniorský mistr světa Tomáš Portyk, který tentokrát nečekaně ztratil ve své parádní disciplíně - ve skoku. Triumf závodníků Dukly Liberec dovršil bronzový Lukáš Daněk.

Za ideálního a slunečného počasí se skokanská část uskutečnila na můstku HS100. Nejdelší skok předvedl Miroslav Dvořák, jenž přistál ve vzdálenosti 94 m. Vyhlášený letec Tomáš Portyk však tentokrát obsadil až 5. příčku za výkon 89 m, což znamenalo výraznou ztrátu 40 vteřin před během. "Byl jsem hodně nahecovaný a chtěl jsem se doma předvést v co nejlepším světle, ale ukázalo se, že méně je někdy více. Pokus jsem nezvládl technicky na hraně a pak mi chyběly metry," posteskl si zlatý juniorský šampion z Rašnova.

Před Portyka se tak dostali hned tři talentovaní junioři. Druhý Ondřej Pažout s 92,5 m (odstup na vedoucí příčku 14 s), třetí Lukáš Daněk s 91 m (+28 s) a třetí Jan Vytrval s 90,5 (+3_0 s). Mezi účastníky závodu se představily i dvě české sdruženářky - Jana Mrákotová (74 m) a Simona Weinlichová (58 m).

Běžecká část se uskutečnila v lyžařském areálu pod Čertovou horou na zkráceném okruhu dlouhém 1,4 km, který účastníci absolvovali sedmkrát. Trať však byla rozměklá a velice těžká a všem - především dívkám - dala pořádně zabrat. Miroslav Dvořák si nejen hlídal svůj náskok, ale od počátku ho také zvyšoval. "Byl to náročný závod, ale v konci jsem ještě zkusil vystupňovat tempo, abych zjistil, jak na tom jsem. A ještě jsem nějaké síly vydoloval. Titul je odměnou za celou smolnou sezonou, která pro mne kvůli mononukleóze nezačala právě dobře. Je příjemné zjištění, že už jsem zdravotně i kondičně zpátky," pochvaloval si Miroslav Dvořák.

Tomáš Portyk se pustil do pozvolné stíhačky trojlístku svých mladých soupeřů. Ve třetím okruhu je dojel, až do šestého kola kroužil v jejich společnosti, aby poté zvýšil obrátky a s přehledem se posunul na stříbrnou pozici. "Hlavně že se podařilo načasovat formu na mistrovství světa juniorů. Teď jsem chtěl také uspět, ale druhé místo mě nemrzí," svěřil se v cíli Tomáš Portyk.

Bitvu o bronz pro sebe závěrečným nástupem rozhodl Lukáš Daněk před bronzovým medailistou ze Zimních olympijských her mládeže Ondřejem Pažoutem.

Výsledky - mistrovství ČR v individuálním závodě, Gundersen HS100/10 km

1. Dvořák 26:15 min.
2. Portyk +2:06 min.
3. Daněk +2:25
4. Pažout +2:28
5. Vytrval +2:29
6. Kutal +5:01
7. Zeman (všichni Dukla Liberec) +5:09
8. Dufek (Lomnice nad Popelkou) +6:50

Ženy - Gundersen HS100/7 km

1. Weinlichová (Jilemnice) 13:25
2. Mrákotová (Desná) +1:01 min.

Autor / zdroj: Vladimír Zemánek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA