KULTURA / Film

Popis:
1.7.2016

Kino Jitřenka: O prázdninách nezastavujeme, promítáme!

SEMILY

Kino Jitřenka si pro své diváky na letošní prázdniny připravilo hned několik tematických cyklů, které určitě zaujmou děti i dospělé. Podle slov Mgr. Ondřeje Šíra, vedoucího kina Jitřenka se diváci se mohou těšit na sérii koncertů, zvýhodněné programy pro rodiny s dětmi, festivalové ozvěny, ale také pravidelnou noční dávku horroru.

"Kino Jitřenka letos v létě mít prázdniny nebude!" říká Ondřej Šír. "Zatímco mnohá z kin v Libereckém kraji na léto omezují program anebo se stěhují na letní scénu, my rozhodně nezastavujeme. Právě naopak!"

Kino Jitřenka nejenom že rozšířilo nabídku úspěšných filmů, jakými bude třeba nový díl Doby ledové, nové zpracování Tarzana, Strašidla Zdeňka Trošky nebo Tajný život mazlíčků, ale navíc přichystalo pro diváky i promítání pod širým nebem.

"Skutečnost, že kino Jitřenka přichází o prázdninách s takto širokou programovou nabídkou neznamená, že Semilané přijdou o letní kino. Pokud nám to dovolí počasí, budeme v červenci promítat také před Kulturním centrem Golf. Těšit se můžete první a třetí víkend v červenci.“ dodává Šír.

Letní kino má jistě své kouzlo, ale přece jen, když počasí promítání pod širým nebem nepřeje, je příjemné, pokud si na dobrý film divák může zajít do klasického kinosálu. V Semilech se v průběhu letošního jara podařilo "vyladit" klimatizační systém v sále, a tak se diváci budou při sledování filmů cítit příjemněji než doposud.

Pohádky pro nejmenší se zvýhodněným vstupným

Prvním velkým tématem léta budou levné pohádky pro nejmenší, které jsou naplánovány na středeční odpoledne. Děti, kteří přijdou v doprovodu dospělého na odpolední netradiční pohádku, zaplatí pouze 60 Kč. Ostatní děti platí 100 Kč. Ve středu 20. července připadne na tento den právě nová Doba ledová. V tento den zaplatí všechny děti v doprovodu rodičů 100 Kč za 3D verzi. Do kina mohou vzít vnoučata i své babičky v rámci letní nabídky Bio senior, která bude, jako každé prázdniny patřit rodinným a dětským filmům.

Hudební filmy a živé koncerty v Jitřence

Dalším tematickým okruhem jsou hudební filmy a živé koncerty. Seznam koncertů je k dispozici již nyní na www.kinosemily.cz ve složce „Umění na plátně“, kde je možné si  rovněž zarezervovat i podzimní přenosy oper a baletů. Řada letních koncertů bude završena 8. září výjimečnou událostí. Na celém světě vstoupí pouze na jeden den do kin hudební snímek Nick Cave: One More Time With Feeling. Díky němu fanoušci legendární kapely Nick Cave & The Bad Seeds charizmatického australského zpěváka uslyší poprvé skladby z jejich netrpělivě očekávaného šestnáctého alba Skeleton Tree.

"Mnoho našich filmových fanoušků odjede přes léto na letní festivaly," říká Ondřej Šír, "A tak jsme letos poprvé připravili ozvěny dvou velkých českých festivalů. Od 12. července budeme promítat tři filmy uvedené na MFF v Karlových Varech a na srpen připravujeme také ozvěny Letní filmové školy."

Bojíte se rádi?

Velmi populární se v Semilech stalo noční promítání horrorů. Projekce po dvaadvacáté hodině se budou o prázdninách realizovat častěji. Již dnes mohou diváci těšit na kultovní Noc oživlých mrtvol z roku 1968, ale i na premiérové horrory Zhasni a zemřeš nebo  Očista: Volební rok. Na srpen je pak připraven horror Mělčiny, remake horroru Čelisti a remasterovaná verze prvního dílu Terminátora

Autor / zdroj: Renata Coufalová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přiblížuje historii počítačů i legendární hry

Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p. o. připravilo ve spolupráci s Regionálním muzeem v Litomyšli výstavu historických počítačů, která zachycuje his

Post

I děti se dají pěstovat – kampaň na podporu náhradního rodičovství

Centrum pro rodinu Náruč zve v úterý 16. října od 12 do 16 hodin všechny na Náměstí Českého ráje na již druhý ročník kampaně na podporu pěstounské péč

Post

Týden náhradního rodičovství bude po roce opět informovat veřejnost o pěstounské péči

Od 15. do 19. října se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s m

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA