SPORT / Ostatní sporty

Popis: Zahájení mistrovství světa.
Zahájení mistrovství světa.
18.8.2015

V Libereckém kraji začalo Mistrovství světa MTBO v orientační cyklistice

LIBERECKÝ KRAJ

Orientační cyklisté z různých koutů světa v těchto dnech soutěží v Libereckém kraji. V termínu od 18. do 23. 8. 2015 bojují o tituly v závodech Mistrovství světa a juniorském mistrovství světa MTBO v orientační cyklistice, které v pondělí odstartoval zahajovací ceremoniál.

"Všem účastníkům přeji hodně štěstí v soutěžích a doufám, že si najdou i čas na poznávání našich měst, v nichž se závody konají," popřál závodníkům hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Do Libereckého kraje přijelo na tři sta padesát sportovců z 29 zemí světa, například ze Slovenska, Ruska, Švédka, Velké Británie, Ukrajiny, ale i vzdáleného Japonska nebo Spojených států amerických a dalších zemí. Nechybí ani reprezentanti České republiky.

Dnes začaly soutěže na krátkých tratích v Jablonci nad Nisou, zítra jsou na programu sprinty na turnovském atletickém stadionu. V pátek a sobotu se přestěhují závodníci do Liberce, kdy je ve Sportovním areálu ve Vesci čekají nejprve klání na dlouhých tratích a v závěru podniku štafety.

V sobotu 22. srpna proběhne v rámci soutěží i charitativní akce Nadace ČEZ "Pomáhejte pohybem" a Trial-O - orientační závod pro handicapované. Fandit mohou přijít diváci do areálu ve Vesci již od 10 hodin.

Pořadatelem Mistrovství světa MTBS je Český svaz orientačních sportů a sportovní klub Slavia Liberec orienteering. Informace o průběhu akce i programu najdou zájemci na www.wmtboc2015.cz.

Autor / zdroj: Blanka Daníčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA