AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
2.8.2017

Bernský salašnický pes blokoval D10 a pak se nechal "uplatit" klobásami

SEMILSKO

V pondělí ráno kolem šesté přijali policisté informaci, že po dálnici D10 zhruba na 63. kilometru ve směru od Prahy do Turnova pobíhá velký pes.

Na místo proto operační důstojník vyslal motorizovanou hlídku obvodního oddělení policie Turnov, která na 66,5 km ve směru od Prahy na Turnov v katastru obce Příšovice spatřila své kolegy z Mnichova Hradiště, jak dělají s rozsvíceným majákem "doprovod" zmatenému bernskému salašnickému psu, nebezpečně  pobíhajícímu po dálnici. Policisté ze středočeského kraje se ho snažili bezpečně nahnat do vhodného místa, kde by bylo možné ho odchytit. Vystresovaný pes před nimi kličkoval a dělal vše proto, aby jim jejich úkol ztížil.

Turnovští policisté se do záchranné akce okamžitě zapojili a k zoufalému psu se přibližovali se svým vozem z opačného směru. Nakonec se jim ho podařilo vehnat do prostoru benzinové čerpací stanice Shell, kde se pes usadil v křoví. Mezitím vyrozuměli zástupce obce Příšovice, kteří jsou ze zákona kompetentní zajistit odchyt zvířete. Jejich snaha o přivolání specializované odchytové služby ale byla marná a hned několik  specialistů se z nejrůznějších důvodů odmítlo na místo v daném čase dostavit. Nezbývalo tedy nic jiného než improvizovat. Když se ale kdokoliv z přítomných snažil ke křoví přiblížit, reagoval pes velmi podrážděně.

Lhostejní k jinak velmi sympatickému salašnickému psu nezůstali ani pracovníci čerpací stanice, kteří přišli s jednoduchým a velmi účinným řešením. Zástupkyni obce pro něj věnovali masové klobásy a párky ze svých zásob a jimi se pes nechal nakonec "uplatit". Potom, co z rukou ženy přijal celkem tři klobásy a jeden párek,  se změnil v hotového beránka, dovolil jí dokonce, aby mu nasadila obojek  s vodítkem a poslušně ji následoval. Policisté zjistili, že salašnický pes patří majitelce ze Svijan. Ta si ho již  převzala.

Kuriózní událost na dálnici D 10 předáním psa ale zdaleka neskončila. Policisté nyní zjišťují, za jakých okolností se pes zaběhl a jakou měrou je majitelka za ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu na frekventované dálnici zodpovědná. Její výslech zatím ještě neproběhl. Pes urazil po dálnici zhruba  tři kilometry, opustit ji bez pomoci nemohl, protože se svou tělesnou konstitucí nebyl schopen silniční svodidla podlézt ani přeskočit.

Autor / zdroj: Bc. Ivana Baláková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci

Ojedinělou pamětní minci k letošnímu 200. výročí narození slavného rodáka, Dr. F. L. Riegra, vydala v těchto dnech semilská radnice.

Post

Kinematovlak rozváží filmy i zábavu po českých městech

Pestrobarevný Kinematovlak vyráží letos už po patnácté v řadě na svoji tradiční pouť po českých městech. Od 14. května až do 1. června budou v oblíben

Post

Jeden svět v Semilech nabídne pestrou škálu filmů o lidských právech

Ve středu 11. dubna vypukne festival Jeden svět v Semilech. Nabídne pestrou škálu filmů, zajímavý doprovodný program, ale i diskuze s hosty.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA