KULTURA / Ostatní

Popis:
24.11.2016

První adventní víkend bude v Semilech patřit jarmarku a slavnosti rozsvěcení vánočního stromu

SEMILY

Již o tomto víkendu, přesně v neděli 27. listopadu se na Riegrově náměstí rozzáří vánoční strom. I tentokrát jeho rozsvěcení doprovodí kulturní program, na němž se mimo jiné podílí semilské základní školy, ZUŠ Semily, kino Jitřenka, městská knihovna a Dům dětí a mládeže SEDDMA Semily. První adventní neděli bude v sobotu předcházet tradiční adventní jarmark v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech.

Přelom listopadu a prosince je každoročně ve znamení jarmarků. Ani letos tomu není jinak. Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech na sobotu 26. listopadu přichystaly tradiční adventní jarmark. Připraveno je několik desítek stánků, v nichž své výrobky představí místní i přespolní řemeslníci. Všichni návštěvníci tak budou mít možnost zakoupit zde vánoční dekorace, ale i drobné dárky.

Zatímco sobota bude patřit jarmarečnímu veselí, nedělní odpoledne již přinese tolik očekávané adventní zklidnění. Odpoledne zahájí ve 13 hodin kino Jitřenka předpremiérou nové české pohádky režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně 2, ve 14 hodin se pro všechny zájemce z řad dětí otevře vánoční výtvarná dílna v dětském oddělení městské knihovny.

Na Riegrově náměstí se odpoledne budete moci zaposlouchat do českých i světových vánočních koled v podání žesťového souboru Bohemia Universal Band z Liberce a povídání semilského písmáka a muzikanta Jaroslava Křapky. Vánoční melodie v jazzovém kabátě přednese Lédl Jazz Quartet s bicími Roberta Tomáše a na závěr se se svým vystoupením představí žáci ze semilských škol.

Samotné rozsvícení vánočního stromu proběhne v 17 hodin a pro všechny, kteří budou mít chuť si slavnostní atmosféru ještě prodloužit, promítne kino Jitřenka v 18 hodin záznam koncertu André Rieu Vánoce s Andrém 2016.

"Na první adventní víkend jsme pro vás ve spolupráci s příspěvkovými organizacemi města Semily připravili bohatý program prodchnutý vánoční náladou," sdělila Lena Mlejnková, starostka města Semily. "A budeme moc rádi, když si z naší nabídky vyberete a strávíte s námi pohodový adventní víkend, na který Vás tímto srdečně zveme." dodala starostka.

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Post

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst Libereckého kraje

Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea připravil Liberecký kraj. Výstava k 100. výročí vzniku samostatn

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA