KULTURA / Film

Popis:
1.7.2016

Kino Jitřenka: O prázdninách nezastavujeme, promítáme!

SEMILY

Kino Jitřenka si pro své diváky na letošní prázdniny připravilo hned několik tematických cyklů, které určitě zaujmou děti i dospělé. Podle slov Mgr. Ondřeje Šíra, vedoucího kina Jitřenka se diváci se mohou těšit na sérii koncertů, zvýhodněné programy pro rodiny s dětmi, festivalové ozvěny, ale také pravidelnou noční dávku horroru.

"Kino Jitřenka letos v létě mít prázdniny nebude!" říká Ondřej Šír. "Zatímco mnohá z kin v Libereckém kraji na léto omezují program anebo se stěhují na letní scénu, my rozhodně nezastavujeme. Právě naopak!"

Kino Jitřenka nejenom že rozšířilo nabídku úspěšných filmů, jakými bude třeba nový díl Doby ledové, nové zpracování Tarzana, Strašidla Zdeňka Trošky nebo Tajný život mazlíčků, ale navíc přichystalo pro diváky i promítání pod širým nebem.

"Skutečnost, že kino Jitřenka přichází o prázdninách s takto širokou programovou nabídkou neznamená, že Semilané přijdou o letní kino. Pokud nám to dovolí počasí, budeme v červenci promítat také před Kulturním centrem Golf. Těšit se můžete první a třetí víkend v červenci.“ dodává Šír.

Letní kino má jistě své kouzlo, ale přece jen, když počasí promítání pod širým nebem nepřeje, je příjemné, pokud si na dobrý film divák může zajít do klasického kinosálu. V Semilech se v průběhu letošního jara podařilo "vyladit" klimatizační systém v sále, a tak se diváci budou při sledování filmů cítit příjemněji než doposud.

Pohádky pro nejmenší se zvýhodněným vstupným

Prvním velkým tématem léta budou levné pohádky pro nejmenší, které jsou naplánovány na středeční odpoledne. Děti, kteří přijdou v doprovodu dospělého na odpolední netradiční pohádku, zaplatí pouze 60 Kč. Ostatní děti platí 100 Kč. Ve středu 20. července připadne na tento den právě nová Doba ledová. V tento den zaplatí všechny děti v doprovodu rodičů 100 Kč za 3D verzi. Do kina mohou vzít vnoučata i své babičky v rámci letní nabídky Bio senior, která bude, jako každé prázdniny patřit rodinným a dětským filmům.

Hudební filmy a živé koncerty v Jitřence

Dalším tematickým okruhem jsou hudební filmy a živé koncerty. Seznam koncertů je k dispozici již nyní na www.kinosemily.cz ve složce „Umění na plátně“, kde je možné si  rovněž zarezervovat i podzimní přenosy oper a baletů. Řada letních koncertů bude završena 8. září výjimečnou událostí. Na celém světě vstoupí pouze na jeden den do kin hudební snímek Nick Cave: One More Time With Feeling. Díky němu fanoušci legendární kapely Nick Cave & The Bad Seeds charizmatického australského zpěváka uslyší poprvé skladby z jejich netrpělivě očekávaného šestnáctého alba Skeleton Tree.

"Mnoho našich filmových fanoušků odjede přes léto na letní festivaly," říká Ondřej Šír, "A tak jsme letos poprvé připravili ozvěny dvou velkých českých festivalů. Od 12. července budeme promítat tři filmy uvedené na MFF v Karlových Varech a na srpen připravujeme také ozvěny Letní filmové školy."

Bojíte se rádi?

Velmi populární se v Semilech stalo noční promítání horrorů. Projekce po dvaadvacáté hodině se budou o prázdninách realizovat častěji. Již dnes mohou diváci těšit na kultovní Noc oživlých mrtvol z roku 1968, ale i na premiérové horrory Zhasni a zemřeš nebo  Očista: Volební rok. Na srpen je pak připraven horror Mělčiny, remake horroru Čelisti a remasterovaná verze prvního dílu Terminátora

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA