KULTURA / Ostatní

Popis:
24.11.2016

První adventní víkend bude v Semilech patřit jarmarku a slavnosti rozsvěcení vánočního stromu

SEMILY

Již o tomto víkendu, přesně v neděli 27. listopadu se na Riegrově náměstí rozzáří vánoční strom. I tentokrát jeho rozsvěcení doprovodí kulturní program, na němž se mimo jiné podílí semilské základní školy, ZUŠ Semily, kino Jitřenka, městská knihovna a Dům dětí a mládeže SEDDMA Semily. První adventní neděli bude v sobotu předcházet tradiční adventní jarmark v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech.

Přelom listopadu a prosince je každoročně ve znamení jarmarků. Ani letos tomu není jinak. Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech na sobotu 26. listopadu přichystaly tradiční adventní jarmark. Připraveno je několik desítek stánků, v nichž své výrobky představí místní i přespolní řemeslníci. Všichni návštěvníci tak budou mít možnost zakoupit zde vánoční dekorace, ale i drobné dárky.

Zatímco sobota bude patřit jarmarečnímu veselí, nedělní odpoledne již přinese tolik očekávané adventní zklidnění. Odpoledne zahájí ve 13 hodin kino Jitřenka předpremiérou nové české pohádky režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně 2, ve 14 hodin se pro všechny zájemce z řad dětí otevře vánoční výtvarná dílna v dětském oddělení městské knihovny.

Na Riegrově náměstí se odpoledne budete moci zaposlouchat do českých i světových vánočních koled v podání žesťového souboru Bohemia Universal Band z Liberce a povídání semilského písmáka a muzikanta Jaroslava Křapky. Vánoční melodie v jazzovém kabátě přednese Lédl Jazz Quartet s bicími Roberta Tomáše a na závěr se se svým vystoupením představí žáci ze semilských škol.

Samotné rozsvícení vánočního stromu proběhne v 17 hodin a pro všechny, kteří budou mít chuť si slavnostní atmosféru ještě prodloužit, promítne kino Jitřenka v 18 hodin záznam koncertu André Rieu Vánoce s Andrém 2016.

"Na první adventní víkend jsme pro vás ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi města Semily připravili bohatý program prodchnutý vánoční náladou," sdělila Lena Mlejnková, starostka města Semily. "A budeme moc rádi, když si z naší nabídky vyberete a strávíte s námi pohodový adventní víkend, na který Vás tímto srdečně zveme." dodala starostka.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

Tomáš Portyk se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno.

Post

Hasiči cvičili na ledu

V mrazivých dnech minulého týdne trénovali profesionální hasiči v Libereckém kraji záchranu osob z ledu. Výcvik absolvovali například profesionální ha

Post

Youth Cup sdruženářů v Harrachově ozdobilo vítězství Petra Šablatury

Mládežnický Youth Cup přivedl do Harrachova o víkendu 6. a 7. ledna vice než devadesát vyznavačů severské kombinace z deseti evropských zemí.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA