SPORT / Ostatní sporty

21.5.2015

Mezinárodní atletická špička se sešla v Turnově na Memoriálu Ludvíka Daňka

TURNOV

Na 16. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka, evropského atletického mítinku, v Turnově se v úterý 19. května sjeli čeští i zahraniční vrcholoví atleti. České diváky nejvíce potěšila Zuzana Hejnová i mistr světa Pavel Maslák, jenž zvítězil na netradiční pětistovce.

V nabitém závodu v hodu diskem předvedli neskutečně vyrovnaný souboj Němec Martin Wierig s Polákem Piotrem Malachowskim. Organizaci letošního ročníku Memoriálu podpořila Nadace ČEZ, která Atletickému klubu SYNER Turnov přispěla částkou 100 tisíc korun.

Diskař Ludvík Daněk zapsal město Turnov do historie světové atletiky v srpnu roku 1964, kdy zde vytvořil světový rekord v hodu diskem v délce 64,55 m. Turnovský Memoriál je tak mimo jiné pravidelnou oslavou vynikajících sportovních výkonů na jeho počest. „Mítink je vzpomínkou na tohoto olympijského vítěze jako na pozitivní vzor zejména pro mladou generaci. V našem atletickém klubu mnoho let právě s dětmi a mládeží pracujeme a snažíme se podílet na jejich pozitivním rozvoji po stránce sportovní i osobnostní. Možnost závodit na Memoriálu po boku české i zahraniční sportovní špičky je pro všechny obrovským přínosem,“ uvedla prezidentka Atletického klubu SYNER Turnov Jana Svobodová.

Kvalitu Memoriálu Ludvíka Daňka dokazuje jeho zařazení do European Athletics Outdoor Area Meetings 2015 – evropských atletických mítinků. Letos se v nejhvězdněji obsazené kategorii hodu diskem utkali například Němec Martin Wierig či Polák Piotr Malachowski, kteří spolu svedli napínavý souboj až do závěrečného pokusu. Štěstí se nakonec usmálo na Poláka, který se tak radoval ze získaného titulu již potřetí. Do Turnova přijeli také nejlepší čeští sportovci – Pavel Maslák ovládl běh na netradiční půlkilometrové trati, Zuzana Hejnová sice nedoběhla, ale jen proto, že si potřebovala vyzkoušet ostrý čas na 300 m, a tato dráha pro ni byla nejvhodnější. Neztratil se ani Jan Kudlička a Michal Balner ve skoku o tyči, kteří oba shodně skočili 555 cm. V kouli zvítězil s přehledem Jan Marcell.

Konání 16. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Turnovský atletický mítink spojuje mnoho důležitých a prospěšných oblastí. Dětem a mládeži umožňuje setkávat se se svými sportovními vzory, uchovává vzpomínky na významné osobnosti českého sportu a více než třem tisícům pravidelných diváků zprostředkovává jedinečnou podívanou. Naše podpora v Turnově prostě nemohla chybět,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Autor / zdroj: Šárka Beránková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA