SPORT / Ostatní sporty

15.5.2015

16. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka klepe na dveře

TURNOV

Mezinárodní atletický mítink s účastí nejlepších českých atletů a s hvězdně obsazenou soutě-ží v hodu diskem mužů se uskuteční v Turnově v úterý 19. května 2015.

Mítink byl zařazen do European Athletics Outdoor Area Meetings 2015 – evropských atletických mítinků. „Je to pro nás velká výzva a bereme to jako určité ocenění naší práci. Jsme si vědomi další práce s tím spo-jené, a chceme atletiku v Turnově propagovat co nejlépe a přilákat do našeho města sportovní hvězdy, na které se mohou přijít podívat nejen diváci z Turnova a okolí,“ říká Jana Svobodová prezidentka AC SYNER Turnov.

Přislíbena je i účast nejlepších diskařů světa, pravidelná účast nejlepších českých atletů a zástupců českého olympijského výboru.

Na mítinku se tak představí světový diskaři Estonec Gerd Kanter, Polák Piotr Malachowski, české atletické hvězdy Pavel Maslák, Jakub Holuša a Zuzana Hejnová, mistři světa a Evropy.

Historickým mezníkem turnovské atletiky, se bezesporu stal 2. 8. 1964, kdy diskař Ludvík Daněk hodil svě-tový rekord 64,55 metrů a zapsal tak Turnov do nesmazatelné historie světové atletiky. Záštitu nad letoš-ním 16. ročníkem Memoriálu Ludvíka Daňka převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Slavnostní zahájení proběhne v úterý 19. května od 16:00 hodin.

Autor / zdroj: Klára Preislerová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA