SPORT / Ostatní sporty

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
3.3.2016

Středoškoláci poměří síly v maratonu. Hlásit se mohou už teď!

LIBERECKÝ KRAJ

Semifinálové kolo Juniorského maratonu pro Liberecký kraj se kvapem blíží. Závod, určený mladým sportovců, odstartuje 26. dubna 2016 ve 12 hodin na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci. Účastníci se mohou hlásit už nyní.

Štafetový závod sportovci poběží na okruhu o délce 525 metrů. Do závodu musí nastoupit vždy desetičlenné družstvo, za které minimálně 3 úseky musí uběhnout dívka. Každý z běžců zdolává shodně 4200 metrů, tedy 8 kol. Do finále, které se odehraje v rámci Volkswagen Maraton Praha 8. května 2016, se kvalifikují vítězové jednotlivých semifinále. Startovné je zdarma.

"Tímto bych všechny ráda pozvala na jubilejní 20. ročník největšího štafetového závodu na maratonské trati pro žáky středních škol, který se uskuteční přímo v centru našeho krajského města. Jednou z hlavních myšlenek tohoto tradičního závodu je podpora aktivního životního stylu, tedy dostat děti od počítačů ven, za sportem. Zváni jsou nejen žáci a jejich doprovod, ale také ti, co se na závodění necítí, neboť celý závod provází soutěžní atmosféra a připraven je i bohatý doprovodný program," zve na semifinálové kolo v Liberci Alena Losová, radní pověřená řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Více informací o pravidlech závodu a přihlášky najdou zájemci na stránkách pořadatelské organizace RunCzech

Autor / zdroj: Blanka Daníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Post

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Libereckém kraji startuje ve čtvrtek

Ve čtvrtek 30. listopadu v 16:00 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí o kotlíkové dotace. Žádosti se budou podávat elektronicky, prostřednictví

Post

Sedm nových crashtestů – Škodě Karoq se dařilo

Při výběru auta je bezpečnost jedním z nejdůležitějších kritérií. Program Euro NCAP zveřejnil nové výsledky nárazových zkoušek modelů Citroën C3 Aircr

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA