SPORT / Ostatní sporty

Popis: 16. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka klepe na dveře.
16. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka klepe na dveře.
15.5.2015

16. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka klepe na dveře

TURNOV

Mezinárodní atletický mítink s účastí nejlepších českých atletů a s hvězdně obsazenou soutě-ží v hodu diskem mužů se uskuteční v Turnově v úterý 19. května 2015.

Mítink byl zařazen do European Athletics Outdoor Area Meetings 2015 – evropských atletických mítinků. „Je to pro nás velká výzva a bereme to jako určité ocenění naší práci. Jsme si vědomi další práce s tím spo-jené, a chceme atletiku v Turnově propagovat co nejlépe a přilákat do našeho města sportovní hvězdy, na které se mohou přijít podívat nejen diváci z Turnova a okolí,“ říká Jana Svobodová prezidentka AC SYNER Turnov.

Přislíbena je i účast nejlepších diskařů světa, pravidelná účast nejlepších českých atletů a zástupců českého olympijského výboru.

Na mítinku se tak představí světový diskaři Estonec Gerd Kanter, Polák Piotr Malachowski, české atletické hvězdy Pavel Maslák, Jakub Holuša a Zuzana Hejnová, mistři světa a Evropy.

Historickým mezníkem turnovské atletiky, se bezesporu stal 2. 8. 1964, kdy diskař Ludvík Daněk hodil svě-tový rekord 64,55 metrů a zapsal tak Turnov do nesmazatelné historie světové atletiky. Záštitu nad letoš-ním 16. ročníkem Memoriálu Ludvíka Daňka převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Slavnostní zahájení proběhne v úterý 19. května od 16:00 hodin.

Autor / zdroj: Klára Preislerová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA