SPORT / Ostatní sporty

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
3.3.2016

Středoškoláci poměří síly v maratonu. Hlásit se mohou už teď!

LIBERECKÝ KRAJ

Semifinálové kolo Juniorského maratonu pro Liberecký kraj se kvapem blíží. Závod, určený mladým sportovců, odstartuje 26. dubna 2016 ve 12 hodin na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci. Účastníci se mohou hlásit už nyní.

Štafetový závod sportovci poběží na okruhu o délce 525 metrů. Do závodu musí nastoupit vždy desetičlenné družstvo, za které minimálně 3 úseky musí uběhnout dívka. Každý z běžců zdolává shodně 4200 metrů, tedy 8 kol. Do finále, které se odehraje v rámci Volkswagen Maraton Praha 8. května 2016, se kvalifikují vítězové jednotlivých semifinále. Startovné je zdarma.

"Tímto bych všechny ráda pozvala na jubilejní 20. ročník největšího štafetového závodu na maratonské trati pro žáky středních škol, který se uskuteční přímo v centru našeho krajského města. Jednou z hlavních myšlenek tohoto tradičního závodu je podpora aktivního životního stylu, tedy dostat děti od počítačů ven, za sportem. Zváni jsou nejen žáci a jejich doprovod, ale také ti, co se na závodění necítí, neboť celý závod provází soutěžní atmosféra a připraven je i bohatý doprovodný program," zve na semifinálové kolo v Liberci Alena Losová, radní pověřená řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Více informací o pravidlech závodu a přihlášky najdou zájemci na stránkách pořadatelské organizace RunCzech

Autor / zdroj: Blanka Daníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA